Sa ovim sto si napisao samo proizvodjaca amortizera nisi nista rekao. Npr ako ides na osnovni tj jeftini model Monroe amortizera, to ce biti bacanje para jer ne vrijede qrcu. Ako se bas mora odabrati po proizvodjacu, ja bih isao na KYB.Dadoooo wrote:Zadnja 2 amortizera su mi propisala ulje i hocu da ih mjenjam.. Naravno i prednja dva nisu Bog zna sta pa sam planirao da kupim sva 4 nova.. Imam sljedece ponude
Kayaba - 500km prednji i zadnji
Optimal - 220km zadnji par
Monroe - 260km zadnji par
AL-KO - 432km prednji i zadnji
Ashika - 250km prednji
Koji su po vama najbolji ? Da se razumijemo, ne trazim sportske nego one koji ce biti udobni tj hocu da mi auto u voznji bude udobnije nego sada, da ne osjetim svaku rupicu.. Sta je obavezno da kupim uz nove amortizere ?
U pitanju je Alfa 147.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#11051 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#11052 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako neko može uputiti.
Kad dam gas pri ubrzanju, možda 3 hiljade obrtaja, čujem šum iz motora, kao da šušti zrak, tamo gdje su crijeva turbine.
Išao majstoru, ne čuje se kada dam gas u mjestu, nije imao kad gledati dalje.
Imao sam zimus problem sa nekim malim vakuum crijevom od desetak cm, bilo puklo, zamijenio sa običnim. Slično šuštanje bilo. Ono izgleda u redu. Jedino da ne pušta na krajevima tj. ulazima, ne znam.
Kad dam gas pri ubrzanju, možda 3 hiljade obrtaja, čujem šum iz motora, kao da šušti zrak, tamo gdje su crijeva turbine.
Išao majstoru, ne čuje se kada dam gas u mjestu, nije imao kad gledati dalje.
Imao sam zimus problem sa nekim malim vakuum crijevom od desetak cm, bilo puklo, zamijenio sa običnim. Slično šuštanje bilo. Ono izgleda u redu. Jedino da ne pušta na krajevima tj. ulazima, ne znam.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#11053 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zao mi je ako si se pronasao, ali nisam uopste tebe nit bilo koga konkretnog imao na umu kad sam ovo pisao.bitanga_sa_otesa wrote:znaju, isto ko sto si i ti naprdjivac i pakas ovdje vec 10 godina.eto popravi sad postom nekim pametujucim od kilometar poyyyado-šampion wrote:Ja sam isto imao problema s Japancem, obrtaji u leru premali, cistio usisnu granu sam, cistio usisnu granu majstor, nove svijecice, novi filter goriva, novi filter zraka, nikad nisam rijesio. Majstori ili nece ili ne znaju. Obisao ih masu. Sve sto znaju reci je naspi aditiv pa vidi. E jebo te aditiv. Jedino mi ostalo da odradim ciscenje dizni, ali gdje to uraditi niko mi nije znao reci a pitao sam i ovdje. I ovdje isto ljudi znaju biti pakasi, pa kad se svadjat uvijek ima masa za svadju, a kad je pomoci covjeku svi sute.
Uglavnom, 100 k km s bosanskim gorivom je vjerovatno satralo dizne.![]()
Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#11054 Re: Pitamo Mehanicare ?
Walk MAN
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
- Dadulino
- Posts: 133
- Joined: 26/05/2015 20:38
#11055 Abgas werkstatt
Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11056 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemam ja jarane,ta spika je samo za takve demagoge poput tebeado-šampion wrote:
Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#11057 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala. Ali kako pogledati ako se čuje samo u vožnji? Skinuti pa kao gledati izbliza? Ne znam može li se tako uočiti.Ned071 wrote:Walk MAN
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
-
Livorno
- Posts: 89
- Joined: 31/07/2017 14:20
#11058 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze biti da je puklo crijevo od usisnog sistema. Kupi sprej za kočnice i prakaj po crijevima, ako vuče falšluft primjetit ces odmah na obrtajima.walk_M-A-N wrote:Hvala. Ali kako pogledati ako se čuje samo u vožnji? Skinuti pa kao gledati izbliza? Ne znam može li se tako uočiti.Ned071 wrote:Walk MAN
ne znam jel to u pitanju al mozda moze pomoci. mom drugu su nedavno bili isti takvi simptomi na turanu. ispostavilo se da je puklo neko crijevo interkulera. pa pogledaj za svaki slucaj
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#11059 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze... Ako je to u pitanju, majstor ce skontati sta je... Sa srecom
- mayab
- Posts: 30852
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#11060 Re: Abgas werkstatt
Jel resetovao grešku ?
- Dadulino
- Posts: 133
- Joined: 26/05/2015 20:38
#11061 Re: Abgas werkstatt
Resetovao i ona je se ponovo javila,evo baš na dijagnostici učitava grešku P0501,a to je relej pumpe goriva (kratki spoj na masi) i to je jedina greška na dijagnostici.Naručio sam već novi relej pa vjerovatno poslije zamjene greške neće bitimayab wrote:Jel resetovao grešku ?
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#11062 Re: Abgas werkstatt
Dadulino wrote:Resetovao i ona je se ponovo javila,evo baš na dijagnostici učitava grešku P0501,a to je relej pumpe goriva (kratki spoj na masi) i to je jedina greška na dijagnostici.Naručio sam već novi relej pa vjerovatno poslije zamjene greške neće bitimayab wrote:Jel resetovao grešku ?
Provjeri senzor pritiska izduvnih gasova, kako se već tačno zove
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11063 Re: Abgas werkstatt
Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
-
missko
- Posts: 11455
- Joined: 22/02/2008 13:22
#11064 Re: Abgas werkstatt
Vidi Lambdasondu
de.m.wikipedia.org/wiki/Lambdasonde
de.m.wikipedia.org/wiki/Lambdasonde
-
paradjik
- Posts: 91
- Joined: 22/12/2010 23:58
#11065 Re: Abgas werkstatt
na passatu se znalo desiti da plasticni poklopac motora usljed vibracija probije ovo malo crijevo (na slici zaokurzeno desno), pa povremeno da se pali lampica...da li sto uzme zraka il iz nekih drugih razloga, ne znamdgL_ wrote:Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed

