Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3876 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Je li ovo sto Smit zeli uraditi usluga za FInsku i Svedsku?
Ameri, VB, Nato nas pustise niz vodu ili je pak krst prevladao?
Ameri, VB, Nato nas pustise niz vodu ili je pak krst prevladao?
Last edited by channel10 on 25/07/2022 21:19, edited 1 time in total.
-
Ambula
- Posts: 378
- Joined: 20/11/2020 14:41
#3877 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma prolike nas medjunarodna zajednica a i previse su donijeli odluka na nasu vodenicu tako da sad moraju malo nesto dati i Hrvatima da privole Bozniju jer inace kako smo krenuli napravicemo Srbe i Hrvate u Bosni bracom a ako ti mislis da moze drzava funkcionisati kada imas reci cemo 45 posto stanovnika koji je preziru i cine sve da propadne onda si se zajebo
A da ne pricam kada nasi pametnjakovici pocnu pricati o gradjanskoj drzavi, tek tada nastaje show hahahha Cuj gradjanska drzava, strasne ideje
Last edited by Ambula on 25/07/2022 21:15, edited 1 time in total.
-
swanfilter
- Posts: 10819
- Joined: 06/06/2008 18:52
#3878 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ispasce i Inzko veca faca od Herr Smita ...
- JohnnyS
- Posts: 17575
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3879 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
palermo wrote: ↑25/07/2022 21:08Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.
To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3880 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3881 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Slabo trolas. Ne znam sta rade moderatori, osim......Ambula wrote: ↑25/07/2022 21:13Ma prolike nas medjunarodna zajednica a i previse su donijeli odluka na nasu vodenicu tako da sad moraju malo nesto dati i Hrvatima da privole Bozniju jer inace kako smo krenuli napravicemo Srbe i Hrvate u Bosni bracom a ako ti mislis da moze drzava funkcionisati kada imas reci cemo 45 posto stanovnika koji je preziru i cine sve da propadne onda si se zajebo
A da ne pricam kada nasi pametnjakovici pocnu pricati o gradjanskoj drzavi, tek tada nastaje show hahahha Cuj gradjanska drzava, strasne ideje
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#3882 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
*mentalna zabiljeska
Ne elaborirati banove na nacin da prosjecni forumas ne skonta.
Hvala. Mozes u PP.
Ne elaborirati banove na nacin da prosjecni forumas ne skonta.
Hvala. Mozes u PP.
-
Maliodmene
- Posts: 3400
- Joined: 10/01/2020 13:36
#3883 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Potpisuj ga brapooo, pun mi je kurac vise i rahat patnje
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3884 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Šalis sepalermo wrote: ↑25/07/2022 21:08Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.
To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
-
geoxx
- Posts: 2494
- Joined: 08/08/2015 23:39
#3885 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Teoretski imas mogucnost da formiras Vladu, ali ne i da donosis odluke jer im vecinu u Klubu Hrvata ne mozes izbiti. Oni gore od 11/17 ne mogu proci. Nikako.palermo wrote: ↑25/07/2022 21:08Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.
To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Sad je blokirano preko 40 odluka u Domu naroda, eno ih stoje i ne planiraju se pomaci s mjesta.
Tako da je iskljuciti HDZ iz procesa nemoguce. U Neumu se vise pregovaralo o ovlastima Doma naroda nego o legitimnom predstavljanju.
Dom naroda je sve.
Last edited by geoxx on 25/07/2022 21:19, edited 1 time in total.
-
galia95
- Posts: 1001
- Joined: 26/02/2022 17:59
#3886 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.Ambula wrote: ↑25/07/2022 21:02Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.kox wrote: ↑25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
Last edited by galia95 on 25/07/2022 21:20, edited 2 times in total.
