Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

I kad ga ostavis pola ure radi dobro? :mrgreen:
soferina
Posts: 214
Joined: 08/10/2020 10:06

#34027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by soferina »

mene tako katalizator zezo , par dana radi ok , onda drugo jutro trokira , dok nije protrokiro non stop haha
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

eno ga u servisu pa nek se peglaju
kitica
mada vjerujem da mu je prva procjena bila tačna
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 19:45


Hvala drug na malo duzem postu. Iskreno mislio sam da je to mnogo jednostavnije, koristim transmitter koji ekstra funkcionise, jednostavno ubaci i za 2 sekunde muzika krece, zvuk odlican za moje uho, a kostao me 15 KM prije par godina. Koristim ga svakako van grada kad negdje putujem, pa se cesto zna desiti na magistralama da prekine, izgubi kontakt i onda ga moram ponovo ubaciti i izbaciti.
A sto se svega tice radi ekstra, komande na volanu rade, zvuk dobar, lako se pokrece, jedino eto mislio sam se rjesiti tog belaja kad ponekad izgubi kontakt na nekoj rupi i sl

Zar je to skupo toliko? Mislio sam da do nekih 50 KM mogu rjesiti port koji se spoji na radio i to funkcionise, poucen iskustvom transmitera koji na jednostavnom principu radi, al ocito nije tako
180KM platio USB adapter(narucen preko ebay.uk jer u ovoj rupi nema) i jos 20KM ruke,al covjek bas fino uradio sve i provukao kablove :)

al vjeruj mi s vremenom ce ti dosadit i ja sad da mogu vratit vrijeme ne bi nikad vise,jer slabo pustam vise muziku...dosadilo,nadjem dobru stanicu i nek svira :lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ja samo radioN slusam. :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
sve je moguće, nisam htio da čovjeku tušim razne priče da nije ovo ono, eno auta nek g apregleda, dok ga ne popravi necu ga ni uzimati :-D

citam po internetu slični simptomi ili fizički kvar na motoru ili ECU
https://www.daciaforum.co.uk/forum/topi ... ng%20light.

identično.
Last edited by mk ultra on 12/02/2021 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#34033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Evolution_IV wrote: 12/02/2021 10:59
JavierBosnia wrote: 11/02/2021 19:45


Hvala drug na malo duzem postu. Iskreno mislio sam da je to mnogo jednostavnije, koristim transmitter koji ekstra funkcionise, jednostavno ubaci i za 2 sekunde muzika krece, zvuk odlican za moje uho, a kostao me 15 KM prije par godina. Koristim ga svakako van grada kad negdje putujem, pa se cesto zna desiti na magistralama da prekine, izgubi kontakt i onda ga moram ponovo ubaciti i izbaciti.
A sto se svega tice radi ekstra, komande na volanu rade, zvuk dobar, lako se pokrece, jedino eto mislio sam se rjesiti tog belaja kad ponekad izgubi kontakt na nekoj rupi i sl

Zar je to skupo toliko? Mislio sam da do nekih 50 KM mogu rjesiti port koji se spoji na radio i to funkcionise, poucen iskustvom transmitera koji na jednostavnom principu radi, al ocito nije tako
180KM platio USB adapter(narucen preko ebay.uk jer u ovoj rupi nema) i jos 20KM ruke,al covjek bas fino uradio sve i provukao kablove :)

al vjeruj mi s vremenom ce ti dosadit i ja sad da mogu vratit vrijeme ne bi nikad vise,jer slabo pustam vise muziku...dosadilo,nadjem dobru stanicu i nek svira :lol:
Za te pare pjevusit cu sam :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#34034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

JavierBosnia wrote: 12/02/2021 11:30

Za te pare pjevusit cu sam :lol:
:lol: i opet ne radi 100% vremena kako treba,nekad zaledi,nekad krene da zuji :-)

zato ti kazem CD zakon,ma sta ti govorili wanabe muzicari i kvazimoderni vozaci :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65428
Joined: 16/07/2012 16:00

#34035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ako za tvoje vozilo ima originalni radio sa usb ulazom, najbolje je naći na otpadu taj model i ugraditi.
Ove prepravke sa strujom se zavrse u crnoj hronici sa "uzroke pozara utvrdice istraga".
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Sve je to pravljenje "pite od govana". :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#34037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tempuser »

