Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
shape of despair
Posts: 3986
Joined: 09/04/2008 18:41

#34726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shape of despair »

Golf tdi. Bosh pumpa pocela da pusta pomalo. U kabini se nekad osjeti miris dizela.
Prvo, koliko je hitna opravka-koliko se jos ovako moze voziti, koliko je sigurno ono generalno, pod dva koga preporucujete ali da mi sve odradi, ne da mu ja nosim skinutu pumpu. Hvala
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#34727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by celeron »

avijon wrote: 07/04/2021 12:02
celeron wrote: 06/04/2021 20:40 Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
Koliko kilometara jel ulje ikad mjenjano ako je 200k+
Jel i kad je hladan i zagrijan isto
Probaj manuelno mjenjat brzine i prati
Auto ima 61.000 na satu, sad nekad trebam ulje mijenjat. Takodje je plan isti dan i ulje u mjenjacu promijenit. Sto se tice ponasanja isto je, hladan ili zagrijan dok manuelno nisam probavao.
gocii
Posts: 126
Joined: 31/12/2018 00:55

#34728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gocii »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Evolution_IV wrote: 06/04/2021 19:10
gocii wrote: 06/04/2021 18:27

Hvala,koji je bolji sistem?
bosch ima manje problema sa diznama,ne mogu reci koji je bolji...cinejnica je da su samo ovi 85KW imali siemens,oni prije i poslije su svi BOSCH :thumbup:


na simensovim diznama ode neka elektronika unutra...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Image

Sta mi je ovo po sofersajbi, vec par god kako je kod mene :mrgreen:
Primjeti se onako kad zamagli, i kad se tek ocisti staklo moze se primjetiti malo
Imao sam neku svoju teoriju da je neko koristio one vakum drzace za mobitele, al dal je moguce na ovoliko mjesta da je stavljao i da je to ostalo?
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#34730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:10 Image

Sta mi je ovo po sofersajbi, vec par god kako je kod mene :mrgreen:
Primjeti se onako kad zamagli, i kad se tek ocisti staklo moze se primjetiti malo
Imao sam neku svoju teoriju da je neko koristio one vakum drzace za mobitele, al dal je moguce na ovoliko mjesta da je stavljao i da je to ostalo?
Stikle nisu :lol:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#34731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:10 Image

Sta mi je ovo po sofersajbi, vec par god kako je kod mene :mrgreen:
Primjeti se onako kad zamagli, i kad se tek ocisti staklo moze se primjetiti malo
Imao sam neku svoju teoriju da je neko koristio one vakum drzace za mobitele, al dal je moguce na ovoliko mjesta da je stavljao i da je to ostalo?
Transformers 🤪
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:10 Image

Sta mi je ovo po sofersajbi, vec par god kako je kod mene :mrgreen:
Primjeti se onako kad zamagli, i kad se tek ocisti staklo moze se primjetiti malo
Imao sam neku svoju teoriju da je neko koristio one vakum drzace za mobitele, al dal je moguce na ovoliko mjesta da je stavljao i da je to ostalo?
Ocisti nitro razr, alkoholom medicinskim itd pa predji steleksom opet
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#34734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:40 Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
da li se osjeti pod prstima kad ocistis ono kao ostaci ljepila?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

vjeshalica wrote: 08/04/2021 15:48
JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:40 Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
da li se osjeti pod prstima kad ocistis ono kao ostaci ljepila?
Ne
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Metni drugu sofersajbu :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#34737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

mozda nekim parnim cistacem, vrelom parom probati sa nekim deterdzentom za odmascivanje
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#34738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

Sto je @avijon napiso. Nitro razredjivac na krpu i trljaj, kasnije obrisi steleksom.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#34739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Prodaj ti to, nema tu popravke.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#34740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 08/04/2021 17:12 Prodaj ti to, nema tu popravke.
:lol: sa evro4 neka ide na 5,6
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

noviclan wrote: 08/04/2021 18:41
Naslovnica wrote: 08/04/2021 17:12 Prodaj ti to, nema tu popravke.
:lol: sa evro4 neka ide na 5,6
Uzmem sofersajbu od sedmice, samo nadjem normu da ima na njoj :D

Ma i ne vidi se ovo nikad, osim u ovim slucajevima
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Gdje ima kupiti ako nema dzaba ona eur6 naljepnica na sajbi? :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

i meni nesto zatrebalo,gdje ima ovo kupit treba mi za ograde :D


da je u spreju naravno...

http://www.telack.com/shop/index.php?ro ... uct_id=713


Image
last mohicans
Posts: 18193
Joined: 09/08/2012 23:19

#34744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:40 Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
Izgleda kao da su tragovi od onog nosača za navigaciju ili mobitel.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

last mohicans wrote: 09/04/2021 17:46
JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:40 Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
Izgleda kao da su tragovi od onog nosača za navigaciju ili mobitel.
To mi jedino i ima smisla
last mohicans
Posts: 18193
Joined: 09/08/2012 23:19

#34746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by last mohicans »

JavierBosnia wrote: 09/04/2021 17:55
last mohicans wrote: 09/04/2021 17:46
JavierBosnia wrote: 08/04/2021 15:40 Probat cu :thumbup:
Mada cisceno je razlicitim sredstvima stotinu puta, popustilo bi valjda
Izgleda kao da su tragovi od onog nosača za navigaciju ili mobitel.
To mi jedino i ima smisla
Kod mene se znalo oslikati, ali mahnes magičnom i nestane. Taj prethodnik kao da ga je šarafao koliko je jak pritisak.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

last mohicans wrote: 09/04/2021 18:05
Kod mene se znalo oslikati, ali mahnes magičnom i nestane. Taj prethodnik kao da ga je šarafao koliko je jak pritisak.
Hajde da je to na 1-2 mjesta, nego ima sigurno na 10ak razlicitih mjesta :D
Uzeo sam nitro pa cu probati, mada čisto sumnjam jer na staklu se nista ne osjeti
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#34748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Treba to čekićOm. :run:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Mozda je Kruno more ispolirat :mrgreen:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#34750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insaneinthebrain »

mehanicar i po :mrgreen:

Post Reply