Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#34701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Ma mogao si upasovati i tu desnu manju ili vecu na inch ako je bilo
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#34702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

S4mpion wrote: 06/04/2021 09:59
tabija wrote: 05/04/2021 16:46 Ima li neko da radi brave za auto?
Sestru na cliu vec duze zeza centralno, 3 dana radi pa dan ne radi i tako ali je problem sto je mehanicka brava skroz neupotrbljiva.Kljuc je orginalni kao i brava na autu, kljuc udje bez problema al se ne moze okrenuti.Zapekla skroz valjda.
U hudiniju traze 70 KM da to napravi.
Znaci samo bravu da imamo bekap ako centralno opet pocne zezato...s tim cemo se poslje peglati.

Imal jos iko da radi to u Sarajevu, ovo se cini preskupo.
Vidi s ovim likom, nemam lična iskustva, ali je radio neke brave, šteke, podizače mojim poznanicima i zadovoljni su odrađenim poslom.

https://www.olx.ba/profil/adodedagic
Hvala
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

noviclan wrote: 06/04/2021 16:23 Ma mogao si upasovati i tu desnu manju ili vecu na inch ako je bilo
To cu i uraditi, bio sam u prolazu, ne pregledah sve dimenzije, mada desna nije kriticna-radi posao
gocii
Posts: 126
Joined: 31/12/2018 00:55

#34704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gocii »

Evolution_IV wrote: 28/03/2021 12:28
Aequus wrote: 28/03/2021 10:49
gocii wrote: 28/03/2021 07:35 poz,ko zna odgovor na moje pitanje?Koje su dizne u Ford focusa mk2 restajling 2009g 1,6tdci 80kw...
Mislim da su simensove, al ne drzi me za rijec..
nisu,bosch sistem je ;-)

85KW je siemens..
Hvala,koji je bolji sistem?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

gocii wrote: 06/04/2021 18:27

Hvala,koji je bolji sistem?
bosch ima manje problema sa diznama,ne mogu reci koji je bolji...cinejnica je da su samo ovi 85KW imali siemens,oni prije i poslije su svi BOSCH :thumbup:


na simensovim diznama ode neka elektronika unutra...
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#34706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

Evolution_IV wrote: 06/04/2021 19:10
gocii wrote: 06/04/2021 18:27

Hvala,koji je bolji sistem?
bosch ima manje problema sa diznama,ne mogu reci koji je bolji...cinejnica je da su samo ovi 85KW imali siemens,oni prije i poslije su svi BOSCH :thumbup:


na simensovim diznama ode neka elektronika unutra...
Meni su simensove dizne na autu, 202 ths na autu trenutno, nisam imao problema s njima do sada (da kucnem pd drvo da ne ureknem :ekser:)
Al sam i ja cuo da su bosch bolje, jer su otpornije na nase kvalitetno gorivo izmedju ostalog..
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#34707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by celeron »

Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Klize ti lamela
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#34709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by celeron »

mk ultra wrote: 06/04/2021 21:54 Klize ti lamela
Bili mogao malo konkretnije reci koliko je ozbiljan problem i sta mi je raditi, jer moje znanje o autima je velika 0. Hvala.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#34710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

celeron wrote: 06/04/2021 22:18
mk ultra wrote: 06/04/2021 21:54 Klize ti lamela
Bili mogao malo konkretnije reci koliko je ozbiljan problem i sta mi je raditi, jer moje znanje o autima je velika 0. Hvala.
jel ovako
https://youtu.be/ZQ0CaXhYDUk
celeron
Posts: 480
Joined: 30/04/2013 20:44

