Infiltrirali su se i u Toyote raznorazni strani subverzivni elementi, kao npr. onaj koji je neki dan uletio u radnju.konektovan wrote: ↑07/03/2023 21:02 Toyote voze intelektualci i članovi kruga 99, sumnjam da je to neko od njih.![]()
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43726 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- insaneinthebrain
- Posts: 25483
- Joined: 12/08/2013 12:51
#43727 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jucer dva kladionicara pod rotacijom prestigose kolonu na skretanju lijevo prema Hrasnom. I kroz crveno se uvalise ispred semafora. Kontam pozurili na neku intervenciju kad oni se parkirase kod Argelinija i odose da dudlaju i na kaficu 
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#43728 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jučer Centrin bus hladno stade kod Žeksa u Titovoj, pun putnika, tek krenuo sa stanice kod CB. Vozač spuca sva četiri i izađe da naruči doner
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#43729 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#43730 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ako si po satu vozila 13 preko vjerovatno ces proci bez kaznekomsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#43731 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
VidjecemoThrottle wrote: ↑08/03/2023 18:08Ako si po satu vozila 13 preko vjerovatno ces proci bez kaznekomsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
Koliko treba da cestitka stigne?
-
NediM17
- Posts: 26445
- Joined: 05/11/2009 11:49
#43732 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jebeš kaznu i ako dođe, važno je da dozvola nije upitna.
Napraviš jednu tortu i platiš kaznu.
Napraviš jednu tortu i platiš kaznu.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#43733 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sat uvijek pokazuje vise. Jedino ako je sta s profilom guma kemijano. Ja se ne bih brinuo da ce doci a i 25 mambi kazna, nije neka pljacka. Da dodje treba od 15 dana do 2 godine
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#43734 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43735 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?komsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
- reboot
- Posts: 702
- Joined: 08/05/2018 18:03
#43736 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Meni je u aprilu ili u maju 2021. godine blicnulo kod blažuja, nikad nije došla kazna. A po tabli sam vozio ili 71 ili 81, ne mogu se sjetit.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#43737 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
63drug_profi wrote: ↑08/03/2023 19:44A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?komsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 17:50 Nervira me sto sam konj koji ce dobit cestitku za 8. Mart.
Vozila 13 preko ogranicenja. Tronozac skontala kad sam bila skoro paralelno s njim :ooo
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43738 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.komsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 21:0763drug_profi wrote: ↑08/03/2023 19:44
A koje je ogranicenje, tj koja je ukupna brzina koju ti je brzinomjer pokazivao?50 metara iza znaka za 50. Prethodno je bilo 80
![]()
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#43739 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma hajde, bitno da to nije za uzimanje vozacke, bodove, nije velika kazna. Nisi vozac ako te nekad i ne klepe malodrug_profi wrote: ↑08/03/2023 21:13Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.
Vozit cu ja opet isto tim putem
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43740 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ma hajd samo plati odmah i nije neka pljacka.
Jutros mene zaustavise tako malo iza znaka 40, a ja jesam jedno 60+ vozio doduse poceo sam usporavati sa 80.
Reko - e jebiga
Kaze dobro jutro, moze malo dokumente. Dam ja sve.
Izvolite, sretan put.
Samo kontrola bez radara. Uf
Jutros mene zaustavise tako malo iza znaka 40, a ja jesam jedno 60+ vozio doduse poceo sam usporavati sa 80.
Reko - e jebiga
Kaze dobro jutro, moze malo dokumente. Dam ja sve.
Izvolite, sretan put.
Samo kontrola bez radara. Uf
- Kiki_Musampa
- Posts: 1797
- Joined: 11/06/2011 07:36
#43741 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti 
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43742 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Opet si bolja od mene. Meni prije nekoliko godina čovjek blica da upozori na patrolu, ja to vidim i shvatim da me upozorava na policiju i da trebam usporiti ali iz ko zna kojeg razloga ne usporim. Kazna za 11 preko (50 KM bez oduzimanja vozačke i bez nagradnih bodova).komsinica_s_drugog wrote: ↑08/03/2023 21:23Ma hajde, bitno da to nije za uzimanje vozacke, bodove, nije velika kazna. Nisi vozac ako te nekad i ne klepe malodrug_profi wrote: ↑08/03/2023 21:13
Vrlo vjerovatno da ti je stvarna brzina bila 59-60.
kazna ima tek za 61.
A ako ti je digitalni brzinomjer, njegov prikaz malo kasni za realnim vremenom. Mozda sekundu. Ako si usporavala, onda sigurno nije bilo ni 60.