- Dadulino
- Posts: 133
- Joined: 26/05/2015 20:38
#11066 Re: Abgas werkstatt
Evo vidjecu sta ce se desiti kada ovaj relej promjenim,al fakat prelistao sam 4 5 foruma i nikome nije isti kvar,mislim da ova vw auta nisu ok ako im ne radi ova lampica
Desilo mi je se jednom da mi auto ode u safe mode,al jednom samo..
Desilo mi je se jednom da mi auto ode u safe mode,al jednom samo..
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11067 Re: Abgas werkstatt
Ma provjeravano je sve druze u vise navrata... Ispitano, gledalo vise majstora mjenjana su i ta crijeva apsolutno sve... Ja msm da je jos jedan egr pored ovog novog probavan i da je stalno isto izbacivao... Moja pretpostavka je mozda da je izduvna grana bila onako malo cadjava, ali auto islo ko nevrijeme... Nije se nista imalo potrebe dirati u tom smislu...paradjik wrote:na passatu se znalo desiti da plasticni poklopac motora usljed vibracija probije ovo malo crijevo (na slici zaokurzeno desno), pa povremeno da se pali lampica...da li sto uzme zraka il iz nekih drugih razloga, ne znamdgL_ wrote:Na passatu 5+ isti klinac bio... Check engine i ta poruka... Navodno membrana na egru izgorila sta li zamjenjen egr, tri dana bilo ok i opet isto... Auto radilo ko sat, nikakvih smrtnji nicega... Malo ga procepis on ugasi lampicu, oprt malo ga zagusis ponovo upali i abgas werstatt ili kako vec... Prodano auto tako... Nikad se nije skontalo sta je problem...Dadulino wrote:Vec 2mj vozim golfa 5 2006g. Pd motor,promjenio sam pumpu goriva i uradio reparaturu dizni i na bordu mi se javlja greska abgas werkstat..dijagnostika kaze EGR ventil..promjenim ga opet greska..promjenim neki relej..opet greska..kaze majstor turbina ne puni dovoljno zraka...nastelamo i to..kad opet greska.Nema razlike u vuci,nema dimova nikakvih..jel neko slucajno imao ovaj error? Hvala unaprijed
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11068 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledjabitanga_sa_otesa wrote:nemam ja jarane,ta spika je samo za takve demagoge poput tebeado-šampion wrote:
Tu spiku ostavi za svoje jarane kod kojih ta spika prolazi, ja nit sam hamal nit sam sofer.
Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#11069 Re: Pitamo Mehanicare ?
sta si mu ti advokat?dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja))
Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11070 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa citaj i 14. Godinu stas sadbitanga_sa_otesa wrote:sta si mu ti advokat?dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja))
Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500![]()
![]()
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11071 Re: Pitamo Mehanicare ?
mr.premiJum

joj jes mi taj "duja" izraz pogan
joj jes mi taj "duja" izraz pogan
-
dgL_
- Posts: 3176
- Joined: 25/09/2014 22:39
#11072 Re: Pitamo Mehanicare ?
A mazga?amar1994 wrote:mr.premiJum![]()
![]()
![]()
joj jes mi taj "duja" izraz pogan
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11073 Re: Pitamo Mehanicare ?
struhladgL_ wrote:A mazga?amar1994 wrote:mr.premiJum![]()
![]()
![]()
joj jes mi taj "duja" izraz pogan
pristaje zbog autributa tog auta
sta je to uopste , Gti ili ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#11074 Re: Abgas werkstatt

https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=egr+off
Ovo ako uradis , ne moras ni servise radit , a dboijes minimum 20ks
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#11075 Re: Pitamo Mehanicare ?
zar je bio i taj biser?bitanga_sa_otesa wrote:sta si mu ti advokat?dgL_ wrote: Kad se bitanga nekom na kosti natovari j*** jw jeza u ledja))
Pusti ba covjeka nek zivi ima i on majku sto bi rekla Mubera
ne tovarim se ja nikome nego evo vec 13 godina citam njegove gluposti i demagogiju ....mr. premiJum... mozda nekad 2009. je izvaljivao da u preticanju kad vrati u manju da mu sa 3000 padnu obrtaji na 1500![]()
![]()
![]()
i meni se to jednom desilo, umjesto u trecu da mi proleti u petu, samo sto sam ja to odmah skontao, nisam pomislio kako obrtaju padaju kada vratim "brzinu nize".
