Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43651 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Dozer wrote: 04/03/2023 12:44 Sumnjam. Ne bi na pravcu imao onakvo ubrzanje. Naprosto lik ne zna voziti na okukama, kao i vecina nasih sofercina.... Nije imao nikakve oznake nazad, pa pretpostavljam da je benzinac, ali tesko da je 1.4.

Dole izmedju Dreznice i Jablanice me gnjavio lik s A6 5.0 TDI. Jarane...... jel' vidi pravac, odmah 120. Jel' okuka, odmah 70. Na kraju ga uzmem na punoj izmedju dvije krivine, jer drugacije nije moglo. I vise se nismo vidjeli.
A6 nema 5.0 TDI motor. Ta oznaka znaci nesto drugo, al ti to vec znas
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43652 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Entropio wrote: 04/03/2023 13:07 Dozer jos uvijek ubjedjuje ljude da njegova azijska nakaza "uzima" nekog, da dobro lezi u krivinama, da je bolji od njemackih premiuma... isto kao kad udjes na profil neke trebe na Instagramu, i nadjes 150 selfija slikanih sa podignutom rukom odozgo da ispadne mrsavija... znas da ima kompleks.
Ko je brzi se pokaze na cesti, kao sto ti je pokazao taj Golf koji je vjerovatno na pola snage kulirao i nije tebe ni primijetio, a ti se sav zadao da ga pretices, neke krivine, nesto.

Nego, kako se vozi u okukama? Ozbiljno pitam.
Džabe im premiumi kad ih ne znaju voziti. Mogao ih je preteći i neko sa traktorom. Takvima treba oduzeti auto i dati im Trabanta, da ne sramote marku.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43653 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Throttle wrote: 04/03/2023 19:52
Dozer wrote: 04/03/2023 12:44 Sumnjam. Ne bi na pravcu imao onakvo ubrzanje. Naprosto lik ne zna voziti na okukama, kao i vecina nasih sofercina.... Nije imao nikakve oznake nazad, pa pretpostavljam da je benzinac, ali tesko da je 1.4.

Dole izmedju Dreznice i Jablanice me gnjavio lik s A6 5.0 TDI. Jarane...... jel' vidi pravac, odmah 120. Jel' okuka, odmah 70. Na kraju ga uzmem na punoj izmedju dvije krivine, jer drugacije nije moglo. I vise se nismo vidjeli.
A6 nema 5.0 TDI motor. Ta oznaka znaci nesto drugo, al ti to vec znas
Naravno da nema. Taj 50TDI ima 3.0 motor sa 285 KS, i zapravo je L-HEV.
Sto si ti znao, znam da jesi.
E, kad na cesti vidim takav auto, ocekujem da je za volanom neko ko zna sta vozi, i ko zna da vozi. U datom primjeru je sve kontra.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43654 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Gdje je naš dobri emko da vas otrese, emko vrati se :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#43655 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

cemu trkanje?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43656 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

uzet cu ga ja sa kangoo od 90ks, sto ne mogu tih supaka i nadri vozaca, samo na pravcu ko neka sila i voznja naravno sa automatikom, jer bi s rucnim zavrsili u3pm sa 250+ks, cim krivine manji od makovog zrna i drka ispod ogranicenja, mrs ba :zzzz:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#43657 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Ja i u krivinama i na prvacu lagano i opušteno, češće iznad nego ispod ograničenja.
Ne znam koji vam je svima Q, nervoza, prođe veljača a niste umočili, šta li?!
:(
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43658 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

meni je svejedno druze, zna se kako voze pomenuti supci, ljepljenje na guzicu i neko izdrkavanje, meni je puna kapa tih debila ba na cestama...

malo cu odmorit psihicki kad predam vozacku uskoro :thumbup: , radi 62km/h :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#43659 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 04/03/2023 23:36 meni je svejedno druze, zna se kako voze pomenuti supci, ljepljenje na guzicu i neko izdrkavanje, meni je puna kapa tih debila ba na cestama...

malo cu odmorit psihicki kad predam vozacku uskoro :thumbup: , radi 62km/h :lol:
Mjesec?
:roll:
Jbga, sa ovim debilnim kamerama čovjek više nije siguran da i ako normalno voziš nećeš biti opaljen po ušima.
A što se tiče šupaka i vožnje, sve jasno ba. :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43660 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 04/03/2023 23:40
Evolution_IV wrote: 04/03/2023 23:36 meni je svejedno druze, zna se kako voze pomenuti supci, ljepljenje na guzicu i neko izdrkavanje, meni je puna kapa tih debila ba na cestama...

