INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#3701 Re: Poskupljenja
"Vlada FBiH dala saglasnost za povećanje cijene gasa za 21,7 posto"

- Logovan
- Posts: 102857
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#3702 Re: Poskupljenja
Samo pumpaj 
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#3703 Re: Poskupljenja
Sad ce svi podici cijene svega za 21% 
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3704 Re: Poskupljenja
Zar je moguce da je Bingo postao najskuplji market ?
Pa ja sam cuo mega prica da bilo koji dobavljac i zastupnik proizvoda mora platiti bingu da ga postavi na police?
Znaci doslo vrijeme da se bingo prekrizi i vishe niti jedna marka ne ostavi kod lihvara lokalnog
Pa ja sam cuo mega prica da bilo koji dobavljac i zastupnik proizvoda mora platiti bingu da ga postavi na police?
Znaci doslo vrijeme da se bingo prekrizi i vishe niti jedna marka ne ostavi kod lihvara lokalnog
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3705 Re: Poskupljenja
Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
- auspuhc
- Posts: 2099
- Joined: 04/02/2022 14:06
#3706 Re: Poskupljenja
Meni su oni svi duze vec tu negdje.konektovan wrote: ↑14/04/2022 17:12Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3707 Re: Poskupljenja
Pa sad je to sve u pet deka...auspuhc wrote: ↑14/04/2022 17:12Meni su oni svi duze vec tu negdje.konektovan wrote: ↑14/04/2022 17:12
Kao neko ko najviše para ostavi u bingu, moze se reci da je sad, u zadnjih 1-2 mjeseca, bingo vrlo blizu konzuma i mercatora cijenama. Prije su cijene bile osjetno niže, a kako je krenulo sranje u Ukrajini, cijene su skočile svemu i svačemu...osjetno.
- auspuhc
- Posts: 2099
- Joined: 04/02/2022 14:06
#3708 Re: Poskupljenja
Evo Pepsi na akciji u Konzumu 1.85, Bingu 1.80.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3709 Re: Poskupljenja
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3712 Re: Poskupljenja
Skuplja piletina od pastrmke.
-
zigzag
- Posts: 9444
- Joined: 18/04/2014 11:26
#3714 Re: Poskupljenja
Vrijeme je da ljudi sami sebi pocnu uzgajati pilice. Bar ko moze. Čak se tu može dobro zaraditi.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3715 Re: Poskupljenja
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3716 Re: Poskupljenja
Ova cijena fileta niđe veze...
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
-
statixx
- Posts: 9839
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#3717 Re: Poskupljenja
Skuplja od Orade.
Tu su negdje i lignje.
Tu su negdje i lignje.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3718 Re: Poskupljenja
koliko su fileti kod njihduh_sa_sjekirom wrote: ↑15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze...![]()
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5429
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#3719 Re: Poskupljenja
Nisam gledao, zaistamadesa wrote: ↑15/04/2022 12:53koliko su fileti kod njihduh_sa_sjekirom wrote: ↑15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze...![]()
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#3720 Re: Poskupljenja
Ova ovolika poskupljanja u posljednje vrijeme kod nas nije nista drugo nego bezobrazluk, pohlepa, ali i rezultat ne postojanja državnih institucija i puštanje bahaćenja određenih privrednih društava- proizvođača i distributera.
To se vidi na piletini, na mesu, na gorivu (koje na veliko nije ni približno poskupilo koliko su nama u maloprodaji digli cijene) pa i na ostalim materijalima i potrebštinama.
To se vidi i kada imaš domaćeg i stranog dobavljača iste robe pa vidiš kako jedni na vrijeme najave poskupljenja i ista obrazlože dok ovi domaci (i stranog i domaćih vlasnika) koriste priliku i klimu u društvu i na svaku najavu panike koriste i šalju obavještenja o novim poskupljenjima.
A narod šuti dok ga handre. Prije mjesec su najavili da piletina ide na 20 KM, a kako je krenulo do Bajrama će tako i biti.
To se vidi na piletini, na mesu, na gorivu (koje na veliko nije ni približno poskupilo koliko su nama u maloprodaji digli cijene) pa i na ostalim materijalima i potrebštinama.
To se vidi i kada imaš domaćeg i stranog dobavljača iste robe pa vidiš kako jedni na vrijeme najave poskupljenja i ista obrazlože dok ovi domaci (i stranog i domaćih vlasnika) koriste priliku i klimu u društvu i na svaku najavu panike koriste i šalju obavještenja o novim poskupljenjima.
A narod šuti dok ga handre. Prije mjesec su najavili da piletina ide na 20 KM, a kako je krenulo do Bajrama će tako i biti.
-
Naslovnica
- Posts: 35478
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3721 Re: Poskupljenja
Sva ta piletina će završiti u salamama i paštetama, ko će mu dati 16 i kusur maraka za kilu kokošijih sisa?!
-
hazimh780
- Posts: 29
- Joined: 10/11/2020 22:52
#3722 Re: Poskupljenja
Jami zaleđena pizza margherita početkom godine bila 2.10KM, da bi je ubrzo nakon toga digli na 2.70 (Mercator) i 2.90 (Bingo). Jucer gledam u Mercatoru 4.20 ista ta pizza
Nisam išao u Bingo, ali vjerujem da je i tamo skuplja od 4KM. Pa jbt, gotova pizza u Mercator kuhinji kosta 4KM
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#3723 Re: Poskupljenja
E cuj 16 km kg piletine...
Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3724 Re: Poskupljenja
Jesti voće i povrće..tjesteninu, rižu, čokoladu dok ne pojeftini piletina. 
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33


