Vjerovatno, pitaj tog covjek sto ti je predlozio okvirno za cijenu. - Raspitaj se okvirno. Ma da ja vjerujem da bi ti Aldin izvadio to da se moglo zavariti za podloskom i maticom. Ako se ne varam ima aparat. Dodaj na to okvirno +50 KM za skidanje i stavljanje mosta minimum.JavierBosnia wrote: ↑26/01/2022 20:51Imam nesto dojam da taj proces, skini nosi, vari, idi po to i vracaj majstoru na montazu dodje isto kao most na otpadu? Nisam bas siguran da li cu nesto znacajnije jeftinije proci
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39826 Re: Pitamo Mehanicare ?
Spoiler
Show
@striker_sarajevo U mom svijetu to sto ti radis zove se plagijat, a u tvom svijetu to je slicno kopiji patenta. Nemam visoko misljenje o ljudima koji tudji rad predstavljaju kao svoj. Nije lahko steci nista posteno (znanje), mnogo vremena i upornosti se ulozi.
-
kojot1
- Posts: 226
- Joined: 05/10/2018 22:44
#39827 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakva glupost, pa i obican far moze da zaslepi pa nije obavezan uređaj za automatsku nivelaciju... A ovo za zaslepljivanje zbog prljavštine ne znam šza bih rekao. Glupo do bola. Blato samo može da smanji zaslepljivanje, a da poveća teško.Evolution_IV wrote: ↑26/01/2022 20:51 mislim da je zato sto ne prolazi svjetlost jednako...
Cars equipped with xenon headlights are required to have headlight washers to keep them clean. This is necessary because dirt and dust can scatter the light and blind other motorists. ... Xenon headlights are also fitted with a levelling mechanism to ensure they don't point too far upwards and dazzle other drivers
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39828 Re: Pitamo Mehanicare ?
jesi ti mozda inzinjer masinstva?
ja cu vjerovat njima i fizicarima
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#39829 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo jedno pitanjce za mehanicare i vagenovce 
Kad upalim grijanje na 2-3 brzinu cuje se blago cvrcanje iznad pretinca kod suvozaca.
Bas je tiho.
Kad pojacam na vecu brzinu ne cuje se (ili zvuk ventilatora to nadjaca, haj ga znaj).
Isto ako je muzika iole glasnija ne cuje se...
Sve funkcije grijanja rade...
Jel to treba tako ili?
Kad upalim grijanje na 2-3 brzinu cuje se blago cvrcanje iznad pretinca kod suvozaca.
Bas je tiho.
Kad pojacam na vecu brzinu ne cuje se (ili zvuk ventilatora to nadjaca, haj ga znaj).
Isto ako je muzika iole glasnija ne cuje se...
Sve funkcije grijanja rade...
Jel to treba tako ili?
-
striker_sarajevo
- Posts: 189
- Joined: 01/12/2021 15:12
#39830 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo mi se obratis porukom, zovem te evo cetvrti put da dokazes svoju tvrdnju. Pa da vidis kako si zapravo obicna jajara lajava, bez pokrica. Ja ostajem pri svakom slovu napisanom. Trazio je rjesenje, dobio odgovor kome da ode da mu uradi. Ne znam sta je sporno. Do tad si mali klosar, nesto ko onaj nasamarani kristijan.
Ponavljam ti, poruke su otvorene. Skupi muda, budi musko jednom u zivotu.
Ponavljam ti, poruke su otvorene. Skupi muda, budi musko jednom u zivotu.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#39831 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lobi proizvodjaca tecnosti za brisace progurao zakonEvolution_IV wrote: ↑26/01/2022 22:11jesi ti mozda inzinjer masinstva?
ja cu vjerovat njima i fizicarima![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#39832 Re: Pitamo Mehanicare ?
hahaha 100%nepass1 wrote: ↑27/01/2022 07:40Lobi proizvodjaca tecnosti za brisace progurao zakonEvolution_IV wrote: ↑26/01/2022 22:11
jesi ti mozda inzinjer masinstva?
ja cu vjerovat njima i fizicarima![]()
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39833 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjerovatno cvrci ventilator u kaseti,nezz koje je auto,trebalo bi se podmazati ali nema nekog velikog hajra od toga...ugl s vremenom to pocne cijukat i pizditi cestoQwerty1234 wrote: ↑26/01/2022 23:38 Evo jedno pitanjce za mehanicare i vagenovce
Kad upalim grijanje na 2-3 brzinu cuje se blago cvrcanje iznad pretinca kod suvozaca.
Bas je tiho.
Kad pojacam na vecu brzinu ne cuje se (ili zvuk ventilatora to nadjaca, haj ga znaj).
Isto ako je muzika iole glasnija ne cuje se...
Sve funkcije grijanja rade...
Jel to treba tako ili?![]()
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#39834 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne varas se ima plavi aparat za varenje.kabal1337 wrote: ↑26/01/2022 21:07Vjerovatno, pitaj tog covjek sto ti je predlozio okvirno za cijenu. - Raspitaj se okvirno. Ma da ja vjerujem da bi ti Aldin izvadio to da se moglo zavariti za podloskom i maticom. Ako se ne varam ima aparat. Dodaj na to okvirno +50 KM za skidanje i stavljanje mosta minimum.JavierBosnia wrote: ↑26/01/2022 20:51
Imam nesto dojam da taj proces, skini nosi, vari, idi po to i vracaj majstoru na montazu dodje isto kao most na otpadu? Nisam bas siguran da li cu nesto znacajnije jeftinije proci
SpoilerShow@striker_sarajevo U mom svijetu to sto ti radis zove se plagijat, a u tvom svijetu to je slicno kopiji patenta. Nemam visoko misljenje o ljudima koji tudji rad predstavljaju kao svoj. Nije lahko steci nista posteno (znanje), mnogo vremena i upornosti se ulozi.
