Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3889
Joined: 28/02/2010 19:25

#3726 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

konektovan wrote: 07/07/2023 10:36
Plavo-bijeli wrote: 06/07/2023 00:58 Zna li ko do kad su na godišnjem odmoru ovi iz Mozarelle sa Malte?
Dok ne nadju radnike
ako mu je fakat dojadilo onda bi mogao do septembra odmarat
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3727 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Plavo-bijeli wrote: 07/07/2023 11:11
konektovan wrote: 07/07/2023 10:36

Dok ne nadju radnike
ako mu je fakat dojadilo onda bi mogao do septembra odmarat
Vidio sam im sinoc oglas da traze radnice
McGradySA
Posts: 804
Joined: 24/02/2021 11:25

#3728 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by McGradySA »

Scheduler wrote: 07/07/2023 00:32 Napoli u Wisi, kaprićoza 7, margarita 5.5, krušna peć, normalna usluga, nije neki naj kvalitet ali šiša dobro ovaj srednji nivo tipa sose
Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
Scheduler
Posts: 256
Joined: 25/04/2022 13:48

#3729 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Scheduler »

McGradySA wrote: 07/07/2023 13:01
Scheduler wrote: 07/07/2023 00:32 Napoli u Wisi, kaprićoza 7, margarita 5.5, krušna peć, normalna usluga, nije neki naj kvalitet ali šiša dobro ovaj srednji nivo tipa sose
Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
Jeste, nije neki ukus sosa ali barem ispostuju
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3730 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

mayab wrote: 06/07/2023 07:11 Juče naručio iz Sosse-a , dobra pizza , tanko , dobro tijesto , a i ono preko nije loše :mrgreen: , probali 3 vrste , sve su Ok , preporuke , definitivno
Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više. :D
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6560
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#3731 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

dobra Margarita, neki dan narucio :thumbup:
Becky7
Posts: 883
Joined: 25/11/2017 16:31

#3732 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Becky7 »

Probah pizzu u Fellini mislim da se zove tako objekat na Alipasinom odlicna :thumbup:
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3733 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bumerangss »

McGradySA wrote: 07/07/2023 13:01
Scheduler wrote: 07/07/2023 00:32 Napoli u Wisi, kaprićoza 7, margarita 5.5, krušna peć, normalna usluga, nije neki naj kvalitet ali šiša dobro ovaj srednji nivo tipa sose
Da li se i sada dobije paradajz sos sa strane? Oni su jedni od rijetkih koji to rade, dobro je da ne stavljaju kečap što iz nemih meni nepoznatih razloga većina picerija čini.
Nafaka poskupila, ipak htjedoh naručiti za 15 KM, kažu ne može mada sam 10 minuta vožnje po gužvi od njih.
Cuj Nafaka poskupila
Koliko je sad kapricoza?
User avatar
madesa
Posts: 5565
Joined: 26/07/2013 02:37

#3734 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by madesa »

Nafaka je najbezobraznija pekara na svijetu. Svaka tri mjeseca poslije plus sa dostavom seru
Hakiz
Posts: 48402
Joined: 30/07/2015 20:01

#3735 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Hakiz »

Becky7 wrote: 15/07/2023 16:10 Probah pizzu u Fellini mislim da se zove tako objekat na Alipasinom odlicna :thumbup:
Probaj na Novoj Otoci "Nostimo". Ista cijena, bolja pizza.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21047
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3736 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

vicious wrote: 15/07/2023 11:01
mayab wrote: 06/07/2023 07:11 Juče naručio iz Sosse-a , dobra pizza , tanko , dobro tijesto , a i ono preko nije loše :mrgreen: , probali 3 vrste , sve su Ok , preporuke , definitivno
Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više. :D
Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.

Drugo mjesto je Sosse.

Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3737 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

DaysleepeR wrote: 17/07/2023 15:00
vicious wrote: 15/07/2023 11:01

Malta ili Koševo? Ja juče probao Sosse picu iz ove druge, blago rečeno razočarenje. Tijesto grozno, ne znam ni s čim bih ga uporedio, bolje mi je zamrznuto Ledo kad ga ja u rerni ispečem. Ukusi one "faširane" sudžuke i gorgonzole mi nikako ne idu jedan s drugim, ali to je već individualno, možda je do mene.
Uglavnom, neće me zadugo vidjeti, tj. vjerovatno nikad više. :D
Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.

Drugo mjesto je Sosse.

Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.

U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20 :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21047
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3738 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

vicious wrote: 17/07/2023 15:08
DaysleepeR wrote: 17/07/2023 15:00

Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.

Drugo mjesto je Sosse.

Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.

U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20 :D
Sosse od 11 je baš velika, ona od 8 je taman.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3739 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sid the sloth »

vicious wrote: 17/07/2023 15:08
DaysleepeR wrote: 17/07/2023 15:00

Najbolja pizza koju ćeš pojesti u Sarajevu i jeste kućna sa Ledo tijestom.

Drugo mjesto je Sosse.

Ovo sve ostalo u Sarajevu je mlohavo neispečeno debelo tijesto sa jedva istopljenim sirom i sirovim sastojcima, cigla za želudac.
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.

