Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3851 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

2 vagona osim kad je rijec o gorazdu i tuzli
Tad ih ima 13 milijuna i brojniji su od hercegovaca
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#3852 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by galia95 »

Kolinda wrote: 25/07/2022 20:32
BHCluster wrote: 25/07/2022 20:29
Ah taj polu narod, turci, muslici ili sta vec? Veko kako posijes tako :wink:
Čitaš li ti sebe.....opravdavaš ovu izjavu?
Šta je čovjek pogrešno rekao? Pijan, neartikulisan, ali suštinski tačno.
Last edited by galia95 on 25/07/2022 20:42, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3853 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

kox wrote: 25/07/2022 20:37
Ambula wrote: 25/07/2022 20:30 Ovo mora da su najcudniji protesti ikada jer jedan narod protestuje sto mu se uskracuje pravo da preglasava malobrojniji narod u konstitutivnoj drzavi , show :lol:

Navijao sam za Smita ovdje iako sam Bosnjak jer mi je iritantna bila ova hajka i pritisak kao dobar je dok donosi odluke u nasu korist kada ne, onda mrzi islam i slicno. Bjazi
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Ne odredjuje hdz ko je hrvat
Nego ponasanje doticnog odredjuje ko je
Imamo ovdje pokret forumasa da se na sljesecem popisu izjasne hrvatima
Sta onda pricamo?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7128
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#3854 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skrbavi-admin »

Puvni Israfile
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3855 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kox »

Black swan wrote: 25/07/2022 20:39
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Ne odredjuje hdz ko je hrvat
Nego ponasanje doticnog odredjuje ko je
Imamo ovdje pokret forumasa da se na sljesecem popisu izjasne hrvatima
Sta onda pricamo?
Au, sad je ponašanje kriterij. Znači ako se ponaša kako HDZ hoće onda je Hrvat, ako se ne ponaša nije :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3856 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 25/07/2022 20:39
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Ne odredjuje hdz ko je hrvat
Nego ponasanje doticnog odredjuje ko je
Imamo ovdje pokret forumasa da se na sljesecem popisu izjasne hrvatima
Sta onda pricamo?
Kada napravis Ustav kakav BiH ima nemas se sta cuditi da ce ljudi koristiti sve da se pozicija docepaju. Nista cudno.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70304
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3857 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by plain vanilla »

Jel to neki predizborni skup u Sarajevu?
Kad ce vezat zastave?
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3858 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

Jel se iko sjetio da pita nekog od ovih demonstranata čemu se oni zapravo protive... Nako u dvije-tri rečenice da objasne stvoj stav...

Jebomesvak ako bi 5% okupljenih znalo sastavit nešto smisleno...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3859 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Prpa.ba »

Covjek ga pohvali, a on ovako vraca.. :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3860 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Black swan wrote: 25/07/2022 20:39
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Ne odredjuje hdz ko je hrvat
Nego ponasanje doticnog odredjuje ko je
Imamo ovdje pokret forumasa da se na sljesecem popisu izjasne hrvatima
Sta onda pricamo?
Donijeti zakon da se vise niko ne moze proglasiti hrvatom osim novorodjene djece od oca i majke koji se izjasnjavaju hrvatom/icom.
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#3861 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by karanana »

ja pojma nemam o cemu se radi, kakvu ce odluku donijeti i sta ta odluka donosi. ima li neko kratko objasnjenje ili neki link for dummies?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3862 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

Prpa.ba wrote: 25/07/2022 20:50 Donijeti zakon da se vise niko ne moze proglasiti hrvatom osim novorodjene djece od oca i majke koji se izjasnjavaju hrvatom/icom.
7 dana

Trolanje i autosovinizam (Puhalo tm)
Još neko neka iskoristi izraz Mujo/Muje itd. i otici ce stazama revolucije.
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3863 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 20:48 Jel se iko sjetio da pita nekog od ovih demonstranata čemu se oni zapravo protive... Nako u dvije-tri rečenice da objasne stvoj stav...

Jebomesvak ako bi 5% okupljenih znalo sastavit nešto smisleno...
evo ja ću. Protivim se tome da kompletni politički procedi kao i odluke moraju prvo proći kontrolu Republike Hrbvatske i tek kad od tamo dođe potvrdni befel da se usvajaju u institucijama Bosne i Hercegovine. Vid mene, ja u jednoj rečenici :D
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3864 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

cyprus wrote: 25/07/2022 20:48 Jel se iko sjetio da pita nekog od ovih demonstranata čemu se oni zapravo protive... Nako u dvije-tri rečenice da objasne stvoj stav...

Jebomesvak ako bi 5% okupljenih znalo sastavit nešto smisleno...
Ne znam sta bi rekli
Ali znam sta zele
Povratak na r bih prije aprila 1992
Plus
1 predsjesnik
1 parlament
1 narod tri vjere

To je to...ali to je nemoguce zavrsena misija
Treba biti realan danas
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3865 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

palermo wrote: 25/07/2022 20:58
cyprus wrote: 25/07/2022 20:48 Jel se iko sjetio da pita nekog od ovih demonstranata čemu se oni zapravo protive... Nako u dvije-tri rečenice da objasne stvoj stav...

