
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38177 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije bitno za koliko dana pali regeneraciju vec koliko si presao u ta 2-3 dana.Qwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
Meni je rekao mehanicar da je normalno da pali svakih 200-300 km, ovisno o nacinu voznje.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#38178 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi ga gulio autoputemQwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38179 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preso cca 130km, 30 ak otvorene.Optimist wrote: ↑26/11/2021 09:58Nije bitno za koliko dana pali regeneraciju vec koliko si presao u ta 2-3 dana.Qwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
Meni je rekao mehanicar da je normalno da pali svakih 200-300 km, ovisno o nacinu voznje.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38180 Re: Pitamo Mehanicare ?
Qwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
Ma sve bi trebalo da je OK. Meni je prije 3 dana palio regeneraciju, možda 150km da sam gradske prešao i upali sinoć i jutros opet. Nisam imao od 9.11 otvorene pa možda i zbog tog, al ide sad početkom decembra otvorena svaki dan.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#38181 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ukoliko se regenaracija ponavlja nakon 2-3 dana, to može biti normalno samo ako se auto vozilo puno u ta 2-3 dana ili da je kraće vožen ali da je vožen većinom autoputem nešto jačim tempom. Ako nije tako vožen, onda treba provjeriti stanje napunjenosti dpf i ostale stvari od kojih zavisi pravilno punjenje dpf-a i pravilno aktiviranje regeneracije u dpf-u. To treba uraditi kod nekog ko se razumije u te stvari.
Last edited by artur morgan on 26/11/2021 13:17, edited 1 time in total.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38182 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste, imao sam dosta kratke relacije i sve je bilo upali-ugasi. Sad kad dođe vakat za otvorene sasuti jedan aditiv, naredni rezervoar i za dizne onako radi reda.
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#38183 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje je auto?Qwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
308ica HDI je meni radila regeneraciju ako se vozi u gradu svakih 200-300 km, kada bi bilo otvorene vožnje svakih 700-800 km. Dedović je rekao da je FAP filter bio u dobrom stanju (očitanje na dijagnostici).
Slično mi se ponaša i A3 1.6 TDI.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38184 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni se 1.6 TDI slično ponašao, češće regeneracije pogotovo po gradu, al nije problema nikad bilo sa začepljenjem itd. Definitivno auto i motor koji me najbolje slušao od svih kojih sam imao.
Izgleda ni 2.0 nije ništa bolji što se tiče regeneracija.
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#38185 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ta regeneracija je zamor teški. Kod mene je otprilike svake 2-3 sedmice ako se vozi auto svaki dan. Mene pravo živcira, i sledeći auto tražim bez toga.
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38186 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato odeš fino majstoru da ti ukine to smeće i ugasi softverski i nemas više problema ?artur morgan wrote: ↑26/11/2021 13:47 Ta regeneracija je zamor teški. Kod mene je otprilike svake 2-3 sedmice ako se vozi auto svaki dan. Mene pravo živcira, i sledeći auto tražim bez toga.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38187 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako znate da radi regeneraciju????? Ja to nisam nikad primjetio na svom autu u normalnim uslovima, jesam samo jednom na servisu ali tad sam radio grijace I poslije je upalio regeneraciju.black_adrian wrote: ↑26/11/2021 13:35I meni se 1.6 TDI slično ponašao, češće regeneracije pogotovo po gradu, al nije problema nikad bilo sa začepljenjem itd. Definitivno auto i motor koji me najbolje slušao od svih kojih sam imao.
Izgleda ni 2.0 nije ništa bolji što se tiče regeneracija.
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#38188 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene ostane hladnjak da radi kad ugasim malo duze... ali rekli su mi da onda nije ni zavrsila regeneracija do kraja...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38189 Re: Pitamo Mehanicare ?
U vožnji rijetko skontam da radi, jedino na semaforu kad stanem.
