.da, meni--- su, sa naan-om
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
- banjaluka078
- Posts: 13179
- Joined: 16/01/2007 23:38
#40228 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prvomajski. Otvorili suncobran, izrotirali piliće dok je padala kiša, svako "zadužio" svoju polovinu, u to je i kiša prestala...i sad lakše podnosimo policijski sat.
U kuću do mraka ne ulazimo.


- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40231 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
zamijesim tijesto neko osnovno: brašno, kvas, sol, jogurt..
prekrijem folijom i ubacim u frižider preko noći, tako ja radim, ne treba preko noći, ali kao za ludo tijesto.
sutradan omekšam malo na vatri možda malo više nego trećinu maslaca.(75-100grama)
tijesto podijelim na 5-6 loptica i samo malo rastanjim i slažem na tanjur sloj tijesta- sloj maslaca, tako redom sve, kasnije to prerežem na pola i rastanjim još malo i stavim maslac i sloj na sloj, još malo razvučem, stavim maslac i zarolam kao za roladu, tako negdje mi je i debljine
nešto kao za kroasane je proces, samo što na kraju zarolas i režeš pužice.
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#40232 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pretpostavljam da je ukusno al mi se cini zahmetli ?zlo zlo wrote: ↑01/05/2020 19:42zamijesim tijesto neko osnovno: brašno, kvas, sol, jogurt..
prekrijem folijom i ubacim u frižider preko noći, tako ja radim, ne treba preko noći, ali kao za ludo tijesto.
sutradan omekšam malo na vatri možda malo više nego trećinu maslaca.(75-100grama)
tijesto podijelim na 5-6 loptica i samo malo rastanjim i slažem na tanjur sloj tijesta- sloj maslaca, tako redom sve, kasnije to prerežem na pola i rastanjim još malo i stavim maslac i sloj na sloj, još malo razvučem, stavim maslac i zarolam kao za roladu, tako negdje mi je i debljinei tada narežem tijesto i ostavim tako pužice na jednu tacnu da se dižu još 10-15 min, ugrijem tavu i redom rastanjim pužice i pečem na tavi(teflonskoj), brzo su pečeni.
nešto kao za kroasane je proces, samo što na kraju zarolas i režeš pužice.
Ja veceras foccaciu pravila, prezadovoljna. Mjera je kg brasna tako da polovina stoji u frizideru do sutra .
1kg brasna, so , secer, maslinovo ulje, germa i 750 ml hladne vode- sve u frizider.
Izvadila polovinu, rastanjila u tepsiji, rukom se naprave one rupice pa se fino prekriju masl uljem, ruzmarin po vrhu. Ostaviti da nadode. Peci 10 min na 250 C
Prste polizali .
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40233 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ne jednostavno je stvarno, nema tu puno razvlačenja itd samo lagano na dužinu tanjura a to ide za sekundu jer je ludo tijesto, samo sevazi wrote: ↑01/05/2020 21:57Pretpostavljam da je ukusno al mi se cini zahmetli ?zlo zlo wrote: ↑01/05/2020 19:42zamijesim tijesto neko osnovno: brašno, kvas, sol, jogurt..
prekrijem folijom i ubacim u frižider preko noći, tako ja radim, ne treba preko noći, ali kao za ludo tijesto.
sutradan omekšam malo na vatri možda malo više nego trećinu maslaca.(75-100grama)
tijesto podijelim na 5-6 loptica i samo malo rastanjim i slažem na tanjur sloj tijesta- sloj maslaca, tako redom sve, kasnije to prerežem na pola i rastanjim još malo i stavim maslac i sloj na sloj, još malo razvučem, stavim maslac i zarolam kao za roladu, tako negdje mi je i debljinei tada narežem tijesto i ostavim tako pužice na jednu tacnu da se dižu još 10-15 min, ugrijem tavu i redom rastanjim pužice i pečem na tavi(teflonskoj), brzo su pečeni.
nešto kao za kroasane je proces, samo što na kraju zarolas i režeš pužice.
Ja veceras foccaciu pravila, prezadovoljna. Mjera je kg brasna tako da polovina stoji u frizideru do sutra .
1kg brasna, so , secer, maslinovo ulje, germa i 750 ml hladne vode- sve u frizider.
Izvadila polovinu, rastanjila u tepsiji, rukom se naprave one rupice pa se fino prekriju masl uljem, ruzmarin po vrhu. Ostaviti da nadode. Peci 10 min na 250 C
Prste polizali .
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#40234 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Umuta iliti ko god da je pisao/la ima extra rukopis XD fala vi baš vi fala
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40235 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
- GandalfSivi
- Posts: 22752
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
#40236 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Kao da ce se sutra i janje okrenuti 


- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#40237 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
limited lamb from New Zealand XD
- GandalfSivi
- Posts: 22752
- Joined: 09/09/2006 00:38
- Contact:
- Sarah24
- Posts: 10149
- Joined: 08/06/2010 11:12
- Location: Somewhere over the rainbow
#40239 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Jedna mala razljevusica




- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40240 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Saro
Ja to sa sirom pravim
Ev licno danas kupila sebi kolac

Ja to sa sirom pravim
Ev licno danas kupila sebi kolac

-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40241 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

leza za kasniji vikend dorucak. nije bilo tikvica, ali bilo sireva, sjezi i tvrdi. plus proljetna salata paradajz, paprika, krastavac, ljubicasti luk sa kajmakom.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#40242 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Prvi puta sam uzeo pastrmku da spremam. Utrefio sam dobro mjeru sa slanoćom i ispekao dovoljno, ukusna je bila; jedino što sam pogriješio malo sam ulja stavio i zalijepila se za tavu, pa nije esteski lijepo ispalo. Krompir salatu sam već pravio, tako da to nije nešto posebno.


-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40243 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..Odlicno.. foto..almir90 wrote: ↑02/05/2020 18:16 Prvi puta sam uzeo pastrmku da spremam. Utrefio sam dobro mjeru sa slanoćom i ispekao dovoljno, ukusna je bila; jedino što sam pogriješio malo sam ulja stavio i zalijepila se za tavu, pa nije esteski lijepo ispalo. Krompir salatu sam već pravio, tako da to nije nešto posebno.
![]()
.. zagrijesh tavu--dodas ulje, koje mora biti na granici da se dimi .- probas tako, sto ubacis malo brasna i vidis kako reaguje, ...... da ribu stavljas u tavu - od sebe- da te ulje ne pljusne..
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#40244 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Morat ću probati sa brašnom sledeći put. Ostala mi je još jedna, kakav sam siguran sam da ću je sutra napraviti da se popravim.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#40245 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Almire uzmes pstrmku i malo brasna stavis oko nje i ondA kao otreses
ja mislim da ti je do tave
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40246 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..do almira je...
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40247 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
jesi ovo tiGandalfSivi wrote: Kao da ce se sutra i janje okrenuti
![]()
Last edited by vjesticanametli on 02/05/2020 20:57, edited 2 times in total.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#40249 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ona je pravo dobra.
ono malo sto je masnija taman da podmazuje.
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40250 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
~~lunch``•. Feta & tahini/.patlidzan & ostalo
~~~~
~~
~~~~
~~


