Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#43626 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Tojota 1.6 benzin :lol:
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#43627 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Onda mora da je gnojf bio 1.4 atmo. :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#43628 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by konektovan »

Dozerovi biseri..... :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43629 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Sumnjam. Ne bi na pravcu imao onakvo ubrzanje. Naprosto lik ne zna voziti na okukama, kao i vecina nasih sofercina.... Nije imao nikakve oznake nazad, pa pretpostavljam da je benzinac, ali tesko da je 1.4.

Dole izmedju Dreznice i Jablanice me gnjavio lik s A6 5.0 TDI. Jarane...... jel' vidi pravac, odmah 120. Jel' okuka, odmah 70. Na kraju ga uzmem na punoj izmedju dvije krivine, jer drugacije nije moglo. I vise se nismo vidjeli.
Last edited by Dozer on 04/03/2023 12:48, edited 1 time in total.
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#43630 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

I ta se corolla bas ubila za valjanja kroz krivine.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43631 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

NediM17 wrote: 04/03/2023 12:46 I ta se corolla bas ubila za valjanja kroz krivine.
Lezi odlicno. Alpine 6 gume, i vozi kako hoces. Nije taj motorcic neka sila, 132 KS atmo, ali sasvim dovoljno za 80-90 uz Ivan.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#43632 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

Tedeji golfic uz Bradinu ispegla tog japanca

Da zakuham
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43633 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

Dozer jos uvijek ubjedjuje ljude da njegova azijska nakaza "uzima" nekog, da dobro lezi u krivinama, da je bolji od njemackih premiuma... isto kao kad udjes na profil neke trebe na Instagramu, i nadjes 150 selfija slikanih sa podignutom rukom odozgo da ispadne mrsavija... znas da ima kompleks.
Ko je brzi se pokaze na cesti, kao sto ti je pokazao taj Golf koji je vjerovatno na pola snage kulirao i nije tebe ni primijetio, a ti se sav zadao da ga pretices, neke krivine, nesto.

Nego, kako se vozi u okukama? Ozbiljno pitam.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43634 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Entropio wrote: 04/03/2023 13:07 Dozer jos uvijek ubjedjuje ljude da njegova azijska nakaza "uzima" nekog, da dobro lezi u krivinama, da je bolji od njemackih premiuma... isto kao kad udjes na profil neke trebe na Instagramu, i nadjes 150 selfija slikanih sa podignutom rukom odozgo da ispadne mrsavija... znas da ima kompleks.
Ko je brzi se pokaze na cesti, kao sto ti je pokazao taj Golf koji je vjerovatno na pola snage kulirao i nije tebe ni primijetio, a ti se sav zadao da ga pretices, neke krivine, nesto.

Nego, kako se vozi u okukama? Ozbiljno pitam.
Lako. Sto pitas?
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43635 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Leon16v wrote: 04/03/2023 12:54 Tedeji golfic uz Bradinu ispegla tog japanca

Da zakuham
Da, redovno primjecujem :D
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#43636 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Auto od preko 1.300 kg, sedan 5 m duzine, sa 1.6 atmo benzincem se ono bas ubio za valjanja po krivinama. :-)
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43637 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

Dozer wrote: 04/03/2023 13:55
Entropio wrote: 04/03/2023 13:07 Dozer jos uvijek ubjedjuje ljude da njegova azijska nakaza "uzima" nekog, da dobro lezi u krivinama, da je bolji od njemackih premiuma... isto kao kad udjes na profil neke trebe na Instagramu, i nadjes 150 selfija slikanih sa podignutom rukom odozgo da ispadne mrsavija... znas da ima kompleks.
Ko je brzi se pokaze na cesti, kao sto ti je pokazao taj Golf koji je vjerovatno na pola snage kulirao i nije tebe ni primijetio, a ti se sav zadao da ga pretices, neke krivine, nesto.

Nego, kako se vozi u okukama? Ozbiljno pitam.
Lako. Sto pitas?
Pitam za objasnjenje. Na sta treba obratiti paznju?
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43638 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

NediM17 wrote: 04/03/2023 14:04 Auto od preko 1.300 kg, sedan 5 m duzine, sa 1.6 atmo benzincem se ono bas ubio za valjanja po krivinama. :-)
Ko zna moze, a ko ne zna da ima ferarija ne bi ga znao valjati po krivinama. Tako da je to relevantno
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#43639 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

A ti znas?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43640 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 04/03/2023 14:09 A ti znas?

svaki auto u pravim moze biti trkaci pa bio 45 ili 450 ks...iznenadio bi se sta sve tamic moze :lol:
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43641 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

NediM17 wrote: 04/03/2023 14:09 A ti znas?
Niti sam rekao da znam ili ne znam niti sam rekao da ti znas ili ne znas, ali sta sve vidim i vide ostali na cesti tako da ova moja teza je dokazana.
NediM17
Posts: 26445
Joined: 05/11/2009 11:49

#43642 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 04/03/2023 14:16
NediM17 wrote: 04/03/2023 14:09 A ti znas?

