Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

dostavljac wrote: 25/03/2021 19:59 Image
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#34627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
User avatar
sagosen
Posts: 928
Joined: 24/08/2015 02:44
Location: Banja Luka

#34628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sagosen »

https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447

Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Najvjerovatnije je u pitanju kineska replika. Ja to ne bih koristio na svom autu.
kenan77
Posts: 330
Joined: 05/10/2013 09:02

#34630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kenan77 »

sagosen wrote: 26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447

Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
:roll: interesantno..ja iskreno prvi put ćujem za ovaj autostil.ba Felge ne izgledaju loše,ćak i za mog nissana imaju..buni me što u opisu nema puno info o felgama,ko ih prvi,garancija i sl? Sad si i mene u razmišljanje dao..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

sagosen wrote: 26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447

Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
To je replika
Ovo je original
https://i.postimg.cc/L8P0fbWh/20200416- ... G-3060.jpg

Ali moze proci.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

basicm wrote: 26/03/2021 12:27
dostavljac wrote: 25/03/2021 19:59 Image
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.
Ovo ulje i nije za BMW nego za Citroen, VW i MB
Ova etiketa sto je vidis odnosi se na policu ispod.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

dostavljac wrote: 26/03/2021 13:41 Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
ima i boljih za manje pare...
User avatar
dostavljac
Posts: 329
Joined: 15/06/2015 21:22

#34634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dostavljac »

Evolution_IV wrote: 26/03/2021 21:53
dostavljac wrote: 26/03/2021 13:41 Ja inače kupovao Castrol.. nisam ni kupio sada ni ovo išao čisto info za cijene dijelova... I tako mi ponudi to ulje Rekoh da dok vidim i čujem šta ....hvala na info
ima i boljih za manje pare...
Ma ima svega .... Nego ponudio mi prvi put vidim u toj radnji i sve to kontam možda valja ali jock...
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#34635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Maraschino wrote: 26/03/2021 20:45
basicm wrote: 26/03/2021 12:27
dostavljac wrote: 25/03/2021 19:59 Image
Uskoro nekad hoću raditi mali servis... Čisto išao na info za cijenu materijala... Preporučio mi ovo ulje ja nešto nisam plaho čuo za njih i kvalitetu znadel ko od vas nešto više?
Ovog ulja nema na bmw ll-04 certificiranoj listi, vidim napisali bmw ispod na cijeni. Ni pod apollo ni pod rymax.
Ovo ulje i nije za BMW nego za Citroen, VW i MB
Ova etiketa sto je vidis odnosi se na policu ispod.
Ma kod njih sve neki dijelovi u 3lpm kazu ima plocice ate trw ferodo dodjes ima neki remsija a i ove imamo ali treba doci za tri dana
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34636 Re: Pitamo Mehanicare ?pa

Post by Evolution_IV »

Pa ima,al u simimpexu,naruce od njih pa onda orerodaju prakticno :wink:

Kakva remza,mrtvi kinez,a lafo spanija :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#34637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

INA pravi regularna ulja, sa odobrenjima. Samo kazem.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#34638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

sagosen wrote: 26/03/2021 19:59 https://autostil.ba/maloprodaja/proizvo ... 7x65-p5447

Valja li ovo čemu? Nekako mi je ovo preniska cijena za iole kvalitetniju alu felgu, a fabričke su papreno skupe, tačnije 2.5x skuplje.
Pun pik je tih replika. sve izgledaju super. Kad upitas ko proizvodi i ima li garanciju...s druge strane nema odgovora.
gocii
Posts: 126
Joined: 31/12/2018 00:55

#34639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by gocii »

poz,ko zna odgovor na moje pitanje?Koje su dizne u Ford focusa mk2 restajling 2009g 1,6tdci 80kw...
Aequus
Posts: 242
Joined: 04/05/2019 11:55

#34640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Aequus »

gocii wrote: 28/03/2021 07:35 poz,ko zna odgovor na moje pitanje?Koje su dizne u Ford focusa mk2 restajling 2009g 1,6tdci 80kw...
Mislim da su simensove, al ne drzi me za rijec..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Aequus wrote: 28/03/2021 10:49
gocii wrote: 28/03/2021 07:35 poz,ko zna odgovor na moje pitanje?Koje su dizne u Ford focusa mk2 restajling 2009g 1,6tdci 80kw...
Mislim da su simensove, al ne drzi me za rijec..
nisu,bosch sistem je ;-)

