Jesu poceli postavljati barikade?
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#4477 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da nije bilo tog mrskog Zapada danas bi u Lukavici placao dinarima, na zastavi bi stojao neki upitnik, a vijece ministara bi imalo dva ministarstva. Al jok, trebali su prvo ratovati za nas, iako je i toga bilo, pa nam urediti i ojacati drzavu, iako je i toga bilo, na kraju je jos ostalo da izmisle tehnologiju kao u filmi De Capria da u ljudski um usade ideju kako biti pametan.
Jednostavno, glup, do bola licemjeran i nezahvalan narod.
Jednostavno, glup, do bola licemjeran i nezahvalan narod.
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#4478 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Visoki predstavnik Christian Schmidt danas u 16:30 sati nametnut će tehničke izmjene Izbornog zakona BiH, koje se tiču integriteta izbornog procesa, dok će ostale mjere koje je namjeravao proglasiti korištenjem Bonskih ovlaštenja, ostati na čekanju. Ovo je za N1 potvrđeno iz više diplomatskih izvora.
Schmidt će danas u 13 sati okupiti lidere političkih stranaka i saopštiti kako im daje rok od šest sedmica da se usaglase o izmjenama Ustava Federacije BiH, a u protivnom on će djelovati i nametnuti mjere kako je predviđeno u nacrtu odluka. Ovo mjere uz ostalo se odnose i na popunu Federalnog doma naroda, cenzus od 3 posto.
I opet ide u korist HDZ, jer se nece dogovoriti a onda ce nakon 6 sedmica da nemetne Coviceve zelje.
Last edited by DonieBrasco on 27/07/2022 12:04, edited 1 time in total.
- Haris.ba
- Posts: 35300
- Joined: 08/09/2005 20:08
#4479 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hahahahahaha. Taman pred izbore im dao materijala. Niti ce iko barem iz kurtoazije o ekonomiji pricati.
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#4480 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Koji od naroda?geoxx wrote: ↑27/07/2022 11:53 Da nije bilo tog mrskog Zapada danas bi u Lukavici placao dinarima, na zastavi bi stojao neki upitnik, a vijece ministara bi imalo dva ministarstva. Al jok, trebali su prvo ratovati za nas, iako je i toga bilo, pa nam urediti i ojacati drzavu, iako je i toga bilo, na kraju je jos ostalo da izmisle tehnologiju kao u filmi De Capria da u ljudski um usade ideju kako biti pametan.
Jednostavno, glup, do bola licemjeran i nezahvalan narod.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#4481 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kristijane Smit iskoristi svoje bonske ovlasti i oduzmi sdaovcima i dfovcima bh drzavljanstvo. Poslje toga nameci sta god zelis necemo se ljutiti. Uradi to za bolju BiH. 
Last edited by Login77777 on 27/07/2022 12:11, edited 1 time in total.
- Str0nz
- Posts: 1270
- Joined: 27/10/2021 00:45
- Grijem se na: Hodza > marfi
#4482 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sta je ovo bolan, daje ti 6 sedmica da se dogovoris o necemu sto 15 godina nisu mogli, kada ne dodze do "dogovora" namece vec poznate rasne zakone. Ko i kako da se dogovar sa HDZom koji ima 13% glasova protiv 60% glasova pro-BiH a oni ne pristaju na kompromis sto je samo u sebi aparthejd kada manjina odlucuje i blokira sve. Ovo je zamka gdje umjesto krivljenja US/UK/Schmidta i Hdz za aparthejd i palestinizaciju ti ces krivit pro-BiH stranke za isto to u roku 6 sedmica.
I onako sada idu svi na odmore, a za 6 sedmica kada nista ne bude od ovoga nece ni biti vremena za presudu ustavnog suda protiv VP zbog neustavnog mjenjaja ustava FBiH za koje i onako nema pravo da mjenja sam VP. Nema ni vremena da Evropski sud ljuski prava donese odluku protiv ovoga rasistickog zakona. Znaci on ce okriviti one koji su za cijelovitu Bosnua za podjelu iste kada nametne najvece promjene od Dayton samo dvije sedmice prije izbora na kojim se direktno implementira znacaj nametnuti promjena.
Ovo je ogroma zamka, treba biti lobiranje kao nikada prije. Svi neka zaborave na odmore i odma pocnu sa lobiranjem po svijetu gdje kod i kako god stignu.
I onako sada idu svi na odmore, a za 6 sedmica kada nista ne bude od ovoga nece ni biti vremena za presudu ustavnog suda protiv VP zbog neustavnog mjenjaja ustava FBiH za koje i onako nema pravo da mjenja sam VP. Nema ni vremena da Evropski sud ljuski prava donese odluku protiv ovoga rasistickog zakona. Znaci on ce okriviti one koji su za cijelovitu Bosnua za podjelu iste kada nametne najvece promjene od Dayton samo dvije sedmice prije izbora na kojim se direktno implementira znacaj nametnuti promjena.
