Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#40151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Coldplay1 »

Ujutro kada upalim auto cujem kao malo da klepece motor dok se ne zagrije ali je neki tup zvuk kao od neki metal. Cim se zagrije ili nije puno hladno ne cuje se nista. Golf 6 2.0 110ks je u pitanju, kontam da nije bregasta?
NediM17
Posts: 26449
Joined: 05/11/2009 11:49

#40152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »



:D
Coldplay1
Posts: 166
Joined: 06/11/2021 16:16

#40153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Coldplay1 »

:kiss:
NediM17 wrote: 13/02/2022 18:29

:D
Vrlo rado druze ali mi se ne radi generalka. :mrgreen:
NediM17
Posts: 26449
Joined: 05/11/2009 11:49

#40154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma malo klepeću ventiLji dok se ulje ne zagrije, pogotovo ako je gušće. Dobro je to, samo t'eraj dok ne stane. :mrgreen:
noviclan
Posts: 15018
Joined: 31/10/2013 06:48

#40155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

black_adrian wrote: 13/02/2022 18:01
NediM17 wrote: 13/02/2022 17:54 Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
Nemoj mu u slabu tačku :lol:
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.
Jeben passssat sa elektricnom rucnom 2010.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

noviclan wrote: 13/02/2022 18:44 Jeben passssat sa elektricnom rucnom 2010.
Mene u početku zezala malo ručna, svakih 15-20 dana možda kad je krenem aktivirati/deaktivirati upali grešku i onda moram ugasit auto, pa dati kontakt da je spustim. Kad sam zamijenio zadnje pločice prije jedno pola godine nije se više taj problem pojavljivao. Ne znam ima li kakve veze sa tim, al eto.

Isto Passat 2010.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#40157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

MicoBn wrote: 13/02/2022 18:24 druze ba do sad nije bilo problema i nije mrdao kad ga ostavim u prvoj BEZ RUCNE a sad se pomjera svakih 2-3 sek nekih 10 cenata. Nije rucna problem nego auto pusti ba rucnu. Svejedno je elektricna i ako ujutro bude mraz popusio sam.
Meni nije nikad zaledila, možda nisam na prevelikim minusima ostavljao.

Jednom tako na Bjelašnici, ne smijem ostavit u brzini, a minus 5-6. Rekoh jebi je ako zaledi, zaledi. Stajalo auto cijeli dan i nije zaledilo ništa, normalno je spustio. Ne znam koliko je kasnije stepeni bilo. Tad sam se opustio i ne dvoumim se da li da dignem ručnu il ne :D
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#40158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NecuVise »

Jučer mi jedna sijalica kratkog svjetla crkla, pošto sam bio u gostima hajd uzmem odmah da zamjenim i stavim onu iz rezervnog seta u gepeku. Eh problem je što se ta sijalica baš razlikuje od ove prethodne. Prethodna bila svijetla, vukla na bijelo a ova žuta k'o fenjer. Ima li kakva kvalitetna sijalica da vuče na bijelo a da nisu ove osram night breaker i slično?
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#40159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Kupi 2 iste i zamijeni u paru i nece biti problema.
Wurth npr.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#40160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Zar se elektricna rucna ne aktivira sama kad ugasis auto? Tako je bar kod mene na pezou. Ali passat je to, ipak me nista ne cudi od lubenicara :D
ucenik1234
Posts: 1191
Joined: 06/11/2012 22:10

#40161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ucenik1234 »

NediM17 wrote: 13/02/2022 17:54 Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
Da li je ti povlacis na -7 recimo ili ipak samo brzina i namotan puni?
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#40162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ako je ispravna ne vidim zasto je ne bi povlacio.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

NecuVise wrote: 13/02/2022 22:07 Jučer mi jedna sijalica kratkog svjetla crkla, pošto sam bio u gostima hajd uzmem odmah da zamjenim i stavim onu iz rezervnog seta u gepeku. Eh problem je što se ta sijalica baš razlikuje od ove prethodne. Prethodna bila svijetla, vukla na bijelo a ova žuta k'o fenjer. Ima li kakva kvalitetna sijalica da vuče na bijelo a da nisu ove osram night breaker i slično?
te iz tih setova su tesko smece...sve od poznatijih brendova je bolje od tih govana..
NediM17
Posts: 26449
Joined: 05/11/2009 11:49

#40164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nemam izbora, sam aktivira parkirnu cim se ugasi. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

pull out the fuse :D

vecu glupost izmislili nisu..
NediM17
Posts: 26449
Joined: 05/11/2009 11:49

#40166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moze biti problematicno, ali mu zato auto hold vrijedi para.
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#40167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

EasyMan wrote: 13/02/2022 22:58 Zar se elektricna rucna ne aktivira sama kad ugasis auto? Tako je bar kod mene na pezou. Ali passat je to, ipak me nista ne cudi od lubenicara :D
Imali opcija da se ne aktivira. Sta ako moras nesta čaprkati ili raditi na autu. Meni licno glupost zešča….
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#40168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Kod mene se ne aktivira sama. Ali zato hill holder je najbolja ideja jos od automatskog iskljucenja zmigavca.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#40169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kod mene obicna rucna a ima hill hold :?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#40170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Throttle wrote: 14/02/2022 06:37 Kod mene obicna rucna a ima hill hold :?
zato sto si lijep zgodan i pametan :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16924
Joined: 12/12/2011 11:28

#40171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Throttle wrote: 14/02/2022 06:37 Kod mene obicna rucna a ima hill hold :?
C4 mk2?
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#40172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

B6Redhell wrote: 13/02/2022 23:30
EasyMan wrote: 13/02/2022 22:58 Zar se elektricna rucna ne aktivira sama kad ugasis auto? Tako je bar kod mene na pezou. Ali passat je to, ipak me nista ne cudi od lubenicara :D
Imali opcija da se ne aktivira. Sta ako moras nesta čaprkati ili raditi na autu. Meni licno glupost zešča….
Ne znam da li se kod mene moze iskljuciti, auto je peugeot 3008. Vjerovatno ima nacin jer ovako se ne moze slepati npr ako zatreba :-D
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#40173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

Ford Kuga, 2016., 2,0 Tdci...na koliko se radi veliki servis ??? molim odgovor samo onoga ko zaista zna!! :skoljka: :skoljka:
HVALA
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#40174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

ElRe wrote: 14/02/2022 10:16
Throttle wrote: 14/02/2022 06:37 Kod mene obicna rucna a ima hill hold :?
C4 mk2?
Astra K.
Isto je i kod oca, mehanicka rucna a ima auto hold.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#40175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

zasto ne bi imali, kad imaju ABS senzore? :)
Post Reply