Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44876 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma uzmeš coilover set Bilstein B14 za tvoju Astru, sve dođe u njemu :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44877 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ma da je od kucnog rukovodstva dobit i ovo :D
Imam neku foru po nabavnoj ovdje, oko 350 mambi set novih 30/30 opruga. Pa vidjecu, taman bi bilo da toliko padne
cccccc
Posts: 342
Joined: 11/04/2013 20:04

#44878 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by cccccc »

Mehanicari. Ima li neko iskustva sa mercedes b klasa 1.5 renolov motor sa automatskim mjenjacem? Godista 2014+
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44879 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

cccccc wrote: 14/01/2023 23:09 Mehanicari. Ima li neko iskustva sa mercedes b klasa 1.5 renolov motor sa automatskim mjenjacem? Godista 2014+
ima amar
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44880 Re: Abgas werkstatt

Post by -Chesterfield- »

Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.

Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?

Image
Bobi
Forum administrator
Posts: 38019
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#44881 Re: Abgas werkstatt

Post by Bobi »

paradjik wrote: 16/10/2017 23:06

Image
-Chesterfield- wrote: 15/01/2023 09:36 Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.

Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?

Image
Puklo ti crijevo :D.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44882 Re: Abgas werkstatt

Post by -Chesterfield- »

Sad ću vidjeti u arhivi fotografija je li ovo crijevo treba ovako? :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44883 Re: Abgas werkstatt

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 15/01/2023 09:41
paradjik wrote: 16/10/2017 23:06

Image
-Chesterfield- wrote: 15/01/2023 09:36 Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.

Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?

Image
Puklo ti crijevo :D.
:thumbup:

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44884 Re: Abgas werkstatt

Post by vjeshalica »

Treba redovno slikati detaljno sve i kasnije gledat u arhivi ako se sta ucini cudno ili nepoznato da se zna na vrijeme heheh :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44885 Re: Abgas werkstatt

Post by -Chesterfield- »

Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?

Image

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44886 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

-Chesterfield- wrote: 15/01/2023 10:37 Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?

Image

Image
moze ako mozes citat modul motora
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44887 Re: Abgas werkstatt

Post by vjeshalica »

-Chesterfield- wrote: 15/01/2023 10:37 Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?

Image

Image
Probaj ga provozat mozda se udušio motor
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#44888 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

Obrisao sam. Skinuo par ovih aplikacija za OBD2
Sa ovom jednom išao na Clear i obrisalo je...

Image

Image

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44889 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

-Chesterfield- wrote: 15/01/2023 12:24 Obrisao sam. Skinuo par ovih aplikacija za OBD2
Sa ovom jednom išao na Clear i obrisalo je...
Ako ti se javi opet onda je zapoganio se vjerovatio egr.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#44890 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Pitanje za forumase koji imaju terenska auta da li imaju iskustva sa raptor upol presvlakom, odnosno da li su je radili djelomicno ili na cijeloj karoseriji
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#44891 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mrvice_ba »

Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#44892 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dendrlix »

Robotizirani automatski mjenjač, C4 Picasso...

Dijagnostika javlja povremenu grešku sa "selektorom brzine". Šta je to? Neki senzor?

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44893 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mrvice_ba wrote: 18/01/2023 12:39 Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
zapali ga
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44894 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

Mrvice_ba wrote: 18/01/2023 12:39 Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
Pa fiksiraj ga nečim. Vrućom plastikom?
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#44895 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corei3 »

neko mi je izvalio zadnji parking senzor, senzor je ostao ispod plastike da visi, ali okolo onaj kao ukras u boji auta (metalik sivi) iščupan. Senzor je na plastici, nije lim. Gdje to popraviti
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#44896 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

kabal1337 wrote: 19/01/2023 00:08
Mrvice_ba wrote: 18/01/2023 12:39 Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
zapali ga
Kvačilo ili auto?
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#44897 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Crithagra »

corei3 wrote: 19/01/2023 08:15 neko mi je izvalio zadnji parking senzor, senzor je ostao ispod plastike da visi, ali okolo onaj kao ukras u boji auta (metalik sivi) iščupan. Senzor je na plastici, nije lim. Gdje to popraviti
Onda taj kao ukras nađeš drugi pa se popravi boja gdje treba kad se sve ponovo upakuje.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#44898 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Mrvice_ba wrote: 18/01/2023 12:39 Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
sad bez sale, napisi koji je model pola. Pa cemo postaviti shemu pedala
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#44899 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Mrvice_ba »

kabal1337 wrote: 19/01/2023 09:53
Mrvice_ba wrote: 18/01/2023 12:39 Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?

Polo je u pitanju.
sad bez sale, napisi koji je model pola. Pa cemo postaviti shemu pedala
6r, mounting pin nasao sam shemu , zalijepio vidjet cemo koliko ce drzati ne izgleda slomljen.
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#44900 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Osvjetljenje klime kao da gubi kontakt, klima radi i svijetlo na lijevoj strani radi dok na desnoj ponekad radi. Kada se okrene srednji gumb svijetlo se zna upaliti, a ako je upaljeni i okrene se gumb onda se ugasi. U pitanju je megane 3 2011 i manuelna klima sa 3 gumba Image
Ova je klima u pitanju
Post Reply