Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#45576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Druga petlja kad vozis od Tokija za Osaku, izadjes i na kruznom drugi izlaz, ima lik u garazi pravi iste takve, ne mo's fulat :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

neka, neka. Nece bit ni obicnih sarafa za par godina. Pa ce onda bit komentari ma rigips saraf i komad limenke :bih:
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 06/03/2023 19:17 da je trebao ic obicni sa podloskom isao bi, kosto ide na drugim mjestima :thumbup:

i nisu oni jedini koji koriste ovaj tip sarafa, to sto amo mi rupa u kojoj nema nista, to je drugo...
Da voziš normalan auto,..ne bi bila rupa.

Ti k'o da koštanu srz trebas presaditi a ne saraf zavrnuti, prerjeruješ..
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#45579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja vam kažem Rayex u Zenici ima te šarafe. Jebo vas šaraf.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#45580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Svakako ce to majstor Hamo sve baciti i staviti vezice. Dzaba krecis, kao sto sam i sam dzaba krecio.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 06/03/2023 21:56 Ja vam kažem Rayex u Zenici ima te šarafe. Jebo vas šaraf.
Ma sve super, ali Zenica nije Sarajevo. Skuplje te put izadje nego par komada sarafa, onda se kupuje kutija. A nekome ko se ne bavi profi autima ne treba kutija sarafa vec desetak kom.
Neki dan u El.centar da kupim cupavu traku nema tesa, nema coroplast ima neka no.name kineska, hajde reko ok moze za prvu pomoc ono ni 50% nije ljepljiva kao Tesina.
Trazis tipa Bosch/ Tyco/ Amp terminale/ konektore nemaju a bave se time i autima. / Komel
Stvarno mi je van pameti da moras traziti neke dobavljace da bi kupio 10x takvih konektora. Ali nema veze Hamo izbusi konektore i pruzi zicu kroz.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 06/03/2023 21:48
Evolution_IV wrote: 06/03/2023 19:17 da je trebao ic obicni sa podloskom isao bi, kosto ide na drugim mjestima :thumbup:

i nisu oni jedini koji koriste ovaj tip sarafa, to sto amo mi rupa u kojoj nema nista, to je drugo...
Da voziš normalan auto,..ne bi bila rupa.

Ti k'o da koštanu srz trebas presaditi a ne saraf zavrnuti, prerjeruješ..
koriste i ostali samo druge dimenzije, mani se suplje price...ma zaboli me, ja hocu da meni bude kako treba...
Last edited by Evolution_IV on 06/03/2023 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 06/03/2023 21:58 Svakako ce to majstor Hamo sve baciti i staviti vezice. Dzaba krecis, kao sto sam i sam dzaba krecio.
:lol: :thumbup:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#45584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Evolution_IV wrote: 04/03/2023 15:36 Jos jedna pohvala za Aldina/kliniku :thumbup:

po knjizi covjek odradio zamjenu diskova kako i treba, sve ocistio i podmazao, bas extra radi covjek :)



PS.sto se tice plastike, zavukao sam se dole, pokidane rupe na onim sa strane(narucene), a pokidana i ova ispod branika, tako da i nju trazim :-)

kupio sam set zabica, 600kom raznih, imaju siroke sto se uvrce plasticni saraf u njih i mislim da ce biti 2x bolje od ovih obicnih...raspitao se i nasao covjeka koji vari plastike, jos samo onaj filc/izolaciju da nadjem i sarafe koje niko u gradu nema, jedino jos unis da pitam, nisu radili danas :skoljka:
Hvala hvala :) dodjite nam opet :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Al'din wrote: 07/03/2023 05:55
Evolution_IV wrote: 04/03/2023 15:36 Jos jedna pohvala za Aldina/kliniku :thumbup:

po knjizi covjek odradio zamjenu diskova kako i treba, sve ocistio i podmazao, bas extra radi covjek :)



