Pa većina osnovne hrane je bila jeftinija tamo i prije poskupljenja.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Kal El
- Posts: 6292
- Joined: 07/04/2013 21:49
#3727 Re: Poskupljenja
12KM, neki dan sam uzimao.madesa wrote: ↑15/04/2022 12:53koliko su fileti kod njihduh_sa_sjekirom wrote: ↑15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze...![]()
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3728 Re: Poskupljenja
kojeg?duh_sa_sjekirom wrote: ↑15/04/2022 12:50 Ova cijena fileta niđe veze...![]()
Jutros kod Mujanića teletina 13-16, junetina svježa rolat 13 KM
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3730 Re: Poskupljenja
A nashe je ono na, hranjeno biljcicamaLogin77777 wrote: ↑15/04/2022 17:51Inace meso u tim njemackim prodavnicama poznato po velikom kvalitetu.![]()
Sigurno je to u lidlu za klasu bolje od naseg.
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3731 Re: Poskupljenja
Nisam rekao da je u BiH bolje. Mogu samo tvrditi da je ovo u tim velikim marketima u Njemackoj lose. Jednom kupio i nikad vise.pepeljara wrote: ↑15/04/2022 17:52A nashe je ono na, hranjeno biljcicamaLogin77777 wrote: ↑15/04/2022 17:51
Inace meso u tim njemackim prodavnicama poznato po velikom kvalitetu.![]()
Sigurno je to u lidlu za klasu bolje od naseg.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3732 Re: Poskupljenja
Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
-
akcija007
- Posts: 4318
- Joined: 17/05/2008 23:50
#3733 Re: Poskupljenja
Sokirao sam se . Na toj slici je jufka 3,6 KM. Danas na pijaci vijenac bamje 8 KM
Pa bajramski rucak cu morati na rate da otplacujem. Stravaaa
Pa bajramski rucak cu morati na rate da otplacujem. Stravaaa
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3734 Re: Poskupljenja
Znam 'dje ima po pet, al' prvo da sve pokupujem pa ti javim. 
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3735 Re: Poskupljenja
Pozurili su da pokupe kajmak i iskoriste krizu maksimalno. Nekima bi mogao biti i posljednji kajmak kojeg kupe.konektovan wrote: ↑15/04/2022 18:07 Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
- spinel_
- Posts: 6633
- Joined: 15/11/2013 02:33
#3736 Re: Poskupljenja
Pa ne kupujte..
I kad mi neko kaze kupuj domace ili onaj slogan sto reklamiraju.
Sve trcim evo da kupujem domace. Kupim sto mi je najjeftinije.
Za smece proizvodjaca Akova samo budala moze dati. To se ne uzima ni djaba da dijele.
I kad mi neko kaze kupuj domace ili onaj slogan sto reklamiraju.
Sve trcim evo da kupujem domace. Kupim sto mi je najjeftinije.
Za smece proizvodjaca Akova samo budala moze dati. To se ne uzima ni djaba da dijele.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3737 Re: Poskupljenja
Ja sam stvarno neko ko gleda, i to maksimalno, da se kupuje domaće, ali nažalost, kad vidiš kako se naše gazde ponašaju u krizna vremena, tjeraju te da ideš na ono što je jeftinije a nije domaće....a to nije dobro za njih.boshniak wrote: ↑15/04/2022 18:31Pozurili su da pokupe kajmak i iskoriste krizu maksimalno. Nekima bi mogao biti i posljednji kajmak kojeg kupe.konektovan wrote: ↑15/04/2022 18:07 Ja se bojim da će neki naši proizvodjaći teško preživjeti ovaj period, a tome moze posvjedočiti svako ko ide u kupovinu. Primijetiće da su naši proizvodi već uveliko skuplji od konkurentnih stranih proizvoda i da ih se sve manje kupuje. Niko od njih ne želi da razmatra ograničenje marže i učini proizvode konkurentnijim, već naprotiv, srljaju tamo gdje ne treba, ponajviše zbog bahatosti i pohlepe, i tjeraju narod da kupuje jeftinije proizvode iz Hrvatske, Srbije i drugih drzava.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3738 Re: Poskupljenja
Nisu vas tako u stranKi ucili. 
