Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40176 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
Last edited by black_adrian on 14/02/2022 12:11, edited 1 time in total.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40177 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Optimist wrote: 14/02/2022 11:28
ElRe wrote: 14/02/2022 10:16

C4 mk2?
Astra K.
Isto je i kod oca, mehanicka rucna a ima auto hold.
Cujem pratis me :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65428
Joined: 16/07/2012 16:00

#40178 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

black_adrian wrote: 14/02/2022 12:05 Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
2 sec.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40179 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

milejovic1971 wrote: 14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!! :skoljka: :skoljka:
HVALA
Pomaze li ti ovo sta

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40180 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

drug_profi wrote: 14/02/2022 12:47
black_adrian wrote: 14/02/2022 12:05 Po meni je bolja opcija hill assist, ako sam potrefio naziv (jace pritisnes papucicu kocnice i drzi u brdu cca. 5 sec). Na proslom Passatu sam imao auto hold i dosadno ukljucivat i iskljicuvat preko one tipkice, a cesto ga moram iskljuciti. Ovako fino sam malo nagazim kocnicu i zakuca se u brdu kakvom god, ljepota.
2 sec.
Kod mene to mslo duze drzi, izmjerit cu jednom.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#40181 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

vjeshalica wrote: 14/02/2022 12:50
milejovic1971 wrote: 14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!! :skoljka: :skoljka:
HVALA
Pomaze li ti ovo sta

Image
nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#40182 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

milejovic1971 wrote: 14/02/2022 11:27 Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!! :skoljka: :skoljka:
HVALA
Image

malo čudno, zvuči previše, svakih 200 000 ili 10 godina :-) :-)
Al' tako piše...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40183 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

milejovic1971 wrote: 14/02/2022 12:54
vjeshalica wrote: 14/02/2022 12:50

Pomaze li ti ovo sta

Image
nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...
Halali samo letimicno vidjeh servis ne obratih paznju za veliki.
Pa milje imas konverter pa ukucaj i pretvori :mrgreen:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#40184 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

vjeshalica wrote: 14/02/2022 13:15
milejovic1971 wrote: 14/02/2022 12:54

nazalost, pitao sam za veliki servis a ne mali, a ovo je jos u miljama...
Halali samo letimicno vidjeh servis ne obratih paznju za veliki.
Pa milje imas konverter pa ukucaj i pretvori :mrgreen:
Daj ba reci covjeku,gdje ce jos i konvertor milje u kilometre po netu traziti


:lol: :lol: :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40185 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

@milejovic1971

nisam upratio, kad si radio veliki servis?
tj. koje godine je urađen i na koliko kilometara?
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#40186 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Dobro je pa ja ovo nikad ne pritišĆem :mrgreen:
Image
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#40187 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

black_adrian wrote: 14/02/2022 14:17 @milejovic1971

nisam upratio, kad si radio veliki servis?
tj. koje godine je urađen i na koliko kilometara?
auto je 2016. nije nikada radjen...na satu je pravih 162 000
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#40188 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vehidone »

Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato :( . Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom :D :D :D da ne dobijem odmah kritiku.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40189 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

vehidone wrote: 14/02/2022 15:02 Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato :( . Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom :D :D :D da ne dobijem odmah kritiku.
Jel 3 godine garancije?
vehidone
Posts: 86
Joined: 27/03/2014 10:15

#40190 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vehidone »

vjeshalica wrote: 14/02/2022 15:17
vehidone wrote: 14/02/2022 15:02 Pozdrav raji i majstorima,
trebam mijenjati jedan zadnji ležaj točka na autu pa ću zamijeniti oba u paru,kontam da je tako pametnije.
U servisu mi odmah nude dostavu iz jedne velike prodavnice autodijelova ( da ne reklamiram),međutim nude mi neki EWIGER ležaj u koje nemam neko povjerenje jer mi je nepoznato :( . Znam za SKF,FAG i slično a za ovo nisam vala čuo. Šta vi mislite? Auto je Passat 6 sa ispravnom el.ručnom :D :D :D da ne dobijem odmah kritiku.
Jel 3 godine garancije?
Pojma nemam.Šta mi i znači ta garancija,da dođem nakon dvije godine sa tim ležajem rekli bi da je ležaj pokvaren zbog naših rupičastih puteva :D
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#40191 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Throttle wrote: 14/02/2022 12:10
Optimist wrote: 14/02/2022 11:28

