Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Morphious
- Posts: 55
- Joined: 01/01/2017 14:47
#40126 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav jedno brzinsko pitanje ako neko zna da odgovori neka pomogne. Imam negdje prekid u konektoru od vrata pa zeza otkljucavanje zakljucavanje, konektor sam skidao i dosta su kontakti oksidirali cistio sam ali nije pomoglo. Pa razmisljam da skinem konektor i spojim zice direktno da li bi to bio problem. Znaci to su dva konektora muski i zenski ide iz vrata kroz stub, konektore bi izbacio i zice spojio direktno. Hvala
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#40127 Re: Pitamo Mehanicare ?
pregledaj u onoj gumi da nije pukla zica,zna se desiti cesto..
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#40128 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odvuci autoelektricaru..
-
toska
- Posts: 5010
- Joined: 26/09/2016 14:08
#40129 Re: Pitamo Mehanicare ?
malo neobično pitanje.Morphious wrote: ↑11/02/2022 20:28 Pozdrav jedno brzinsko pitanje ako neko zna da odgovori neka pomogne. Imam negdje prekid u konektoru od vrata pa zeza otkljucavanje zakljucavanje, konektor sam skidao i dosta su kontakti oksidirali cistio sam ali nije pomoglo. Pa razmisljam da skinem konektor i spojim zice direktno da li bi to bio problem. Znaci to su dva konektora muski i zenski ide iz vrata kroz stub, konektore bi izbacio i zice spojio direktno. Hvala
ako si siguran da ćeš spojiti vod na vod tj. žicu na žicu isto onako kao na konektoru dalja rasprava je suvišna.
obrati samo pažnju na izolaciju spojeva, najbolje kleme spojnice, a cijena im stvarno mala.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- konektovan
- Posts: 51445
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#40134 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav, ko u Sarajevu vrši čišćenje egr ventila, Opel Astra H 2008 godina je u pitanju? Koliko se kreću cijene?
I gdje je najpovoljnije kupiti zadnje opruge za isto vozilo?
Hvala unaprijed.
I gdje je najpovoljnije kupiti zadnje opruge za isto vozilo?
Hvala unaprijed.
-
gadnel
- Posts: 81
- Joined: 16/12/2019 09:26
#40135 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Na autu sam nasao prosle godine neke ogrebotine, posto je malo (kao da je neko ekserom udarao u njega), nisam nista radio i ostavio tako kako je.
Danas vidim da je hrdjavo. Da li da poduzmem nesta povodom ovog, gdje bi i sta bi?
Slika:
Na autu sam nasao prosle godine neke ogrebotine, posto je malo (kao da je neko ekserom udarao u njega), nisam nista radio i ostavio tako kako je.
Danas vidim da je hrdjavo. Da li da poduzmem nesta povodom ovog, gdje bi i sta bi?
Slika:
-
Hans123
- Posts: 132
- Joined: 17/07/2017 17:29
#40136 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je neko imao problem da mu se auto nece zakljucati, retrovizori se ne pomicu, crvena lampica sto stoji kod vozacevog prozora ugasena.
-
MicoBn
- Posts: 14
- Joined: 16/12/2021 07:46
#40137 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa kako je gospodo mehanicari?
Evo opet neka zagonetka vjecita borba sa autima nema predaje tuga brt. Uglavnom ugasim auto na nizbrdici ostavim u prvoj izadjem i on pocne da se krece, kao stane pa krene 10cm i tako mrda se pomalo. Rucnu ne koristim nikad samo ostavim u prvoj i cao. Da se nisam okrenuo da ga pogledam jos jednom zavrsio bi u komsijinoj kuci. Nije bas uz banderu ali je onako solidna uzbrdica. 2.0tdi 103kw passat b6c3. I prije sam ga ostavljao tako i nije mrdao ali eto sad mu se mrda nesto ccc.
-
NediM17
- Posts: 26449
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40138 Re: Pitamo Mehanicare ?
Auto se na nizbrdici ostavlja u rikvercu i sa zakrenutim točkovima, a drugo tj. prvo za šta ti služi parkirna kočnica ?
- konektovan
- Posts: 51445
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#40139 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li na uzbrdici ili nizbrdici, odluči se?!MicoBn wrote: ↑13/02/2022 17:51 Pa kako je gospodo mehanicari?Evo opet neka zagonetka vjecita borba sa autima nema predaje tuga brt. Uglavnom ugasim auto na nizbrdici ostavim u prvoj izadjem i on pocne da se krece, kao stane pa krene 10cm i tako mrda se pomalo. Rucnu ne koristim nikad samo ostavim u prvoj i cao. Da se nisam okrenuo da ga pogledam jos jednom zavrsio bi u komsijinoj kuci. Nije bas uz banderu ali je onako solidna uzbrdica. 2.0tdi 103kw passat b6c3. I prije sam ga ostavljao tako i nije mrdao ali eto sad mu se mrda nesto ccc.
Uzbrdo ga ćušnem u prvu, nizbrdo...u rikverc, i nema problema
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
NediM17
- Posts: 26449
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40141 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda je elektriĆna.black_adrian wrote: ↑13/02/2022 18:01Nemoj mu u slabu tačku![]()
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40142 Re: Pitamo Mehanicare ?
Normalno, ipak je to klasa.
Meni je sve vrh, rekli mi na zadnjem "ljekarskom" da su kliješta k'o nova.
Last edited by black_adrian on 13/02/2022 18:15, edited 1 time in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40144 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja, ja.
-
MicoBn
- Posts: 14
- Joined: 16/12/2021 07:46
#40145 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste elekticna i koristim je samo kad se zaustavim da izadjem u prodavnicu itd ali kad se parkiram ostavim u brzini samo. i bio sam naget nizbrdo. ali nije bilo prije problema isto sam sve radio. ja nazvao majstora kaze ili si lud i ne znas sta je brdo pa si ga mozda stvarno parkirao na banderu za koju kazes da nije velika. ili je stvarno mala nizbrdica a on i dalje pocinje da se pomjera. Kaze moli se bogu za ono prvo da si lud, jer ako je ovo drugo onda ti je kompresija losa a to znaci generalka. i onako cutim rekoh zivjeli mladenci hikNediM17 wrote: ↑13/02/2022 18:02Možda je elektriĆna.black_adrian wrote: ↑13/02/2022 18:01
Nemoj mu u slabu tačku![]()
Kokuz bi vozao Passeratti al ne daj Bože dat pare da se napravi ručna.![]()
-
NediM17
- Posts: 26449
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40146 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skupa struja, prištedi. 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#40147 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja ne mogu povjerovat da ovo nije troll
Čuj u brdu ostavlja auto od 1.5t bez ručne.
Čuj u brdu ostavlja auto od 1.5t bez ručne.
-
NediM17
- Posts: 26449
- Joined: 05/11/2009 11:49
#40148 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidiš po nicku da je čojk iz ravnice.
-
MicoBn
- Posts: 14
- Joined: 16/12/2021 07:46
#40149 Re: Pitamo Mehanicare ?
druze ba do sad nije bilo problema i nije mrdao kad ga ostavim u prvoj BEZ RUCNE a sad se pomjera svakih 2-3 sek nekih 10 cenata. Nije rucna problem nego auto pusti ba rucnu. Svejedno je elektricna i ako ujutro bude mraz popusio sam.black_adrian wrote: ↑13/02/2022 18:20 Ja ne mogu povjerovat da ovo nije troll![]()
Čuj u brdu ostavlja auto od 1.5t bez ručne.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#40150 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kompresija loša. Pripremi hiljadu - dvije za popravku ili zamjenu motora.


