Nisam znao za to, zahvaljujem...
Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)
Moderator: anex
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#40128 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Ja sam te slance izignorisala i crkli vi svi sto joj pomazete i vracate te slance
nemam tolko brasna de malo solidarnosti dok mognem kupit bar 2 kg
do tada jedite meso srnetinu krmetinu sta god....umacite
beeeez hljebova 
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#40129 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
hos da ti posaljemo?vjesticanametli wrote: ↑26/04/2020 16:59 Ja sam te slance izignorisala i crkli vi svi sto joj pomazete i vracate te slance![]()
nemam tolko brasna de malo solidarnosti dok mognem kupit bar 2 kg
do tada jedite meso srnetinu krmetinu sta god....umacite
beeeez hljebova
![]()
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40130 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
e, jebiga sad, ovaj sale oce rernu na 50C da se tijesto u njoj dize 45 minuta, a kod mene rerna ne ide ispod 65C. ako ostavim vani na toplo mjesto da se udupla, kao i obicno sto radim, to je to, jelde? samo sto cu morati duze cekati. prft...
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#40131 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ma to on da ubrza dizanje.. nije pod moranjeomar little wrote: ↑26/04/2020 17:18 e, jebiga sad, ovaj sale oce rernu na 50C da se tijesto u njoj dize 45 minuta, a kod mene rerna ne ide ispod 65C. ako ostavim vani na toplo mjesto da se udupla, kao i obicno sto radim, to je to, jelde? samo sto cu morati duze cekati. prft...![]()
i ja ostavim vani normala se udupla(osim kad gu'ca ne moze cekati. onda primjenimo sasinu metodu
nego ti ugrij na 65 svojih..otvoris rernu..broj do 15 da spadne na 50°C
edit. ugasis rernu
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
- DeNiro
- Posts: 10907
- Joined: 12/03/2007 10:31
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40134 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

prasa sa mljevenom teletinom i pire.
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
#40135 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
dje su slanci ba?
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
- Loo
- Posts: 6486
- Joined: 09/04/2012 12:10
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#40138 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Pileći file, mladi krompir i bukovače

Pileći file, šampinjoni i bukovače, vrhnje+mlijeko. Salata je špinat + zelena salata, dodao maslinovo ulje, malo jabukovog sirćeta i senf

Pureći zabatak, šampinjoni, bukovače, mladi krompir. Salata kao iznad isto


Pileći file, šampinjoni i bukovače, vrhnje+mlijeko. Salata je špinat + zelena salata, dodao maslinovo ulje, malo jabukovog sirćeta i senf

Pureći zabatak, šampinjoni, bukovače, mladi krompir. Salata kao iznad isto

-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#40139 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Peka, paprike i malo prelio kajmakom

Omlet i pileći file. File sam isjekao sitno i propržio sa lukom zajedno. Šarena salata pored

Sutlija, jedino što sam dodao malo čokolade u prahu i cimeta dodatno


Omlet i pileći file. File sam isjekao sitno i propržio sa lukom zajedno. Šarena salata pored

Sutlija, jedino što sam dodao malo čokolade u prahu i cimeta dodatno

-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#40142 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

za prvi put nije propast, ali nije savrseno. nesto je do germe sigurno. odmah sam vidjela da mi tijesto nekako ne stima. plus, nisam ga slusala kad je fino rekao 100gr po komadu, ja upolavljala i pretanke izasle pa se korica napravila.
vec sam pojela tri sa soljom kefira kako sam ih i znala jesti nekad.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#40143 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
ja sam kontao isto da probam ali srecom skontao sam da nemam kvasca... a nema ga ni kupit, svratio do grcke pekare oni prodaju svjez medjutim i tog nestalo.omar little wrote: ↑26/04/2020 23:28
za prvi put nije propast, ali nije savrseno. nesto je do germe sigurno. odmah sam vidjela da mi tijesto nekako ne stima. plus, nisam ga slusala kad je fino rekao 100gr po komadu, ja upolavljala i pretanke izasle pa se korica napravila.ali su iznutra fine i mekane, disne. uglavnom, jos jednom-dvaput izrevidiram proces i ovo ce biti savrseno. sva sreca nestasica je brasna pa ne mogu svaki drugi dan praviti.
vec sam pojela tri sa soljom kefira kako sam ih i znala jesti nekad.![]()
bolje sto ga nema...sve ode u stomak
- Vela666
- Posts: 487
- Joined: 06/04/2020 11:55
#40144 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
Gdje je onaj @GandalfSivi
Zanima me imaš li svoj cooking yt chanell. Ako nemaš pravi
Zanima me imaš li svoj cooking yt chanell. Ako nemaš pravi
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40145 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
~~`kunefe~~kadaif & kozji sir... .perfektan..
~•
~•

~•
~•- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40146 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
monika jesi li to zumirala ovo gnijezdo da se ne vidi koliko je?
btw. nikad nisam jela ovo..ja kad vidjela u radnji to, kažem rezanci za juhu 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#40147 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
..
jeste, gnijezgo --14 cm je....i kupila sam ga smrznutog-- nepeceno--i u rerni zavrsila... no, gledala sam recept na YT.. originalni, i priprema se na tavi, i jako zaliven sirupom, ... vjerujem da je i jako sladak
..
- zlo zlo
- Posts: 4485
- Joined: 28/10/2012 16:01
#40148 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)
još malo pa gotovo "kotlovina iz tave" ramstek, mladi krumpir, gljive u bogatom sosu od paprike, mrkve,paradajza, pive,začinskih bilja itd


- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19
- samsonsam
- Posts: 1820
- Joined: 18/09/2008 01:19