Ovo je ogroma zamka, treba biti lobiranje kao nikada prije. Svi neka zaborave na odmore i odma pocnu sa lobiranjem po svijetu gdje kod i kako god stignu.
https://ba.n1info.com/vijesti/n1-saznaj ... a-cekanju/N1 saznaje: Schmidt nameće tehničke izmjene Izbornog zakona, ostalo na čekanju
Visoki predstavnik Christian Schmidt danas u 16:30 sati nametnut će tehničke izmjene Izbornog zakona BiH, koje se tiču integriteta izbornog procesa, dok će ostale mjere koje je namjeravao proglasiti korištenjem Bonskih ovlaštenja, ostati na čekanju. Ovo je za N1 potvrđeno iz više diplomatskih izvora.
Schmidt će danas u 13 sati okupiti lidere političkih stranaka i saopštiti kako im daje rok od šest sedmica da se usaglase o izmjenama Ustava Federacije BiH, a u protivnom on će djelovati i nametnuti mjere kako je predviđeno u nacrtu odluka. Ovo mjere uz ostalo se odnose i na popunu Federalnog doma naroda, cenzus od 3 posto.
Za N1 je potvrđeno kako su ključne zemlje Vijeća za implementaciju mira i visoki predstavnik uzeli u obzir negodovanje građana izraženo na protestima u Sarajevu, kao i protivljenje političkih stranaka zbog najave odluka koje je namjeravao proglasiti, pa je stoga odlučeno da se donošenje paketa mjera koje se tiču Ustava Federacije BiH prolongira.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#4483 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Šukn'o ga Šmit "probosanskim" strankama. 
-
Neutron
- Posts: 23
- Joined: 25/07/2022 14:44
#4484 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kad nisam nikako od poslije rata neću ni sada. Zato i pitam za koga?
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4486 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovo cemu svjedocimo ovih dana je treci u nastajanju
Nece on nikad sluzbeno biti proglasen ali njegova sjena ce lebdjeti nad probih opcijom i njome ce plasiti malu djecu
Nece on nikad sluzbeno biti proglasen ali njegova sjena ce lebdjeti nad probih opcijom i njome ce plasiti malu djecu
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#4487 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Davno vec dogovoreno. Sada treba sprovesti sta se potpisalo.
Ko je Bosnjacima kriv da su SANU projekat izabrali da ih predstavlja…
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
-
Neutron
- Posts: 23
- Joined: 25/07/2022 14:44
#4489 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Elmedin Konaković, kada nam on izlobira, nećemo samo BiH dobiti. Ima i da se Juga vrati kao nekada uz bratstvo i jedinstvo!
Last edited by Neutron on 27/07/2022 12:23, edited 1 time in total.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4490 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ja sam dobio 6 banova samo u ovoj godini to je više od 30 dana odmora plus nekoliko jednodnevnih i upozorenja
a tvoj post ide prijava za miješanje u rad moderecaije
- sime_cipol
- Posts: 23430
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#4491 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne mozes Amerikancima i Britancima potpisati papir, a da oni ne dodju i traze da ispunis to.
Vjerujem da je glupavi Bakir trazio zakon o negiranju genocida u zamjenu.
Bice dobro ako nije potpisao prepis imovine sa drzave na entitete.
Vjerujem da je glupavi Bakir trazio zakon o negiranju genocida u zamjenu.
Bice dobro ako nije potpisao prepis imovine sa drzave na entitete.
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4492 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Čovjek živi na Ilidži (u Pejtonu ako se ne varam)
Mora svaki dan čuti ezan
Svaki dan gledati arape
Ako mu uzmemo ovaj forum, ode čovjek u Kiseljak
- Blixen
- Posts: 3234
- Joined: 11/02/2019 14:28
- Location: prva decenija bez zeljine titule
#4493 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
nebitan lik na nekom vecem nivou
najgore je sto sepka kurava drzi sda u saci
ona je najvece zlo koje nas je zadesilo
- klaki
- Posts: 2371
- Joined: 15/02/2013 17:49
- Location: 榛名山峠
#4494 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4495 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Glupo razmišljanjesime_cipol wrote: ↑27/07/2022 12:23 Ne mozes Amerikancima i Britancima potpisati papir, a da oni ne dodju i traze da ispunis to.
Vjerujem da je glupavi Bakir trazio zakon o negiranju genocida u zamjenu.
Bice dobro ako nije potpisao prepis imovine sa drzave na entitete.
Legitimnost ne znači ispunjenje 100% HDZ zahtjeva
A i oni su sami krivi. Pa SDA nema 50% podrške među Bošnjacima pa da njegov potpis nešto vrijedi
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#4497 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#4498 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hm, ne znam sto likujete
Sami priznajete da su par km od poslivnog i administrativnog centra drzave grance hrvatske i srbije de facto
Sami priznajete da su par km od poslivnog i administrativnog centra drzave grance hrvatske i srbije de facto
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
-
DonieBrasco
- Posts: 20112
- Joined: 31/08/2016 16:09
#4500 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nece ovo proci ni nakon 6 sedmica, dobro su se zayebali Šmit i hrvati !
Last edited by DonieBrasco on 27/07/2022 12:43, edited 1 time in total.