#34711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by celeron »

nivla wrote: 06/04/2021 22:26
celeron wrote: 06/04/2021 22:18
mk ultra wrote: 06/04/2021 21:54 Klize ti lamela
Bili mogao malo konkretnije reci koliko je ozbiljan problem i sta mi je raditi, jer moje znanje o autima je velika 0. Hvala.
jel ovako
https://youtu.be/ZQ0CaXhYDUk
Nije. Kod mene normalno vrti, s tim da se smao pri promjeni brzine manifestuje taj, tako da kazem, nagli skok od nekih 200tinjak obrtaja.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

iceman ze wrote: 06/04/2021 17:34
noviclan wrote: 06/04/2021 16:23 Ma mogao si upasovati i tu desnu manju ili vecu na inch ako je bilo
To cu i uraditi, bio sam u prolazu, ne pregledah sve dimenzije, mada desna nije kriticna-radi posao
Evo gledam na Yetiju 600mm(L), 475mm(D),moracu bolje pogledati ponudu Wurth Flatblade Pro, mozda priblizno 470 ili 480mm, ako bude
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

iceman ze wrote: 06/04/2021 22:40
iceman ze wrote: 06/04/2021 17:34
noviclan wrote: 06/04/2021 16:23 Ma mogao si upasovati i tu desnu manju ili vecu na inch ako je bilo
To cu i uraditi, bio sam u prolazu, ne pregledah sve dimenzije, mada desna nije kriticna-radi posao
Evo gledam na Yetiju 600mm(L), 475mm(D),moracu bolje pogledati ponudu Wurth Flatblade Pro, mozda priblizno 470 ili 480mm, ako bude
pa isti ti je 480 i 475 u zavisnosti od proizvodjaca,kako znam,pa i kod mene su 600/475 tj. 24" i 19" :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Kakve su to minijature, kod mene 700 mm i 610 mm. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

pricate o brisacima?
pa sta je meni onda 750 i 650 :D
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#34716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Sta vi vozite. Autobuse.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Neko koristio Wurth motorno ulje?
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#34718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

konektovan wrote: 06/04/2021 23:05 Kakve su to minijature, kod mene 700 mm i 610 mm. :mrgreen:
G-class su 600mm i 600mm, a zadnji 380mm jesi siguran da vozis auto ispravne kategorije? :lol:


Gledao sam katalog wurtha, imaju 470mm pa sljedeca dimenzija 500mm
Last edited by iceman ze on 07/04/2021 06:47, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

iceman ze wrote: 07/04/2021 06:35
konektovan wrote: 06/04/2021 23:05 Kakve su to minijature, kod mene 700 mm i 610 mm. :mrgreen:
G-class su 600mm i 600mm, a zadnji 380mm jesi siguran da vozis auto ispravne kategorije? :lol:
Kategorija auta je ispravna,..100% :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Na astri J su original prednji 680 i 630, a moze se kombinovati 700 i 650 ili oba 650.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#34721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by foxlife »

Image
stvarno koja auta vi vozite pa su tako mali brisaci?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

B6Redhell wrote: 07/04/2021 03:11 Sta vi vozite. Autobuse.
Ma francuzi i ove astre imaju brisace sto idu do kraja a stuba,svaki za sebe,mislim i sejad lejon da ima iste...

Meni malo beze al eto,makar ovrisu komplet staklo..
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Mnogo bolje ociste vidno polje na taj nacin. Fakticki samo sajba iza retrovizora ostane neobrisana.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#34724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

celeron wrote: 06/04/2021 20:40 Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
To je znak da trebaš šaltati na 200 rpm.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#34725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

celeron wrote: 06/04/2021 20:40 Pozdrav raja. Posjedujem Golf 7 1.4 TSI DSG 90 Kw. Ili mi se pojavio problem ili sam poceo umisljat. Naime prilikom promjene brzin, to je na nekih 2000 obrtaja, imam osjecaj da obrtaji skoce na naglo na 2200 recimo pa promijeni i tako redom.Kao da i motor u tom momentu na tren promijeni zvuk. nemoguce mi je i opisat precizno. Auto radi sasvim normalno, nema trzaja prilikom promjene osim toga skoka u obrtajima da tako kazem. Nebitno je da li gas stiskam jako ili nako lagano.
Koliko kilometara jel ulje ikad mjenjano ako je 200k+
Jel i kad je hladan i zagrijan isto
Probaj manuelno mjenjat brzine i prati
Post Reply