Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#39826 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

JavierBosnia wrote: 26/01/2022 20:51
kabal1337 wrote: 26/01/2022 19:27
Nije skup most do 100 KM, jer imas ove "zavarivace" sto kazu uhhhhh i bi da naplate kao da se ima zavarivat cijeli dan.

@JavierBosnia
Imam nesto dojam da taj proces, skini nosi, vari, idi po to i vracaj majstoru na montazu dodje isto kao most na otpadu? Nisam bas siguran da li cu nesto znacajnije jeftinije proci
Vjerovatno, pitaj tog covjek sto ti je predlozio okvirno za cijenu. - Raspitaj se okvirno. Ma da ja vjerujem da bi ti Aldin izvadio to da se moglo zavariti za podloskom i maticom. Ako se ne varam ima aparat. Dodaj na to okvirno +50 KM za skidanje i stavljanje mosta minimum.
Spoiler
Show
@striker_sarajevo U mom svijetu to sto ti radis zove se plagijat, a u tvom svijetu to je slicno kopiji patenta. Nemam visoko misljenje o ljudima koji tudji rad predstavljaju kao svoj. Nije lahko steci nista posteno (znanje), mnogo vremena i upornosti se ulozi.
kojot1
Posts: 226
Joined: 05/10/2018 22:44

#39827 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kojot1 »

Evolution_IV wrote: 26/01/2022 20:51 mislim da je zato sto ne prolazi svjetlost jednako...
Cars equipped with xenon headlights are required to have headlight washers to keep them clean. This is necessary because dirt and dust can scatter the light and blind other motorists. ... Xenon headlights are also fitted with a levelling mechanism to ensure they don't point too far upwards and dazzle other drivers
Kakva glupost, pa i obican far moze da zaslepi pa nije obavezan uređaj za automatsku nivelaciju... A ovo za zaslepljivanje zbog prljavštine ne znam šza bih rekao. Glupo do bola. Blato samo može da smanji zaslepljivanje, a da poveća teško.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39828 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kojot1 wrote: 26/01/2022 21:58
Evolution_IV wrote: 26/01/2022 20:51 mislim da je zato sto ne prolazi svjetlost jednako...

Kakva glupost, pa i obican far moze da zaslepi pa nije obavezan uređaj za automatsku nivelaciju... A ovo za zaslepljivanje zbog prljavštine ne znam šza bih rekao. Glupo do bola. Blato samo može da smanji zaslepljivanje, a da poveća teško.
jesi ti mozda inzinjer masinstva?

ja cu vjerovat njima i fizicarima :thumbup:
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#39829 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Evo jedno pitanjce za mehanicare i vagenovce :D

Kad upalim grijanje na 2-3 brzinu cuje se blago cvrcanje iznad pretinca kod suvozaca.
Bas je tiho.
Kad pojacam na vecu brzinu ne cuje se (ili zvuk ventilatora to nadjaca, haj ga znaj).
Isto ako je muzika iole glasnija ne cuje se...

Sve funkcije grijanja rade...

Jel to treba tako ili? :D
striker_sarajevo
Posts: 189
Joined: 01/12/2021 15:12

#39830 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by striker_sarajevo »

Samo mi se obratis porukom, zovem te evo cetvrti put da dokazes svoju tvrdnju. Pa da vidis kako si zapravo obicna jajara lajava, bez pokrica. Ja ostajem pri svakom slovu napisanom. Trazio je rjesenje, dobio odgovor kome da ode da mu uradi. Ne znam sta je sporno. Do tad si mali klosar, nesto ko onaj nasamarani kristijan.
Ponavljam ti, poruke su otvorene. Skupi muda, budi musko jednom u zivotu.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#39831 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

Evolution_IV wrote: 26/01/2022 22:11
kojot1 wrote: 26/01/2022 21:58

Kakva glupost, pa i obican far moze da zaslepi pa nije obavezan uređaj za automatsku nivelaciju... A ovo za zaslepljivanje zbog prljavštine ne znam šza bih rekao. Glupo do bola. Blato samo može da smanji zaslepljivanje, a da poveća teško.
jesi ti mozda inzinjer masinstva?

