Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#4476 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Casual's »

sigh wrote: 27/07/2022 11:27 Euforovi helikopteri kruze srednjom bosnom
Jesu poceli postavljati barikade?
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#4477 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Da nije bilo tog mrskog Zapada danas bi u Lukavici placao dinarima, na zastavi bi stojao neki upitnik, a vijece ministara bi imalo dva ministarstva. Al jok, trebali su prvo ratovati za nas, iako je i toga bilo, pa nam urediti i ojacati drzavu, iako je i toga bilo, na kraju je jos ostalo da izmisle tehnologiju kao u filmi De Capria da u ljudski um usade ideju kako biti pametan.
Jednostavno, glup, do bola licemjeran i nezahvalan narod.
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4478 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Visoki predstavnik Christian Schmidt danas u 16:30 sati nametnut će tehničke izmjene Izbornog zakona BiH, koje se tiču integriteta izbornog procesa, dok će ostale mjere koje je namjeravao proglasiti korištenjem Bonskih ovlaštenja, ostati na čekanju. Ovo je za N1 potvrđeno iz više diplomatskih izvora.

Schmidt će danas u 13 sati okupiti lidere političkih stranaka i saopštiti kako im daje rok od šest sedmica da se usaglase o izmjenama Ustava Federacije BiH, a u protivnom on će djelovati i nametnuti mjere kako je predviđeno u nacrtu odluka. Ovo mjere uz ostalo se odnose i na popunu Federalnog doma naroda, cenzus od 3 posto.


I opet ide u korist HDZ, jer se nece dogovoriti a onda ce nakon 6 sedmica da nemetne Coviceve zelje.
Last edited by DonieBrasco on 27/07/2022 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35300
Joined: 08/09/2005 20:08

#4479 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Hahahahahaha. Taman pred izbore im dao materijala. Niti ce iko barem iz kurtoazije o ekonomiji pricati.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4480 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hajvan »

geoxx wrote: 27/07/2022 11:53 Da nije bilo tog mrskog Zapada danas bi u Lukavici placao dinarima, na zastavi bi stojao neki upitnik, a vijece ministara bi imalo dva ministarstva. Al jok, trebali su prvo ratovati za nas, iako je i toga bilo, pa nam urediti i ojacati drzavu, iako je i toga bilo, na kraju je jos ostalo da izmisle tehnologiju kao u filmi De Capria da u ljudski um usade ideju kako biti pametan.
Jednostavno, glup, do bola licemjeran i nezahvalan narod.
Koji od naroda?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#4481 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Kristijane Smit iskoristi svoje bonske ovlasti i oduzmi sdaovcima i dfovcima bh drzavljanstvo. Poslje toga nameci sta god zelis necemo se ljutiti. Uradi to za bolju BiH. :bih:
Last edited by Login77777 on 27/07/2022 12:11, edited 1 time in total.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#4482 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Sta je ovo bolan, daje ti 6 sedmica da se dogovoris o necemu sto 15 godina nisu mogli, kada ne dodze do "dogovora" namece vec poznate rasne zakone. Ko i kako da se dogovar sa HDZom koji ima 13% glasova protiv 60% glasova pro-BiH a oni ne pristaju na kompromis sto je samo u sebi aparthejd kada manjina odlucuje i blokira sve. Ovo je zamka gdje umjesto krivljenja US/UK/Schmidta i Hdz za aparthejd i palestinizaciju ti ces krivit pro-BiH stranke za isto to u roku 6 sedmica.

I onako sada idu svi na odmore, a za 6 sedmica kada nista ne bude od ovoga nece ni biti vremena za presudu ustavnog suda protiv VP zbog neustavnog mjenjaja ustava FBiH za koje i onako nema pravo da mjenja sam VP. Nema ni vremena da Evropski sud ljuski prava donese odluku protiv ovoga rasistickog zakona. Znaci on ce okriviti one koji su za cijelovitu Bosnua za podjelu iste kada nametne najvece promjene od Dayton samo dvije sedmice prije izbora na kojim se direktno implementira znacaj nametnuti promjena.