PS.sto se tice plastike, zavukao sam se dole, pokidane rupe na onim sa strane(narucene), a pokidana i ova ispod branika, tako da i nju trazim :-)

kupio sam set zabica, 600kom raznih, imaju siroke sto se uvrce plasticni saraf u njih i mislim da ce biti 2x bolje od ovih obicnih...raspitao se i nasao covjeka koji vari plastike, jos samo onaj filc/izolaciju da nadjem i sarafe koje niko u gradu nema, jedino jos unis da pitam, nisu radili danas :skoljka:
Hvala hvala :) dodjite nam opet :mrgreen:
Naravno :thumbup:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Je l bitan proizvodjac Pirburg ventila ili mogu bilo koji? Jel ko mijenjo? Fala
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Kojeg "pirburg ventila"?
Last edited by NediM17 on 11/03/2023 09:30, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

NediM17 wrote: 11/03/2023 09:28 Koji "pirburg ventil"?
regulator aktuatora turbine

Image

izjebo me je posteno da mu skidam kapu.... iako sam posljedicno sve pocistio kao moguce uzroke (maf, crijeva, hladnjak zraka, egr - ocistio, usisnu ocistio) i dalje me jebavalo nekad sporadicno a u zadnje vrijeme stalno, nadodjoh svecano da je 100% ovo govno izazvalo i zakivanje geometrije turba koja je ostala pozicionirana u jednoj te istoj poziciji, pa sam i nju moro skidat, otvarat da je otkujem ocistim geometriju....
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Imaš još Febi, Swag, vjerujem da su kvalitetni, švabA je to.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

jebi ga - znam da ga necu valjda mijenjat na mjesecnoj bazi al ima od 30 eura ima od 80 eura.... ima'l neke drasticne razlike pa zato i pitam, radije bi popio 50 eura :lol:

evo gledam jednog opcije FEBI skuplji 50 posto SWAG skuplji 120% :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

koji je bio fabricki?
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Da se i ja pozalim na jedan "ozbiljniji" kvar na avdiji.

Otisao dihtung na povratu ulja od turbine.Malo bali na tom dihtungu.Dva su majstora rekla da ne diram jer moze jos kolko hoces...ali ne bi ja bio ja da to ne uradim odma.

Otisao je dihtung sa brojem 22 na slici ispod.

https://ibb.co/dPvbnF9

Kad se vec skida zamjenit cemo i 21 i 23 (jos jedan dihtung i saraf).
Dijelovi 50, ruke 200 8)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/03/2023 14:22 koji je bio fabricki?
cini mi se da nema nikakvog natpisa na njemu.... vani je nevrijeme pa pogledam :zzzz:
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 14:58 Da se i ja pozalim na jedan "ozbiljniji" kvar na avdiji.

Otisao dihtung na povratu ulja od turbine.Malo bali na tom dihtungu.Dva su majstora rekla da ne diram jer moze jos kolko hoces...ali ne bi ja bio ja da to ne uradim odma.

Otisao je dihtung sa brojem 22 na slici ispod.

https://ibb.co/dPvbnF9

Kad se vec skida zamjenit cemo i 21 i 23 (jos jedan dihtung i saraf).
Dijelovi 50, ruke 200 8)
Neko te je slagao, dijelovi nisu 50 KM.

Moras zamijeniti 2x oringa na dnu veliki saraf
Srednji o-ring ( koji ti pusta) i metalni dihtung.
+34 +35 ti treba jos


Ne mozes skinuti povratno sto neces do kraja skinuti cijev. Jer ako ga istegnes moze pocet da curi ( kraci dio)
Skine se poluosovina i par produzetaka da se skine povratno. Ako ce ti skidat turbo onda + dvije podloske za dovod i dihtung izduvne grane.

Ja sam kupovao podloske, matice, dihtung izduvne, te gumice, sarafe za most, brezone, taj metalni dihtung i sarafcice.
Sve je bilo oko 120 KM
Last edited by kabal1337 on 11/03/2023 15:24, edited 1 time in total.
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:01
Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 14:58 Da se i ja pozalim na jedan "ozbiljniji" kvar na avdiji.

Otisao dihtung na povratu ulja od turbine.Malo bali na tom dihtungu.Dva su majstora rekla da ne diram jer moze jos kolko hoces...ali ne bi ja bio ja da to ne uradim odma.