JavierBosnia wrote: 11/02/2021 15:21
konektovan wrote: 08/02/2021 14:23
JavierBosnia wrote: 08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Komel
Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..
Neko drugi?
Ja samo ugrađivao USB na fabrički uređaj prije 7-8 godina na Octaviji A5, koja generacijski odgovara tvoj autu...
Fabrički sam imao Skoda Stream MP3 uređaj koji je imao ulaze za CD changer.
Na ebayu sam kupio nekakav uređaj sa USB i AUX izlazom koji simulira rad CD changera, možda je bio nekih 30-40 KM tada.
Kopčanje je smiješno jedan džek ide u slot za CD changer i kabal za masu. Najveći posao izvaditi fabrički uređaj vani. Simulator je veličine kutije cigara, možda malo veći i duplofanom zalijepo na svoj uređaj iza table, a USB port izveo u onu malu kasetu u komandnoj tabli (mogao sam bilo gdje), znači sve fabrički bez nikakvih dodatnih skula i kablova. Upravljaš njime umjesto CD changera, a umjesto 6 CD-ova možeš imati 6 različitih foldera na USB-u bez ogranišenja u broju pjesama.
Pozitivno je što je radilo apsolutno bez greške, što zadržavaš sve fabričke komande, na displeju ispisuje koji je folder, redi broj pjesme, trajanje itd. Kad uagis i ponovo upališ ili promjeniš source zapamti gdje je stao. Negativno je što što nema shuffle, što do određene pjesme ne možeš direktno nego moraš da šaltaš jednu po jednu, što nema mogućnosti ispisa naziva, što je reprodukcija mrtvicu tiša nego na CD-u i što se kod brojanja pjesama u folderu zaustavi na 99.
Ja sam bio vrlo zadovoljan i dok sam imao taj auto s tim uređajem nisam imao nikakvu potrebu za nečim boljim.
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

NediM17 wrote: 12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
Podeseni ventili, ocistio sve, kaze 2 vventila nisu uopce otvarala
Izgleda kad je u ovlašćenom rađen veliki servis da su nesto zajebali, pomakli su nesto jer od tad je belaj krenuo malo po malo...
80KM i dan bez auta
Fino opet radi, vidjet cemo do kad :lol:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Bezbeli nisu uzupčili dobro :roll:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

mk ultra wrote: 12/02/2021 16:01
NediM17 wrote: 12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
Podeseni ventili, ocistio sve, kaze 2 vventila nisu uopce otvarala
Izgleda kad je u ovlašćenom rađen veliki servis da su nesto zajebali, pomakli su nesto jer od tad je belaj krenuo malo po malo...
80KM i dan bez auta
Fino opet radi, vidjet cemo do kad :lol:
Ne znam sta su mogli zasrat' osim da motor nije bio "u fazi", tj. nije uzubljen kako treba. Hajd' dobro ste prosli da nisu ventili izgorili.
I pouzdaj se u ovlasteni. :-)
Ja sam neki dan bio, ide po planu zamjena kocione tecnosti, ja bi im platio da to ne rade. Nisam se podviriv'o al' su garant morali makar jednu onu zastitnu gumicu na sisici za odzracivanje zijaniti. :lol:
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#34041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-nekad-sampion »

Ma sve je to s tim USBom sranje, samo ces dzaba bacit pare. Dok nema BT audio integrisan gdje se ti mozes nakacit na telefon i koristit komande na autu, pusti radio i uzivaj.

Kome se danas da peglati i prebacivati muziku na USB, sjebe cejf totalno.

Prodas peticu i kupis sesticu koja sve to ima, plus eventualno i BT audio. Moram opet biti prost, to sto ti hoces izgleda ko da hoces da zivagu a da ga ne gurnes. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

530i wrote: 12/02/2021 16:06 Bezbeli nisu uzupčili dobro :roll:
Pa najvjerovatnije... ne znam, izgleda da je domet vecine ovlastenih servisa zamjena ulja i filtera i sijalica
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25532
Joined: 12/08/2013 12:51

#34043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insaneinthebrain »

kako se mijenjaju ratkaFne :izet:

&feature=emb_title
User avatar
drug_profi
Posts: 65428
Joined: 16/07/2012 16:00

#34044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

rimsa91
Posts: 115
Joined: 21/07/2017 14:17

#34045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by rimsa91 »

Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?

Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.

Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.

Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#34046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Nije akumulator
User avatar
konektovan
Posts: 51443
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#34047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

insaneinthebrain wrote: 12/02/2021 19:56 kako se mijenjaju ratkaFne :izet:

&feature=emb_title
Ma moze bez odvrtanja sarafa.. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#34048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

rimsa91 wrote: 12/02/2021 20:55 Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?

Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.

Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.

Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
Ako se jope bude javljalo provjeri senzor položaja radilice, bar su meni bili slični simptomi na Elantri 1.6
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#34049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bilic »

Naslovnica wrote: 12/02/2021 21:32
rimsa91 wrote: 12/02/2021 20:55 Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?

Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.

Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.

Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
Ako se jope bude javljalo provjeri senzor položaja radilice, bar su meni bili slični simptomi na Elantri 1.6
Hladno auto bilo . Pod saugom radio i nije se ni zagrijao motor .
Samo ga preparkirao .
Presaugao malo .
Ništa nije bilo ne sekiraj se bezveze .
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#34050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moguce da nije ocitao kod kljuca, zna se desit'.
Post Reply