ako mu je fakat dojadilo onda bi mogao do septembra odmaratkonektovan wrote: ↑07/07/2023 10:36Dok ne nadju radnikePlavo-bijeli wrote: ↑06/07/2023 00:58 Zna li ko do kad su na godišnjem odmoru ovi iz Mozarelle sa Malte?
Najbolja pizza u SA?
- Plavo-bijeli
- Posts: 3880
- Joined: 28/02/2010 19:25
#3726 Re: Najbolja pizza u SA?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3727 Re: Najbolja pizza u SA?
Vidio sam im sinoc oglas da traze radnice
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#3728 Re: Najbolja pizza u SA?
Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
-
Scheduler
- Posts: 256
- Joined: 25/04/2022 13:48
#3729 Re: Najbolja pizza u SA?
Jeste, nije neki ukus sosa ali barem ispostujuMcGradySA wrote: ↑07/07/2023 13:01Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#3730 Re: Najbolja pizza u SA?
Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više.
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6556
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#3731 Re: Najbolja pizza u SA?
dobra Margarita, neki dan narucio 
-
Becky7
- Posts: 883
- Joined: 25/11/2017 16:31
#3732 Re: Najbolja pizza u SA?
Probah pizzu u Fellini mislim da se zove tako objekat na Alipasinom odlicna 
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3733 Re: Najbolja pizza u SA?
Cuj Nafaka poskupilaMcGradySA wrote: ↑07/07/2023 13:01Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
Koliko je sad kapricoza?
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3734 Re: Najbolja pizza u SA?
Nafaka je najbezobraznija pekara na svijetu. Svaka tri mjeseca poslije plus sa dostavom seru
-
Hakiz
- Posts: 48388
- Joined: 30/07/2015 20:01
- DaysleepeR
- Posts: 21045
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#3736 Re: Najbolja pizza u SA?
Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.vicious wrote: ↑15/07/2023 11:01Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više.![]()
Drugo mjesto je Sosse.
Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#3737 Re: Najbolja pizza u SA?
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.DaysleepeR wrote: ↑17/07/2023 15:00Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.vicious wrote: ↑15/07/2023 11:01
Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više.![]()
Drugo mjesto je Sosse.
Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20
- DaysleepeR
- Posts: 21045
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#3738 Re: Najbolja pizza u SA?
Sosse od 11 je baš velika, ona od 8 je taman.vicious wrote: ↑17/07/2023 15:08Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.DaysleepeR wrote: ↑17/07/2023 15:00
Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.
Drugo mjesto je Sosse.
Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20![]()
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#3739 Re: Najbolja pizza u SA?
I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.vicious wrote: ↑17/07/2023 15:08Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.DaysleepeR wrote: ↑17/07/2023 15:00
Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.
Drugo mjesto je Sosse.
Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20![]()
- vicious
- Posts: 7660
- Joined: 05/03/2006 15:41
- Location: zrakopraz
#3740 Re: Najbolja pizza u SA?
Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.Sid the sloth wrote: ↑17/07/2023 16:23I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.vicious wrote: ↑17/07/2023 15:08
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.
U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20![]()
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
-
Nisamsdaali
- Posts: 1368
- Joined: 03/10/2022 20:38
#3741 Re: Najbolja pizza u SA?
Na malti je oflican sosse I konstantan
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
#3742 Re: Najbolja pizza u SA?
odron je bila zadnjih nekoliko puta i na malti, a nije vise cjenovno rangirana tako da nemas osnova za prigovaranjevicious wrote: ↑17/07/2023 16:57Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.Sid the sloth wrote: ↑17/07/2023 16:23
I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
generalno otkako su poskupili bilo je fuseraja, al evo sad su im sve namirnice od kojih prave pizze pojeftinile pa nek makar vrate cijene, kako sosse tako i drugi, sto se tice ove u danasnjoj ulici kosevo tesko da je losija od onog odrona iz basste u kojeg se mnogi ovdje kunu, dakle ago pravi kvalitetnine pizze
- Plavo-bijeli
- Posts: 3880
- Joined: 28/02/2010 19:25
#3743 Re: Najbolja pizza u SA?
Veceras nakon dugo vremena kod Mahira jeo i Bgm sacekat ce me opet godinu, dvije dok opet odem da vidim jesu li sta popravili...znaci 8km, suha, trun kajmaka, sreca pa sam je jeo odmah tu kad vruća izadje, da su mi je dostavljali kod kuce ne bi je mogao pojest koliko bi se isusila..sramota sta napravise od onakve pizze. Pa poskupite je onda na 10km al napravite da valja, a ne stede na kajmajku, stede na suhom mesu, na gljivama..svega neakko malo stave... da je bar tijesto ko nekad, nista...da je raja pametna pa da svi prestanu kupovat pa da se ovi mozda opamete..
- nepass1
- Posts: 14677
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3744 Re: Najbolja pizza u SA?
Ja mogu pizzu uvijek i kako god, mahirova je jedna od rijetkih koju se bas tesko nakanim pojesti kasnije. A znao sam sutradan ubaciti u mikrovalnu i pojesti npr iz nafake dok je bolja bila nego sad.
U mahira pizza losa ima 5-6 godina i jace. A bgm slabo mu ko i kupuje u odnosu na prije 10-15 godina
U mahira pizza losa ima 5-6 godina i jace. A bgm slabo mu ko i kupuje u odnosu na prije 10-15 godina
- DaysleepeR
- Posts: 21045
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#3745 Re: Najbolja pizza u SA?
Bassta je blasfemija.nivla wrote: ↑17/07/2023 17:27odron je bila zadnjih nekoliko puta i na malti, a nije vise cjenovno rangirana tako da nemas osnova za prigovaranje
generalno otkako su poskupili bilo je fuseraja, al evo sad su im sve namirnice od kojih prave pizze pojeftinile pa nek makar vrate cijene, kako sosse tako i drugi, sto se tice ove u danasnjoj ulici kosevo tesko da je losija od onog odrona iz basste u kojeg se mnogi ovdje kunu, dakle ago pravi kvalitetnine pizze
-
Sid the sloth
- Posts: 3852
- Joined: 30/01/2013 15:56
#3746 Re: Najbolja pizza u SA?
Ja uzimam u Sosse na Malti. Ali mi se cini da je kod njih sve unaprijed pripremljeno i mjere i sve ostalo tako da bi trebala biti ista pizza na svim lokacijama.vicious wrote: ↑17/07/2023 16:57Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.Sid the sloth wrote: ↑17/07/2023 16:23
I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3747 Re: Najbolja pizza u SA?

Kakve su pizze ovdje?
Isplati li se doci maksuz probati?
- tramvajtrojka
- Posts: 17043
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3748 Re: Najbolja pizza u SA?
mamma mia nema lose pizze 
-
Avetinho
- Posts: 7135
- Joined: 07/09/2012 21:22
- Location: Ja sam odavle
#3749 Re: Najbolja pizza u SA?
Bosanska pizza? To mu ga dođe kao Hrvatski čevapčići.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#3750 Re: Najbolja pizza u SA?
i duzenepass1 wrote: ↑18/07/2023 06:44 Ja mogu pizzu uvijek i kako god, mahirova je jedna od rijetkih koju se bas tesko nakanim pojesti kasnije. A znao sam sutradan ubaciti u mikrovalnu i pojesti npr iz nafake dok je bolja bila nego sad.
U mahira pizza losa ima 5-6 godina i jace. A bgm slabo mu ko i kupuje u odnosu na prije 10-15 godina