U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20 :D
I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#3740 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vicious »

Sid the sloth wrote: 17/07/2023 16:23
vicious wrote: 17/07/2023 15:08
Ma ne mogu nikako da se pomirim s tim da je ta Sosse nekome dobra... kažem možda je na Malti drugačije, ali ova je odron.

U Barsi sam nedavno pojeo dobru picu, jest malo skuplja od ovih budget varijanti (čini mi se 14 km), ali vrijedi. Ako je Sosse 11, ova treba biti brat bratu 20 :D
I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
Nisamsdaali
Posts: 1368
Joined: 03/10/2022 20:38

#3741 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Nisamsdaali »

Na malti je oflican sosse I konstantan
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#3742 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nivla »

vicious wrote: 17/07/2023 16:57
Sid the sloth wrote: 17/07/2023 16:23

I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
odron je bila zadnjih nekoliko puta i na malti, a nije vise cjenovno rangirana tako da nemas osnova za prigovaranje
generalno otkako su poskupili bilo je fuseraja, al evo sad su im sve namirnice od kojih prave pizze pojeftinile pa nek makar vrate cijene, kako sosse tako i drugi, sto se tice ove u danasnjoj ulici kosevo tesko da je losija od onog odrona iz basste u kojeg se mnogi ovdje kunu, dakle ago pravi kvalitetnine pizze
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3889
Joined: 28/02/2010 19:25

#3743 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Veceras nakon dugo vremena kod Mahira jeo i Bgm sacekat ce me opet godinu, dvije dok opet odem da vidim jesu li sta popravili...znaci 8km, suha, trun kajmaka, sreca pa sam je jeo odmah tu kad vruća izadje, da su mi je dostavljali kod kuce ne bi je mogao pojest koliko bi se isusila..sramota sta napravise od onakve pizze. Pa poskupite je onda na 10km al napravite da valja, a ne stede na kajmajku, stede na suhom mesu, na gljivama..svega neakko malo stave... da je bar tijesto ko nekad, nista...da je raja pametna pa da svi prestanu kupovat pa da se ovi mozda opamete..
User avatar
nepass1
Posts: 14681
Joined: 06/07/2017 07:35

#3744 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nepass1 »

Ja mogu pizzu uvijek i kako god, mahirova je jedna od rijetkih koju se bas tesko nakanim pojesti kasnije. A znao sam sutradan ubaciti u mikrovalnu i pojesti npr iz nafake dok je bolja bila nego sad.
U mahira pizza losa ima 5-6 godina i jace. A bgm slabo mu ko i kupuje u odnosu na prije 10-15 godina
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21047
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3745 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

nivla wrote: 17/07/2023 17:27
vicious wrote: 17/07/2023 16:57

Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
odron je bila zadnjih nekoliko puta i na malti, a nije vise cjenovno rangirana tako da nemas osnova za prigovaranje
generalno otkako su poskupili bilo je fuseraja, al evo sad su im sve namirnice od kojih prave pizze pojeftinile pa nek makar vrate cijene, kako sosse tako i drugi, sto se tice ove u danasnjoj ulici kosevo tesko da je losija od onog odrona iz basste u kojeg se mnogi ovdje kunu, dakle ago pravi kvalitetnine pizze
Bassta je blasfemija.
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#3746 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sid the sloth »

vicious wrote: 17/07/2023 16:57
Sid the sloth wrote: 17/07/2023 16:23

I meni je u Sosse ekstra pizza. Meni se ono njihovo tijesto puno vise svidja nego ono mlohavo sto dodje u vecini drugih pizzerija. Mozda poredite sa pravim talijanskim pizzama (nisam nikad jeo u Italiji) pa vam nije cemu jer tijesto izgleda malo drugacije, a meni ako gledam samo okus je ekstra.
Ma ne volim ni ja ono kad je ko somun, volim tanko i zapeceno tijesto.
Ali nikako da neko kaze, je li prica za sosse na malti ili onaj u gradu?
Edit: jer jeo sam nekad na malti, i bila je ok pica. Ovo zadnji put u gradu odron.
Ja uzimam u Sosse na Malti. Ali mi se cini da je kod njih sve unaprijed pripremljeno i mjere i sve ostalo tako da bi trebala biti ista pizza na svim lokacijama.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3747 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by bumerangss »

Image

Kakve su pizze ovdje?

Isplati li se doci maksuz probati?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17048
Joined: 27/04/2021 22:52

#3748 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

mamma mia nema lose pizze :thumbup:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3749 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Avetinho »

bumerangss wrote: 28/07/2023 23:08 Image

Kakve su pizze ovdje?

Isplati li se doci maksuz probati?
Bosanska pizza? To mu ga dođe kao Hrvatski čevapčići.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#3750 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by kabal1337 »

nepass1 wrote: 18/07/2023 06:44 Ja mogu pizzu uvijek i kako god, mahirova je jedna od rijetkih koju se bas tesko nakanim pojesti kasnije. A znao sam sutradan ubaciti u mikrovalnu i pojesti npr iz nafake dok je bolja bila nego sad.
U mahira pizza losa ima 5-6 godina i jace. A bgm slabo mu ko i kupuje u odnosu na prije 10-15 godina
i duze
Post Reply