Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

konektovan wrote: 07/03/2023 21:02 Toyote voze intelektualci i članovi kruga 99, sumnjam da je to neko od njih. :mrgreen:
Infiltrirali su se i u Toyote raznorazni strani subverzivni elementi, kao npr. onaj koji je neki dan uletio u radnju.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#43727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insaneinthebrain »

Jucer dva kladionicara pod rotacijom prestigose kolonu na skretanju lijevo prema Hrasnom. I kroz crveno se uvalise ispred semafora. Kontam pozurili na neku intervenciju kad oni se parkirase kod Argelinija i odose da dudlaju i na kaficu :zzzz:
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#43728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

sahbazzz wrote: 07/03/2023 21:03 Nerviraju me vozaci Centrotransa, frajer ide ispred mene i hladno stade u traci za skretanje na C. Vili, ni zmigavca nit kog vraga, putnici izlaze na skretanju. Obidjem ga kad vidim lola prica na telefon, pa koji k.urac...
Jučer Centrin bus hladno stade kod Žeksa u Titovoj, pun putnika, tek krenuo sa stanice kod CB. Vozač spuca sva četiri i izađe da naruči doner :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#43729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
Ako si po satu vozila 13 preko vjerovatno ces proci bez kazne
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#43731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Throttle wrote: 08/03/2023 18:08
komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
Ako si po satu vozila 13 preko vjerovatno ces proci bez kazne
Vidjecemo 🙈
Koliko treba da cestitka stigne?
NediM17
Posts: 26446
Joined: 05/11/2009 11:49

#43732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Jebeš kaznu i ako dođe, važno je da dozvola nije upitna.
Napraviš jednu tortu i platiš kaznu. :mrgreen:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 18:22
Throttle wrote: 08/03/2023 18:08

Ako si po satu vozila 13 preko vjerovatno ces proci bez kazne
Vidjecemo 🙈
Koliko treba da cestitka stigne?
Sat uvijek pokazuje vise. Jedino ako je sta s profilom guma kemijano. Ja se ne bih brinuo da ce doci a i 25 mambi kazna, nije neka pljacka. Da dodje treba od 15 dana do 2 godine :lol:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#43734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

Throttle wrote: 08/03/2023 18:28
komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 18:22
Vidjecemo 🙈
Koliko treba da cestitka stigne?
Sat uvijek pokazuje vise. Jedino ako je sta s profilom guma kemijano. Ja se ne bih brinuo da ce doci a i 25 mambi kazna, nije neka pljacka. Da dodje treba od 15 dana do 2 godine :lol:
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?
User avatar
reboot
Posts: 702
Joined: 08/05/2018 18:03

#43736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by reboot »

Meni je u aprilu ili u maju 2021. godine blicnulo kod blažuja, nikad nije došla kazna. A po tabli sam vozio ili 71 ili 81, ne mogu se sjetit.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#43737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

drug_profi wrote: 08/03/2023 19:44
komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?
63 :lol: 50 metara iza znaka za 50. Prethodno je bilo 80 🙄
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 21:07
drug_profi wrote: 08/03/2023 19:44

A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?
63 :lol: 50 metara iza znaka za 50. Prethodno je bilo 80 🙄
Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#43739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by komsinica_s_drugog »

drug_profi wrote: 08/03/2023 21:13
komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 21:07
63 :lol: 50 metara iza znaka za 50. Prethodno je bilo 80 🙄
Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.
Ma hajde, bitno da to nije za uzimanje vozacke, bodove, nije velika kazna. Nisi vozac ako te nekad i ne klepe malo :D
Vozit cu ja opet isto tim putem :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ma hajd samo plati odmah i nije neka pljacka.