85KW je siemens..
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#34642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

basicm wrote: 27/03/2021 11:08 INA pravi regularna ulja, sa odobrenjima. Samo kazem.
Bravo! :thumbup:
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#34643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

Majstor za automatske mjenjače iz Tešnja je Spahija i evo jedan info iz prve ruke. Moj drug mu je maksuz vozio BMW-a, riknuo vandler mjenjača. Nakon Spahijine "popravke" drug je otišao tom nekom u Tinju i čovjek mu rekao da je ta prva "popravka" bila katastrofa. U prevodu uzeo pare a nije napravio kako treba. Ima i zadovoljnih mušterija ali mog druga je naguzio fino. Sumnjam da nije znao, vjerovatno ga je prihvatio da uzme pare a posao uradio na guzove preko noći da ispaNe iz ruke i mjenjač počeo praviti probleme kroz mjesec dana. Nakon reparacije kod ovog iz Tinje nije imao više problema.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#34644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

tempuser wrote: 28/03/2021 13:04
basicm wrote: 27/03/2021 11:08 INA pravi regularna ulja, sa odobrenjima. Samo kazem.
Bravo! :thumbup:
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
Ja radim samo sa Comma uljima, to prvo nudim musterijama. Jako dobro ulje, a imaju i ostale proizvide, tecnost za hladjenje motora, kocionu itd...
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Aldine cujemo se ovo dan-dva da naletim. Ima li guzve?
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#34646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dzeko1 »

Pozdrav. Imam jedno pitanje, pa bih molio nekog da mi odgovori ako moze i zna. Naime, na brzinomjeru mi pokazuje brzinu od 50km/h, dok na gps-u mobitela 56-57, na 100km/h otprilike 108-110, kako bih i gdje mogao provjeriti ispravnost brzinomjera i sta bi moglo biti u pitanju? Rijec je o peugeotu 307, fabricke gume su 205/55 r16, trenutno su na njemu 205/50 r17, a isto je pokazivao i na 195/65 r15-kama zimskim. Zahvaljujem.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

dzeko1 wrote: 29/03/2021 00:05 Pozdrav. Imam jedno pitanje, pa bih molio nekog da mi odgovori ako moze i zna. Naime, na brzinomjeru mi pokazuje brzinu od 50km/h, dok na gps-u mobitela 56-57, na 100km/h otprilike 108-110, kako bih i gdje mogao provjeriti ispravnost brzinomjera i sta bi moglo biti u pitanju? Rijec je o peugeotu 307, fabricke gume su 205/55 r16, trenutno su na njemu 205/50 r17, a isto je pokazivao i na 195/65 r15-kama zimskim. Zahvaljujem.
Svima prikazuje to odstupanje
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#34648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Maraschino »

Al'din wrote: 29/03/2021 00:01
tempuser wrote: 28/03/2021 13:04
basicm wrote: 27/03/2021 11:08 INA pravi regularna ulja, sa odobrenjima. Samo kazem.
Bravo! :thumbup:
Ista ta INA je na tržištu van ex Yu mrtvi no name, a ulje 1/1 regularno, tako da nije svako no name ulje automatski smeće.
Kad sam u Simimpexu kupovao ulje i filtere za Focusa tražio neko brend name ulje sa F formulom, kaže lik nestalo, ali imaš englesku Commu. Šta je WTF Comma? Nađem na internetu, engleski proizvođač, dio ExxonMobile, ima sve certfikate, regularno ulje.
Ja radim samo sa Comma uljima, to prvo nudim musterijama. Jako dobro ulje, a imaju i ostale proizvide, tecnost za hladjenje motora, kocionu itd...
Prosle sedmice mijenjao sam ulje i ponudise mi Comma ulje kao zamjena ili sestrinsko od Totala.
Je li istina i valjaju li ta ulja?
User avatar
dzeko1
Posts: 1221
Joined: 18/09/2012 13:55

#34649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by dzeko1 »

Mozda me nisi razumio, napisao sam da mi brzinomjer pokazuje manju brzinu od stvarne, npr. prikazuje mi 50, a ja zapravo idem 57, barem prema gps-u, kontam da je on tacniji
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#34650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Evo ja sam sad na putu bas preko navigacije pratio ocitanja. Tempomat na 68, GPS kaze 64.
Brzinomjer je vjerovatno podesen na najvecu gumu koju je fabricki moguce montirati.
Post Reply