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
#3887 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kako Hrvatima bi krivo da im predsjednik Srbije udje u zemlju bez posjete predsjedništvu i glavnom gradu,a oni danas kao i stalno dosad udju kod nas bez posjete predsjedništvu i državnim institucijama
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3888 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mislim da su ipak u HDZ-u eksperti za čišćenje, i političko i svako drugo. A znamo i kakvom je presudom završilo ranije radikalno uplitanje Hrvatske u BiH.Ambula wrote: ↑25/07/2022 21:02Pa skontali nas ljudi da imamo cilj pocistit Hrvate u politickom 'planu plus sto je Hrvatska radikalno krenula u lobiranje da se to sprijeci.kox wrote: ↑25/07/2022 20:37
Protestvuje se kako bi se spriječilo da HDZ i SNSD dobiju dodatne alate za blokadu i kako pojedinci koji pripadaju najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u nekom kantonu i nema ih 3%, koji god to bio, ne bi bili potpuno obespravljeni. Hrvati kao narod imaju sasvim dovoljno zaštite, bar u FBiH. Druga je stvar što bi HDZ da odredjuje ko je Hrvat a ko nije.
A Zeljko Komsic je Hrvat onoliko koliko Denis Sulic Bošnjak
Komšić je Hrvat kojem je BiH na prvom mjestu, i on kao član predsjedništva predstavlja sve gradjane. To je jedini način da bilo koji konstitutivni narod ili nacionalna manjina dugoročno opstane u ovoj zemlji.
Last edited by kox on 25/07/2022 21:21, edited 1 time in total.
-
Ambula
- Posts: 378
- Joined: 20/11/2020 14:41
#3889 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma Zeljko Komsic je najveci Bošnjak u Bosni i svaka mu cast na tome, ja ga podrzavam.galia95 wrote: ↑25/07/2022 21:19Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.
Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... avu-778223
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#3890 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:14
Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3891 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Uvijek je i bio i sad je borba da HDZ ne ovlada kao sto ovladava vec godinama sa SDA i zato su sve te blokade.geoxx wrote: ↑25/07/2022 21:18Teoretski imas mogucnost da formiras Vladu, ali ne i da donosis odluke jer im vecinu u Klubu Hrvata ne mozes izbiti. Oni gore od 11/17 ne mogu proci. Nikako.palermo wrote: ↑25/07/2022 21:08
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.
To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnos
Sad je blokirano preko 40 odluka u Domu naroda, eno ih stoje i ne planiraju se pomaci s mjesta.
Tako da je iskljuciti HDZ iz procesa nemoguce. U Neumu se vise pregovaralo o ovlastima Doma naroda nego o legitimnom predstavljanju.
Dom naroda je sve.
Nije valjda da zelis reci da su ti zakoni koji su blokirani, da su blokirani zbog Bosnjaka, a ne zbog Hrvata
Ali ste toliko ojacali uz pomoc SDA da sad jebete kompletnu drzavu. E tu je nastao problem i sad to sve treba razjebati za dobrobit drzave.
Drzava nije iz tri dijela kako ti to smatras, niti ce ikad biti.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#3893 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Lose trolas. Ima li gdje moderatora?Ambula wrote: ↑25/07/2022 21:21Ma Zeljko Komsic je najveci Bošnjak u Bosni i svaka mu cast na tome, ja ga podrzavam.galia95 wrote: ↑25/07/2022 21:19
Denis Šulić je deklarisani Srbin koji piskara na ćirilici po Facebooku, a Željko Komšić je Bosanac koji se kandidovao za člana Predsjedništva iz REDA hrvatskog naroda, a ne kao hrvatski član Predsjedništva.
Eh kada ljudi ovdje konačno shvate da u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine ne sjede "hrvatski, bošnjački i srpski" članovi, nego članovi odabrani iz REDA tri naroda koji su KONSTITUENTI i trebaju da predstavljaju SVE NARODE u Bosni i Hercegovini, e onda će možda stvari biti malo jasnije i svim GRAĐANIMA naše domovine, ali i Christianu Schmidtu i ostalim evropskim birokratskim jebivjetrima koji se smatraju vrhovnim tumačima Dejtonskog sporazuma.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... avu-778223
-
palermo
- Posts: 25349
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#3894 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
channel10 wrote: ↑25/07/2022 21:18Šalis sepalermo wrote: ↑25/07/2022 21:08
Pa ovim predloženim izmjenama uklanja se bilokakva i teoretska mogućnost da HDZ odnosno od strane Zagreba određena politička grupacija nema kontrolni paket u Domu naroda. Dakle, oduzimaju se svi mehanizmi pomoću kojih ova strana koja smatra Bosnu i Hercegovinu svojom jedinom domovinom može utjecati na političke procese. Odnosno može, ali samo dokle joj dopusti politički Zagreb.
