Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Klops wrote: ↑01/01/2022 17:37
Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci
Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.
Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
laik sam, al evo
mozda alnaser. probaj ga kucnut necim, trebalo bi da upali
Klops wrote: ↑01/01/2022 17:37
Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci
Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno instriment tabla, radio, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.
Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
More bit bidne automat anlasera,..mozda i kleme korozirale..
Olaf1 wrote: ↑01/01/2022 17:06
Probaću to jedno vrijeme da praktikujem, može se po sarajevskoj obilaznici napraviti solidna ruta na tim višim obrtajima. Hvala na savjetima.
nema potrebe za 3000 obrtaja. Sa-Visoko peta brzina 120 km/h i dpf ce obaviti svoje. Ako imas 6-tu moze i u njoj.
Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
Klops wrote: ↑01/01/2022 17:37
Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci
Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.
Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
laik sam, al evo
mozda alnaser. probaj ga kucnut necim, trebalo bi da upali
NecuVise wrote: ↑01/01/2022 18:38
Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
Kako da je provjerim, na koji nacin ?
Mozes li mi malo objasniti
NecuVise wrote: ↑01/01/2022 18:38
Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
Kako da je provjerim, na koji nacin ?
Mozes li mi malo objasniti
najbolje ti je da odeš autoelektričaru i da ti on vidi šta je. On će znati je li do alnesera, tog kompjutera ili nečeg trećeg. Makar bi trebao
kenan77 wrote: ↑01/01/2022 19:02
Akumulator slab.Probaj preko kablova upaliti
Akumulator sam prosle godine promijenio u ljetnom periodu, ali sam ipak pokusao i na kablove, opet isto kad okrenem kljuc samo krcne i to je to. Ali unutra u kabini sve radi, instrument tabla normalno gori radio
Black swan wrote: ↑01/01/2022 19:54
Iza unitradea ljudi rade samo citroene odvesti kola tamo
Ili fikru imamovica zvati
Cuo sam da edas radi i ostale citroene moze i tamo
Al prvo bihamk
kenan77 wrote: ↑01/01/2022 19:02
Akumulator slab.Probaj preko kablova upaliti
Akumulator sam prosle godine promijenio u ljetnom periodu, ali sam ipak pokusao i na kablove, opet isto kad okrenem kljuc samo krcne i to je to. Ali unutra u kabini sve radi, instrument tabla normalno gori radio
Provjeri osigurač,.anlaser. meni je isti slučaj bio, automat bio u kurcslusu.
Ako je dosao u kontakt sa vodom,moguce da je napravilo kratki spoj i da je neki osigurac pregorio.
Nadji gdje su ti smjesteni osiguraci...kod nekih auta su pod haubom a kod nekih oko volana,lijev ili dole...pa izvadi svaki osigurac i vidi je li prekinut.
Ako vidis da neki ne radi,kupi i promijeni...osiguraci su par maraka...dakle istu boju i istu amperazu stavis.
Ako ni to ne pomogne,ne gine ti majstoru.
hopi wrote: ↑29/12/2021 20:31
čudan problem
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
Koja je marka akumulatora?
joj čini mi se vako silver nešto. Ma uglavnom i nije bitno koja je marka, radnja ga prodaje, daje na njega garanciju i u garantom periodu odgovaraju za njega. Garancija važi i za exide i za neki no name.
preporučeno je misliim 72ah, a stavljen je 74ah.
joj čini mi se vako silver nešto. Ma uglavnom i nije bitno koja je marka, radnja ga prodaje, daje na njega garanciju i u garantom periodu odgovaraju za njega. Garancija važi i za exide i za neki no name.
preporučeno je misliim 72ah, a stavljen je 74ah.
Bitno je nama koji kupujemo. Doduše ako je kod tebe Varta Silver CIAK za nju znam da ne valja.
A da me ubijete nisam sada 100 posto siguran koji je aku, još uvijek je u vespromu. Nije moj, ja sam sebi bosh s4 uzeo.
Ja sam ga samo pokupio i odnio u vesprom, I onda je odmah počelo natezanje. Ja im predao akumulator, a lik ga odmah spojio na neki njihov aparat i govori pa dobar je akumulator, ja Reko nije ispravan jutros nije htio upaliti, daj mi akumulator i idemo ga sada prikipcati na auto da vidimo, nešto je smuljao tu i kaže ma moramo ga mi par dana testirati.
E jbte ko da ja nemam pametnijeg posla nego njima nositi ispravan akumulator, gubiti vrijeme i natezati se.
_BataZiv_0809 wrote: ↑02/01/2022 11:07
Ima li ti mehanicar kakav polovan akumulator dati da koristis par dana i otklonis sumnje?
ma ima, moj mehaničar je omdah stavio rezervni akumulator, rekao vozi na njemu dok ne središ taj, i evo prođe 7 dana, sve ok s tim posuđenim akumulatorom, pali nikakvih problema. A taj još stoji u vespromu.