Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44876 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma uzmeš coilover set Bilstein B14 za tvoju Astru, sve dođe u njemu 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44877 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma da je od kucnog rukovodstva dobit i ovo
Imam neku foru po nabavnoj ovdje, oko 350 mambi set novih 30/30 opruga. Pa vidjecu, taman bi bilo da toliko padne
Imam neku foru po nabavnoj ovdje, oko 350 mambi set novih 30/30 opruga. Pa vidjecu, taman bi bilo da toliko padne
-
cccccc
- Posts: 342
- Joined: 11/04/2013 20:04
#44878 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mehanicari. Ima li neko iskustva sa mercedes b klasa 1.5 renolov motor sa automatskim mjenjacem? Godista 2014+
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#44880 Re: Abgas werkstatt
Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.
Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?

Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.
Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?

-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38021
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#44881 Re: Abgas werkstatt
Puklo ti crijevo-Chesterfield- wrote: ↑15/01/2023 09:36 Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.
Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?
![]()
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#44882 Re: Abgas werkstatt
Sad ću vidjeti u arhivi fotografija je li ovo crijevo treba ovako? 
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#44883 Re: Abgas werkstatt
Bobi wrote: ↑15/01/2023 09:41Puklo ti crijevo-Chesterfield- wrote: ↑15/01/2023 09:36 Jutros mi se upalila lampica i piše abgas werkstatt.
Je li neko imao u zadnje vrijeme ovaj problem?
Nedjelja - ne rade majstori. Prešao sam 50-ak kilometara sa tom lampicom.
Čitam da neki ljudi nisu uspjeli riješiti problem nego su prodali auto sa tom greškom.
Gledao po motoru da nije kakvo crijevo puklo i nisam primijetio ništa osim ovog. Mada to možda i treba tako jer se ne sjećam kako je bilo?
![]()
.

- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44884 Re: Abgas werkstatt
Treba redovno slikati detaljno sve i kasnije gledat u arhivi ako se sta ucini cudno ili nepoznato da se zna na vrijeme heheh 
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#44885 Re: Abgas werkstatt
Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?


Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?


- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44886 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze ako mozes citat modul motora-Chesterfield- wrote: ↑15/01/2023 10:37 Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?
![]()
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44887 Re: Abgas werkstatt
Probaj ga provozat mozda se udušio motor-Chesterfield- wrote: ↑15/01/2023 10:37 Skalpelom odsjekao ravno i ponovno nabio na ovu sisicu.
Lampica se nije ugasila. Možda je treba dijagnostikom poništiti? A moguće da se u vožnji sama ugasi?
Imam onu malu dijagnostiku OBD2. Ne znam može li se sa njom poništiti?
![]()
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#44888 Re: Pitamo Mehanicare ?
Obrisao sam. Skinuo par ovih aplikacija za OBD2
Sa ovom jednom išao na Clear i obrisalo je...



Sa ovom jednom išao na Clear i obrisalo je...



- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44889 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ti se javi opet onda je zapoganio se vjerovatio egr.-Chesterfield- wrote: ↑15/01/2023 12:24 Obrisao sam. Skinuo par ovih aplikacija za OBD2
Sa ovom jednom išao na Clear i obrisalo je...
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44890 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje za forumase koji imaju terenska auta da li imaju iskustva sa raptor upol presvlakom, odnosno da li su je radili djelomicno ili na cijeloj karoseriji
-
Mrvice_ba
- Posts: 1338
- Joined: 28/01/2020 08:33
#44891 Re: Pitamo Mehanicare ?
Papucica kvacila iskoci prema gore, nasao sam neki ko klin/saraf sto se ubaci u papucicu, drzi jedno vrijeme i opet ispadne? Sta raditi?
Polo je u pitanju.
Polo je u pitanju.
-
Dendrlix
- Posts: 1136
- Joined: 09/05/2005 14:14
- Location: Sarajevo
#44892 Re: Pitamo Mehanicare ?
Robotizirani automatski mjenjač, C4 Picasso...
Dijagnostika javlja povremenu grešku sa "selektorom brzine". Šta je to? Neki senzor?

Dijagnostika javlja povremenu grešku sa "selektorom brzine". Šta je to? Neki senzor?

- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#44895 Re: Pitamo Mehanicare ?
neko mi je izvalio zadnji parking senzor, senzor je ostao ispod plastike da visi, ali okolo onaj kao ukras u boji auta (metalik sivi) iščupan. Senzor je na plastici, nije lim. Gdje to popraviti
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
Crithagra
- Posts: 530
- Joined: 20/10/2022 20:51
#44897 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda taj kao ukras nađeš drugi pa se popravi boja gdje treba kad se sve ponovo upakuje.
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
-
Mrvice_ba
- Posts: 1338
- Joined: 28/01/2020 08:33
#44899 Re: Pitamo Mehanicare ?
6r, mounting pin nasao sam shemu , zalijepio vidjet cemo koliko ce drzati ne izgleda slomljen.
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#44900 Re: Pitamo Mehanicare ?
Osvjetljenje klime kao da gubi kontakt, klima radi i svijetlo na lijevoj strani radi dok na desnoj ponekad radi. Kada se okrene srednji gumb svijetlo se zna upaliti, a ako je upaljeni i okrene se gumb onda se ugasi. U pitanju je megane 3 2011 i manuelna klima sa 3 gumba 
Ova je klima u pitanju

Ova je klima u pitanju
