INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Javier Pena
Posts: 940
Joined: 09/11/2020 21:50

#3726 Re: Poskupljenja

Post by Javier Pena »

Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
Pa većina osnovne hrane je bila jeftinija tamo i prije poskupljenja.
User avatar
Kal El
Posts: 6292
Joined: 07/04/2013 21:49

#3727 Re: Poskupljenja

Post by Kal El »

madesa wrote: 15/04/2022 12:53
duh_sa_sjekirom wrote: 15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze... :-)
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
koliko su fileti kod njih
12KM, neki dan sam uzimao.
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3728 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze... :-)
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
kojeg?
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3729 Re: Poskupljenja

Post by Login77777 »

Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
Inace meso u tim njemackim prodavnicama poznato po velikom kvalitetu. :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3730 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Login77777 wrote: 15/04/2022 17:51
Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
Inace meso u tim njemackim prodavnicama poznato po velikom kvalitetu. :lol:
A nashe je ono na, hranjeno biljcicama :)
Sigurno je to u lidlu za klasu bolje od naseg.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3731 Re: Poskupljenja

Post by Login77777 »

pepeljara wrote: 15/04/2022 17:52
Login77777 wrote: 15/04/2022 17:51

Inace meso u tim njemackim prodavnicama poznato po velikom kvalitetu. :lol:
A nashe je ono na, hranjeno biljcicama :)
Sigurno je to u lidlu za klasu bolje od naseg.
Nisam rekao da je u BiH bolje. Mogu samo tvrditi da je ovo u tim velikim marketima u Njemackoj lose. Jednom kupio i nikad vise.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3732 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#3733 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Sokirao sam se . Na toj slici je jufka 3,6 KM. Danas na pijaci vijenac bamje 8 KM
Pa bajramski rucak cu morati na rate da otplacujem. Stravaaa
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3734 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Znam 'dje ima po pet, al' prvo da sve pokupujem pa ti javim. :D
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3735 Re: Poskupljenja

Post by boshniak »

konektovan wrote: 15/04/2022 18:07 Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
Pozurili su da pokupe kajmak i iskoriste krizu maksimalno. Nekima bi mogao biti i posljednji kajmak kojeg kupe.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3736 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Pa ne kupujte..
I kad mi neko kaze kupuj domace ili onaj slogan sto reklamiraju.
Sve trcim evo da kupujem domace. Kupim sto mi je najjeftinije.
Za smece proizvodjaca Akova samo budala moze dati. To se ne uzima ni djaba da dijele.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3737 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

boshniak wrote: 15/04/2022 18:31
konektovan wrote: 15/04/2022 18:07 Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
Pozurili su da pokupe kajmak i iskoriste krizu maksimalno. Nekima bi mogao biti i posljednji kajmak kojeg kupe.
Ja sam stvarno neko ko gleda, i to maksimalno, da se kupuje domaće, ali nažalost, kad vidiš kako se naše gazde ponašaju u krizna vremena, tjeraju te da ideš na ono što je jeftinije a nije domaće....a to nije dobro za njih.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3738 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Nisu vas tako u stranKi ucili. :mrgreen:
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3739 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Login77777 wrote: 15/04/2022 17:58
pepeljara wrote: 15/04/2022 17:52

A nashe je ono na, hranjeno biljcicama :)
Sigurno je to u lidlu za klasu bolje od naseg.
Nisam rekao da je u BiH bolje. Mogu samo tvrditi da je ovo u tim velikim marketima u Njemackoj lose. Jednom kupio i nikad vise.
:thumbup: Ma ovi nasi nisu normalni iskreno da je narod pametno, malo bi pauzirao od ovih nabijenih cjena.
Cisti dokaz da deru narod za svoj djep su silne kazne od inspektora koji su jednom se prosetali pro forme... i svima poljepili jer svi deru.
Samo stranacki :bih:
Dino79
Posts: 1217
Joined: 05/02/2017 13:41

#3740 Re: Poskupljenja

Post by Dino79 »

Image

Cijene iz 2007
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#3741 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »


Našim istraživanjima potvrđeno je prisustvo salmonele na četiri farme kojima je, s ciljem sprečavanja rizika po javno zdravstvo, donesena mjera sanitarnog klanja ukupno 56.280 komada tovne peradi, a to je za 20 posto više u odnosu na prethodnu godinu", pojasnio je dr. Omeragić

Jel ovo placamo 15KM/kg.....????
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3742 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Salmonela, salmonela, zasto me nisi ht'ela :serbo:
ajdamo
Posts: 1572
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#3743 Re: Poskupljenja

Post by ajdamo »

Danas sam uzeo 2 artikla od Laste i kafu ukupan iznos računa 17,30 KM sa kesom. Eto dokle smo dosli sa cijenama,ali nema veze bar su 387 proizvodi. :-)

Lasta Cajni kolutici 700g
Lasta Lindžo keks oko 300g

Kafa zlatna džezva 500g

Usput sam vidio da je violeta troslojni papir danas preko 7 maraka.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#3744 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Ocekivano se sve oduzelo kontroli koje nikada nije ni bilo, cijene skacu svakog dana a niko nista, ma nista.

Ni opozicija, ni vlast, ni narod.

Kakav je ovo narod.

Imamo vece cijene nego u Njemackoj, i africke plate.
User avatar
ElRe
Posts: 16940
Joined: 12/12/2011 11:28

#3745 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »



Bataci 4.20 KM u CG, a CG je od nas uvijek bila bar 10% skuplja. PDV im je npr 22%.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3746 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

Meni se zamantalo danas u amku sa cijenama
Bas su pretjerali...
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3747 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote: 15/04/2022 22:17 Ocekivano se sve oduzelo kontroli koje nikada nije ni bilo, cijene skacu svakog dana a niko nista, ma nista.

Ni opozicija, ni vlast, ni narod.

Kakav je ovo narod.

Imamo vece cijene nego u Njemackoj, i africke plate.
Mene čudi da vladajući recimo u Sa, apsolutno ništa ne rade po pitanju divljanja cijena.....kao ni opozicija, mislim, ne znam sad koliko oni mogu uticati na svo ovo divljanje, ali se ponašaju otprilike, kao da smo sa švedskim standardom. :-)

Hebote, sva politika u Sa se svela hoće li se tramvajska pruga zavrsiti u roku ili sa kašnjenjem...a niko da skrene pažnju na divljanje cijena,..
last mohicans
Posts: 18272
Joined: 09/08/2012 23:19

#3748 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3749 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

:lol:

Hebote, pa ne može biti bečka, a da ne budu cijene k'o u Beču... :mrgreen:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3750 Re: Poskupljenja

Post by tindbe »

e ne bi dao 4 marke za 250ml kisele da me gazda lokala češka po jajima dok je pijem
Post Reply