Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.dostavljac wrote: ↑25/03/2021 19:59
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34626 Re: Pitamo Mehanicare ?
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#34627 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
- sagosen
- Posts: 928
- Joined: 24/08/2015 02:44
- Location: Banja Luka
#34628 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447
Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34629 Re: Pitamo Mehanicare ?
Najvjerovatnije je u pitanju kineska replika. Ja to ne bih koristio na svom autu.
-
kenan77
- Posts: 330
- Joined: 05/10/2013 09:02
#34630 Re: Pitamo Mehanicare ?
sagosen wrote: ↑26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447
Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34631 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je replikasagosen wrote: ↑26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447
Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
Ovo je original
https://i.postimg.cc/L8P0fbWh/20200416- ... G-3060.jpg
Ali moze proci.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34632 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo ulje i nije za BMW nego za Citroen, VW i MBbasicm wrote: ↑26/03/2021 12:27Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.dostavljac wrote: ↑25/03/2021 19:59
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Ova etiketa sto je vidis odnosi se na policu ispod.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34633 Re: Pitamo Mehanicare ?
ima i boljih za manje pare...dostavljac wrote: ↑26/03/2021 13:41 Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
- dostavljac
- Posts: 329
- Joined: 15/06/2015 21:22
#34634 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ima svega .... Nego ponudio mi prvi put vidim u toj radnji i sve to kontam možda valja ali jock...Evolution_IV wrote: ↑26/03/2021 21:53ima i boljih za manje pare...dostavljac wrote: ↑26/03/2021 13:41 Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#34635 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma kod njih sve neki dijelovi u 3lpm kazu ima plocice ate trw ferodo dodjes ima neki remsija a i ove imamo ali treba doci za tri danaMaraschino wrote: ↑26/03/2021 20:45Ovo ulje i nije za BMW nego za Citroen, VW i MBbasicm wrote: ↑26/03/2021 12:27Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.dostavljac wrote: ↑25/03/2021 19:59
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Ova etiketa sto je vidis odnosi se na policu ispod.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34636 Re: Pitamo Mehanicare ?pa
Pa ima,al u simimpexu,naruce od njih pa onda orerodaju prakticno
Kakva remza,mrtvi kinez,a lafo spanija
Kakva remza,mrtvi kinez,a lafo spanija
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#34637 Re: Pitamo Mehanicare ?
INA pravi regularna ulja, sa odobrenjima. Samo kazem.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#34638 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pun pik je tih replika. sve izgledaju super. Kad upitas ko proizvodi i ima li garanciju...s druge strane nema odgovora.sagosen wrote: ↑26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447
Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
-
gocii
- Posts: 126
- Joined: 31/12/2018 00:55
#34639 Re: Pitamo Mehanicare ?
poz,ko zna odgovor na moje pitanje?Koje su dizne u Ford focusa mk2 restajling 2009g 1,6tdci 80kw...
-
Aequus
- Posts: 242
- Joined: 04/05/2019 11:55
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#34642 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bravo!
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#34643 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstor za automatske mjenjače iz Tešnja je Spahija i evo jedan info iz prve ruke. Moj drug mu je maksuz vozio BMW-a, riknuo vandler mjenjača. Nakon Spahijine "popravke" drug je otišao tom nekom u Tinju i čovjek mu rekao da je ta prva "popravka" bila katastrofa. U prevodu uzeo pare a nije napravio kako treba. Ima i zadovoljnih mušterija ali mog druga je naguzio fino. Sumnjam da nije znao, vjerovatno ga je prihvatio da uzme pare a posao uradio na guzove preko noći da ispaNe iz ruke i mjenjač počeo praviti probleme kroz mjesec dana. Nakon reparacije kod ovog iz Tinje nije imao više problema.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#34644 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja radim samo sa Comma uljima, to prvo nudim musterijama. Jako dobro ulje, a imaju i ostale proizvide, tecnost za hladjenje motora, kocionu itd...tempuser wrote: ↑28/03/2021 13:04Bravo!![]()
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34645 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aldine cujemo se ovo dan-dva da naletim. Ima li guzve?
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#34646 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav. Imam jedno pitanje, pa bih molio nekog da mi odgovori ako moze i zna. Naime, na brzinomjeru mi pokazuje brzinu od 50km/h, dok na gps-u mobitela 56-57, na 100km/h otprilike 108-110, kako bih i gdje mogao provjeriti ispravnost brzinomjera i sta bi moglo biti u pitanju? Rijec je o peugeotu 307, fabricke gume su 205/55 r16, trenutno su na njemu 205/50 r17, a isto je pokazivao i na 195/65 r15-kama zimskim. Zahvaljujem.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34647 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svima prikazuje to odstupanjedzeko1 wrote: ↑29/03/2021 00:05 Pozdrav. Imam jedno pitanje, pa bih molio nekog da mi odgovori ako moze i zna. Naime, na brzinomjeru mi pokazuje brzinu od 50km/h, dok na gps-u mobitela 56-57, na 100km/h otprilike 108-110, kako bih i gdje mogao provjeriti ispravnost brzinomjera i sta bi moglo biti u pitanju? Rijec je o peugeotu 307, fabricke gume su 205/55 r16, trenutno su na njemu 205/50 r17, a isto je pokazivao i na 195/65 r15-kama zimskim. Zahvaljujem.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#34648 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prosle sedmice mijenjao sam ulje i ponudise mi Comma ulje kao zamjena ili sestrinsko od Totala.Al'din wrote: ↑29/03/2021 00:01Ja radim samo sa Comma uljima, to prvo nudim musterijama. Jako dobro ulje, a imaju i ostale proizvide, tecnost za hladjenje motora, kocionu itd...tempuser wrote: ↑28/03/2021 13:04Bravo!![]()
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
Je li istina i valjaju li ta ulja?
- dzeko1
- Posts: 1221
- Joined: 18/09/2012 13:55
#34649 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda me nisi razumio, napisao sam da mi brzinomjer pokazuje manju brzinu od stvarne, npr. prikazuje mi 50, a ja zapravo idem 57, barem prema gps-u, kontam da je on tacniji
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34650 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo ja sam sad na putu bas preko navigacije pratio ocitanja. Tempomat na 68, GPS kaze 64.
Brzinomjer je vjerovatno podesen na najvecu gumu koju je fabricki moguce montirati.
Brzinomjer je vjerovatno podesen na najvecu gumu koju je fabricki moguce montirati.