Otisao je dihtung sa brojem 22 na slici ispod.

https://ibb.co/dPvbnF9

Kad se vec skida zamjenit cemo i 21 i 23 (jos jedan dihtung i saraf).
Dijelovi 50, ruke 200 8)
Neko te je slagao, dijelovi nisu 50 KM.

Moras zamijeniti 2x oringa na dnu veliki saraf
Srednji o-ring ( koji ti pusta) i metalni dihtung.


Ne mozes skinuti povratno sto neces do kraja skinuti cijevi. Jer ako ga istegnes moze pocet da curi ( kraci dio)
Skine se poluosovina i par produzetaka da se skine povratno. Ako ce ti skidat turbo onda + dvije podloske za dovod i dihtung izduvne grane.
Ne znam hocel skidat turbo, znam da ce se skidat most i reduktor...
Svi dijelovi su na stanju, reko sam im da zamjene sve sto treba, pa cak i cijevi sa brojem 20 i 30 ako bude trebalo (a one su 400 KM) ali majstor koji je doktorirao audija tvrdi da ne treba
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 14:58 Da se i ja pozalim na jedan "ozbiljniji" kvar na avdiji.

Otisao dihtung na povratu ulja od turbine.Malo bali na tom dihtungu.Dva su majstora rekla da ne diram jer moze jos kolko hoces...ali ne bi ja bio ja da to ne uradim odma.

Otisao je dihtung sa brojem 22 na slici ispod.

https://ibb.co/dPvbnF9

Kad se vec skida zamjenit cemo i 21 i 23 (jos jedan dihtung i saraf).
Dijelovi 50, ruke 200 8)
Samo pisi i kalemi na cijenu, skuplji za 250 KM. :mrgreen:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

NediM17 wrote: 11/03/2023 15:09
Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 14:58 Da se i ja pozalim na jedan "ozbiljniji" kvar na avdiji.

Otisao dihtung na povratu ulja od turbine.Malo bali na tom dihtungu.Dva su majstora rekla da ne diram jer moze jos kolko hoces...ali ne bi ja bio ja da to ne uradim odma.

Otisao je dihtung sa brojem 22 na slici ispod.

https://ibb.co/dPvbnF9

Kad se vec skida zamjenit cemo i 21 i 23 (jos jedan dihtung i saraf).
Dijelovi 50, ruke 200 8)
Samo pisi i kalemi na cijenu, skuplji za 250 KM. :mrgreen:
Logicno 😎😎
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:06
kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:01

Neko te je slagao, dijelovi nisu 50 KM.

Moras zamijeniti 2x oringa na dnu veliki saraf
Srednji o-ring ( koji ti pusta) i metalni dihtung.


Ne mozes skinuti povratno sto neces do kraja skinuti cijevi. Jer ako ga istegnes moze pocet da curi ( kraci dio)
Skine se poluosovina i par produzetaka da se skine povratno. Ako ce ti skidat turbo onda + dvije podloske za dovod i dihtung izduvne grane.
Ne znam hocel skidat turbo, znam da ce se skidat most i reduktor...
Svi dijelovi su na stanju, reko sam im da zamjene sve sto treba, pa cak i cijevi sa brojem 20 i 30 ako bude trebalo (a one su 400 KM) ali majstor koji je doktorirao audija tvrdi da ne treba
onda kupi nove sarafe za most, jer po fabrickom idu svaki put novi.
To sto si ti nabrojao je cca 30 KM u porsche-u. Znam jer sam kupovao prosle godine.
Sarafi za most budu do nekih 70 KM
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:18
Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:06

Ne znam hocel skidat turbo, znam da ce se skidat most i reduktor...
Svi dijelovi su na stanju, reko sam im da zamjene sve sto treba, pa cak i cijevi sa brojem 20 i 30 ako bude trebalo (a one su 400 KM) ali majstor koji je doktorirao audija tvrdi da ne treba
onda kupi nove sarafe za most, jer po fabrickom idu svaki put novi.
To sto si ti nabrojao je cca 30 KM u porsche-u. Znam jer sam kupovao prosle godine.
Ma sve ce biti odradjeno kako treba.
Reko sam pare su nebitne, hocu sve da je po PSU i novo.
Od majstora pravo kod Aldina na spuru i to je to.
Post Reply