malo cu odmorit psihicki kad predam vozacku uskoro :thumbup: , radi 62km/h :lol:
Mjesec?
:roll:
Jbga, sa ovim debilnim kamerama čovjek više nije siguran da i ako normalno voziš nećeš biti opaljen po ušima.
A što se tiče šupaka i vožnje, sve jasno ba. :thumbup:
moguce i 2 ako nastiklaju :roll: :sax:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#43661 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

E jbga^2
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43662 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

ma sta ces, ko puno vozi vece su sanse da ga dobije :izet:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#43663 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by omega369 »

Nije stvar nervoze. Imas ljude koji svaki dan spartaju od tacke a do g i svaki dan nazad...dosadi pomalo. Stoji ova dozerova milion posto. Imao sam auto koje lijepi u krivinama i kad bih se vracao npr. iz hercegovine, uz bradinu, dvije trake, gas i uzbrdo...ne zbog furanja, jednostavno da mi je sto prije doci kuci, a cestu napamet znam. Znam da cu tu ustediti a da me pored tarcina i pazarica ceka patnja, itd...

I tu se naovjeravalo auta i auta :mrgreen: :mrgreen: Likova sa bolesnim autima koji ne znaju voziti "malo brze" po krivinama a vide da proletis pored njih pa ih eto za tobom...ili je krenuo kolonu preticati u podorascu pa ga sustignes a nece da se skloni...svega bilo, gluho bilo. I premijuma i tamica :mrgreen:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43664 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

Kad sam bio mladji, nikad nisam dozvoljavao da me neko pretekne. Ne da sam nekoga blokirao ili slicno, nego sam uvijek bio najbrzi i ja sam bio taj koji je preticao. Najdraze mi je bilo kad se jos neko takav nadje i onda se pratimo cijelim putem i preticemo i furamo.
Ali kako sam postao stariji, shvatio sam da je to glupost pa pustim tako neke kao Dozer da me preteknu, nasmijem se, fakat me to ne dira. Boli me kara. Shvatio sam da su najvaznije trebe. One ne vole brzu voznju, vole samo da imas mocno njemacko auto. Vozis 50 kroz grad, kuliras, parkiras da te vide, izvadis kljuceve sa emblemom... to je bitno. A brzina, preticanje i to, to je za djecu. I za vozace azijskih nakaza jer oni i kao stariji moraju dokazivati nesto.

Ali naravno, nekad mi bude cejf da ga patosiram, pa to i uradim i ocejfim malo. Ali to kad sam sam u autu i kad je dobra ruta, pogodna za preticanja i slicno. Samo isprekidana linija, dobar pregled situacije, bez rizika.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#43665 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by omega369 »

Dok god se izivljavas sa svojim autom, pa ok hajde, ali kad uzme firminog kombija, clija ili octaviju pa se krene mangupisati po cesti.... Pa jaooo krvi bi im pio
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#43666 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Prvo
Danas idem iz zenice auto putem. Na naplatnim josanica nastavljam prema sarajevu.
Prvi put tom dionicom od kako su postavili kamere.
Hajd znam gdje su, vozim sasvim ok nekih 100-110. Necu da me uhvati bezveze.
Znaci uprosteno, na toj dionici vozi 100-110 i sasvim si "safe". Sve je tako dok ne krenes na izlazak na petlji butile prema sarajevu, gdje je ogranicenje 70.
Cim smo se poceli priblizavati prvom tunelu lik dva auta ispred mene sa g7 spusti na jebenih 80. Ovi ispred zakocise i usporise i oni.
Hocu da ih preteknem, prilazi nam sa ledja lijevom trakom neki audi i uspori i on. Pored njih. Ali jos gore, ostade u lijevoj. Jos auta vidim tamo negdje ispred isto.
Oko nas neki koji su isto tako vozili ukopase se na 70-80. Obije trake zablokirane. Skrooooz. Voze ljudi na auto putu 70-80. U obije trake. ne mozes preteci nikoga. Niko da ode u desnu traku pa.da nastavi guslanje. Jooook. Vidim i iza isto.Maaaaajku jebem od-do debilima. Tu ima barem jedno 10-ak znakova sa ogranicenjem i ni jedan nije ispod 100. Pa koji vam je kur...
Sjednem na sirenu. Nista!!!! Lobotomija. Isto ona pjesma ".....Sad ulicom tako juri ta čudna kolona.....". . Medjutim niko da se skloni u desnu. 10-ak auta je sigurno tuda. Izlazimo iz tunela i sad vec pocinju i neki da sviraju iz tog "konvoja". Ali jooook, moze ga ufatiti negdje satelitom. Fakat sam aktivno razmisljao o preticanju zaustavnom trakom. Ono ne mogu da vjerujem. Sreca ovaj sa audijem u lijevoj malo ubrza ovaj jedan malo iza mene se skloni u desnu, pa je progulilo preticanje ali bas unezvjereno. Tacno se vidjelo da je par ljudi bilo na ivici zivaca.