Ovo je ogroma zamka, treba biti lobiranje kao nikada prije. Svi neka zaborave na odmore i odma pocnu sa lobiranjem po svijetu gdje kod i kako god stignu.
N1 saznaje: Schmidt nameće tehničke izmjene Izbornog zakona, ostalo na čekanju


Image

Visoki predstavnik Christian Schmidt danas u 16:30 sati nametnut će tehničke izmjene Izbornog zakona BiH, koje se tiču integriteta izbornog procesa, dok će ostale mjere koje je namjeravao proglasiti korištenjem Bonskih ovlaštenja, ostati na čekanju. Ovo je za N1 potvrđeno iz više diplomatskih izvora.

Schmidt će danas u 13 sati okupiti lidere političkih stranaka i saopštiti kako im daje rok od šest sedmica da se usaglase o izmjenama Ustava Federacije BiH, a u protivnom on će djelovati i nametnuti mjere kako je predviđeno u nacrtu odluka. Ovo mjere uz ostalo se odnose i na popunu Federalnog doma naroda, cenzus od 3 posto.

Za N1 je potvrđeno kako su ključne zemlje Vijeća za implementaciju mira i visoki predstavnik uzeli u obzir negodovanje građana izraženo na protestima u Sarajevu, kao i protivljenje političkih stranaka zbog najave odluka koje je namjeravao proglasiti, pa je stoga odlučeno da se donošenje paketa mjera koje se tiču Ustava Federacije BiH prolongira.
https://ba.n1info.com/vijesti/n1-saznaj ... a-cekanju/
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#4483 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Casual's »

Šukn'o ga Šmit "probosanskim" strankama. :mrgreen:
Neutron
Posts: 23
Joined: 25/07/2022 14:44

#4484 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Neutron »

skafiskafsnjak wrote: 27/07/2022 11:20
Neutron wrote: 27/07/2022 11:18

Za koga? :-D
Pa za Bakira hebo ga haj tec u supak zeleni
Kad nisam nikako od poslije rata neću ni sada. Zato i pitam za koga? :-D
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4485 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Casual's wrote: 27/07/2022 12:13 Šukn'o ga Šmit "probosanskim" strankama. :mrgreen:
Doslovno, ovo je zavrsena stvar.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4486 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Ovo cemu svjedocimo ovih dana je treci u nastajanju
Nece on nikad sluzbeno biti proglasen ali njegova sjena ce lebdjeti nad probih opcijom i njome ce plasiti malu djecu :mrgreen:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#4487 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

DonieBrasco wrote: 27/07/2022 12:16
Casual's wrote: 27/07/2022 12:13 Šukn'o ga Šmit "probosanskim" strankama. :mrgreen:
Doslovno, ovo je zavrsena stvar.
Image
Davno vec dogovoreno. Sada treba sprovesti sta se potpisalo. :thumbup:

Ko je Bosnjacima kriv da su SANU projekat izabrali da ih predstavlja… ;-)
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4488 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Blixen »

Str0nz wrote: 27/07/2022 12:10 Ovo je ogroma zamka, treba biti lobiranje kao nikada prije. Svi neka zaborave na odmore i odma pocnu sa lobiranjem po svijetu gdje kod i kako god stignu.
ko da lobira?
pa oni ne znaju sta je to
minder mentalitet
Neutron
Posts: 23
Joined: 25/07/2022 14:44

#4489 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Neutron »

Blixen wrote: 27/07/2022 12:19
Str0nz wrote: 27/07/2022 12:10 Ovo je ogroma zamka, treba biti lobiranje kao nikada prije. Svi neka zaborave na odmore i odma pocnu sa lobiranjem po svijetu gdje kod i kako god stignu.
ko da lobira?
pa oni ne znaju sta je to
minder mentalitet
Elmedin Konaković, kada nam on izlobira, nećemo samo BiH dobiti. Ima i da se Juga vrati kao nekada uz bratstvo i jedinstvo! :D
Last edited by Neutron on 27/07/2022 12:23, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4490 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

NediM17 wrote: 27/07/2022 12:21 Ovaj labudan zasticeniji na ovom forumu od mrkog medjeda, provocira, podjebava (nema para za citavu viagru nego uzme pola).
ja sam dobio 6 banova samo u ovoj godini to je više od 30 dana odmora plus nekoliko jednodnevnih i upozorenja

a tvoj post ide prijava za miješanje u rad moderecaije :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23425
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4491 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