To se i u teoriji i u praski zove kolonijalni odnosili ?
-
Maliodmene
- Posts: 3400
- Joined: 10/01/2020 13:36
#3895 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sutra Šmit ućeruje HDZ, klasicno iz keca u dvojku
- Van Halen
- Posts: 2782
- Joined: 08/04/2008 10:37
#3896 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Uspoređujem dvije suverene države,bar bi to trebale biti. Hinjski je to tipicno latinski kukati kad Vučić hoce u Jasenovac i kod Pupovca,a onda danas i ko zna koliko puta dosad hrvatski državnici zaobilaze državne institucije BIH.
Last edited by Van Halen on 25/07/2022 21:29, edited 1 time in total.
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
#3897 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kakve veze ima je li neka zemlja članica EU ili nato?
- JohnnyS
- Posts: 17575
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#3898 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
palermo wrote: ↑25/07/2022 21:25Nisam te baš razumio. Ozbiljno te nisam razumio da ne bi pomislio da te zezam ili šta drugo.JohnnyS wrote: ↑25/07/2022 21:14
Kolonijalni odnos bi bio da Hrvata nikad tu nije bilo nego da su se naselili i zavladali. Ja ne odobravam nipošto podaništvo lokalnih Hrvata prema Zagrebu, dapače i smiješno i žalosno je, ali ne vidim da je i paternalistički pristup bošnjačkog biračkog tijela neka velika sreća.
Ja zapravo, obzirom da bolje poznajem Hrvate hercegovine i svu tu atmosferu od većine forumaša, i nisam nešto haman ljut na njih (mislim na BH Hrvate). Kao što rekoh u nekom današnjem postu, nažalost čini mi se da su zbog niza razloga BH Hrvati izgubili svoj demokratski potencijal i opet nažalost ne vidim kako ga mogu vratiti. I zato je i krivica i odgovornost Zagreba još veća, jer oni su ti koji koristeći bh Hrvate kao mehanizam stavljaju Federaciju BiH i Bošnjake kao većinsko narod u kolonijalni odnos. Ne mislim ja da bi donošenjem ovoga zakona propao svijet, ali stepen nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata bi otišao stepenicu dalje.....i bojjim se da bi se spustio i među obične ljude.što danas nije slučaj (barem nije izražen).
Ne znam što bih ti rekao, nisam birač HDZa, o Čoviću mislim sve najgore, ali teško je baš ravnodušan bit kad netko kaže Izabrat ću ti i kardinala ako hoću. Tako da nepovjerenja između Bošnjaka i Hrvata ima i više nego dovoljno. Premda, meni se osobno čini da je u Mostaru bolje nego prije. Ne znam. Nema sreće nikako, generalno sam pesimističan neovisno o ovom sranju s nametanjem.
-
Ambula
- Posts: 378
- Joined: 20/11/2020 14:41
#3899 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ali moram odat priznanje nasima na hajci i pritisku koji ce vrlo vjerovatno uroditi plodom i natjerati Smita da ustukne i da se lafo saceka poslije izbora da se nesto rijesi.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3900 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Koju je to odluku donosio u nasu korist?Ambula wrote: ↑25/07/2022 20:30 Ovo mora da su najcudniji protesti ikada jer jedan narod protestuje sto mu se uskracuje pravo da preglasava malobrojniji narod u konstitutivnoj drzavi , show
Navijao sam za Smita ovdje iako sam Bosnjak jer mi je iritantna bila ova hajka i pritisak kao dobar je dok donosi odluke u nasu korist kada ne, onda mrzi islam i slicno. Bjazi