Drugo
Gume-zima-gume-zima....Sarajevo
Pa majko moja.
Neku noc pade onaj zadnji snijeg. Ulica u mahali je vec ociscena bila, ali se na istoj ubrzo i pohvata onih 1 do 1.5 cm. Uzbrdica je. Hamsa u ulici par kuca od moje ima nekog bijesnijeg audija a3 benzinac. Skroz nova generacija. Dvije tri godine star plafon. Svaki dan na posao i sa posla(i ko zna gdje jos)vozi .
Da napomenem, cijelu ovu zimu vozi auto. Vidjam je stalno. Srecom u mahali smo dosta solidarni i bas brzo rasistimo tako da je taj snijeg pao na cisto i nema ga puno.
Uzimam nesto sa svog balkona i vidim je da se zalijece odozdo. Kako krenu, tako na ovom jednom djelu samo zaslajdra i ni makac dalje. Slajdra ali ne mrda. Bukvalno je poce zabacivati po cesti lijevo-desno. Vec je opasno jer ce fiknuti u ogradu ili u neku od kuca. Poprijecila se na putu za skoro 90 stepeni i slajdra. Ali dalje ni milimetra. Izadjem da joj otvorim kapiju da se uvuce kod mene rukverzom pa da ocisti se ako treba. Ako nastavi satrati ce mi kapiju. Izlazim i bacim pogled na gume. 18-ke su, i vise ja sare na tabanima imam nego na gumama kod nje.
Jos uz to inace niz i uz ulicu vozi ko sumanuta. Kontam koliko sam je puta vidio ove zime kako je snijeg da vozi i mimoisao se sa njom. Znaci Bog me sacuvao, a i mnoge druge. Djece u ulici vazda. Pa milu ti jexxx majku, imas pare za audija koji 30-ak hiljada sigurno je kostao ako ne i vise, ali ti zao dati par stotina makar za tigar gume. I rizikujes da sjeeee auto svaki dan ili da ubijes nekoga. Paaaaaaa......
Bacili smo soli na cestu mozda 3-4 sake samo da malo razjede. Izvukla se i vratila rikvercom i zaletila ponovo i slajdrala, slajdrala, ...... I ode. Aaaaa od sada kad je vidim, guzica ide u kraj zestoko.
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#43667 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ti bi jarane trebao ove svoje upise u neku knjigu skupiti i objaviti...
Imas talenta jbg. :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#43668 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Entropio wrote: 05/03/2023 00:02 Kad sam bio mladji, nikad nisam dozvoljavao da me neko pretekne. Ne da sam nekoga blokirao ili slicno, nego sam uvijek bio najbrzi i ja sam bio taj koji je preticao. Najdraze mi je bilo kad se jos neko takav nadje i onda se pratimo cijelim putem i preticemo i furamo.
Ali kako sam postao stariji, shvatio sam da je to glupost pa pustim tako neke kao Dozer da me preteknu, nasmijem se, fakat me to ne dira. Boli me kara. Shvatio sam da su najvaznije trebe. One ne vole brzu voznju, vole samo da imas mocno njemacko auto. Vozis 50 kroz grad, kuliras, parkiras da te vide, izvadis kljuceve sa emblemom... to je bitno. A brzina, preticanje i to, to je za djecu. I za vozace azijskih nakaza jer oni i kao stariji moraju dokazivati nesto.

Ali naravno, nekad mi bude cejf da ga patosiram, pa to i uradim i ocejfim malo. Ali to kad sam sam u autu i kad je dobra ruta, pogodna za preticanja i slicno. Samo isprekidana linija, dobar pregled situacije, bez rizika.

