Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40201 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

Image

doslo svjeze povrce :sretan: obradovala sam se salati k'o ozebo suncu. zelenis, paradajz, krastavac, rotkvice, mrkva, avokado, tunjevina, jaje i par maslina. :sretan:
User avatar
Point.
Posts: 33477
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#40202 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Point. »

Za vikend pravim sogan dolmu prvi put. Prahnulo mi samo tako.
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40203 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

E ja sam svoju danas dokusurilA 😊 sutra bamnja... Sve nesto planiram a veceras pojela samo supu I malo tope I salate, doduse kolac izvrnuti kolac od jabuka uz kafu 😊
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#40204 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by exliberal-ex »

I ja sam samo supu danas...jucer sam imao ostatke kineske hrane,nisu mi bas legli zato danas dijeta
Image
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#40205 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by de balzac »

moonca wrote: 27/04/2020 03:59 ~~`kunefe~~kadaif & kozji sir... .perfektan..Image

~•Image~•
izgleda super! :thumbup: ako sam dobro razumio,ti si ovo kupila smrznuto. gdje ima ovo kupiti?
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#40206 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by immuno »

Kunafu imas u svim turskim arapskim radnjama kupiti.... Al gotov proizvod je gotov kad sam napravis je skroz nesto drugo 😊
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40207 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

Image

salata u maslinovom ulju uz koziji sir i preko sos od nara.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40208 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

de balzac wrote: 30/04/2020 22:25 izgleda super! :thumbup: ako sam dobro razumio,ti si ovo kupila smrznuto. gdje ima ovo kupiti?
Ako zivis u Bosni, ne znam da li ga imate . inace je Grcki proizvod..

Image
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#40209 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Rijeka_snova »

Nisam vidjela da se ima kupiti gotovo kunefe u Sarajevu, ali nisam ni zagledala mnogo po ovim turskim radnjama. Obzirom da sada ima svjezi kadaif da se kupi, stvarno ga nije ga teško ni napraviti, relativno je lagano i brzo, na tavi ide, meni je najbolji sa mozzarellom. 😍

Slatko - slaba tačka :-)
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40210 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

mO k3 wrote: 30/04/2020 07:44
:lol: :thumbup:

lol

Ovaj jednom u sedmici riba , 2-3 puta meso ostalo vegi :)

ne mora se svaki dan jesti meso
kod mene je shakshuka skoro uvijek bRez mesa :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40211 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

Rijeka_snova wrote: 01/05/2020 00:19 Nisam vidjela da se ima kupiti gotovo kunefe u Sarajevu, ali nisam ni zagledala mnogo po ovim turskim radnjama. Obzirom da sada ima svjezi kadaif da se kupi, stvarno ga nije ga teško ni napraviti, relativno je lagano i brzo, na tavi ide, meni je najbolji sa mozzarellom. 😍

Slatko - slaba tačka :-)
upravo tako,svjez kadaif,sir i sam svoj majstor :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#40212 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by samsonsam »

opet dodje red na kurnik,samo ovaj put bRez mesa...ubacio dimljeni tofu,ragu manje kaloricnim napravio i rezultat je vrlo zadovoljavajuci :izet:
jos ubacio obarenu mrkvu,zbog boje i da ne propadne :mrgreen: ...iduci put opet nesto novo i zdravije :izet:

Image

Image

Image
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40213 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

-Dobro izgleda.. :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40214 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

ja pravila parottu da imam za grill i najela se samo nje za sad :lol: :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40215 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:roll:
. sad moram googleeee--gdje ti je slika...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40216 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

indijski lisnati kruh (s maslacem) iz tave, ko naan ali bude lisnato tijesto :D imam uslikano, kasnije prebacim. Fantastičan :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#40217 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by sadie_forever »

moonca wrote: 01/05/2020 00:03
de balzac wrote: 30/04/2020 22:25 izgleda super! :thumbup: ako sam dobro razumio,ti si ovo kupila smrznuto. gdje ima ovo kupiti?
Ako zivis u Bosni, ne znam da li ga imate . inace je Grcki proizvod..

Image
Kunefe grcki? aman ovi grcki sve kradu,cak i wiki pise turski i middle eastern

https://en.wikipedia.org/wiki/Kanafeh

inace to je kadaif ,turska verzija kadaifa,jako lako napravit kod kuce,ja pravila jednom turkinja me jedna naucila,naci cu vam youtube klip,,, :thumbup:
Last edited by sadie_forever on 01/05/2020 13:30, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40218 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

:thumbup: dobro..

aha...probala sam kupovne -- mislim da mi se -roti- vishe svidja.. :thumbup:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40219 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

uh, parotta me uvijek unisti kad odem u indijski restoran. buffet posebno. nemam granice. degutantno bude za svjedocit. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40220 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

sadie_forever wrote: 01/05/2020 13:28 nace to je kadaif ,turska verzija kadaifa,jako lako napravit kod kuce,ja pravila jednom turkinja me jedna naucila,naci cu vam youtube klip,,, :thumbup:
..da, tursko je ----- gledala sam i ja video... :thumbup: no, sa ovim kupovnim sam zadovoljna-- :lol: ne bih ga pravila.. i ovo pakovanje kosta-------- $3.50
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#40222 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by omar little »

jel bio neki curry uz to? za umakat rukama? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40223 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by moonca »

zlo zlo wrote: 01/05/2020 13:51

Image
..svidja mi je- :thumbup: -napravim.. :-D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#40224 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by zlo zlo »

omar little wrote: 01/05/2020 14:01 jel bio neki curry uz to? za umakat rukama? :D
cevapi :lol:
User avatar
pizarro
Posts: 4194
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#40225 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by pizarro »

ove indijske lepine mole da se na njih baci kajmaka i dobro posoli :D
Post Reply