ja cu vjerovat njima i fizicarima :thumbup:
Lobi proizvodjaca tecnosti za brisace progurao zakon
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#39832 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nepass1 wrote: 27/01/2022 07:40
Evolution_IV wrote: 26/01/2022 22:11

jesi ti mozda inzinjer masinstva?

ja cu vjerovat njima i fizicarima :thumbup:
Lobi proizvodjaca tecnosti za brisace progurao zakon
hahaha 100% :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#39833 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Qwerty1234 wrote: 26/01/2022 23:38 Evo jedno pitanjce za mehanicare i vagenovce :D

Kad upalim grijanje na 2-3 brzinu cuje se blago cvrcanje iznad pretinca kod suvozaca.
Bas je tiho.
Kad pojacam na vecu brzinu ne cuje se (ili zvuk ventilatora to nadjaca, haj ga znaj).
Isto ako je muzika iole glasnija ne cuje se...

Sve funkcije grijanja rade...

Jel to treba tako ili? :D
Vjerovatno cvrci ventilator u kaseti,nezz koje je auto,trebalo bi se podmazati ali nema nekog velikog hajra od toga...ugl s vremenom to pocne cijukat i pizditi cesto
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#39834 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

kabal1337 wrote: 26/01/2022 21:07
JavierBosnia wrote: 26/01/2022 20:51

Imam nesto dojam da taj proces, skini nosi, vari, idi po to i vracaj majstoru na montazu dodje isto kao most na otpadu? Nisam bas siguran da li cu nesto znacajnije jeftinije proci
Vjerovatno, pitaj tog covjek sto ti je predlozio okvirno za cijenu. - Raspitaj se okvirno. Ma da ja vjerujem da bi ti Aldin izvadio to da se moglo zavariti za podloskom i maticom. Ako se ne varam ima aparat. Dodaj na to okvirno +50 KM za skidanje i stavljanje mosta minimum.
Spoiler
Show
@striker_sarajevo U mom svijetu to sto ti radis zove se plagijat, a u tvom svijetu to je slicno kopiji patenta. Nemam visoko misljenje o ljudima koji tudji rad predstavljaju kao svoj. Nije lahko steci nista posteno (znanje), mnogo vremena i upornosti se ulozi.
Ne varas se ima plavi aparat za varenje.

@striker_sarajevo Drug bas sam bio sretan kad sam te skonto tamo na temi sam svoj majstor, nakon sto si promjenio nik.
Brate ohani malo, skocis ko cepic na najmanju sitnicu.
kazo
Posts: 1695
Joined: 08/03/2012 19:57

#39835 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kazo »

Koji set kvacila uzeti:
1. Luk 370,00 KM
2. Valeo 340,00 KM

Zamajac je LUK.
User avatar
Laplace
Posts: 14700
Joined: 19/11/2012 18:37

#39836 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

valter.ba wrote: 26/01/2022 11:49
drug_profi wrote: 26/01/2022 11:18

Ostao otvoren termostat vjerovatno.
Nije ti ništa ostalo otvoreno pa ni termostat. Voziš na leru nizbrdo :shock: a vani je minus žestoki. Šta očekuješ, da zadrži temperaturu? No way!
Nema leranja u vožnji a kamo li nizbrdo :skoljka:
Mislim da je kolega htio reći da je nizbrdo vozio bez gasa a ne u leru. Po klizavoj cesti (ako je bila poledica) mislim da je bolje da motor održava brzinu nego da se dodaje gas.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39837 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Idem večeras nazad za Sarajevo pa ću upratit hoće li se isto dešavati, ma da nije toliko hladno danas, bar ne u Krajini.
User avatar
Laplace
Posts: 14700
Joined: 19/11/2012 18:37