Jebomesvak ako bi 5% okupljenih znalo sastavit nešto smisleno...
evo ja ću. Protivim se tome da kompletni politički procedi kao i odluke moraju prvo proći kontrolu Republike Hrbvatske i tek kad od tamo dođe potvrdni befel da se usvajaju u institucijama Bosne i Hercegovine. Vid mene, ja u jednoj rečenici :D
A jbg, ja mislio protiviš se diskriminaciji Hrvata Unsko-sanskog i Bosansko-podrinjskog kantona :sad:
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3866 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Kolinda wrote: 25/07/2022 20:32
BHCluster wrote: 25/07/2022 20:29
Ah taj polu narod, turci, muslici ili sta vec? Veko kako posijes tako :wink:
Čitaš li ti sebe.....opravdavaš ovu izjavu?
Mene cudi da se neTko poput tebe nakon svega sto si pisao po forumu nasao uvrijedjen. :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17575
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3867 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by JohnnyS »

palermo wrote: 25/07/2022 20:58
cyprus wrote: 25/07/2022 20:48 Jel se iko sjetio da pita nekog od ovih demonstranata čemu se oni zapravo protive... Nako u dvije-tri rečenice da objasne stvoj stav...

Jebomesvak ako bi 5% okupljenih znalo sastavit nešto smisleno...
evo ja ću. Protivim se tome da kompletni politički procedi kao i odluke moraju prvo proći kontrolu Republike Hrbvatske i tek kad od tamo dođe potvrdni befel da se usvajaju u institucijama Bosne i Hercegovine. Vid mene, ja u jednoj rečenici :D

A kako bi to donijele ove promjene? Zar nema svaki klub naroda ista prava i bira se na isti način i ima iste ovlasti, što je to klub Hrvata dobio, a da klub Bošnjaka nema?
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3868 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 20:59

A jbg, ja mislio protiviš se diskriminaciji Hrvata Unsko-sanskog i Bosansko-podrinjskog kantona :sad:
a jbg, i ja sam štošta mislio. Nego, koji je tvoj stav glede ovog pitanja
Ambula
Posts: 378
Joined: 20/11/2020 14:41

#3869 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ambula »

kox wrote: 25/07/2022 20:37
Ambula wrote: 25/07/2022 20:30 Ovo mora da su najcudniji protesti ikada jer jedan narod protestuje sto mu se uskracuje pravo da preglasava malobrojniji narod u konstitutivnoj drzavi , show :lol:

Navijao sam za Smita ovdje iako sam Bosnjak jer mi je iritantna bila ova hajka i pritisak kao dobar je dok donosi odluke u nasu korist kada ne, onda mrzi islam i slicno. Bjazi
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#3870 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by cyprus »

palermo wrote: 25/07/2022 21:01
cyprus wrote: 25/07/2022 20:59

A jbg, ja mislio protiviš se diskriminaciji Hrvata Unsko-sanskog i Bosansko-podrinjskog kantona :sad:
a jbg, i ja sam štošta mislio. Nego, koji je tvoj stav glede ovog pitanja
Vrlo jasan - potpisujem bjanko doslovno sve što međunarodna zajednica (OHR posebno) odluči... Daleko im više vjerujem nego ijednom domaćem subjektu... Trebal šira elaboracija? :)

Nisam poklonik ovog stava - visoki predstavnik duradi nešto, ali samo ako meni odgovara...
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3871 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

JohnnyS wrote: 25/07/2022 21:00
A kako bi to donijele ove promjene? Zar nema svaki klub naroda ista prava i bira se na isti način i ima iste ovlasti, što je to klub Hrvata dobio, a da klub Bošnjaka nema?
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.

To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#3872 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

Kolinda wrote: 25/07/2022 20:25

:? :? Jeli ovo tolerantni glavni grad :?
Jbg. likovali ste na slične izjave Dodika i Milanovića, nije vam smetalo, sada smeta kada neki anonimus izjavi ovako nešto. U poređenju sa izjavama ove dvojice ovo je potpuno benigna izjava osobe koja nema nikakvu političku niti bilo kakvu drugu moć.
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#3873 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by klaki »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:02
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Hocetel se vise umoriti

Fejk hrvat jel :lol:

Jer nije UZP i voli drzavu :lol:

Zeljko na izborima :thumbup: :bih:
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#3874 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

cyprus wrote: 25/07/2022 21:03
palermo wrote: 25/07/2022 21:01

a jbg, i ja sam štošta mislio. Nego, koji je tvoj stav glede ovog pitanja
Vrlo jasan - potpisujem bjanko doslovno sve što međunarodna zajednica (OHR posebno) odluči... Daleko im više vjerujem nego ijednom domaćem subjektu... Trebal šira elaboracija? :)

Nisam poklonik ovog stava - visoki predstavnik duradi nešto, ali samo ako meni odgovara...
Ne treba.

Jedino se pitam zašto se onda odluke koje su donijeli bivši visoki predstavnici sada derogiraju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3875 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by channel10 »

Ambula wrote: 25/07/2022 21:02
kox wrote: 25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
O jebalo sebe...Ko je koga skontao?
Locked