Toeto
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51391
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45528 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45529 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos jedna pohvala za Aldina/kliniku
po knjizi covjek odradio zamjenu diskova kako i treba, sve ocistio i podmazao, bas extra radi covjek
PS.sto se tice plastike, zavukao sam se dole, pokidane rupe na onim sa strane(narucene), a pokidana i ova ispod branika, tako da i nju trazim
kupio sam set zabica, 600kom raznih, imaju siroke sto se uvrce plasticni saraf u njih i mislim da ce biti 2x bolje od ovih obicnih...raspitao se i nasao covjeka koji vari plastike, jos samo onaj filc/izolaciju da nadjem i sarafe koje niko u gradu nema, jedino jos unis da pitam, nisu radili danas
po knjizi covjek odradio zamjenu diskova kako i treba, sve ocistio i podmazao, bas extra radi covjek
PS.sto se tice plastike, zavukao sam se dole, pokidane rupe na onim sa strane(narucene), a pokidana i ova ispod branika, tako da i nju trazim
kupio sam set zabica, 600kom raznih, imaju siroke sto se uvrce plasticni saraf u njih i mislim da ce biti 2x bolje od ovih obicnih...raspitao se i nasao covjeka koji vari plastike, jos samo onaj filc/izolaciju da nadjem i sarafe koje niko u gradu nema, jedino jos unis da pitam, nisu radili danas
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45530 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma nemoguce
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45531 Re: Pitamo Mehanicare ?
kae ima, al obicni pa da stavis podlosku ispod
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45532 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima u ovlastenomEvolution_IV wrote: ↑04/03/2023 16:04
kae ima, al obicni pa da stavis podlosku ispod![]()
, da sam to htio ne bi ti donio uzorak
![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45533 Re: Pitamo Mehanicare ?
tako ce i bit, vidjet jos unis i mozda ebay
a vidi ovog kakav je

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39555
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45534 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema toga u unisu...ovo su namjenski sarafi ...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45535 Re: Pitamo Mehanicare ?
de mi reci, kako cu odredit korak navoja?
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45536 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trebao bi da je
М8Х15
Bilo je u Wurthu tih sarafa sto imaju podlosku
М8Х15
Bilo je u Wurthu tih sarafa sto imaju podlosku
Last edited by kabal1337 on 04/03/2023 16:31, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45537 Re: Pitamo Mehanicare ?
nasao sam ove m6x25mm (glava 10mm), 20 kom 15KM s dostavom, ovi gore mozda i nece trebat 

dobra i tabela,
@kabal1337
bio, nema skupa, samo saraf+podloska

dobra i tabela,
@kabal1337
bio, nema skupa, samo saraf+podloska
Last edited by Evolution_IV on 04/03/2023 16:32, edited 1 time in total.
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45538 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo je njih na piku mislim da je 30 kf komad. Ma jebo ovaj grad sarafa nema.
Ako nisi siguran izvrnu jedan ponesi u penny pa prisloni uz saraf iz penija navoje jedan uz drugi, ili uvrni u maticu pa ces znat
Ako nisi siguran izvrnu jedan ponesi u penny pa prisloni uz saraf iz penija navoje jedan uz drugi, ili uvrni u maticu pa ces znat
Last edited by kabal1337 on 04/03/2023 16:33, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- kabal1337
- Posts: 13445
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45540 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://olx.ba/artikal/21453623
U wurthu po katalogu imaju, sad koja je cijena i moze li kod niih na komad ne znam.
btw ovi m8 dolaze u disk plocice, majstori bi trebali imati starih
U wurthu po katalogu imaju, sad koja je cijena i moze li kod niih na komad ne znam.
btw ovi m8 dolaze u disk plocice, majstori bi trebali imati starih
Last edited by kabal1337 on 04/03/2023 16:39, edited 1 time in total.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#45541 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šublerom .... Onim "roščićima" sa gornje strane.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45542 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#45543 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemre m8 prockabal1337 wrote: ↑04/03/2023 16:37 https://olx.ba/artikal/21453623
U wurthu po katalogu imaju, sad koja je cijena i moze li kod niih na komad ne znam.
btw ovi m8 dolaze u disk plocice, majstori bi trebali imati starih
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#45544 Re: Pitamo Mehanicare ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#45545 Re: Pitamo Mehanicare ?
Strugno sam vrata sa donje strane (najahao na zidic kako sam ih otvorio i usao u auto a bilo usko), farba se skinula...trebam li cime zastiti od korozije?
Sprej mozda neki da apliciram?
Ili da nista ne diram?
Sprej mozda neki da apliciram?
Ili da nista ne diram?
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#45546 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel moze na Renault/Dacia taj ELM327drug_profi wrote: ↑03/03/2023 01:13ELM327, ima ga po 15 maraka u Sarajevu po radnjama.
Pogledati i OLX.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45547 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kupi iste boje po kodu i hapliciraj na ogrebotinu_BataZiv_0809 wrote: ↑04/03/2023 20:06 Strugno sam vrata sa donje strane (najahao na zidic kako sam ih otvorio i usao u auto a bilo usko), farba se skinula...trebam li cime zastiti od korozije?
Sprej mozda neki da apliciram?
Ili da nista ne diram?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45548 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze na sve sto ima OBD2 prikljucak, znaci moze. Dobijes sa njim Torque softver za telefon na disku, full verzijuJuka Jebach wrote: ↑04/03/2023 20:20Jel moze na Renault/Dacia taj ELM327drug_profi wrote: ↑03/03/2023 01:13
ELM327, ima ga po 15 maraka u Sarajevu po radnjama.
Pogledati i OLX.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#45549 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma na svaki OBD, samo trebas neku aplikaciju skinuti na mob. i ukljuciti bluetooth i upariti sa tim cudom.Juka Jebach wrote: ↑04/03/2023 20:20Jel moze na Renault/Dacia taj ELM327drug_profi wrote: ↑03/03/2023 01:13
ELM327, ima ga po 15 maraka u Sarajevu po radnjama.
Pogledati i OLX.
Zavisno od aplikacije mozes iscitati neke osnovne parametre.
- drug_profi
- Posts: 65411
- Joined: 16/07/2012 16:00
#45550 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma standardni OBDII. Na svakom autu isti.Juka Jebach wrote: ↑04/03/2023 20:20Jel moze na Renault/Dacia taj ELM327drug_profi wrote: ↑03/03/2023 01:13
ELM327, ima ga po 15 maraka u Sarajevu po radnjama.
Pogledati i OLX.
Car Scanner apk. preporuka.
https://play.google.com/store/apps/deta ... carscanner


