Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
sefket_ramadani
Posts: 563
Joined: 07/03/2018 18:22

#39126 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by sefket_ramadani »

Klops wrote: 01/01/2022 17:37 Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci

Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.

Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
laik sam, al evo
mozda alnaser. probaj ga kucnut necim, trebalo bi da upali
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#39127 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Truba »

Omiljene bihamk pajser akcije
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39128 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by konektovan »

Klops wrote: 01/01/2022 17:37 Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci

Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno instriment tabla, radio, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.

Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
More bit bidne automat anlasera,..mozda i kleme korozirale..
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Olaf1 wrote: 01/01/2022 17:06 Probaću to jedno vrijeme da praktikujem, može se po sarajevskoj obilaznici napraviti solidna ruta na tim višim obrtajima. Hvala na savjetima.
nema potrebe za 3000 obrtaja. Sa-Visoko peta brzina 120 km/h i dpf ce obaviti svoje. Ako imas 6-tu moze i u njoj.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#39130 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by NecuVise »

Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#39131 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Casual's »

Ako se cuje "krc" na svaki okret kljuca, provjeri osigurace. :D
Klops
Posts: 4
Joined: 01/01/2022 17:28

#39132 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Klops »

sefket_ramadani wrote: 01/01/2022 17:38
Klops wrote: 01/01/2022 17:37 Postovanje svim clanovima,ne znam ima li koja tema o ovome, nisam uspio naci

Danas mi se desilo da sam oprao auto na praoni, upalio ga i pomjerio samo, ugasio nesto da uzmem i vratio se u auto da upalim, nece. Dam kontakt sve se upali normalno, okrenem kljuc do kraja samo se cuje krc i to je to nema verglanja.
Otvorim haubu i pogledam da je voda prosla nekako do akumulatora i onih ziica koje stoje na njemu, ko je gledao u c4 vorke zna o cemu pricam. Otkopcam jednu klemu i cijeli taj sklop podignem vidi da je tu voda se nakupila, to kompresorom izduvam osusim, spojim klemu, ista stvar kad okrenem kljuc, samo mi je sad ponisteno bilo na radiju sve i vrijeme i datum.

Zna li neko u cemu je problem i kako da rijesim, hvala svima unaprijed.
laik sam, al evo
mozda alnaser. probaj ga kucnut necim, trebalo bi da upali
Probao sam kucnuti, nece
Klops
Posts: 4
Joined: 01/01/2022 17:28

#39133 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Klops »

NecuVise wrote: 01/01/2022 18:38 Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
Kako da je provjerim, na koji nacin ?
Mozes li mi malo objasniti
kenan77
Posts: 330
Joined: 05/10/2013 09:02

#39134 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by kenan77 »

Akumulator slab.Probaj preko kablova upaliti
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#39135 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by NecuVise »

Klops wrote: 01/01/2022 18:56
NecuVise wrote: 01/01/2022 18:38 Ako ti sve ovo gore navedeno ne upali provjeri onu kompjutersku ploču koja se nalazi ispod haube. Ja sam imao takav problem i bilo je do toga, mada ja nisam imao susret sa praonicama.
Kako da je provjerim, na koji nacin ?
Mozes li mi malo objasniti
najbolje ti je da odeš autoelektričaru i da ti on vidi šta je. On će znati je li do alnesera, tog kompjutera ili nečeg trećeg. Makar bi trebao :)
Klops
Posts: 4
Joined: 01/01/2022 17:28

#39136 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Klops »

kenan77 wrote: 01/01/2022 19:02 Akumulator slab.Probaj preko kablova upaliti
Akumulator sam prosle godine promijenio u ljetnom periodu, ali sam ipak pokusao i na kablove, opet isto kad okrenem kljuc samo krcne i to je to. Ali unutra u kabini sve radi, instrument tabla normalno gori radio
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#39137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Jednostavno voziš na obrtajima gdje auto razvija najviše Nm i eto.
kenan77
Posts: 330
Joined: 05/10/2013 09:02

#39138 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by kenan77 »

2012 god,trebao bi neku gresku izbaciti..mozda bas da je anlaser,Ako ti ga nije zao na guranje probaj i do majstora
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#39139 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by kabal1337 »

kenan77 wrote: 01/01/2022 19:11 2012 god,trebao bi neku gresku izbaciti..mozda bas da je anlaser,Ako ti ga nije zao na guranje probaj i do majstora
zao? pa nece mu nista biti
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#39140 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Truba »

