Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#34701 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mogao si upasovati i tu desnu manju ili vecu na inch ako je bilo
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#34702 Re: Pitamo Mehanicare ?
HvalaS4mpion wrote: ↑06/04/2021 09:59Vidi s ovim likom, nemam lična iskustva, ali je radio neke brave, šteke, podizače mojim poznanicima i zadovoljni su odrađenim poslom.tabija wrote: ↑05/04/2021 16:46 Ima li neko da radi brave za auto?
Sestru na cliu vec duze zeza centralno, 3 dana radi pa dan ne radi i tako ali je problem sto je mehanicka brava skroz neupotrbljiva.Kljuc je orginalni kao i brava na autu, kljuc udje bez problema al se ne moze okrenuti.Zapekla skroz valjda.
U hudiniju traze 70 KM da to napravi.
Znaci samo bravu da imamo bekap ako centralno opet pocne zezato...s tim cemo se poslje peglati.
Imal jos iko da radi to u Sarajevu, ovo se cini preskupo.
https://www.olx.ba/profil/adodedagic
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
-
gocii
- Posts: 126
- Joined: 31/12/2018 00:55
#34704 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala,koji je bolji sistem?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
Aequus
- Posts: 242
- Joined: 04/05/2019 11:55
#34706 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su simensove dizne na autu, 202 ths na autu trenutno, nisam imao problema s njima do sada (da kucnem pd drvo da ne ureknemEvolution_IV wrote: ↑06/04/2021 19:10bosch ima manje problema sa diznama,ne mogu reci koji je bolji...cinejnica je da su samo ovi 85KW imali siemens,oni prije i poslije su svi BOSCH
na simensovim diznama ode neka elektronika unutra...
Al sam i ja cuo da su bosch bolje, jer su otpornije na nase kvalitetno gorivo izmedju ostalog..
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
#34707 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34708 Re: Pitamo Mehanicare ?
Klize ti lamela
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
-
celeron
- Posts: 480
- Joined: 30/04/2013 20:44
#34711 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije. Kod mene normalno vrti, s tim da se smao pri promjeni brzine manifestuje taj, tako da kazem, nagli skok od nekih 200tinjak obrtaja.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34712 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo gledam na Yetiju 600mm(L), 475mm(D),moracu bolje pogledati ponudu Wurth Flatblade Pro, mozda priblizno 470 ili 480mm, ako bude
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34713 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34714 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve su to minijature, kod mene 700 mm i 610 mm. 
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34715 Re: Pitamo Mehanicare ?
pricate o brisacima?
pa sta je meni onda 750 i 650
pa sta je meni onda 750 i 650
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#34716 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta vi vozite. Autobuse.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34717 Re: Pitamo Mehanicare ?
Neko koristio Wurth motorno ulje?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#34718 Re: Pitamo Mehanicare ?
G-class su 600mm i 600mm, a zadnji 380mm jesi siguran da vozis auto ispravne kategorije?
Gledao sam katalog wurtha, imaju 470mm pa sljedeca dimenzija 500mm
Last edited by iceman ze on 07/04/2021 06:47, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34719 Re: Pitamo Mehanicare ?
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34720 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na astri J su original prednji 680 i 630, a moze se kombinovati 700 i 650 ili oba 650.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#34721 Re: Pitamo Mehanicare ?

stvarno koja auta vi vozite pa su tako mali brisaci?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34723 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mnogo bolje ociste vidno polje na taj nacin. Fakticki samo sajba iza retrovizora ostane neobrisana.
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#34724 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je znak da trebaš šaltati na 200 rpm.celeron wrote: ↑06/04/2021 20:40 Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#34725 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko kilometara jel ulje ikad mjenjano ako je 200k+celeron wrote: ↑06/04/2021 20:40 Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
Jel i kad je hladan i zagrijan isto
Probaj manuelno mjenjat brzine i prati