Pitanje je samo koliko si vozila kraj znaka.![]()
Vozit cu ja opet isto tim putem![]()
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43743 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene tako u Gračanici jednom davno zaustavili sa radarom. Kaže "sad je u redu". Valjda sam usporavao i kad sam mu bio blizu dovoljno sam usporio. A već halalio kaznu (tad su bile manje, čini mi se 20 ili 30 KM,plaćalo se solarno,na licu mjesta).drug_profi wrote: ↑08/03/2023 21:29 Ma hajd samo plati odmah i nije neka pljacka.
Jutros mene zaustavise tako malo iza znaka 40, a ja jesam jedno 60+ vozio doduse poceo sam usporavati sa 80.
Reko - e jebiga![]()
![]()
Kaze dobro jutro, moze malo dokumente. Dam ja sve.
Izvolite, sretan put.
Samo kontrola bez radara. Uf![]()
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43744 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:Kiki_Musampa wrote: ↑08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti![]()
- peglanje nepreglednih krivina u trenutku kad iz suprotnog smjera nailazi vozilo
- oduzimanje prvenstva prolaza poslije kog lik vozi ispod ograničenja,vjerovatno bez gasa
- preticanja preko pune, duple pune i u nepreglednim krivinama
- bahatu vožnju
-...
[Sad će neko reći da je sreća što se mene ne pita.]
- Ateista
- Posts: 51681
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43745 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?Kiki_Musampa wrote: ↑08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti![]()
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43746 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije to nekoliko ljudi. To bi pola drzave moralo raditi na gledanju snimaka.Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43747 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hoće biti uzet u obzir ako u zapisniku o događaju bude navedeno postojanje snimka i ako se takav izuzme u dokaze.Ateista wrote: ↑09/03/2023 08:23Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?Kiki_Musampa wrote: ↑08/03/2023 21:37 Ne znam jesam li već pisao, ali da se priznaje kod policije snimak sa Dashkam,sad bi je kupio. Iako je dosta policije na cestama, i dalje ima kretena za koje je pitanje vremena kad će koga sahraniti![]()
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
Koliko su meni objasnili.
- Ateista
- Posts: 51681
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43748 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
To je onda ok, znaci u slucaju udesa samo odmah treba naglasiti policiji da ima kamera.drug_profi wrote: ↑09/03/2023 08:27Hoće biti uzet u obzir ako u zapisniku o događaju bude navedeno postojanje snimka i ako se takav izuzme u dokaze.Ateista wrote: ↑09/03/2023 08:23
Jeli se bas nikako ne priznaje snimak?
Znam da je bilo nekih clanaka gdje neko snimi opasnu voznju, ili idioti koji sami sebe snimaju ikace po yt, pa onda kasnije kazu policija identifikovala i kaznila vozaca.
Drugo, ako dodje do nekog udesa, nevjerovatno mi je da ako postoji snimak nesrece da isti nece biti uzet u obzir u slucajevima kad nije potpuno jasno ko je kriv i slicno, valjda se zbog toga primarno i nabavljaju te kamere...
Koliko su meni objasnili.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43749 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ne mora baš toliko. Dovoljno je da se pročuje da svako vozilo možda ima policijsku dash kameru i da se takva vozila izmjenjuju (npr. sedmicu je ima jedan vozač a drugu sedmicu neo deseti itd.). Kad svaki auto na koji naiđeš možda ima kameru valjda ćeš više paziti kako voziš.drug_profi wrote: ↑09/03/2023 08:25Nije to nekoliko ljudi. To bi pola drzave moralo raditi na gledanju snimaka.Laplace wrote: ↑09/03/2023 08:05
Da se mene pita, policija bi u privatna vozila (čiji vlasnik redovno vozi) ugrađivao službene dash kamere koje bi direktno preko interneta slale snimke u policiju. Nekoliko ljudi uposliti da prate snimke i kažnjavaju prekršaje koje policiji redovno promaknu a mogu dovesti (zapravo i dovode) do nesreće:
Ovako veoma opasni prekršaji ostaju ne samo nekažnjeni nego i neregistrovani.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#43750 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja mislim da bi se tu naslo elemenata sukoba sa ljudskim pravima.
Inace, da se to hoce, svaki bi auto fabricki imao "crnu kutiju" sa zapisima o brzini, GPS poziciji, uz video snimak.
Inace, da se to hoce, svaki bi auto fabricki imao "crnu kutiju" sa zapisima o brzini, GPS poziciji, uz video snimak.
Last edited by drug_profi on 09/03/2023 09:35, edited 1 time in total.