Astra K.
Isto je i kod oca, mehanicka rucna a ima auto hold.
Cujem pratis me :lol:
Ko da je muka 1.4 pratiti. :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40192 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Optimist wrote: 14/02/2022 16:29
Throttle wrote: 14/02/2022 12:10

Cujem pratis me :lol:
Ko da je muka 1.4 pratiti. :D
Jest ako vozis jos nesto slabije :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#40193 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

vehidone wrote: 14/02/2022 15:24
vjeshalica wrote: 14/02/2022 15:17

Jel 3 godine garancije?
Pojma nemam.Šta mi i znači ta garancija,da dođem nakon dvije godine sa tim ležajem rekli bi da je ležaj pokvaren zbog naših rupičastih puteva :D
to ti znaci da proizvodjac garantuje da se nece sjebati u normalnim uslovima exploatacije u periodu za kojeg je dao garanciju,poslije te 3 godine na primjer ti ne garantuje da će te još služiti 2,3 godine ili 5.
gadnel
Posts: 81
Joined: 16/12/2019 09:26

#40194 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gadnel »

gadnel wrote: 13/02/2022 16:47 Pozdrav,

Na autu sam nasao prosle godine neke ogrebotine, posto je malo (kao da je neko ekserom udarao u njega), nisam nista radio i ostavio tako kako je.

Danas vidim da je hrdjavo. Da li da poduzmem nesta povodom ovog, gdje bi i sta bi?

Slika:
Da probam opet, jel vrijedi za ovo traziti auto limara?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40195 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

gadnel wrote: 14/02/2022 22:30
gadnel wrote: 13/02/2022 16:47 Pozdrav,

Na autu sam nasao prosle godine neke ogrebotine, posto je malo (kao da je neko ekserom udarao u njega), nisam nista radio i ostavio tako kako je.

Danas vidim da je hrdjavo. Da li da poduzmem nesta povodom ovog, gdje bi i sta bi?

Slika:
Da probam opet, jel vrijedi za ovo traziti auto limara?
kupi sebi pretvarac hrdje tipa kurust, otidji onda negdje gdje prodaju boje i lakove i naruci sebi bocicu boje tvog auta sa kistom i popravi sam...

ja sam imao to na krovu, popravio prije 4god, nije se vracalo 🙂
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40196 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

izbit ce to opet kad tad
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40197 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nece ako je tek krenulo ;)
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#40198 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

nj0be wrote: 13/02/2022 15:05 Pozdrav, ko u Sarajevu vrši čišćenje egr ventila, Opel Astra H 2008 godina je u pitanju? Koliko se kreću cijene?
I gdje je najpovoljnije kupiti zadnje opruge za isto vozilo?
Hvala unaprijed.
Meni je u Visokom majstor naplatio, čini mi se, 10 KM za to. Ne bi trebalo biti skupo, EGR je (bar kod moje, 1.7 CDTI81 kW, 208.) bio nadohvat ruke, lako se skida i montira nazad.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#40199 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 13/02/2022 17:54 Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
Dekoracija, logično.
User avatar
Laplace
Posts: 14696
Joined: 19/11/2012 18:37

#40200 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 13/02/2022 19:07
MicoBn wrote: 13/02/2022 18:24 druze ba do sad nije bilo problema i nije mrdao kad ga ostavim u prvoj BEZ RUCNE a sad se pomjera svakih 2-3 sek nekih 10 cenata. Nije rucna problem nego auto pusti ba rucnu. Svejedno je elektricna i ako ujutro bude mraz popusio sam.
Meni nije nikad zaledila, možda nisam na prevelikim minusima ostavljao.

Jednom tako na Bjelašnici, ne smijem ostavit u brzini, a minus 5-6. Rekoh jebi je ako zaledi, zaledi. Stajalo auto cijeli dan i nije zaledilo ništa, normalno je spustio. Ne znam koliko je kasnije stepeni bilo. Tad sam se opustio i ne dvoumim se da li da dignem ručnu il ne :D
Meni se čini da je to sa sajlom ručne koja zaledi urbani mit. Nedavno sam na Vlašiću ostavio auto preko noći (pa do 13 h) sa zategnutom ručnom (doduše, mehaničkom, ali i za nju se priča da zaledi sajla). Noću je bilo -17°C i ništa nije zaledilo, normalno krenuo i otišao kući.
Post Reply