U mom slučaju, i na 1.6 i na 2.0 što sam imao i imam su isti simptomi. Obrtaji normalni u leru su mu negdjr na 800, kad radi regeneraciju skoči skoro na 1000 u leru, možda na 950-970 preciznije. Drugi sivuran simptom je nepodnošljiv smrad iz auspuha, osjeti se nenormalno.
Naravno, obrtaji mi se nekad povećaju i u drugim uslovima, ne mora striktno bit regeneracija, a neki od njiih su kad upalim grijanje a nije zagrijan motor, a vani temperatura je relativno niska, kad je temperatura blizu 0 ili ispod, pa sve dok auto ne postigne radnu temperaturu, itd.
Eto, uglavnom taj miris iz auspuha nećeš fuliti, osjeti se na kilometar.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38190 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni ostane nekad kad ugasim auto, al ne znam koji su uvjeti za to. Nekad normalni završi regeneraciju, ugasim ga i ništa. Nekad huči malo duže i prestane, pretežno nakon prve regeneracije. Kad upalim auto opet je pokrene.azdralovic wrote: ↑26/11/2021 14:23 Kod mene ostane hladnjak da radi kad ugasim malo duze... ali rekli su mi da onda nije ni zavrsila regeneracija do kraja...
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38191 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pravi li auto nešto više dima tokom regeneracije?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38192 Re: Pitamo Mehanicare ?
U mom slučaju nikad ne dimi, bar ne da ja vidim, a često gledam. Jedino nekad kad tek pokrene regeneraciju baci sekundicu dima, al odmah prestane. Ne znam do čeg bi moglo bit i je li to problem al nema promjena nikakvih u vuči, radu motora itd.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38193 Re: Pitamo Mehanicare ?
A3 2.0 2011gElRe wrote: ↑26/11/2021 13:31Koje je auto?Qwerty1234 wrote: ↑25/11/2021 21:59 Poceli smo sa problemima (ili ja mislim).
U ponedeljak uradio auto regeneraciju dpfa.Danas opet.
Jucer drug mi stimo svjetla nesto na dijagnostici i kaze 18g napunio dpf.
Znaci od pon do sri 18g.Danas pali regeneraciju opet poslje 4 dana.
Nijedne druge greske nema, injektori kaze dobri, auto ide ko zmaj.
Normalno ili?
308ica HDI je meni radila regeneraciju ako se vozi u gradu svakih 200-300 km, kada bi bilo otvorene vožnje svakih 700-800 km. Dedović je rekao da je FAP filter bio u dobrom stanju (očitanje na dijagnostici).
Slično mi se ponaša i A3 1.6 TDI.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38194 Re: Pitamo Mehanicare ?
Manje damfa kakanjski ćumur kad se loži od tih vaših DPF-ova. 
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38195 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vec su ti otprilike odgovorili.
Povecani obrtaji u leru, povecana potrosnja u leru.
Nesto veca temperatura ulja, kao kad se vozilo forsira.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38196 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#38197 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ja na to ne obracam paznju. Primijetim nekad da su povecani obrtaji i nekad bas tad ugasim auto kad su povecani obrtaji, izadjem, a ono se cuje nesto kao ventilator neki ili slicno kako ga dovrsava i onda nakon par minuta samo stane. To su inzinjeri napravili da ide automatski, nemam se ja sta opterecavati s tim.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38198 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja evo već 6 godina vozim hdi sa dpfom, nikad nisam skontao kad je ta regeneracija. Ni po smradu, ni po obrtajima, a da ne govorimo o "toplijem ulju".
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#38199 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda su ti izbusili dpf
busi busi 
- Danguba
- Posts: 15929
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#38200 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ni ja, bas cu sutra probati isforsirati regeneraciju na auto putu.Dzontra_Volta wrote: ↑26/11/2021 19:25 Ja evo već 6 godina vozim hdi sa dpfom, nikad nisam skontao kad je ta regeneracija. Ni po smradu, ni po obrtajima, a da ne govorimo o "toplijem ulju".