svaki auto u pravim moze biti trkaci pa bio 45 ili 450 ks...iznenadio bi se sta sve tamic moze :lol:
:thumbup:
Stara pjesma kaze "a u ruke Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita".
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43643 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

kakaljin wrote: 04/03/2023 14:07
NediM17 wrote: 04/03/2023 14:04 Auto od preko 1.300 kg, sedan 5 m duzine, sa 1.6 atmo benzincem se ono bas ubio za valjanja po krivinama. :-)
Ko zna moze, a ko ne zna da ima ferarija ne bi ga znao valjati po krivinama. Tako da je to relevantno
Ne kontaju to pojedini.
Nekima ovdje da napises da si negdje s necim od 300KS vozio ovako ili onako, oni bi odmah rekli - ih, a nista to, ima ovo s 500KS, da vidis kako to ide. :-D
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43644 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Entropio wrote: 04/03/2023 14:06
Dozer wrote: 04/03/2023 13:55
Lako. Sto pitas?
Pitam za objasnjenje. Na sta treba obratiti paznju?
Uzecemo da ja ne vozim 32 g., od cega zadnjih 26 prpfesionalno, kao i da sam prosao neke namjenske obuke oko svega toga, pa cu prepustiti tebi, kao vrlo iskusnom vizacu, da edukujes svekoliko forumsko vozacko pucantsvo o nagibima, uglovima ulaska i izlaska, brzini, stepenu prenosa na ulazu i izlazu, nacinu manipulacije volanom, putanji u odnosu na bocne linije, itd., sve vezano za voznju u okukama.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43645 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

Dozer wrote: 04/03/2023 14:29
Entropio wrote: 04/03/2023 14:06

Pitam za objasnjenje. Na sta treba obratiti paznju?
Uzecemo da ja ne vozim 32 g., od cega zadnjih 26 prpfesionalno, kao i da sam prosao neke namjenske obuke oko svega toga, pa cu prepustiti tebi, kao vrlo iskusnom vizacu, da edukujes svekoliko forumsko vozacko pucantsvo o nagibima, uglovima ulaska i izlaska, brzini, stepenu prenosa na ulazu i izlazu, nacinu manipulacije volanom, putanji u odnosu na bocne linije, itd., sve vezano za voznju u okukama.
Sve sto ja o tome znam je da moras imati njemackog premiuma koji lezi na cesti kao pegla, dobre gume i rokaj. Ostalo sve po osjecaju.
kakaljin
Posts: 13498
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#43646 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Entropio wrote: 04/03/2023 15:00
Dozer wrote: 04/03/2023 14:29
Uzecemo da ja ne vozim 32 g., od cega zadnjih 26 prpfesionalno, kao i da sam prosao neke namjenske obuke oko svega toga, pa cu prepustiti tebi, kao vrlo iskusnom vizacu, da edukujes svekoliko forumsko vozacko pucantsvo o nagibima, uglovima ulaska i izlaska, brzini, stepenu prenosa na ulazu i izlazu, nacinu manipulacije volanom, putanji u odnosu na bocne linije, itd., sve vezano za voznju u okukama.
Sve sto ja o tome znam je da moras imati njemackog premiuma koji lezi na cesti kao pegla, dobre gume i rokaj. Ostalo sve po osjecaju.
Vidimo po crnoj hronici koja auta najvise izlijecu i ucestvuju u sudaru tako da....

Ali slabo koji njemacki premium ima i premium gume
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43647 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

kakaljin wrote: 04/03/2023 15:03
Entropio wrote: 04/03/2023 15:00

Sve sto ja o tome znam je da moras imati njemackog premiuma koji lezi na cesti kao pegla, dobre gume i rokaj. Ostalo sve po osjecaju.
Vidimo po crnoj hronici koja auta najvise izlijecu i ucestvuju u sudaru tako da....

Ali slabo koji njemacki premium ima i premium gume
Ko izvrsava najvise krivicnih djela u Sarajevu? Bosnjaci. Zasto? Zato sto su vecina. Tako isto i njemacki premiumi... vecina su i logicno da ih vidis svuda. A znamo isto i kako se kod nas odrzavaju auta, kako se kupuju polovne gume, itd.

S druge strane, ovako nesto rade samo vozaci azijskih nakaza. Sad mi izbaci na Fejsbuku.

Image
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43648 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Entropio, ide li ta edukacija...? Da naucim nesto novo od premiJuma :D
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#43649 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Entropio »

Dozer wrote: 04/03/2023 15:34 Entropio, ide li ta edukacija...? Da naucim nesto novo od premiJuma :D
Ja cekam tvoje izlaganje. Ja to radim po osjecaju u njemackom premiumu.
User avatar
Dozer
Posts: 32996
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43650 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Znaci da si neki mnogo senzibilan tip. :mrgreen:
I ja po osjecaju, ali i postujuci razne elemente koje probrojah ranije.
Al' jebo to. Njemacki premium, sta god to znacilo, te elemente sam konta i uz tvoj osjecaj - najzajebaniji si na cesti :run:
Post Reply