Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34026 Re: Pitamo Mehanicare ?
I kad ga ostavis pola ure radi dobro? 
-
soferina
- Posts: 214
- Joined: 08/10/2020 10:06
#34027 Re: Pitamo Mehanicare ?
mene tako katalizator zezo , par dana radi ok , onda drugo jutro trokira , dok nije protrokiro non stop haha
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34028 Re: Pitamo Mehanicare ?
eno ga u servisu pa nek se peglaju
kitica
mada vjerujem da mu je prva procjena bila tačna
kitica
mada vjerujem da mu je prva procjena bila tačna
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34029 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.
https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.
https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34030 Re: Pitamo Mehanicare ?
180KM platio USB adapter(narucen preko ebay.uk jer u ovoj rupi nema) i jos 20KM ruke,al covjek bas fino uradio sve i provukao kabloveJavierBosnia wrote: ↑11/02/2021 19:45
Hvala drug na malo duzem postu. Iskreno mislio sam da je to mnogo jednostavnije, koristim transmitter koji ekstra funkcionise, jednostavno ubaci i za 2 sekunde muzika krece, zvuk odlican za moje uho, a kostao me 15 KM prije par godina. Koristim ga svakako van grada kad negdje putujem, pa se cesto zna desiti na magistralama da prekine, izgubi kontakt i onda ga moram ponovo ubaciti i izbaciti.
A sto se svega tice radi ekstra, komande na volanu rade, zvuk dobar, lako se pokrece, jedino eto mislio sam se rjesiti tog belaja kad ponekad izgubi kontakt na nekoj rupi i sl
Zar je to skupo toliko? Mislio sam da do nekih 50 KM mogu rjesiti port koji se spoji na radio i to funkcionise, poucen iskustvom transmitera koji na jednostavnom principu radi, al ocito nije tako
al vjeruj mi s vremenom ce ti dosadit i ja sad da mogu vratit vrijeme ne bi nikad vise,jer slabo pustam vise muziku...dosadilo,nadjem dobru stanicu i nek svira
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34031 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja samo radioN slusam. 
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34032 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve je moguće, nisam htio da čovjeku tušim razne priče da nije ovo ono, eno auta nek g apregleda, dok ga ne popravi necu ga ni uzimatiNediM17 wrote: ↑12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.
https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
citam po internetu slični simptomi ili fizički kvar na motoru ili ECU
https://www.daciaforum.co.uk/forum/topi ... ng%20light.
identično.
Last edited by mk ultra on 12/02/2021 11:33, edited 1 time in total.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#34033 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za te pare pjevusit cu samEvolution_IV wrote: ↑12/02/2021 10:59180KM platio USB adapter(narucen preko ebay.uk jer u ovoj rupi nema) i jos 20KM ruke,al covjek bas fino uradio sve i provukao kabloveJavierBosnia wrote: ↑11/02/2021 19:45
Hvala drug na malo duzem postu. Iskreno mislio sam da je to mnogo jednostavnije, koristim transmitter koji ekstra funkcionise, jednostavno ubaci i za 2 sekunde muzika krece, zvuk odlican za moje uho, a kostao me 15 KM prije par godina. Koristim ga svakako van grada kad negdje putujem, pa se cesto zna desiti na magistralama da prekine, izgubi kontakt i onda ga moram ponovo ubaciti i izbaciti.
A sto se svega tice radi ekstra, komande na volanu rade, zvuk dobar, lako se pokrece, jedino eto mislio sam se rjesiti tog belaja kad ponekad izgubi kontakt na nekoj rupi i sl
Zar je to skupo toliko? Mislio sam da do nekih 50 KM mogu rjesiti port koji se spoji na radio i to funkcionise, poucen iskustvom transmitera koji na jednostavnom principu radi, al ocito nije tako![]()
al vjeruj mi s vremenom ce ti dosadit i ja sad da mogu vratit vrijeme ne bi nikad vise,jer slabo pustam vise muziku...dosadilo,nadjem dobru stanicu i nek svira![]()
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#34034 Re: Pitamo Mehanicare ?
zato ti kazem CD zakon,ma sta ti govorili wanabe muzicari i kvazimoderni vozaci
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#34035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako za tvoje vozilo ima originalni radio sa usb ulazom, najbolje je naći na otpadu taj model i ugraditi.
Ove prepravke sa strujom se zavrse u crnoj hronici sa "uzroke pozara utvrdice istraga".
Ove prepravke sa strujom se zavrse u crnoj hronici sa "uzroke pozara utvrdice istraga".
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34036 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve je to pravljenje "pite od govana". 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#34037 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja samo ugrađivao USB na fabrički uređaj prije 7-8 godina na Octaviji A5, koja generacijski odgovara tvoj autu...JavierBosnia wrote: ↑11/02/2021 15:21Kazu da nemaju tehnicku soluciju za moj auto..konektovan wrote: ↑08/02/2021 14:23KomelJavierBosnia wrote: ↑08/02/2021 14:20 Jel iko ikad ugradjivao usb u auto za muziku? Ima li to u Sa gdje ko da radi
Neko drugi?
Fabrički sam imao Skoda Stream MP3 uređaj koji je imao ulaze za CD changer.
Na ebayu sam kupio nekakav uređaj sa USB i AUX izlazom koji simulira rad CD changera, možda je bio nekih 30-40 KM tada.
