Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija :? :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija :? :?
Pojeli ti se zuBci na kljuću
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 26/11/2021 20:14

Pojeli ti se zuBci na kljuću
pa nisu skroz.. :(

Image
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija :? :?
Tako sam ja jednom kupio jednog forda, došao kući, vratim ključ da bih ga ugasio ali auto još radi. Izvadim ključ, izađem sa ključem van auto, gledam i češem se po glavi - auto i dalje radi.

Kasnije mi je autoelektričar našao problem: kako klima nije radila (zbog čega sam dobio popust od prodavca), neko je nešto pokušavao sa instalacijama i relejima (jedan relej je da upali svjetla čim daš kontakt - divota za ionako slab akumulator koji je došao na autu). Kad je majstor sredio instalaciju, klima je proradila kako valja i auto se normalno gasio.

Sreća je da je bar ručna valjala pa sam taj prvi put ubacio u treću i pretanjem pod ručnom nasilno ugasio motor. Nije mi kasnije ponavljao to sa nemogućnošću gašenja, ali klima je nekad radila a nekad ne (naletim na rupu i klima proradi :D ).
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#38205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

azdralovic wrote: 26/11/2021 14:23 Kod mene ostane hladnjak da radi kad ugasim malo duze... ali rekli su mi da onda nije ni zavrsila regeneracija do kraja...
Tako je. I smrdi iz auspuha :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#38206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija :? :?
Nije.
To si nasuo dizela u stojadina... :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 26/11/2021 21:13

Nije.
To si nasuo dizela u stojadina... :lol:
sipao sam benzin 102 oktana i malo zakrenuo razvodnik,mozel do toga biti :?:
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#38208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/11/2021 21:14
drug_profi wrote: 26/11/2021 21:13

Nije.
To si nasuo dizela u stojadina... :lol:
sipao sam benzin 102 oktana i malo zakrenuo razvodnik,mozel do toga biti :?:
E neznam ti reci, pitaj nekog majstora... :mrgreen:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Benzin 76 oktana u Poljskoj 86. godina, okrenes kljuc, izvadis, stojadin jos radi. :lol:
Ubacuj u trecu, otpustaj kvacilo da ga ugasis. :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

to su visokoturazne masine,ne mogu radit na te sugave benzine ...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Jedva smo i to zbavili, special 1.300, dvogrli weber, oni mali okrugli talijanski satici na sredini, ko lutka auto bio.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

imao sam 2 takva :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65440
Joined: 16/07/2012 16:00

#38213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Imao Conforta 81 godiste. 1300 kubika, kupio ga 5 godina starog za 3500 maraka tadasnjih. Platio na 7 rata. sedam plata jbg. malo jace.
Ih sta je koka taj vidio....
Dzontra_Volta
Posts: 8007
Joined: 20/01/2011 11:10

#38214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Dzontra_Volta wrote: 27/11/2021 10:51 Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Princip je isti, samo sto kod ovih novih auta se temperatura dize puno vise kod regeneracije pa se onda upali hladnjak poslje da ga ohladi.

Znaci regeneracija je uzrok povecane temperature rashladne tecnosti, a to samim tim vodi do paljenja ventilatora. Kontas? :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije :? :?:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Dzontra_Volta wrote: 27/11/2021 10:51 Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Nemas ti pojma evo da ti direktno kazem, svaki ga upali kad radi regeneraciju bez obzira na temp vode...ne radi vode nego radi drugih stvari, a ti proguglaj zasto...
Last edited by Evolution_IV on 27/11/2021 11:03, edited 1 time in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2021 11:01 na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije :? :?:
ostaje ista na 83 kod mene :lol: , al je zato auspuh 650-700 :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Evolution_IV wrote: 27/11/2021 11:02

ostaje ista na 83 kod mene :lol: , al je zato auspuh 650-700 :D
pa napisa neko puno vise,pa kontam na jedno 110 stepeni najmanje ...
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#38220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2021 11:03
Evolution_IV wrote: 27/11/2021 11:02

ostaje ista na 83 kod mene :lol: , al je zato auspuh 650-700 :D
pa napisa neko puno vise,pa kontam na jedno 110 stepeni najmanje ...
ma veze nemaju, upali nekad regen i cim ugasi onu plavu lampicu, znaci na 40 stepeni rashladne a ubi puhanje...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

ja kad ga ugasim nakon regeneracije puca pod autom k'o da stravu saljevam
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

meni je puko pod od te regenracije :(

Image
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#38223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Image

:lol: :lol: :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol:
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

bitanga_sa_otesa wrote: 27/11/2021 11:01 na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije :? :?:
6374947 stepeni, malo manje nego na suncu :D ali samo malo manje
Post Reply