Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37276 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Zoya wrote: 20/01/2020 18:03
mO k3 wrote: 19/01/2020 21:54
Zoya wrote: 19/01/2020 21:53 Bila sam i ja kad je tema bila grah pa smo ja i arzuhal zakrvili oko zaprške :twisted:
aha , ok i gdje je bio problem??
Pa problem je bila zaprška. On je rekao da ne ide zaprška u grah, ja sam na to odgovorila nesto u stilu 'kakav je to grah bez zaprške' i riječ po riječ ispade svađa na kraju. Nisam mu još halalila.
Još kad neko reče da stavi krompir u grah :facepalm:
u grah ide zaprska :)
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37277 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

idul gljive u hadžijski?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37278 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Zoya wrote: 20/01/2020 18:15
bunk wrote: 20/01/2020 18:12 Nema graha bez zaprske.
A krompir jedino kad se presoli grah ili ako je suho meso preslano da pokupi visak soli :D
Ej, majke mi moje nisam temu heftu otvarala kad sam to za krompir čula, eto. Još kaže ubaci krompir da joj se grah zgusne 🙈🙈
hajmo ovako , kakvu ulogu igra zaprska ??
Da se zgusne grah , e sada mozes ti stavljati krompirov skrob ili skrob od fermentiranog kukuruza , ono ce da uradi ono sto ti hoces da zgusne tako i mozes i krompir urezati ili izribati unutra imat ces isti efeket
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37279 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 18:31
cendlerbing wrote: 20/01/2020 18:29 U grah geršlo
Aha, u bruku domaćinstava sam vidio da stavljaju geršlu. :skoljka:
gerslo je za mene nesto najbolje , nekidan sa stavljao u mahune ...fak jeste bilo dobro
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37280 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

ja ne stavljam zaprsku(brasno)
al zacrvrljim alevu papriku na puteru i dodam na kraju
i zgusne onoliko koliko volim
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37281 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:00 idul gljive u hadžijski?
E, gljive idu u sve. :gunjastajl:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37282 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:06
Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:00 idul gljive u hadžijski?
E, gljive idu u sve. :gunjastajl:
šuti, napast će nas Loo, fasovaćemo :lol:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37283 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:07
cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:06
Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:00 idul gljive u hadžijski?
E, gljive idu u sve. :gunjastajl:
šuti, napast će nas Loo, fasovaćemo :lol:
znas li porjeklo hadzijskog cevapa?
garant su sampinjone stavljali
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37284 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ja stvarno volim gljive :oops:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37285 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Loo wrote: 20/01/2020 20:04 ja ne stavljam zaprsku(brasno)
al zacrvrljim alevu papriku na puteru i dodam na kraju
i zgusne onoliko koliko volim
ali najbolji grah je grah star tri dana i tako ce grah sa vremenom i da se zgusne sam od sebe , tako da ga ne treba ni previse zgusnuti
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37286 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

mO k3 wrote: 20/01/2020 20:09
Loo wrote: 20/01/2020 20:04 ja ne stavljam zaprsku(brasno)
al zacrvrljim alevu papriku na puteru i dodam na kraju
i zgusne onoliko koliko volim
ali najbolji grah je grah star tri dana i tako ce grah sa vremenom i da se zgusne sam od sebe , tako da ga ne treba ni previse zgusnuti
bas tako
s tim sto ja volim "vodu" grahovu..pa meni odgovara da je corbanac.i da nije gust
biser zakon
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37287 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ne znam ja ništa, amater sa dna kace
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37288 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Jaštaradi amater, pitu znaš razviti
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37289 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:10 ne znam ja ništa, amater sa dna kace
znas ti svasta. zelen a poguzija
amaterU
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37290 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

Santic_Aleksa wrote: 20/01/2020 20:10 ne znam ja ništa, amater sa dna kace
sa vremenom naucimo se svi nesto ...
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37291 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:11 Jaštaradi amater, pitu znaš razviti
haj pitu
znas kolisni japrak mota :shock:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37292 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Loo wrote: 20/01/2020 20:12
cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:11 Jaštaradi amater, pitu znaš razviti
haj pitu
znas kolisni japrak mota :shock:
Ma bouna, vidjela sam...tobejarabi :|
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37293 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by mO k3 »

cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:12
Loo wrote: 20/01/2020 20:12
cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:11 Jaštaradi amater, pitu znaš razviti
haj pitu
znas kolisni japrak mota :shock:
Ma bouna, vidjela sam...tobejarabi :|
Allah salamet !! strasno ...
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37294 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Jesi i ti moke vidio :lol:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37295 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ma ko da je to neka pamet

teže čimbur napravit, a da valja :oops:
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37296 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:12
Loo wrote: 20/01/2020 20:12
cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:11 Jaštaradi amater, pitu znaš razviti
haj pitu
znas kolisni japrak mota :shock:
Ma bouna, vidjela sam...tobejarabi :|
strasnooo

i hurmadzike zna :|
i to na brdo :shock:

a sto ajvar pravi .. :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#37297 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by cendlerbing »

Ima i on i njegova hanuma da budu vazda deMbeli :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37298 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

ma jok, ja to samo uslikam i malo žvaknem, ne fura me da jedem svoju hranu
User avatar
Loo
Posts: 6486
Joined: 09/04/2012 12:10

#37299 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Loo »

cendlerbing wrote: 20/01/2020 20:17 Ima i on i njegova hanuma da budu vazda deMbeli :mrgreen:


ne bih da ulazim u tako intimnu analizu kakvi ce biti :lol:
al sigurno je da ce to biti jako sretna hanuma :mrgreen:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#37300 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)?(od 2007)

Post by Santic_Aleksa »

nek joj je bog naPomoći
Post Reply