Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38201 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija

- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pojeli ti se zuBci na kljućubitanga_sa_otesa wrote: ↑26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako sam ja jednom kupio jednog forda, došao kući, vratim ključ da bih ga ugasio ali auto još radi. Izvadim ključ, izađem sa ključem van auto, gledam i češem se po glavi - auto i dalje radi.bitanga_sa_otesa wrote: ↑26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija![]()
![]()
Kasnije mi je autoelektričar našao problem: kako klima nije radila (zbog čega sam dobio popust od prodavca), neko je nešto pokušavao sa instalacijama i relejima (jedan relej je da upali svjetla čim daš kontakt - divota za ionako slab akumulator koji je došao na autu). Kad je majstor sredio instalaciju, klima je proradila kako valja i auto se normalno gasio.
Sreća je da je bar ručna valjala pa sam taj prvi put ubacio u treću i pretanjem pod ručnom nasilno ugasio motor. Nije mi kasnije ponavljao to sa nemogućnošću gašenja, ali klima je nekad radila a nekad ne (naletim na rupu i klima proradi
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#38205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je. I smrdi iz auspuhaazdralovic wrote: ↑26/11/2021 14:23 Kod mene ostane hladnjak da radi kad ugasim malo duze... ali rekli su mi da onda nije ni zavrsila regeneracija do kraja...
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38206 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije.bitanga_sa_otesa wrote: ↑26/11/2021 20:12 ja nekad parkiram ,izvadim kljuc on jos uvijek radi po minut dva,jel to ta regeneracija![]()
![]()
To si nasuo dizela u stojadina...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38207 Re: Pitamo Mehanicare ?
sipao sam benzin 102 oktana i malo zakrenuo razvodnik,mozel do toga biti
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38208 Re: Pitamo Mehanicare ?
E neznam ti reci, pitaj nekog majstora...bitanga_sa_otesa wrote: ↑26/11/2021 21:14sipao sam benzin 102 oktana i malo zakrenuo razvodnik,mozel do toga biti![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Benzin 76 oktana u Poljskoj 86. godina, okrenes kljuc, izvadis, stojadin jos radi. 
Ubacuj u trecu, otpustaj kvacilo da ga ugasis.
Ubacuj u trecu, otpustaj kvacilo da ga ugasis.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38210 Re: Pitamo Mehanicare ?
to su visokoturazne masine,ne mogu radit na te sugave benzine ...
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38211 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedva smo i to zbavili, special 1.300, dvogrli weber, oni mali okrugli talijanski satici na sredini, ko lutka auto bio.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38212 Re: Pitamo Mehanicare ?
imao sam 2 takva 
- drug_profi
- Posts: 65440
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38213 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imao Conforta 81 godiste. 1300 kubika, kupio ga 5 godina starog za 3500 maraka tadasnjih. Platio na 7 rata. sedam plata jbg. malo jace.
Ih sta je koka taj vidio....
Ih sta je koka taj vidio....
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8007
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38214 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38215 Re: Pitamo Mehanicare ?
Princip je isti, samo sto kod ovih novih auta se temperatura dize puno vise kod regeneracije pa se onda upali hladnjak poslje da ga ohladi.Dzontra_Volta wrote: ↑27/11/2021 10:51 Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Znaci regeneracija je uzrok povecane temperature rashladne tecnosti, a to samim tim vodi do paljenja ventilatora. Kontas?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38216 Re: Pitamo Mehanicare ?
na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije

- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38217 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemas ti pojma evo da ti direktno kazem, svaki ga upali kad radi regeneraciju bez obzira na temp vode...ne radi vode nego radi drugih stvari, a ti proguglaj zasto...Dzontra_Volta wrote: ↑27/11/2021 10:51 Čuj ventilator radi kad se ugasi motor, pa to znači da je radila regeneracija!? Niđe veze.
Ventilator radi dok ne završi hlađenje rashladne tečnosti i nema veze sa dpf-om. Tu funkciju imaju auta odvajkada, kad nije ni postojao dpf.
Last edited by Evolution_IV on 27/11/2021 11:03, edited 1 time in total.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38218 Re: Pitamo Mehanicare ?
ostaje ista na 83 kod menebitanga_sa_otesa wrote: ↑27/11/2021 11:01 na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38219 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa napisa neko puno vise,pa kontam na jedno 110 stepeni najmanje ...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#38220 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma veze nemaju, upali nekad regen i cim ugasi onu plavu lampicu, znaci na 40 stepeni rashladne a ubi puhanje...bitanga_sa_otesa wrote: ↑27/11/2021 11:03pa napisa neko puno vise,pa kontam na jedno 110 stepeni najmanje ...
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38221 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja kad ga ugasim nakon regeneracije puca pod autom k'o da stravu saljevam
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#38222 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni je puko pod od te regenracije

- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38225 Re: Pitamo Mehanicare ?
6374947 stepeni, malo manje nego na suncubitanga_sa_otesa wrote: ↑27/11/2021 11:01 na koliko stepeni se dize temperatura prilikom regeneracije![]()
![]()