Jutros mene zaustavise tako malo iza znaka 40, a ja jesam jedno 60+ vozio doduse poceo sam usporavati sa 80.
Reko - e jebiga :-) :(
Kaze dobro jutro, moze malo dokumente. Dam ja sve.
Izvolite, sretan put.
Samo kontrola bez radara. Uf :vozdra:
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1797
Joined: 11/06/2011 07:36

#43741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Kiki_Musampa »

Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti :evil:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

komsinica_s_drugog wrote: 08/03/2023 21:23
drug_profi wrote: 08/03/2023 21:13

Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.
Ma hajde, bitno da to nije za uzimanje vozacke, bodove, nije velika kazna. Nisi vozac ako te nekad i ne klepe malo :D
Vozit cu ja opet isto tim putem :lol:
Opet si bolja od mene. Meni prije nekoliko godina čovjek blica da upozori na patrolu, ja to vidim i shvatim da me upozorava na policiju i da trebam usporiti ali iz ko zna kojeg razloga ne usporim. Kazna za 11 preko (50 KM bez oduzimanja vozačke i bez nagradnih bodova).
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 08/03/2023 21:29 Ma hajd samo plati odmah i nije neka pljacka.

Jutros mene zaustavise tako malo iza znaka 40, a ja jesam jedno 60+ vozio doduse poceo sam usporavati sa 80.
Reko - e jebiga :-) :(
Kaze dobro jutro, moze malo dokumente. Dam ja sve.
Izvolite, sretan put.
Samo kontrola bez radara. Uf :vozdra:
Mene tako u Gračanici jednom davno zaustavili sa radarom. Kaže "sad je u redu". Valjda sam usporavao i kad sam mu bio blizu dovoljno sam usporio. A već halalio kaznu (tad su bile manje, čini mi se 20 ili 30 KM,plaćalo se solarno,na licu mjesta).
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Kiki_Musampa wrote: 08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti :evil:
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
- peglanje nepreglednih krivina u trenutku kad iz suprotnog smjera nailazi vozilo
- oduzimanje prvenstva prolaza poslije kog lik vozi ispod ograničenja,vjerovatno bez gasa
- preticanja preko pune, duple pune i u nepreglednim krivinama
- bahatu vožnju
-...

[Sad će neko reći da je sreća što se mene ne pita.]
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Kiki_Musampa wrote: 08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti :evil:
Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laplace wrote: 09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
Nije to nekoliko ljudi. To bi pola drzave moralo raditi na gledanju snimaka.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ateista wrote: 09/03/2023 08:23
Kiki_Musampa wrote: 08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti :evil:
Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
Hoće biti uzet u obzir ako u zapisniku o događaju bude navedeno postojanje snimka i ako se takav izuzme u dokaze.
Koliko su meni objasnili.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

drug_profi wrote: 09/03/2023 08:27
Ateista wrote: 09/03/2023 08:23

Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
Hoće biti uzet u obzir ako u zapisniku o događaju bude navedeno postojanje snimka i ako se takav izuzme u dokaze.
Koliko su meni objasnili.
To je onda ok, znaci u slucaju udesa samo odmah treba naglasiti policiji da ima kamera.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 09/03/2023 08:25
Laplace wrote: 09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
Nije to nekoliko ljudi. To bi pola drzave moralo raditi na gledanju snimaka.
Ne mora baš toliko. Dovoljno je da se pročuje da svako vozilo možda ima policijsku dash kameru i da se takva vozila izmjenjuju (npr. sedmicu je ima jedan vozač a drugu sedmicu neo deseti itd.). Kad svaki auto na koji naiđeš možda ima kameru valjda ćeš više paziti kako voziš.

Ovako veoma opasni prekršaji ostaju ne samo nekažnjeni nego i neregistrovani.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#43750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja mislim da bi se tu naslo elemenata sukoba sa ljudskim pravima.
Inace, da se to hoce, svaki bi auto fabricki imao "crnu kutiju" sa zapisima o brzini, GPS poziciji, uz video snimak.
Last edited by drug_profi on 09/03/2023 09:35, edited 1 time in total.
Post Reply