Iza unitradea ljudi rade samo citroene odvesti kola tamo
Ili fikru imamovica zvati
Cuo sam da edas radi i ostale citroene moze i tamo
Al prvo bihamk
numizmatic
Posts: 577
Joined: 24/12/2011 00:47

#39141 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by numizmatic »

Black swan wrote: 01/01/2022 19:54 Iza unitradea ljudi rade samo citroene odvesti kola tamo
Ili fikru imamovica zvati
Cuo sam da edas radi i ostale citroene moze i tamo
Al prvo bihamk
ko je fikro imamović?
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#39142 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by Truba »

Ne znam ni ja
Neki carobnjak kojeg hvale na fejsu pa sam ga i ja poceo hvaliti
Lik je urbana legenda svuda stigne i sve popravi
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#39143 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by konektovan »

Klops wrote: 01/01/2022 19:05
kenan77 wrote: 01/01/2022 19:02 Akumulator slab.Probaj preko kablova upaliti
Akumulator sam prosle godine promijenio u ljetnom periodu, ali sam ipak pokusao i na kablove, opet isto kad okrenem kljuc samo krcne i to je to. Ali unutra u kabini sve radi, instrument tabla normalno gori radio
Provjeri osigurač,.anlaser. meni je isti slučaj bio, automat bio u kurcslusu.
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#39144 Re: Citroen c4 2012 ne pali. Pomoć

Post by zippoo87 »

Ako je dosao u kontakt sa vodom,moguce da je napravilo kratki spoj i da je neki osigurac pregorio.
Nadji gdje su ti smjesteni osiguraci...kod nekih auta su pod haubom a kod nekih oko volana,lijev ili dole...pa izvadi svaki osigurac i vidi je li prekinut.
Ako vidis da neki ne radi,kupi i promijeni...osiguraci su par maraka...dakle istu boju i istu amperazu stavis.
Ako ni to ne pomogne,ne gine ti majstoru.
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

-Chesterfield- wrote: 01/01/2022 08:13
hopi wrote: 29/12/2021 20:31 čudan problem
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
Koja je marka akumulatora?
joj čini mi se vako silver nešto. Ma uglavnom i nije bitno koja je marka, radnja ga prodaje, daje na njega garanciju i u garantom periodu odgovaraju za njega. Garancija važi i za exide i za neki no name.
preporučeno je misliim 72ah, a stavljen je 74ah.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#39146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

hopi wrote: 02/01/2022 00:41
-Chesterfield- wrote: 01/01/2022 08:13

Koja je marka akumulatora?
joj čini mi se vako silver nešto. Ma uglavnom i nije bitno koja je marka, radnja ga prodaje, daje na njega garanciju i u garantom periodu odgovaraju za njega. Garancija važi i za exide i za neki no name.
preporučeno je misliim 72ah, a stavljen je 74ah.
Bitno je nama koji kupujemo. Doduše ako je kod tebe Varta Silver CIAK za nju znam da ne valja.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#39147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ili je Varta ili je CIAK ? :?
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

A da me ubijete nisam sada 100 posto siguran koji je aku, još uvijek je u vespromu. Nije moj, ja sam sebi bosh s4 uzeo.
Ja sam ga samo pokupio i odnio u vesprom, I onda je odmah počelo natezanje. Ja im predao akumulator, a lik ga odmah spojio na neki njihov aparat i govori pa dobar je akumulator, ja Reko nije ispravan jutros nije htio upaliti, daj mi akumulator i idemo ga sada prikipcati na auto da vidimo, nešto je smuljao tu i kaže ma moramo ga mi par dana testirati.
E jbte ko da ja nemam pametnijeg posla nego njima nositi ispravan akumulator, gubiti vrijeme i natezati se.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#39149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Ima li ti mehanicar kakav polovan akumulator dati da koristis par dana i otklonis sumnje?
User avatar
hopi
Posts: 7261
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

_BataZiv_0809 wrote: 02/01/2022 11:07 Ima li ti mehanicar kakav polovan akumulator dati da koristis par dana i otklonis sumnje?
ma ima, moj mehaničar je omdah stavio rezervni akumulator, rekao vozi na njemu dok ne središ taj, i evo prođe 7 dana, sve ok s tim posuđenim akumulatorom, pali nikakvih problema. A taj još stoji u vespromu.
Post Reply