Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Throttle wrote: 25/04/2023 19:51 Ne trebaju njemu dobre kocnice, ne vozi brza kola :lol:
Možda se priprema i neki stejđ 1
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kako cu znati sta valja kad prvi put mjenjam kocnice...?! :lol:
Ma ovo su mi iz motorexa poslali ponudu....oni te imaju na stanju, a nisu nesto ni jeftini posebno.
Kod nas ovdje "ime" nista ne znaci...roba dolazi sa dalekog istoka.. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Ja sam kupio jednom u unitrade brembo diskove i bosch plocice u kombinaciji...hebga, 6 godina su kocile bez problema, bas na ovom autu..
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote: 25/04/2023 20:04
kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Ja sam kupio jednom u unitrade brembo diskove i bosch plocice u kombinaciji...hebga, 6 godina su kocile bez problema, bas na ovom autu..
Ja znam vozaca koji iskrive I OE diskove, tako da to je za diskusije. Imas Unitrade za Brembo, Sofa I Nuic za Ate, tako da mora neko imat orginal.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
samo oni nude zadnje za mazdu a da imaju premaz protiv hrdje? da li ili ne :D , hocu i njih i da se kutarisem kocnica za iducih 100k :izet:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

imaju dvije vrste, sa premazom i bez. bude na kutiji oznaceno.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Meni se TRW na Volvu iskrivili i to jako brzo, a evo na Mondeu druga godina Brembovim, i to oni najobičniji, nisu Xtra ili nešto bolje, i ništa im.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 25/04/2023 20:23
kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Meni se TRW na Volvu iskrivili i to jako brzo, a evo na Mondeu druga godina Brembovim, i to oni najobičniji, nisu Xtra ili nešto bolje, i ništa im.
eto svega onda ima, ko zna sta te moze potrefit
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Al' bukvalno je tako, i to sa svime.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 20:16 imaju dvije vrste, sa premazom i bez. bude na kutiji oznaceno.
:thumbup:

ovaj textar fakat nema hrdje nigdje osim na dijelu gdje plocica sastruze :-D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 25/04/2023 20:33
kabal1337 wrote: 25/04/2023 20:16 imaju dvije vrste, sa premazom i bez. bude na kutiji oznaceno.
:thumbup:

ovaj textar fakat nema hrdje nigdje osim na dijelu gdje plocica sastruze :-D
i kod mene je tako bilo :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

konektovan wrote: 25/04/2023 20:02 Kako cu znati sta valja kad prvi put mjenjam kocnice...?! :lol:
Ma ovo su mi iz motorexa poslali ponudu....oni te imaju na stanju, a nisu nesto ni jeftini posebno.
Kod nas ovdje "ime" nista ne znaci...roba dolazi sa dalekog istoka.. :mrgreen:
ma kad je motorex bio jeftin/ povoljan- za nas sto nismo majstori
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ferodo kod Skore.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 25/04/2023 20:44 Ferodo kod Skore.
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina. :thumbup:
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre.. :thumbup:
Last edited by konektovan on 25/04/2023 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 25/04/2023 20:50
NediM17 wrote: 25/04/2023 20:44 Ferodo kod Skore.
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina. :mrgreen:
u tih 5god, koliko si puta pritisnuo kocnicu da ti oci ispadnu? :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 25/04/2023 20:50
konektovan wrote: 25/04/2023 20:50

Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina. :mrgreen:
u tih 5god, koliko si puta pritisnuo kocnicu da ti oci ispadnu? :mrgreen:
Nisam ni jednom...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 20:39
Evolution_IV wrote: 25/04/2023 20:33

:thumbup:

ovaj textar fakat nema hrdje nigdje osim na dijelu gdje plocica sastruze :-D
i kod mene je tako bilo :thumbup:
evo nasao da imaju i : jurid, bosch, blueprint :thumbup:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 25/04/2023 20:50
NediM17 wrote: 25/04/2023 20:44 Ferodo kod Skore.
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina. :thumbup:
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre.. :thumbup:
Onda ne trazi hljeba nad pogacom.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 25/04/2023 20:53
konektovan wrote: 25/04/2023 20:50

Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina. :thumbup:
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre.. :thumbup:
Onda ne trazi hljeba nad pogacom.
Ma nisam u Sarajevu......a imam dobrog majstora u Gracanici😀 da mi to zamijeni za porciju cevapa.. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ferodo samo crvene, one su najbolje za rally-a i ne jedu diskove puno.

A za staze i kasna kočenja najbolje su zelene, ili eventualno kombinacija crne naprijed, plave nazad


:mrgreen:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja sam diskove i plocice od dosade na pocetku korone dok sam bio na prinudnom odmoru sam zamijenio uz sinovu pomoc.
Valjda i na TK ima Feroda kupiti negdje.
Sad vidim vi o plocicama ja o diskovima. :lol:
A plocice blueprint me prijatno iznenadile, dobro koce, ne skripe i ne prase.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hahaha naruci preko dostave :thumbup:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Preko glOOOva il' preko korpe? :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

kabal1337 wrote: 25/04/2023 19:59 ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Evo javim ja za godinu jesu li se iskrivili. :wink:
A ako jesu moj ce majstor nove platiti. Tako sam mu rekao.
Platicu sta treba, ti odaberi, ali ako budu cvilili ili se iskrivili, eto mene da ih mijenjas o svom trosku. Kaze vazi.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ja neki dan zamijenio zadnje disk plocice, ugradjene Brembo. A sto cvile u pm. Prvih par pritisaka kocnice nista i onda pocnu. Ma nije malo. Za par dana idem na dalji put...ako ne "nadodju" za tih 2000 km ono se nece moci trpiti.
Post Reply