Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3876 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Je li ovo sto Smit zeli uraditi usluga za FInsku i Svedsku?

Ameri, VB, Nato nas pustise niz vodu ili je pak krst prevladao?
Last edited by channel10 on 25/07/2022 21:19, edited 1 time in total.
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3877 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ambula »

channel10 wrote: 25/07/2022 21:11
Ambula wrote: 25/07/2022 21:02

Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
O jebalo sebe...Ko je koga skontao?
Ma prolike nas medjunarodna zajednica a i previse su donijeli odluka na nasu vodenicu tako da sad moraju malo nesto dati i Hrvatima da privole Bozniju jer inace kako smo krenuli napravicemo Srbe i Hrvate u Bosni bracom a ako ti mislis da moze drzava funkcionisati kada imas reci cemo 45 posto stanovnika koji je preziru i cine sve da propadne onda si se zajebo

A da ne pricam kada nasi pametnjakovici pocnu pricati o gradjanskoj drzavi, tek tada nastaje show hahahha Cuj gradjanska drzava, strasne ideje
Last edited by Ambula on 25/07/2022 21:15, edited 1 time in total.
swanfilter
Posts: 10819
Joined: 06/06/2008 18:52

#3878 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by swanfilter »

Ispasce i Inzko veca faca od Herr Smita ...
User avatar
JohnnyS
Posts: 17573
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3879 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 25/07/2022 21:08
JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:00
A kako bi to donijele ove promjene? Zar nema svaki klub naroda ista prava i bira se na isti način i ima iste ovlasti, što je to klub Hrvata dobio, a da klub Bošnjaka nema?
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos

Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3880 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Bloo wrote: 25/07/2022 20:57
Prpa.ba wrote: 25/07/2022 20:50 Donijeti zakon da se vise niko ne moze proglasiti hrvatom osim novorodjene djece od oca i majke koji se izjasnjavaju hrvatom/icom.
7 dana

Trolanje i autosovinizam (Puhalo tm)
Još neko neka iskoristi izraz Mujo/Muje itd. i otici ce stazama revolucije.
Puhalo je nekad valjao, kako sad ne valja ili to po potrebi sa tvoje strane?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3881 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:13
channel10 wrote: 25/07/2022 21:11

O jebalo sebe...Ko je koga skontao?
Ma prolike nas medjunarodna zajednica a i previse su donijeli odluka na nasu vodenicu tako da sad moraju malo nesto dati i Hrvatima da privole Bozniju jer inace kako smo krenuli napravicemo Srbe i Hrvate u Bosni bracom a ako ti mislis da moze drzava funkcionisati kada imas reci cemo 45 posto stanovnika koji je preziru i cine sve da propadne onda si se zajebo

A da ne pricam kada nasi pametnjakovici pocnu pricati o gradjanskoj drzavi, tek tada nastaje show hahahha Cuj gradjanska drzava, strasne ideje
Slabo trolas. Ne znam sta rade moderatori, osim......
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3882 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

*mentalna zabiljeska
Ne elaborirati banove na nacin da prosjecni forumas ne skonta.


Hvala. Mozes u PP.
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#3883 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Maliodmene »

Potpisuj ga brapooo, pun mi je kurac vise i rahat patnje
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3884 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

palermo wrote: 25/07/2022 21:08
JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:00
A kako bi to donijele ove promjene? Zar nema svaki klub naroda ista prava i bira se na isti način i ima iste ovlasti, što je to klub Hrvata dobio, a da klub Bošnjaka nema?
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Šalis se :mrgreen: ili ?
geoxx
Posts: 2494
Joined: 08/08/2015 23:39

#3885 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

palermo wrote: 25/07/2022 21:08
JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:00
A kako bi to donijele ove promjene? Zar nema svaki klub naroda ista prava i bira se na isti način i ima iste ovlasti, što je to klub Hrvata dobio, a da klub Bošnjaka nema?
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Teoretski imas mogucnost da formiras Vladu, ali ne i da donosis odluke jer im vecinu u Klubu Hrvata ne mozes izbiti. Oni gore od 11/17 ne mogu proci. Nikako.
Sad je blokirano preko 40 odluka u Domu naroda, eno ih stoje i ne planiraju se pomaci s mjesta.
Tako da je iskljuciti HDZ iz procesa nemoguce. U Neumu se vise pregovaralo o ovlastima Doma naroda nego o legitimnom predstavljanju.
Dom naroda je sve.
Last edited by geoxx on 25/07/2022 21:19, edited 1 time in total.
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#3886 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by galia95 »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:02
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.

Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
Last edited by galia95 on 25/07/2022 21:20, edited 2 times in total.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3887 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Kako Hrvatima bi krivo da im predsjednik Srbije udje u zemlju bez posjete predsjedništvu i glavnom gradu,a oni danas kao i stalno dosad udju kod nas bez posjete predsjedništvu i državnim institucijama
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3888 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:02
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Mislim da su ipak u HDZ-u eksperti za čišćenje, i političko i svako drugo. A znamo i kakvom je presudom završilo ranije radikalno uplitanje Hrvatske u BiH.
Komšić je Hrvat kojem je BiH na prvom mjestu, i on kao član predsjedništva predstavlja sve gradjane. To je jedini način da bilo koji konstitutivni narod ili nacionalna manjina dugoročno opstane u ovoj zemlji.
Last edited by kox on 25/07/2022 21:21, edited 1 time in total.
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3889 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ambula »

galia95 wrote: 25/07/2022 21:19
Ambula wrote: 25/07/2022 21:02

Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.

Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
Ma Zeljko Komsic je najveci Bošnjak u Bosni i svaka mu cast na tome, ja ga podrzavam.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... avu-778223
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3890 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:14

Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.

Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3891 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

geoxx wrote: 25/07/2022 21:18
palermo wrote: 25/07/2022 21:08

Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Teoretski imas mogucnost da formiras Vladu, ali ne i da donosis odluke jer im vecinu u Klubu Hrvata ne mozes izbiti. Oni gore od 11/17 ne mogu proci. Nikako.
Sad je blokirano preko 40 odluka u Domu naroda, eno ih stoje i ne planiraju se pomaci s mjesta.
Tako da je iskljuciti HDZ iz procesa nemoguce. U Neumu se vise pregovaralo o ovlastima Doma naroda nego o legitimnom predstavljanju.
Dom naroda je sve.
Uvijek je i bio i sad je borba da HDZ ne ovlada kao sto ovladava vec godinama sa SDA i zato su sve te blokade.

Nije valjda da zelis reci da su ti zakoni koji su blokirani, da su blokirani zbog Bosnjaka, a ne zbog Hrvata :shock: ?

Ali ste toliko ojacali uz pomoc SDA da sad jebete kompletnu drzavu. E tu je nastao problem i sad to sve treba razjebati za dobrobit drzave.

Drzava nije iz tri dijela kako ti to smatras, niti ce ikad biti.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3892 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Van Halen wrote: 25/07/2022 21:20 Kako Hrvatima bi krivo da im predsjednik Srbije udje u zemlju bez posjete predsjedništvu i glavnom gradu,a oni danas kao i stalno dosad udju kod nas bez posjete predsjedništvu i državnim institucijama
Usporedjujes clanicu eu i nato
Sa bih

Zasto se mucis?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3893 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:21
galia95 wrote: 25/07/2022 21:19

Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.

Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
Ma Zeljko Komsic je najveci Bošnjak u Bosni i svaka mu cast na tome, ja ga podrzavam.

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... avu-778223
Lose trolas. Ima li gdje moderatora?
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3894 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

channel10 wrote: 25/07/2022 21:18
palermo wrote: 25/07/2022 21:08

Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Šalis se :mrgreen: ili ?
:?
Maliodmene
Posts: 3400
Joined: 10/01/2020 13:36

#3895 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Maliodmene »

Sutra Šmit ućeruje HDZ, klasicno iz keca u dvojku
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3896 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Van Halen »

Black swan wrote: 25/07/2022 21:26
Van Halen wrote: 25/07/2022 21:20 Kako Hrvatima bi krivo da im predsjednik Srbije udje u zemlju bez posjete predsjedništvu i glavnom gradu,a oni danas kao i stalno dosad udju kod nas bez posjete predsjedništvu i državnim institucijama
Usporedjujes clanicu eu i nato
Sa bih

Zasto se mucis?
Uspoređujem dvije suverene države,bar bi to trebale biti. Hinjski je to tipicno latinski kukati kad Vučić hoce u Jasenovac i kod Pupovca,a onda danas i ko zna koliko puta dosad hrvatski državnici zaobilaze državne institucije BIH.
Last edited by Van Halen on 25/07/2022 21:29, edited 1 time in total.
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#3897 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sale07 »

Black swan wrote: 25/07/2022 21:26
Van Halen wrote: 25/07/2022 21:20 Kako Hrvatima bi krivo da im predsjednik Srbije udje u zemlju bez posjete predsjedništvu i glavnom gradu,a oni danas kao i stalno dosad udju kod nas bez posjete predsjedništvu i državnim institucijama
Usporedjujes clanicu eu i nato
Sa bih

Zasto se mucis?
Kakve veze ima je li neka zemlja članica EU ili nato?
User avatar
JohnnyS
Posts: 17573
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3898 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 25/07/2022 21:25
JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:14

Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.

Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).

Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3899 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ambula »

Ali moram odat priznanje nasima na hajci i pritisku koji ce vrlo vjerovatno uroditi plodom i natjerati Smita da ustukne i da se lafo saceka poslije izbora da se nesto rijesi.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3900 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Ambula wrote: 25/07/2022 20:30 Ovo mora da su najcudniji protesti ikada jer jedan narod protestuje sto mu se uskracuje pravo da preglasava malobrojniji narod u konstitutivnoj drzavi , show :lol:

Navijao sam za Smita ovdje iako sam Bosnjak jer mi je iritantna bila ova hajka i pritisak kao dobar je dok donosi odluke u nasu korist kada ne, onda mrzi islam i slicno. Bjazi
Koju je to odluku donosio u nasu korist?
Locked