Kopčanje je smiješno jedan džek ide u slot za CD changer i kabal za masu. Najveći posao izvaditi fabrički uređaj vani. Simulator je veličine kutije cigara, možda malo veći i duplofanom zalijepo na svoj uređaj iza table, a USB port izveo u onu malu kasetu u komandnoj tabli (mogao sam bilo gdje), znači sve fabrički bez nikakvih dodatnih skula i kablova. Upravljaš njime umjesto CD changera, a umjesto 6 CD-ova možeš imati 6 različitih foldera na USB-u bez ogranišenja u broju pjesama.
Pozitivno je što je radilo apsolutno bez greške, što zadržavaš sve fabričke komande, na displeju ispisuje koji je folder, redi broj pjesme, trajanje itd. Kad uagis i ponovo upališ ili promjeniš source zapamti gdje je stao. Negativno je što što nema shuffle, što do određene pjesme ne možeš direktno nego moraš da šaltaš jednu po jednu, što nema mogućnosti ispisa naziva, što je reprodukcija mrtvicu tiša nego na CD-u i što se kod brojanja pjesama u folderu zaustavi na 99.
Ja sam bio vrlo zadovoljan i dok sam imao taj auto s tim uređajem nisam imao nikakvu potrebu za nečim boljim.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34038 Re: Pitamo Mehanicare ?
Podeseni ventili, ocistio sve, kaze 2 vventila nisu uopce otvaralaNediM17 wrote: ↑12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.
https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
Izgleda kad je u ovlašćenom rađen veliki servis da su nesto zajebali, pomakli su nesto jer od tad je belaj krenuo malo po malo...
80KM i dan bez auta
Fino opet radi, vidjet cemo do kad
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#34039 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bezbeli nisu uzupčili dobro 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34040 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam sta su mogli zasrat' osim da motor nije bio "u fazi", tj. nije uzubljen kako treba. Hajd' dobro ste prosli da nisu ventili izgorili.mk ultra wrote: ↑12/02/2021 16:01Podeseni ventili, ocistio sve, kaze 2 vventila nisu uopce otvaralaNediM17 wrote: ↑12/02/2021 10:53 Taj motor ima ventile sa klackalicama koji se vrlo laHko šteluju i pri vožnji na plin to bi trebalo raditi otprilike na svakih 45.000 km.
Taj auto dosta prelazi a izgleda nikad mu nisu podešavani zazori ventila. Nadat' se da će štelovanje riješiti taj problem ako već nisu izgorili ventili, mada meni ti simptomi ne liče na problem sa ventilima.
https://www.jutarnji.hr/autoklub/servis ... ak-5969726
Izgleda kad je u ovlašćenom rađen veliki servis da su nesto zajebali, pomakli su nesto jer od tad je belaj krenuo malo po malo...
80KM i dan bez auta
Fino opet radi, vidjet cemo do kad![]()
I pouzdaj se u ovlasteni.
Ja sam neki dan bio, ide po planu zamjena kocione tecnosti, ja bi im platio da to ne rade. Nisam se podviriv'o al' su garant morali makar jednu onu zastitnu gumicu na sisici za odzracivanje zijaniti.
-
ado-nekad-sampion
- Posts: 391
- Joined: 01/10/2020 10:53
#34041 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma sve je to s tim USBom sranje, samo ces dzaba bacit pare. Dok nema BT audio integrisan gdje se ti mozes nakacit na telefon i koristit komande na autu, pusti radio i uzivaj.
Kome se danas da peglati i prebacivati muziku na USB, sjebe cejf totalno.
Prodas peticu i kupis sesticu koja sve to ima, plus eventualno i BT audio. Moram opet biti prost, to sto ti hoces izgleda ko da hoces da zivagu a da ga ne gurnes.
Kome se danas da peglati i prebacivati muziku na USB, sjebe cejf totalno.
Prodas peticu i kupis sesticu koja sve to ima, plus eventualno i BT audio. Moram opet biti prost, to sto ti hoces izgleda ko da hoces da zivagu a da ga ne gurnes.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
- insaneinthebrain
- Posts: 25531
- Joined: 12/08/2013 12:51
#34043 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako se mijenjaju ratkaFne
&feature=emb_title
&feature=emb_title
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
rimsa91
- Posts: 115
- Joined: 21/07/2017 14:17
#34045 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?
Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.
Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.
Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.
Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.
Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#34046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije akumulator
- konektovan
- Posts: 51445
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#34047 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma moze bez odvrtanja sarafa..
-
Naslovnica
- Posts: 35460
- Joined: 20/03/2013 15:38
#34048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako se jope bude javljalo provjeri senzor položaja radilice, bar su meni bili slični simptomi na Elantri 1.6rimsa91 wrote: ↑12/02/2021 20:55 Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?
Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.
Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.
Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#34049 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hladno auto bilo . Pod saugom radio i nije se ni zagrijao motor .Naslovnica wrote: ↑12/02/2021 21:32Ako se jope bude javljalo provjeri senzor položaja radilice, bar su meni bili slični simptomi na Elantri 1.6rimsa91 wrote: ↑12/02/2021 20:55 Da li je neko imao iskustvo sa sljedecim?
Auto stajao neupaljen 2 dana, kod prvog kretanja je palio bez problema.
Nakon krace relacije od par minuta voznje sam ga parkirao i nakon toga je tesko upalio tek iz 3 il 4 puta.
Nakon toga sam ga testirao i opet je palio bez problema. Akumulator nisam mijenjao al pise njemu da je 12 mjesec 2017 godine.
Da li je u pitanju akumulator ili nesto drugo?
Auto je KIA Ceed benzin 1.4
Samo ga preparkirao .
Presaugao malo .
Ništa nije bilo ne sekiraj se bezveze .
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#34050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da nije ocitao kod kljuca, zna se desit'.
