Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze: https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
Ljudi moji, to je kafana u sklopu hotela od 5 zvjezdica. Naravno da ce sve biti skuplje. Otidjite u Pino, Monti (hoteli s 4 zvj) sjedite na kafu isto ce biti visoke cijene.
Ja sam pocetkom februara sjedio u Beckoj i platio sam coca colu 4 KM .
Pino je ness kafa 5 KM, begova corba 9 KM. Proslo.ljeto sam otisao u Monti i nisam mogao da platim kolac od 7 KM .
konektovan wrote: ↑16/04/2022 11:55
Ma mi nismo normalan narod.... piletina 18.20
Evo Metropolis u BCC proširuje baštu. Uzeli 6-7 parking mjesta ispred stare bašte i sad ce to da spoje. Za naš narod ne postoji kriza izgleda, pa nek nas handre do mile volje...
Za 5 godina parking će biti jedna veeeliikaaaa bašta, biće na stotinu stolova
Ovo ce biti samo gore, mrzim pesimizam ali u razgovoru sa par ljudi koji su upuceniji, ovo je samo pocetak. Drzava ne reaguje, trgovci rade sta hoce, maksimalno su povecali marzu i slijede onu doktorsku "para se uzima dok je suza u oku".
Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
Inace cijena piletine uskoro ide 20+ km za bijelo, a bataci i krilca 12 km otprilike. Po kilogramu.
Gospoda bi da pije kafu u Beckoj kafani u sklopu hotela od 5 zvjezdica u strogom centru Sarajeva, a da plati isto kao da sjedi na drugom spratu u Robotu na Socijalnom. Trebaju jos vise povecati cijene zbog takvih koji bi da se j*bu a da im ne udje.
Entropio wrote: ↑16/04/2022 14:53
Gospoda bi da pije kafu u Beckoj kafani u sklopu hotela od 5 zvjezdica u strogom centru Sarajeva, a da plati isto kao da sjedi na drugom spratu u Robotu na Socijalnom. Trebaju jos vise povecati cijene zbog takvih koji bi da se j*bu a da im ne udje.
Prvo to je rupa od hotela kojem je skinuta jedna zvijezdica, a nikad je nije trebao ni dobiti jer nema bazen. Kafana smrdi na duhan, tepisi su ubuđani,konobari skembavi i drski, a hala smrdi ko najgora na pumpi. To mi je neka elitna kafana. Šta tebi boli neka stvar gdje ko pije? Ja sam to stavio da raja zna i da se ne izlaže bespotrebnoj pljački. Ako mi bude ćeif,opet cu sjesti,ali necu iz principa. Sjeli smo jer je grad bio pun, nisi mogao naci normalno mjesto za višečlanu porodicu.
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.
Naravno da pogledam koliko sto kosta jbg navika
Ali zato kad se priblizi vrijeme za placanje idem u wc iznenada
selenofil wrote: ↑16/04/2022 10:30
Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.
Imao sam nažalost, neki su i umrli zato i želim ovo gadu sa ovakvim cijenama u BiH.
A ta priča, zahvali Bogu, nemoj tako, to ni najvećem neprijatelju ne bih nas je i dovela do ovog - da za dvije prosječne plate ne možeš još malo ni pola potrošačke korpe namirit.
Ja im želim sve najgore, od Binga koji jede govna sa cijenama, do mesara koji za kg piletine hoće 15 maraka. Dabogda se gamad gladna raspadala od raka zajedno sa onima koji ne spriječavaju neosnovan rast cijena i koji ništa ne čine da se životni standard poboljša.
Haj kletve donekle kad netko poskupljuje kruh, ulje, mlijeko. Ali ovo je kafana, nije ustavno pravo pit mineralnu s espressom. To da je 20 maraka mala kava, nitko te ne tjera to kupiti. Forumaš je postavio upozorenje i hvala mu za to, dovoljna će kazna gazdi biti da mu nitko ne dolazi, a ako i dalje budu ljudi dolazili onda je to realna cijena
last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49
Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj
to oni tebe pripremaju ako odlucis da odes na more.
last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49
Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj
to oni tebe pripremaju ako odlucis da odes na more.
Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.
Ja sjeo sa zenom u neki restoran na ferhadiji. Pogledao cjenovnik i istjerao je iz restorana kad sam vidio cjene
Kod mene od bliznjih vise niko i ne kupuje to bijelo meso. Mogu ga dici na 200KM/kg , ja ga isto ne uzimam dok se ne vrati u normalu cijena. Bresklinac...
U vezi najlosije kategorije mesa, famozne piletine, najjeftinija vam je u Vindi prodavnicama. Ja sam se neki dan izradio,uzeo domace Madi 7km po kg. Odem kasnije u Vindiju radi druge stvari, kad Calibro 5.45. Mislim da su najjeftiniji u gradu sa izvikanom piletinom.