Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40176 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
Last edited by black_adrian on 14/02/2022 12:11, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65428
- Joined: 16/07/2012 16:00
#40178 Re: Pitamo Mehanicare ?
2 sec.black_adrian wrote: ↑14/02/2022 12:05 Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#40179 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pomaze li ti ovo stamilejovic1971 wrote: ↑14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!!![]()
![]()
HVALA

- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40180 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene to mslo duze drzi, izmjerit cu jednom.drug_profi wrote: ↑14/02/2022 12:472 sec.black_adrian wrote: ↑14/02/2022 12:05 Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#40181 Re: Pitamo Mehanicare ?
nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...vjeshalica wrote: ↑14/02/2022 12:50Pomaze li ti ovo stamilejovic1971 wrote: ↑14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!!![]()
![]()
HVALA
![]()
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#40182 Re: Pitamo Mehanicare ?
milejovic1971 wrote: ↑14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!!![]()
![]()
HVALA

malo čudno, zvuči previše, svakih 200 000 ili 10 godina
Al' tako piše...
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#40183 Re: Pitamo Mehanicare ?
Halali samo letimicno vidjeh servis ne obratih paznju za veliki.milejovic1971 wrote: ↑14/02/2022 12:54nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...
Pa milje imas konverter pa ukucaj i pretvori
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#40184 Re: Pitamo Mehanicare ?
Daj ba reci covjeku,gdje ce jos i konvertor milje u kilometre po netu trazitivjeshalica wrote: ↑14/02/2022 13:15Halali samo letimicno vidjeh servis ne obratih paznju za veliki.milejovic1971 wrote: ↑14/02/2022 12:54
nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...
Pa milje imas konverter pa ukucaj i pretvori![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40185 Re: Pitamo Mehanicare ?
@milejovic1971
nisam upratio, kad si radio veliki servis?
tj. koje godine je urađen i na koliko kilometara?
nisam upratio, kad si radio veliki servis?
tj. koje godine je urađen i na koliko kilometara?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#40186 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro je pa ja ovo nikad ne pritišĆem


-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#40187 Re: Pitamo Mehanicare ?
auto je 2016. nije nikada radjen...na satu je pravih 162 000black_adrian wrote: ↑14/02/2022 14:17 @milejovic1971
nisam upratio, kad si radio veliki servis?
tj. koje godine je urađen i na koliko kilometara?
-
vehidone
- Posts: 86
- Joined: 27/03/2014 10:15
#40188 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato
. Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom
da ne dobijem odmah kritiku.
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#40189 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel 3 godine garancije?vehidone wrote: ↑14/02/2022 15:02 Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato. Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom
![]()
![]()
da ne dobijem odmah kritiku.
-
vehidone
- Posts: 86
- Joined: 27/03/2014 10:15
#40190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojma nemam.Šta mi i znači ta garancija,da dođem nakon dvije godine sa tim ležajem rekli bi da je ležaj pokvaren zbog naših rupičastih putevavjeshalica wrote: ↑14/02/2022 15:17Jel 3 godine garancije?vehidone wrote: ↑14/02/2022 15:02 Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato. Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom
![]()
![]()
da ne dobijem odmah kritiku.
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#40193 Re: Pitamo Mehanicare ?
to ti znaci da proizvodjac garantuje da se nece sjebati u normalnim uslovima exploatacije u periodu za kojeg je dao garanciju,poslije te 3 godine na primjer ti ne garantuje da će te još služiti 2,3 godine ili 5.
-
gadnel
- Posts: 81
- Joined: 16/12/2019 09:26
#40194 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da probam opet, jel vrijedi za ovo traziti auto limara?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40195 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40196 Re: Pitamo Mehanicare ?
izbit ce to opet kad tad
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#40197 Re: Pitamo Mehanicare ?
nece ako je tek krenulo 
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#40198 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je u Visokom majstor naplatio, čini mi se, 10 KM za to. Ne bi trebalo biti skupo, EGR je (bar kod moje, 1.7 CDTI81 kW, 208.) bio nadohvat ruke, lako se skida i montira nazad.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#40200 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se čini da je to sa sajlom ručne koja zaledi urbani mit. Nedavno sam na Vlašiću ostavio auto preko noći (pa do 13 h) sa zategnutom ručnom (doduše, mehaničkom, ali i za nju se priča da zaledi sajla). Noću je bilo -17°C i ništa nije zaledilo, normalno krenuo i otišao kući.black_adrian wrote: ↑13/02/2022 19:07Meni nije nikad zaledila, možda nisam na prevelikim minusima ostavljao.
Jednom tako na Bjelašnici, ne smijem ostavit u brzini, a minus 5-6. Rekoh jebi je ako zaledi, zaledi. Stajalo auto cijeli dan i nije zaledilo ništa, normalno je spustio. Ne znam koliko je kasnije stepeni bilo. Tad sam se opustio i ne dvoumim se da li da dignem ručnu il ne![]()
