Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40576 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
...i kajmak.. mora biti ukusno.. 
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40577 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Brasno od rogaca prije bilo uvijek za kupiti, mama je taj kolac cesto znala praviti...ne znam da sam poslije rata cesto vifjela da ima kupiti..bile onako vrecice kao sto mljeveni orasi dodju...
- Sanabija
- Posts: 1571
- Joined: 13/03/2019 21:53
#40578 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Nije kajmak nego sir, napravih neki dan
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40579 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
.. dobra i forografija- mladi sir?
..nekad sam pravila -ricotta sir... to mi je bilo zabavno..
..nekad sam pravila -ricotta sir... to mi je bilo zabavno..
- pustopoljina
- Posts: 14049
- Joined: 19/05/2008 16:33
#40580 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja se s tom heljdom nikako sprijateljiti...palacinke sa sirom su moj domet...a i tu ima vise bijelog brasna nego heljdinog..nekakav mi plastican smek ima...i ona pita po pitarama mi isto nije nesto...mada je to kod mene uslovno receno...ono..necu pojesti dvije porcije, nego samo jednu 
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40582 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..jesu ti dobra jaja..

Lunch~~~danas & manchego sirom
..~~~
...~~
Last edited by moonca on 10/05/2020 20:56, edited 1 time in total.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#40583 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Nemam odg zdjelicu :/
Bat... mljac
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#40585 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Bjeli porculanac iznad glave - ispalo mu oko. Tek sad na slici vidio
- GandalfSivi
- Posts: 22748
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40586 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ma i nije. Skuhas ribu, ocistis od kostu, vamo proprzis luk i bijeli luk, dodas masline, paradaj, proprzis jos malo, dodas vino, kapere, ribu, persun, oregano, timjan, sol, biber i malo alejeve paprike, ostavis na laganoj vatri nekih 10-15 min i eto...
- Jack Be Nimble
- Posts: 11653
- Joined: 15/01/2010 18:31
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40589 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)


Fataye, kabsa, table... Desert ste vec vidjeli kunafa varijacija
-
immuno
- Posts: 2040
- Joined: 07/04/2010 11:05
#40590 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ups tabule a ne tabla 
- GandalfSivi
- Posts: 22748
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40591 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Gdje je ona sto voli o lignjama pricati?


- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40593 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Fali ti jagnjetina uz ovo...
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
#40594 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
I moja mama je često pravila, a vidjela sam u Bingu da ima u vrećicama i obično je na dnu policepustopoljina wrote: ↑10/05/2020 20:36Brasno od rogaca prije bilo uvijek za kupiti, mama je taj kolac cesto znala praviti...ne znam da sam poslije rata cesto vifjela da ima kupiti..bile onako vrecice kao sto mljeveni orasi dodju...
- moon_walker_90
- Posts: 2901
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#40595 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
da se baci mackama da ne ometaju dok se janje razabira
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
#40598 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
svega nesto od povrca

sa zapecenim feta sirom i zacinima


sa zapecenim feta sirom i zacinima

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19