Ne mozes Amerikancima i Britancima potpisati papir, a da oni ne dodju i traze da ispunis to.
Vjerujem da je glupavi Bakir trazio zakon o negiranju genocida u zamjenu.
Bice dobro ako nije potpisao prepis imovine sa drzave na entitete.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4492 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

NediM17 wrote: 27/07/2022 12:21 Ovaj labudan zasticeniji na ovom forumu od mrkog medjeda, provocira, podjebava (nema para za citavu viagru nego uzme pola).
Čovjek živi na Ilidži (u Pejtonu ako se ne varam)

Mora svaki dan čuti ezan
Svaki dan gledati arape

Ako mu uzmemo ovaj forum, ode čovjek u Kiseljak :D
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#4493 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Blixen »

Neutron wrote: 27/07/2022 12:22
Blixen wrote: 27/07/2022 12:19
ko da lobira?
pa oni ne znaju sta je to
minder mentalitet
Elmedin Konaković, kada nam on izlobira, nećemo samo BiH dobiti. Ima i da se Juga vrati kao nekada uz bratstvo i jedinstvo! :D
nebitan lik na nekom vecem nivou
najgore je sto sepka kurava drzi sda u saci
ona je najvece zlo koje nas je zadesilo
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#4494 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

sehohari wrote: 27/07/2022 12:24
NediM17 wrote: 27/07/2022 12:21 Ovaj labudan zasticeniji na ovom forumu od mrkog medjeda, provocira, podjebava (nema para za citavu viagru nego uzme pola).
Čovjek živi na Ilidži (u Pejtonu ako se ne varam)

Mora svaki dan čuti ezan
Svaki dan gledati arape

Ako mu uzmemo ovaj forum, ode čovjek u Kiseljak :D
Ejsss

@BlackSwan kacemo na shishu u otes :D
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4495 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

sime_cipol wrote: 27/07/2022 12:23 Ne mozes Amerikancima i Britancima potpisati papir, a da oni ne dodju i traze da ispunis to.
Vjerujem da je glupavi Bakir trazio zakon o negiranju genocida u zamjenu.
Bice dobro ako nije potpisao prepis imovine sa drzave na entitete.
Glupo razmišljanje

Legitimnost ne znači ispunjenje 100% HDZ zahtjeva

A i oni su sami krivi. Pa SDA nema 50% podrške među Bošnjacima pa da njegov potpis nešto vrijedi
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#4496 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

Casual's wrote: 27/07/2022 11:42
sigh wrote: 27/07/2022 11:27 Euforovi helikopteri kruze srednjom bosnom
Jesu poceli postavljati barikade?
za sada prodaju paprike i lubenice.
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#4497 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by NediM17 »

sehohari wrote: 27/07/2022 12:24
NediM17 wrote: 27/07/2022 12:21 Ovaj labudan zasticeniji na ovom forumu od mrkog medjeda, provocira, podjebava (nema para za citavu viagru nego uzme pola).
Čovjek živi na Ilidži (u Pejtonu ako se ne varam)

Mora svaki dan čuti ezan
Svaki dan gledati arape

Ako mu uzmemo ovaj forum, ode čovjek u Kiseljak :D
On naginje vise ovoj istocnoj varijanti, place za Vizantijom, ode on u Vojkovice.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4498 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hajvan »

Hm, ne znam sto likujete

Sami priznajete da su par km od poslivnog i administrativnog centra drzave grance hrvatske i srbije de facto
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4499 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Hajvan wrote: 27/07/2022 12:39 Hm, ne znam sto likujete

Sami priznajete da su par km od poslivnog i administrativnog centra drzave grance hrvatske i srbije de facto
Pa nije bas
Ali tu zive Srbi/Hrvati

Mislim, u Kiseljaku i dan-danas imas zastave sa ljiljanima
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4500 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Nece ovo proci ni nakon 6 sedmica, dobro su se zayebali Šmit i hrvati !
Last edited by DonieBrasco on 27/07/2022 12:43, edited 1 time in total.
Locked