Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Jbg. nemam zuBcasti, a lanac kod pravih auta traje "for life" (u ovo ne racunam VAG I benge). :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

drug_profi wrote: 03/03/2023 12:22 Evo dok ne dođe neko stručniji: mislim da je to isto, i da se mijenja po potrebi, može odvojeno od ostalih servisa.
Vjerovatno, na predračunu piše, Set zupčastog + vodena pumpa + remen alternatora, pa valjda je to "mikroremen" :D
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#45503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Da, to bi trebalo biti.
Last edited by NediM17 on 03/03/2023 12:49, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

NediM17 wrote: 03/03/2023 12:48 Da, to je.
Hvala :thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#45505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Leon16v wrote: 03/03/2023 12:00 Remen alternatora, jel to isto što zovu set mikroremena, mijenja li se na "velikom servisu" ? FalaVi
Neko ga moze zvati i kanalni.
Naravno da se mijenja, ne treba biti furman.
Na velikom servisu i zatezac treba promijeniti ako nije dosao u onom setu
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#45506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

hej ljudstvo, gdje stimate spuru? delta ili neko drugi?
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#45507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Filter wrote: 03/03/2023 17:07 hej ljudstvo, gdje stimate spuru? delta ili neko drugi?
Kod Aldina

Neka ga neko taguje ovdje ,ne sjecam se tacno nicka
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

:thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#45509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

RagibUzoriti wrote: 03/03/2023 17:14
Filter wrote: 03/03/2023 17:07 hej ljudstvo, gdje stimate spuru? delta ili neko drugi?
Kod Aldina

Neka ga neko taguje ovdje ,ne sjecam se tacno nicka
:thumbup: dobro si, zaboravio na njega.
thx
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#45510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Hvale ljudi i Ferhatovića u Blažuju.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

preskup realno, al ako je dobar ok :thumbup:
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 03/03/2023 18:01 preskup realno, al ako je dobar ok :thumbup:
nije vise 27 KM?
Aldin/ Kajimovic, Ferhatovic, Sava, Delta...
Aldin je najpovoljniji koliko znam
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 03/03/2023 18:39
Evolution_IV wrote: 03/03/2023 18:01 preskup realno, al ako je dobar ok :thumbup:
nije vise 27 KM?
Aldin/ Kajimovic, Ferhatovic, Sava, Delta...
Aldin je najpovoljniji koliko znam
Ne Aldin, Aldin je regulare...jel tebi puno 250KM za zamjenu excentric sarafa na g6 i spura nakon toga?
User avatar
Optimist
Posts: 15521
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Gdje nam je kolega forumas sa Yeti-ijem, kako zavrsi na kraju saga sa pogresnim sipanjem, zna li neko?
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#45515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 03/03/2023 18:58
kabal1337 wrote: 03/03/2023 18:39

nije vise 27 KM?
Aldin/ Kajimovic, Ferhatovic, Sava, Delta...
Aldin je najpovoljniji koliko znam
Ne Aldin, Aldin je regulare...jel tebi puno 250KM za zamjenu excentric sarafa na g6 i spura nakon toga?
E ne znam, vjerovatno ti sarafi zapeknu kao i na vecini auta. A grijanjem mozes satrat selene, onda vjerovatno preostaje rezanje i novi saraf. Sad ako nema na stanju...
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Optimist wrote: 03/03/2023 19:03 Gdje nam je kolega forumas sa Yeti-ijem, kako zavrsi na kraju saga sa pogresnim sipanjem, zna li neko?
imal dje kakog traca sta bi ko je koga jel ko kome i to..... sto se ne javis coeku na PP pa ga pitas stajma jesi uspio rijesiti?
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#45517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

:lol:

Mahalatackaba.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#45518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 03/03/2023 19:03 Gdje nam je kolega forumas sa Yeti-ijem, kako zavrsi na kraju saga sa pogresnim sipanjem, zna li neko?
kako ta saga utice na tvoj zivot i trenutnu situaciju ???
User avatar
Optimist
Posts: 15521
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

skrbavi-admin wrote: 03/03/2023 20:55
Optimist wrote: 03/03/2023 19:03 Gdje nam je kolega forumas sa Yeti-ijem, kako zavrsi na kraju saga sa pogresnim sipanjem, zna li neko?
imal dje kakog traca sta bi ko je koga jel ko kome i to..... sto se ne javis coeku na PP pa ga pitas stajma jesi uspio rijesiti?
Za trac si ti ovdje zaduzen.
Napisi mi nick ako znas koji je i javit cu mu se na pp. :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15521
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

bitanga_sa_otesa wrote: 03/03/2023 21:06
Optimist wrote: 03/03/2023 19:03 Gdje nam je kolega forumas sa Yeti-ijem, kako zavrsi na kraju saga sa pogresnim sipanjem, zna li neko?
kako ta saga utice na tvoj zivot i trenutnu situaciju ???
Interesuje me cijena popravke i da li je pumpa preuzela na sebe gresku ako ti to nesto znaci.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

@iceman ze
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

ostavite se coeka ba, pun mu je qrc svakako vjerovatno...servis ce nastiklat jos pola stvari koje se ne moraju mijenjat, to garantujem :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

1.6 cdti 2017 godiste,...koliko košta igranka oko lanca, preventivna zamjena,...?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#45524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Leon16v wrote: 03/03/2023 12:47
drug_profi wrote: 03/03/2023 12:22 Evo dok ne dođe neko stručniji: mislim da je to isto, i da se mijenja po potrebi, može odvojeno od ostalih servisa.
Vjerovatno, na predračunu piše, Set zupčastog + vodena pumpa + remen alternatora, pa valjda je to "mikroremen" :D
Imam ponudu 220 KM, set zuBicastog, vodena pumpa, remen alternatora, proizvođač SKF. 1.6 tdci fiesta, je li cijena normalna? :-D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

punojeyi jaruga vidi ako ima sta za stoju
Post Reply