INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3701 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

"Vlada FBiH dala saglasnost za povećanje cijene gasa za 21,7 posto"

:bih: :bih: :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 102857
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3702 Re: Poskupljenja

Post by Logovan »

Samo pumpaj :thumbup:
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3703 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

Sad ce svi podici cijene svega za 21% :D
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3704 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Zar je moguce da je Bingo postao najskuplji market ?
Pa ja sam cuo mega prica da bilo koji dobavljac i zastupnik proizvoda mora platiti bingu da ga postavi na police?

Znaci doslo vrijeme da se bingo prekrizi i vishe niti jedna marka ne ostavi kod lihvara lokalnog
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3705 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

pepeljara wrote: 14/04/2022 15:13 Zar je moguce da je Bingo postao najskuplji market ?
Pa ja sam cuo mega prica da bilo koji dobavljac i zastupnik proizvoda mora platiti bingu da ga postavi na police?

Znaci doslo vrijeme da se bingo prekrizi i vishe niti jedna marka ne ostavi kod lihvara lokalnog
Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#3706 Re: Poskupljenja

Post by auspuhc »

konektovan wrote: 14/04/2022 17:12
pepeljara wrote: 14/04/2022 15:13 Zar je moguce da je Bingo postao najskuplji market ?
Pa ja sam cuo mega prica da bilo koji dobavljac i zastupnik proizvoda mora platiti bingu da ga postavi na police?

Znaci doslo vrijeme da se bingo prekrizi i vishe niti jedna marka ne ostavi kod lihvara lokalnog
Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
Meni su oni svi duze vec tu negdje.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3707 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

auspuhc wrote: 14/04/2022 17:12
konektovan wrote: 14/04/2022 17:12

Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
Meni su oni svi duze vec tu negdje.
Pa sad je to sve u pet deka...
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#3708 Re: Poskupljenja

Post by auspuhc »

konektovan wrote: 14/04/2022 17:17
auspuhc wrote: 14/04/2022 17:12

Meni su oni svi duze vec tu negdje.
Pa sad je to sve u pet deka...
Evo Pepsi na akciji u Konzumu 1.85, Bingu 1.80. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3709 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

auspuhc wrote: 14/04/2022 17:19
konektovan wrote: 14/04/2022 17:17

Pa sad je to sve u pet deka...
Evo Pepsi na akciji u Konzumu 1.85, Bingu 1.80. :D
To je interesantno,.ovi jači brendovi obično su u različitim periodima na akciji u bingu, konzumu, mercatoru...
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#3710 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

Image
elk
Posts: 3154
Joined: 14/08/2006 12:03

#3711 Re: Poskupljenja

Post by elk »

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#3712 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Skuplja piletina od pastrmke.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51282
Joined: 29/06/2011 23:39

#3713 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Image

:bih:
zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#3714 Re: Poskupljenja

Post by zigzag »

Vrijeme je da ljudi sami sebi pocnu uzgajati pilice. Bar ko moze. Čak se tu može dobro zaraditi.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#3715 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

dječak sa šibicama wrote: 15/04/2022 12:33 Image

:bih:
:bih: :bih: 8 eura nije nigdje u Evropi cijena piletine. Samo smanjiti kupovinu pa ce i ovi sniziti kad tad. Ako se bude kupovalo ko brasno i ulje ide kg i na 20 KM
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3716 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

Ova cijena fileta niđe veze... :-)
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3717 Re: Poskupljenja

Post by statixx »

Skuplja od Orade. :D

Tu su negdje i lignje.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#3718 Re: Poskupljenja

Post by madesa »

duh_sa_sjekirom wrote: 15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze... :-)
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
koliko su fileti kod njih
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3719 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

madesa wrote: 15/04/2022 12:53
duh_sa_sjekirom wrote: 15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze... :-)
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
koliko su fileti kod njih
Nisam gledao, zaista
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3720 Re: Poskupljenja

Post by DaffyDuck »

Ova ovolika poskupljanja u posljednje vrijeme kod nas nije nista drugo nego bezobrazluk, pohlepa, ali i rezultat ne postojanja državnih institucija i puštanje bahaćenja određenih privrednih društava- proizvođača i distributera.

To se vidi na piletini, na mesu, na gorivu (koje na veliko nije ni približno poskupilo koliko su nama u maloprodaji digli cijene) pa i na ostalim materijalima i potrebštinama.
To se vidi i kada imaš domaćeg i stranog dobavljača iste robe pa vidiš kako jedni na vrijeme najave poskupljenja i ista obrazlože dok ovi domaci (i stranog i domaćih vlasnika) koriste priliku i klimu u društvu i na svaku najavu panike koriste i šalju obavještenja o novim poskupljenjima.

A narod šuti dok ga handre. Prije mjesec su najavili da piletina ide na 20 KM, a kako je krenulo do Bajrama će tako i biti.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#3721 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

dječak sa šibicama wrote: 15/04/2022 12:33 Image

:bih:
Sva ta piletina će završiti u salamama i paštetama, ko će mu dati 16 i kusur maraka za kilu kokošijih sisa?!
hazimh780
Posts: 29
Joined: 10/11/2020 22:52

#3722 Re: Poskupljenja

Post by hazimh780 »

Jami zaleđena pizza margherita početkom godine bila 2.10KM, da bi je ubrzo nakon toga digli na 2.70 (Mercator) i 2.90 (Bingo). Jucer gledam u Mercatoru 4.20 ista ta pizza :-) Nisam išao u Bingo, ali vjerujem da je i tamo skuplja od 4KM. Pa jbt, gotova pizza u Mercator kuhinji kosta 4KM
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3723 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3724 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Jesti voće i povrće..tjesteninu, rižu, čokoladu dok ne pojeftini piletina. :mrgreen:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3725 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
Onaj neki majmun iz Madija kaze da je putovao po Njemackoj i da je kod njih 2 puta skuplje.
Post Reply