#39838 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Enticer wrote: 26/01/2022 12:11 Evo vec 10 tak dana ujutro imam problem sa paljenjem motora. Auto je Toyota Corolla dizel 2.2 100kw, verglao danima i nekako palio. Jedno jutro nece nikako. Zovnem Bihamk i upalise me. Provjerio kako puni alternator i sve je ok, iznad 14. Kaze akumulator najvjerovatnije. Kupio ga na ljeto 2018…. Kontam i ja star je 3,5 godina, dao je svoje. Odem kupim nov akumulator 85Ah, sutradan ujutro opet jedva upalim… iz treceg pokusaja. Kontam grijaci. Odem majstoru da ih pregleda i kaze 2 ti nikako ne rade, 1 kasni puno sa grijanjem, a 1 kao dobar. Rekoh mjenjaj sve. I zamjenim ih.
Jutros i nije neki debeli minus bio, kontam sad ce krehnuti.. dam kontakt nekih 5-10 sekundi i zavergla medjutim nista. Krenem drugi put i upali, al jedva…

E sad… koji mu je djavo? Rezervoar pun goriva, sipao na EP onaj skuplji dizel… filter goriva mjenjao prije 2-3 mjeseca, presao oko 3000km sa njim… sta moze jos biti?
Kako reče TLOP, možda je do anlasera.
TLOP wrote: 26/01/2022 12:17 Anlaser?? Meni je verglao tako i palio tesko dok se nije sprzio skroz
Ja sam imao sličan problem sa Ford Escortom (1996. 1.8 D), verglao ali nikako da sastavi. Na kraju je anlaser zakovao. Dogovorio sa autoelektričarem da dođe meni kući i tu uradio reparaciju anlasera, poslije čega je palio lagano. Prije toga nisam mijenjao ni grijače ni akumulator, oboj ebili dobri.
sarajlija87
Posts: 71
Joined: 12/03/2014 11:19

#39839 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajlija87 »

Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio😁
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#39840 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

sarajlija87 wrote: 29/01/2022 19:36 Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio😁
moze bit bobina, mogu biti kablovi svjecica, mogu biti svjecice - al nema mi smisla da ne rade kad su hladne i rade kad su tople, leptir usisa-gasa-zraka.... al mislim da bi mogla biti bobina,,..

prvo pokusaj iskopcat pokopcat kablove svjecica - mozda su kontakti korodirali nekim kontakt sprejem naspricat
sarajlija87
Posts: 71
Joined: 12/03/2014 11:19

#39841 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sarajlija87 »

:wink:
oruzana_pobuna wrote: 29/01/2022 20:26
sarajlija87 wrote: 29/01/2022 19:36 Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio😁
moze bit bobina, mogu biti kablovi svjecica, mogu biti svjecice - al nema mi smisla da ne rade kad su hladne i rade kad su tople, leptir usisa-gasa-zraka.... al mislim da bi mogla biti bobina,,..

prvo pokusaj iskopcat pokopcat kablove svjecica - mozda su kontakti korodirali nekim kontakt sprejem naspricat
Svijeće mjenjane prije 60 KM, isto tako i bobina ja mislim odprilike,i ja kontam da je jedno od to dvoje
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39842 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

za pocetak ocisti klapnu gasa
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Image

Kako najlakše skinuti ovakvu šelnu sa crijeva, znači nije ona na šaraf. Imaju dvije jedna uz drugu na jednoj strani crijeva. Valjda je to ona šelna što se kliještima postavlja, pojma nemam :?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39844 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

pa kliještima je i skini :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39845 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39846 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Ma nema šanse običnim kliještima :-)
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#39847 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Image

Brusilicom ako imas pristup. Mozes i klijestima, moras je "razvalit" kako god.
Last edited by topcam on 29/01/2022 22:28, edited 1 time in total.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39848 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

topcam wrote: 29/01/2022 22:22 Image

Brusilicom ako imas pristup. Mozes i kljestima, moras je "razvalit" kako god.
Probat cu sutra nekako opet...

Image
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#39849 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 29/01/2022 22:27
Probat cu sutra nekako opet...

Image
ta sa slike se samo otvori sarafcigerom i kad zavrsis opet je stisnes i uklopi na svoje mjesto.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#39850 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Hvala :thumbup:
Post Reply