Ja to i danas radim ali ne iz cilja da budem najbrzi, brzi od ostalih, da brze stignem... Nego jednostavno ne volim da mi neko ispred mene namece svoj stil voznje. Pipne kocinicu, ubrza, uspori, prepadne se kamiona, zakoci u okuki, kilavi se hoce li krenuti u preticanje,.....onda nakon nekog vremena osjetim da vozim u grču jer stalno pazim na tog nekoga. Preteknem i odmaknem se, a onda cak i nastavim voziti onoliko koliko sam vozio iza toga. Ali sam onda opusten. Ako vidim da se taj neko ljepi za guzu jer mi je proradio ego, e onda opletem po gasu zestoko dok mu bas ne pobjegnem. Naravno sve ovo samo mozes na otvorenijim putevima, i ako ostali uslovi dozvoljavaju.
U gradu suti i trpi krembila kad ti vozi srednjom trakom 40
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43669 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

A i ta kočenja... Od deset kočenja devet ih je sasvim nepotrebno. Vozim iza njega i on svako malo koči a ja bez kočnice održavam istu brzinu motorom.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43670 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Dozer wrote: 04/03/2023 23:06
Throttle wrote: 04/03/2023 19:52

A6 nema 5.0 TDI motor. Ta oznaka znaci nesto drugo, al ti to vec znas
Naravno da nema. Taj 50TDI ima 3.0 motor sa 285 KS, i zapravo je L-HEV.
Sto si ti znao, znam da jesi.
E, kad na cesti vidim takav auto, ocekujem da je za volanom neko ko zna sta vozi, i ko zna da vozi. U datom primjeru je sve kontra.
Tako je kada vidis takva auta onda se i ocekuje da ce vozac voziti bolje i normalnom brzinom, ali na zalost svi smo svjedoci da nije tako i da u vecini slucajeva ne znaju da voze takva auta.
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#43671 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Mrvice_ba »

Edukacije za voznju autom, firma placala, bajke klix foruma.

Pa niste Jason Statham u transporteru :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#43672 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

kakaljin wrote: 05/03/2023 10:49
Dozer wrote: 04/03/2023 23:06
Naravno da nema. Taj 50TDI ima 3.0 motor sa 285 KS, i zapravo je L-HEV.
Sto si ti znao, znam da jesi.
E, kad na cesti vidim takav auto, ocekujem da je za volanom neko ko zna sta vozi, i ko zna da vozi. U datom primjeru je sve kontra.
Tako je kada vidis takva auta onda se i ocekuje da ce vozac voziti bolje i normalnom brzinom, ali na zalost svi smo svjedoci da nije tako i da u vecini slucajeva ne znaju da voze takva auta.
Znaci covjek ako ima 3.0 motor odmah mora da vozi kao Sena kroz krivine? Sta ga briga covjek cejfi u dozi sigurnosti. Stisne ga gdje misli da je sigurno, gdje nije spusti. Jbg ne vole svi krivine
Last edited by kabal1337 on 05/03/2023 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#43673 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 05/03/2023 11:37
kakaljin wrote: 05/03/2023 10:49

Tako je kada vidis takva auta onda se i ocekuje da ce vozac voziti bolje i normalnom brzinom, ali na zalost svi smo svjedoci da nije tako i da u vecini slucajeva ne znaju da voze takva auta.
Znaci covjek ako ima 3.0 motor odmah mora da vozi kao sena kroz krivine? Sta ga briga covjek cejfi u dozi sigurnosti. Stisne ga gdje misli da je sigurno, gdje nije spusti. Jbg ne vole svi krivine
sve ok, nek pusti ko hoce da pretice, jaka vozaca kad pritisce samo na pravcu pa lupa po kocnici, meni su karine vozaci a vi kako hocete...
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#43674 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Pa ako si brzi u krivni, sto ga ne preteknes svakako mu na guzici budes.
Ako on ne dozvoljava iako jasno vidi i zmigavac i sve onda je supak
Pa ne vozite DTM
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43675 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

kabal1337 wrote: 05/03/2023 11:37
kakaljin wrote: 05/03/2023 10:49

Tako je kada vidis takva auta onda se i ocekuje da ce vozac voziti bolje i normalnom brzinom, ali na zalost svi smo svjedoci da nije tako i da u vecini slucajeva ne znaju da voze takva auta.
Znaci covjek ako ima 3.0 motor odmah mora da vozi kao sena kroz krivine? Sta ga briga covjek cejfi u dozi sigurnosti. Stisne ga gdje misli da je sigurno, gdje nije spusti. Jbg ne vole svi krivine
NE nego se ocekuje da vozi norlano i da ne pravi greske kao da nikada nije sjeo za volan i da normalno vozi po ogranicenju i da ne smatra da je jedini na cesti.

Sa takvim autima se ne prave velike oscilacije u brzini vec se sve radi umjereno. Jer takva auta mogu bez ikakvih problema i po ravnom i krivinama ici dosta brze od napisane brzine ali kazem neka makar po ogranicenju voze bice dovoljno i ako ih neko pretice puste ga a ne da ubrzavaju jer imaju jace autao i ne daju nikome ispred sebe a usporavaju sve one iza.
Post Reply