Možda se priprema i neki stejđ 1
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46502 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako cu znati sta valja kad prvi put mjenjam kocnice...?!
Ma ovo su mi iz motorexa poslali ponudu....oni te imaju na stanju, a nisu nesto ni jeftini posebno.
Kod nas ovdje "ime" nista ne znaci...roba dolazi sa dalekog istoka..
Ma ovo su mi iz motorexa poslali ponudu....oni te imaju na stanju, a nisu nesto ni jeftini posebno.
Kod nas ovdje "ime" nista ne znaci...roba dolazi sa dalekog istoka..
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja znam vozaca koji iskrive I OE diskove, tako da to je za diskusije. Imas Unitrade za Brembo, Sofa I Nuic za Ate, tako da mora neko imat orginal.konektovan wrote: ↑25/04/2023 20:04Ja sam kupio jednom u unitrade brembo diskove i bosch plocice u kombinaciji...hebga, 6 godina su kocile bez problema, bas na ovom autu..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46506 Re: Pitamo Mehanicare ?
imaju dvije vrste, sa premazom i bez. bude na kutiji oznaceno.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46508 Re: Pitamo Mehanicare ?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46509 Re: Pitamo Mehanicare ?
Al' bukvalno je tako, i to sa svime.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46511 Re: Pitamo Mehanicare ?
i kod mene je tako biloEvolution_IV wrote: ↑25/04/2023 20:33![]()
ovaj textar fakat nema hrdje nigdje osim na dijelu gdje plocica sastruze![]()
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46512 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma kad je motorex bio jeftin/ povoljan- za nas sto nismo majstorikonektovan wrote: ↑25/04/2023 20:02 Kako cu znati sta valja kad prvi put mjenjam kocnice...?!![]()
Ma ovo su mi iz motorexa poslali ponudu....oni te imaju na stanju, a nisu nesto ni jeftini posebno.
Kod nas ovdje "ime" nista ne znaci...roba dolazi sa dalekog istoka..![]()
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46514 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina.
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre..
Last edited by konektovan on 25/04/2023 20:50, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46515 Re: Pitamo Mehanicare ?
u tih 5god, koliko si puta pritisnuo kocnicu da ti oci ispadnu?konektovan wrote: ↑25/04/2023 20:50Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina.![]()
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46516 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam ni jednom...Evolution_IV wrote: ↑25/04/2023 20:50u tih 5god, koliko si puta pritisnuo kocnicu da ti oci ispadnu?konektovan wrote: ↑25/04/2023 20:50
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina.![]()
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46517 Re: Pitamo Mehanicare ?
evo nasao da imaju i : jurid, bosch, blueprintkabal1337 wrote: ↑25/04/2023 20:39i kod mene je tako biloEvolution_IV wrote: ↑25/04/2023 20:33
![]()
ovaj textar fakat nema hrdje nigdje osim na dijelu gdje plocica sastruze![]()
![]()
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda ne trazi hljeba nad pogacom.konektovan wrote: ↑25/04/2023 20:50Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina.![]()
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre..![]()
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nisam u Sarajevu......a imam dobrog majstora u GracaniciNediM17 wrote: ↑25/04/2023 20:53Onda ne trazi hljeba nad pogacom.konektovan wrote: ↑25/04/2023 20:50
Ferodo su trenutno na autu...kod njih kupljene i postavljene. Izdrzale evo i one, nesto vise od 5 godina.![]()
Za onu cijenu kpliko su tad kostale, vise nego dobre..![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46520 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ferodo samo crvene, one su najbolje za rally-a i ne jedu diskove puno.
A za staze i kasna kočenja najbolje su zelene, ili eventualno kombinacija crne naprijed, plave nazad

A za staze i kasna kočenja najbolje su zelene, ili eventualno kombinacija crne naprijed, plave nazad
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam diskove i plocice od dosade na pocetku korone dok sam bio na prinudnom odmoru sam zamijenio uz sinovu pomoc.
Valjda i na TK ima Feroda kupiti negdje.
Sad vidim vi o plocicama ja o diskovima.
A plocice blueprint me prijatno iznenadile, dobro koce, ne skripe i ne prase.
Valjda i na TK ima Feroda kupiti negdje.
Sad vidim vi o plocicama ja o diskovima.
A plocice blueprint me prijatno iznenadile, dobro koce, ne skripe i ne prase.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46522 Re: Pitamo Mehanicare ?
hahaha naruci preko dostave 
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preko glOOOva il' preko korpe? 
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo javim ja za godinu jesu li se iskrivili.
A ako jesu moj ce majstor nove platiti. Tako sam mu rekao.
Platicu sta treba, ti odaberi, ali ako budu cvilili ili se iskrivili, eto mene da ih mijenjas o svom trosku. Kaze vazi.
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46525 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja neki dan zamijenio zadnje disk plocice, ugradjene Brembo. A sto cvile u pm. Prvih par pritisaka kocnice nista i onda pocnu. Ma nije malo. Za par dana idem na dalji put...ako ne "nadodju" za tih 2000 km ono se nece moci trpiti.