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3739 Re: Poskupljenja
Login77777 wrote: ↑15/04/2022 17:58Nisam rekao da je u BiH bolje. Mogu samo tvrditi da je ovo u tim velikim marketima u Njemackoj lose. Jednom kupio i nikad vise.
Cisti dokaz da deru narod za svoj djep su silne kazne od inspektora koji su jednom se prosetali pro forme... i svima poljepili jer svi deru.
Samo stranacki
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3741 Re: Poskupljenja
Našim istraživanjima potvrđeno je prisustvo salmonele na četiri farme kojima je, s ciljem sprečavanja rizika po javno zdravstvo, donesena mjera sanitarnog klanja ukupno 56.280 komada tovne peradi, a to je za 20 posto više u odnosu na prethodnu godinu", pojasnio je dr. Omeragić
Jel ovo placamo 15KM/kg.....????
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3742 Re: Poskupljenja
Salmonela, salmonela, zasto me nisi ht'ela 
-
ajdamo
- Posts: 1573
- Joined: 02/07/2016 17:11
- Location: Hercegovina Kalifornija
- Grijem se na: Sunce
- Vozim: Dvotočkaš
#3743 Re: Poskupljenja
Danas sam uzeo 2 artikla od Laste i kafu ukupan iznos računa 17,30 KM sa kesom. Eto dokle smo dosli sa cijenama,ali nema veze bar su 387 proizvodi.
Lasta Cajni kolutici 700g
Lasta Lindžo keks oko 300g
Kafa zlatna džezva 500g
Usput sam vidio da je violeta troslojni papir danas preko 7 maraka.
Lasta Cajni kolutici 700g
Lasta Lindžo keks oko 300g
Kafa zlatna džezva 500g
Usput sam vidio da je violeta troslojni papir danas preko 7 maraka.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3744 Re: Poskupljenja
Ocekivano se sve oduzelo kontroli koje nikada nije ni bilo, cijene skacu svakog dana a niko nista, ma nista.
Ni opozicija, ni vlast, ni narod.
Kakav je ovo narod.
Imamo vece cijene nego u Njemackoj, i africke plate.
Ni opozicija, ni vlast, ni narod.
Kakav je ovo narod.
Imamo vece cijene nego u Njemackoj, i africke plate.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3745 Re: Poskupljenja
Bataci 4.20 KM u CG, a CG je od nas uvijek bila bar 10% skuplja. PDV im je npr 22%.
- Truba
- Posts: 93848
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#3746 Re: Poskupljenja
Meni se zamantalo danas u amku sa cijenama
Bas su pretjerali...
Bas su pretjerali...
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3747 Re: Poskupljenja
Mene čudi da vladajući recimo u Sa, apsolutno ništa ne rade po pitanju divljanja cijena.....kao ni opozicija, mislim, ne znam sad koliko oni mogu uticati na svo ovo divljanje, ali se ponašaju otprilike, kao da smo sa švedskim standardom.dječak sa šibicama wrote: ↑15/04/2022 22:17 Ocekivano se sve oduzelo kontroli koje nikada nije ni bilo, cijene skacu svakog dana a niko nista, ma nista.
Ni opozicija, ni vlast, ni narod.
Kakav je ovo narod.
Imamo vece cijene nego u Njemackoj, i africke plate.
Hebote, sva politika u Sa se svela hoće li se tramvajska pruga zavrsiti u roku ili sa kašnjenjem...a niko da skrene pažnju na divljanje cijena,..
-
last mohicans
- Posts: 18273
- Joined: 09/08/2012 23:19
#3748 Re: Poskupljenja
Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj


- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3749 Re: Poskupljenja
Hebote, pa ne može biti bečka, a da ne budu cijene k'o u Beču...
-
tindbe
- Posts: 1358
- Joined: 04/02/2020 20:46
#3750 Re: Poskupljenja
e ne bi dao 4 marke za 250ml kisele da me gazda lokala češka po jajima dok je pijem

