INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Ajs_Nigrutin
- Posts: 477
- Joined: 14/10/2020 22:44
#3751 Re: Poskupljenja
Sa ovog računa hladno normalne cijene x2. Al što kaže, premda se mi kao narod još uvijek ne žalimo na poskupljenja, očekivati je da ide samo još prema gore.
- problemnatravunu
- Posts: 18761
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#3752 Re: Poskupljenja
konektovan wrote: ↑16/04/2022 02:07![]()
Hebote, pa ne može biti bečka, a da ne budu cijene k'o u Beču...![]()
I , jel tu dozvoljeno pušenje, pretpostavljam da jeste , a u Beču sigurno nije.... ma ko to more platit , `ta će Beč
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3753 Re: Poskupljenja
Akcija jaja školjka 7,45 KM u Konzumu valjda povodom Uskrsa
Ja uzeo 3 školjke, rahat mjesec dana, keto djeta
Ja uzeo 3 školjke, rahat mjesec dana, keto djeta
-
elk
- Posts: 3154
- Joined: 14/08/2006 12:03
#3754 Re: Poskupljenja
Ja se prije par godina trznuh da platim u beckoj, isto me ovo docekalo kad sam dobio racun. Nikad poslije vise tamo nisam usao, niti cu.... a smanjio sam i trzanje

-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#3755 Re: Poskupljenja
Cola 5, a kisela 4last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj![]()
![]()
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3756 Re: Poskupljenja
Idea - srvijanski Konzum. Ulje je 1l : 189,99 dinara kada se preracuna u KM oko 3,10 KM izadje
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3757 Re: Poskupljenja
last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj![]()
![]()
Beclije?
-
Ci-Nick
- Posts: 6888
- Joined: 15/03/2015 17:38
#3758 Re: Poskupljenja
I mene jutros "oduševiše" cijene Violeta papira za ruke, pakovanje sa četiri rolne prije pola godine bilo oko 2,95 pa su to nedavno podigli na 4,40,.. a jutros 5,10 KMajdamo wrote: ↑15/04/2022 22:08 Danas sam uzeo 2 artikla od Laste i kafu ukupan iznos računa 17,30 KM sa kesom. Eto dokle smo dosli sa cijenama,ali nema veze bar su 387 proizvodi.![]()
Lasta Cajni kolutici 700g
Lasta Lindžo keks oko 300g
Kafa zlatna džezva 500g
Usput sam vidio da je violeta troslojni papir danas preko 7 maraka.
Toaletni papir Paloma 10 rolni,.. bio 3,95,.. sad je 5,35 KM.
A što se tiče Lastinog Linđe,.. vrijedi svakog feninga. Za razliku od Domaćice, koja je često prepečena, Linđo se topi, kvalitetna čokolada, odlična ambalaža.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3759 Re: Poskupljenja
Jarane, cemu takve kletve?Sydnor wrote: ↑16/04/2022 08:16Cola 5, a kisela 4last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj![]()
![]()
![]()
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
Ima cjenovnik.
- selenofil
- Posts: 4153
- Joined: 10/09/2021 14:35
#3760 Re: Poskupljenja
Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.Sydnor wrote: ↑16/04/2022 08:16Cola 5, a kisela 4last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj![]()
![]()
![]()
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#3762 Re: Poskupljenja
Imao sam nažalost, neki su i umrli zato i želim ovo gadu sa ovakvim cijenama u BiH.selenofil wrote: ↑16/04/2022 10:30 Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.
A ta priča, zahvali Bogu, nemoj tako, to ni najvećem neprijatelju ne bih nas je i dovela do ovog - da za dvije prosječne plate ne možeš još malo ni pola potrošačke korpe namirit.
Ja im želim sve najgore, od Binga koji jede govna sa cijenama, do mesara koji za kg piletine hoće 15 maraka. Dabogda se gamad gladna raspadala od raka zajedno sa onima koji ne spriječavaju neosnovan rast cijena i koji ništa ne čine da se životni standard poboljša.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3763 Re: Poskupljenja
Ma mi nismo normalan narod....
piletina 18.20
Evo Metropolis u BCC proširuje baštu. Uzeli 6-7 parking mjesta ispred stare bašte i sad ce to da spoje. Za naš narod ne postoji kriza izgleda, pa nek nas handre do mile volje...
Evo Metropolis u BCC proširuje baštu. Uzeli 6-7 parking mjesta ispred stare bašte i sad ce to da spoje. Za naš narod ne postoji kriza izgleda, pa nek nas handre do mile volje...
- Dosadno mii
- Posts: 3174
- Joined: 16/06/2014 20:33
#3764 Re: Poskupljenja
Kad svi sletimo po 10 kg
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6964
- Joined: 06/05/2013 23:05
#3765 Re: Poskupljenja
Ispade da i koke i piletinu uvlacimo pa treba ovoliko poskupiti 
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3766 Re: Poskupljenja
Ko god kupuje piletinu od 18 maraka pa i 15 pa i 12 je neprijatelj ove drzave.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3767 Re: Poskupljenja
Ali pazi ovo
piletina je klasa nize meso od junetine, cak i niza klasa od puretine..
Pored ovog, piletinu jesti je zabijanje noza sam sebi u nogu.
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
piletina je klasa nize meso od junetine, cak i niza klasa od puretine..
Pored ovog, piletinu jesti je zabijanje noza sam sebi u nogu.
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3768 Re: Poskupljenja
Kod Mujanica juneci vrat 16, snicla 19, ramstek 20, koljenica prednja 10.
Kod Hose pileca krilca na tacni Akova, 6.65 KM/kg.
Kod Hose pileca krilca na tacni Akova, 6.65 KM/kg.
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
- gentoo
- Posts: 4594
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#3770 Re: Poskupljenja
Brojler fileti 11.95 (bar u Zenici) i tako je vec 10-ak dana. Peceno pile 8KM kod drugih min. 10KM
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
#3772 Re: Poskupljenja
ja...ni po hljeb ne idem.potrosena penzija.vlast se bas brine za nas. para ima mogli su svakom penzioneru po 100KM da daju kao pomoc. SRAMOTA,ZELIM LJUDIMA KOJI ODLUCUJU DA OSTARE A DA IM PRIMANJA BUDU KO NASA.NISTA VISE A NI MANJE.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3773 Re: Poskupljenja
Dao vam je fOOOdil nedavno po petobu, a dace jos, idu povisice po dva osnova. 
Ne zaboravite jesenas kad budete glasali.
Ne zaboravite jesenas kad budete glasali.
-
Amko89
- Posts: 57
- Joined: 10/01/2014 10:32
-
last mohicans
- Posts: 18285
- Joined: 09/08/2012 23:19
#3775 Re: Poskupljenja
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.Black swan wrote: ↑16/04/2022 09:15last mohicans wrote: ↑16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj![]()
![]()
ko je ovo platio?
Beclije?
