INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 477
Joined: 14/10/2020 22:44

#3751 Re: Poskupljenja

Post by Ajs_Nigrutin »

Sa ovog računa hladno normalne cijene x2. Al što kaže, premda se mi kao narod još uvijek ne žalimo na poskupljenja, očekivati je da ide samo još prema gore.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3752 Re: Poskupljenja

Post by problemnatravunu »

konektovan wrote: 16/04/2022 02:07 :lol:

Hebote, pa ne može biti bečka, a da ne budu cijene k'o u Beču... :mrgreen:
:thumbup: :lol:

I , jel tu dozvoljeno pušenje, pretpostavljam da jeste , a u Beču sigurno nije.... ma ko to more platit , `ta će Beč :evil:
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3753 Re: Poskupljenja

Post by bumerangss »

Akcija jaja školjka 7,45 KM u Konzumu valjda povodom Uskrsa
Ja uzeo 3 školjke, rahat mjesec dana, keto djeta :D
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#3754 Re: Poskupljenja

Post by elk »

Ja se prije par godina trznuh da platim u beckoj, isto me ovo docekalo kad sam dobio racun. Nikad poslije vise tamo nisam usao, niti cu.... a smanjio sam i trzanje :lol: :(
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#3755 Re: Poskupljenja

Post by Sydnor »

last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
Cola 5, a kisela 4 :lol:
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#3756 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Idea - srvijanski Konzum. Ulje je 1l : 189,99 dinara kada se preracuna u KM oko 3,10 KM izadje
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3757 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
:lol: ko je ovo platio?
Beclije?
Ci-Nick
Posts: 6888
Joined: 15/03/2015 17:38

#3758 Re: Poskupljenja

Post by Ci-Nick »

ajdamo wrote: 15/04/2022 22:08 Danas sam uzeo 2 artikla od Laste i kafu ukupan iznos računa 17,30 KM sa kesom. Eto dokle smo dosli sa cijenama,ali nema veze bar su 387 proizvodi. :-)

Lasta Cajni kolutici 700g
Lasta Lindžo keks oko 300g

Kafa zlatna džezva 500g

Usput sam vidio da je violeta troslojni papir danas preko 7 maraka.
I mene jutros "oduševiše" cijene Violeta papira za ruke, pakovanje sa četiri rolne prije pola godine bilo oko 2,95 pa su to nedavno podigli na 4,40,.. a jutros 5,10 KM :shock: to je poskupljenje od 70 %.
Toaletni papir Paloma 10 rolni,.. bio 3,95,.. sad je 5,35 KM.
:run:
A što se tiče Lastinog Linđe,.. vrijedi svakog feninga. Za razliku od Domaćice, koja je često prepečena, Linđo se topi, kvalitetna čokolada, odlična ambalaža.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#3759 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

Sydnor wrote: 16/04/2022 08:16
last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
Cola 5, a kisela 4 :lol:
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
Jarane, cemu takve kletve? :-)
Ima cjenovnik.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#3760 Re: Poskupljenja

Post by selenofil »

Sydnor wrote: 16/04/2022 08:16
last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
Cola 5, a kisela 4 :lol:
Dabogda vlasnik pare na onkologiji potrošio.
Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3761 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#3762 Re: Poskupljenja

Post by Sydnor »

selenofil wrote: 16/04/2022 10:30 Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.
Imao sam nažalost, neki su i umrli zato i želim ovo gadu sa ovakvim cijenama u BiH.

A ta priča, zahvali Bogu, nemoj tako, to ni najvećem neprijatelju ne bih nas je i dovela do ovog - da za dvije prosječne plate ne možeš još malo ni pola potrošačke korpe namirit.

Ja im želim sve najgore, od Binga koji jede govna sa cijenama, do mesara koji za kg piletine hoće 15 maraka. Dabogda se gamad gladna raspadala od raka zajedno sa onima koji ne spriječavaju neosnovan rast cijena i koji ništa ne čine da se životni standard poboljša.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3763 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Ma mi nismo normalan narod.... :-) piletina 18.20 :lol:
Evo Metropolis u BCC proširuje baštu. Uzeli 6-7 parking mjesta ispred stare bašte i sad ce to da spoje. Za naš narod ne postoji kriza izgleda, pa nek nas handre do mile volje...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3174
Joined: 16/06/2014 20:33

#3764 Re: Poskupljenja

Post by Dosadno mii »

Kad svi sletimo po 10 kg
made_in_sarajevo
Posts: 6964
Joined: 06/05/2013 23:05

#3765 Re: Poskupljenja

Post by made_in_sarajevo »

Ispade da i koke i piletinu uvlacimo pa treba ovoliko poskupiti :-)
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3766 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Ko god kupuje piletinu od 18 maraka pa i 15 pa i 12 je neprijatelj ove drzave.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3767 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Ali pazi ovo
piletina je klasa nize meso od junetine, cak i niza klasa od puretine..

Pored ovog, piletinu jesti je zabijanje noza sam sebi u nogu.

https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... sti-konzum
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3768 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Kod Mujanica juneci vrat 16, snicla 19, ramstek 20, koljenica prednja 10.
Kod Hose pileca krilca na tacni Akova, 6.65 KM/kg.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3769 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

NediM17 wrote: 16/04/2022 12:31 Kod Mujanica juneci vrat 16, snicla 19, ramstek 20, koljenica prednja 10.
Kod Hose pileca krilca na tacni Akova, 6.65 KM/kg.
Koji Mujanic je u pitanju (lokacija)
User avatar
gentoo
Posts: 4594
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3770 Re: Poskupljenja

Post by gentoo »

Brojler fileti 11.95 (bar u Zenici) i tako je vec 10-ak dana. Peceno pile 8KM kod drugih min. 10KM
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3771 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

pepeljara wrote: 16/04/2022 12:36
NediM17 wrote: 16/04/2022 12:31 Kod Mujanica juneci vrat 16, snicla 19, ramstek 20, koljenica prednja 10.
Kod Hose pileca krilca na tacni Akova, 6.65 KM/kg.
Koji Mujanic je u pitanju (lokacija)
Tibra.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#3772 Re: Poskupljenja

Post by okanomalo »

ja...ni po hljeb ne idem.potrosena penzija.vlast se bas brine za nas. para ima mogli su svakom penzioneru po 100KM da daju kao pomoc. SRAMOTA,ZELIM LJUDIMA KOJI ODLUCUJU DA OSTARE A DA IM PRIMANJA BUDU KO NASA.NISTA VISE A NI MANJE.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3773 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Dao vam je fOOOdil nedavno po petobu, a dace jos, idu povisice po dva osnova. :bih:
Ne zaboravite jesenas kad budete glasali. :mrgreen:
Amko89
Posts: 57
Joined: 10/01/2014 10:32

#3774 Re: Poskupljenja

Post by Amko89 »

Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
https://www.lidl.de/l/prospekte/aktions ... iew/page/1
2,99€ 400g

https://www.globus.de/dutenhofen/aktuelles-prospekt.php
last mohicans
Posts: 18285
Joined: 09/08/2012 23:19

#3775 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

Black swan wrote: 16/04/2022 09:15
last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
:lol: ko je ovo platio?
Beclije?
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.
Post Reply