@striker_sarajevo Drug bas sam bio sretan kad sam te skonto tamo na temi sam svoj majstor, nakon sto si promjenio nik.
Brate ohani malo, skocis ko cepic na najmanju sitnicu.
-
kazo
- Posts: 1695
- Joined: 08/03/2012 19:57
#39835 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji set kvacila uzeti:
1. Luk 370,00 KM
2. Valeo 340,00 KM
Zamajac je LUK.
1. Luk 370,00 KM
2. Valeo 340,00 KM
Zamajac je LUK.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39836 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je kolega htio reći da je nizbrdo vozio bez gasa a ne u leru. Po klizavoj cesti (ako je bila poledica) mislim da je bolje da motor održava brzinu nego da se dodaje gas.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39837 Re: Pitamo Mehanicare ?
Idem večeras nazad za Sarajevo pa ću upratit hoće li se isto dešavati, ma da nije toliko hladno danas, bar ne u Krajini.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39838 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako reče TLOP, možda je do anlasera.Enticer wrote: ↑26/01/2022 12:11 Evo vec 10 tak dana ujutro imam problem sa paljenjem motora. Auto je Toyota Corolla dizel 2.2 100kw, verglao danima i nekako palio. Jedno jutro nece nikako. Zovnem Bihamk i upalise me. Provjerio kako puni alternator i sve je ok, iznad 14. Kaze akumulator najvjerovatnije. Kupio ga na ljeto 2018…. Kontam i ja star je 3,5 godina, dao je svoje. Odem kupim nov akumulator 85Ah, sutradan ujutro opet jedva upalim… iz treceg pokusaja. Kontam grijaci. Odem majstoru da ih pregleda i kaze 2 ti nikako ne rade, 1 kasni puno sa grijanjem, a 1 kao dobar. Rekoh mjenjaj sve. I zamjenim ih.
Jutros i nije neki debeli minus bio, kontam sad ce krehnuti.. dam kontakt nekih 5-10 sekundi i zavergla medjutim nista. Krenem drugi put i upali, al jedva…
E sad… koji mu je djavo? Rezervoar pun goriva, sipao na EP onaj skuplji dizel… filter goriva mjenjao prije 2-3 mjeseca, presao oko 3000km sa njim… sta moze jos biti?
Ja sam imao sličan problem sa Ford Escortom (1996. 1.8 D), verglao ali nikako da sastavi. Na kraju je anlaser zakovao. Dogovorio sa autoelektričarem da dođe meni kući i tu uradio reparaciju anlasera, poslije čega je palio lagano. Prije toga nisam mijenjao ni grijače ni akumulator, oboj ebili dobri.
-
sarajlija87
- Posts: 71
- Joined: 12/03/2014 11:19
#39839 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39840 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze bit bobina, mogu biti kablovi svjecica, mogu biti svjecice - al nema mi smisla da ne rade kad su hladne i rade kad su tople, leptir usisa-gasa-zraka.... al mislim da bi mogla biti bobina,,..sarajlija87 wrote: ↑29/01/2022 19:36 Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio![]()
prvo pokusaj iskopcat pokopcat kablove svjecica - mozda su kontakti korodirali nekim kontakt sprejem naspricat
-
sarajlija87
- Posts: 71
- Joined: 12/03/2014 11:19
#39841 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svijeće mjenjane prije 60 KM, isto tako i bobina ja mislim odprilike,i ja kontam da je jedno od to dvojeoruzana_pobuna wrote: ↑29/01/2022 20:26moze bit bobina, mogu biti kablovi svjecica, mogu biti svjecice - al nema mi smisla da ne rade kad su hladne i rade kad su tople, leptir usisa-gasa-zraka.... al mislim da bi mogla biti bobina,,..sarajlija87 wrote: ↑29/01/2022 19:36 Pozz društvo, ovaj ovako jedno pitanje imam BMW e 87 118i 105 KW 143 KS. Znači auto je nemirno pri hladnom startu obrtaji idu do odp. 1100 i onda se vraćaju u normalu i tako te oscilacije tarju odp 10 sekundi nakon toga auto ide normalno. Ponekad djeluje da će se auto ugasiti.Ako može predpostavit o čemu se radi, svjećice sam već naručio![]()
prvo pokusaj iskopcat pokopcat kablove svjecica - mozda su kontakti korodirali nekim kontakt sprejem naspricat
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39842 Re: Pitamo Mehanicare ?
za pocetak ocisti klapnu gasa
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39843 Re: Pitamo Mehanicare ?

Kako najlakše skinuti ovakvu šelnu sa crijeva, znači nije ona na šaraf. Imaju dvije jedna uz drugu na jednoj strani crijeva. Valjda je to ona šelna što se kliještima postavlja, pojma nemam
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39844 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa kliještima je i skini 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#39846 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nema šanse običnim kliještima 
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#39847 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last edited by topcam on 29/01/2022 22:28, edited 1 time in total.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39559
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo



