Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#33926 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?
I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33927 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hamerite,naruci preko ebay.uk i ja sam sebi
vrh sredstvo ali pazi da ga nanosis malo i kad je suho vrijeme,cekas 24h otprilike(ljeti manje) i onda prefarbas preko...

blataricama je najbolje
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#33928 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://www.ebay.com/p/1542420442Evolution_IV wrote: ↑09/02/2021 16:58Hamerite,naruci preko ebay.uk i ja sam sebi![]()
vrh sredstvo ali pazi da ga nanosis malo i kad je suho vrijeme,cekas 24h otprilike(ljeti manje) i onda prefarbas preko...
blataricama je najbolje![]()
Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma
Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33929 Re: Pitamo Mehanicare ?
haj mi nađi cijenu nosača motora za golfa trojku jer ja je ne mogu naći..oe broj je 1HO 199611 AEvolution_IV wrote: ↑09/02/2021 10:59Partsouq je najbolji,lafeta orginalna 160KM sa dostava u roku 3 dana,nosac motora 180KM orginalni isto rok 3 dana,a kod nas meyle kosta tih para za mzd3![]()
@mk ultra..jeli sigurno to za meyle..ili si ti mislio na meyle strugač stikera
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33930 Re: Pitamo Mehanicare ?
avijon wrote: ↑09/02/2021 17:07
https://www.ebay.com/p/1542420442
Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma![]()
Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga![]()
mah ovde najmanje pakovanje sto nasao je od 1L,koji ce mi vrag toliko
sto se tice hamerite,imao sam tacku na krovu i veliku rosu na donjem dijelu vrata,sve rjesio sa ovim i markerom,ne vidi se skoro
ruke brisaca isto zahrdjale malo,samo ih premazao ovim i nisam farbrao preko,nista im eno i nema hrdje ni nakon 3god,vidjet ces prvo pobijeli,pa poplavi i kontas nista,al za sat pocrni i to je to,hrdje nema
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#33931 Re: Pitamo Mehanicare ?
A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdjaEvolution_IV wrote: ↑09/02/2021 17:10avijon wrote: ↑09/02/2021 17:07
https://www.ebay.com/p/1542420442
Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma![]()
Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga![]()
![]()
mah ovde najmanje pakovanje sto nasao je od 1L,koji ce mi vrag toliko![]()
sto se tice hamerite,imao sam tacku na krovu i veliku rosu na donjem dijelu vrata,sve rjesio sa ovim i markerom,ne vidi se skoro
ruke brisaca isto zahrdjale malo,samo ih premazao ovim i nisam farbrao preko,nista im eno i nema hrdje ni nakon 3god,vidjet ces prvo pobijeli,pa poplavi i kontas nista,al za sat pocrni i to je to,hrdje nema![]()
https://ibb.co/4TvXcHM
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33932 Re: Pitamo Mehanicare ?
auhh ovo na slici je malo gadnoavijon wrote: ↑09/02/2021 17:16
A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM
nadam se da nije tvoj auto...
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#33933 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jeste moja slika. Et te 3 tackice manje i to vece, ove zime sve odjednom.Evolution_IV wrote: ↑09/02/2021 17:18auhh ovo na slici je malo gadnoavijon wrote: ↑09/02/2021 17:16
A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM![]()
nadam se da nije tvoj auto...
To sam mislio sa videa ali onda moram ismirglat farbu i sve, nek onda lakirer radi
To tu rupa je tako fabricki nije propalo od hrdje, tu je i usla sva voda i smece.samo to plavo nisam vidio nikad
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33934 Re: Pitamo Mehanicare ?
@zigson to ti moze bilo koja ozbiljnija dijagnostika, i treba odraditi prednja dva tocka u isto vrijeme, zatim i zadnja.Problem je sto ostaju mjerucici zraka u abs bloku kod tipicne zamjene.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33936 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je ulazilo svasta bojim se da imas veci problem od ovog sto mozes vidjet...avijon wrote: ↑09/02/2021 17:25Ma jeste moja slika. Et te 3 tackice manje i to vece, ove zime sve odjednom.Evolution_IV wrote: ↑09/02/2021 17:18auhh ovo na slici je malo gadnoavijon wrote: ↑09/02/2021 17:16
A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM![]()
nadam se da nije tvoj auto...
To sam mislio sa videa ali onda moram ismirglat farbu i sve, nek onda lakirer radi![]()
To tu rupa je tako fabricki nije propalo od hrdje, tu je i usla sva voda i smece.samo to plavo nisam vidio nikad
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33937 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mobihel antikorozivna boja, Preko toga plastobit. Plastobit se tufira četkom. Raditi ljeti kad je vanjska temperatura minimalno 25 stepeni I vlaga u zraku ispod 50%, u protivnom nema ništa of posla. Nakon plastobita ide plastik primer pa boja, pa bezbojni lak. U pragove treba pumpom ušpricati vosak za pragove koji se zagrije u toploj vodi. To bi bilo to. Ako ima rupa iskituje se grubim kitom sa vlaknima pa finim.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33938 Re: Pitamo Mehanicare ?
Novina i krpa prvo nagurat'. 
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#33939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala tinikeze wrote: ↑09/02/2021 19:23Mobihel antikorozivna boja, Preko toga plastobit. Plastobit se tufira četkom. Raditi ljeti kad je vanjska temperatura minimalno 25 stepeni I vlaga u zraku ispod 50%, u protivnom nema ništa of posla. Nakon plastobita ide plastik primer pa boja, pa bezbojni lak. U pragove treba pumpom ušpricati vosak za pragove koji se zagrije u toploj vodi. To bi bilo to. Ako ima rupa iskituje se grubim kitom sa vlaknima pa finim.
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#33940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav,
Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.
Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?
Hvala i LP
Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.
Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?
Hvala i LP
-
lud1full
- Posts: 2
- Joined: 25/02/2012 10:53
#33941 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zdravo svima, novi sam ovdje i glavni razlog je taj sto imam jedan problem sa autom. Naime, sljedeceg mjeseca imam termin kod mehanicara.
Posjedujem Passata B6 2.0 FSI Automatik(Tiptronic) i pri saltanju iz druge u trecu i iz cetvrte u trecu brzinu, kao iz cetvrte u petu i iz seste u petu brzinu, moj auto bas tupo trzne. Zatim kada stojim, i prebacim u P ili N osjete se vibracije, a dok stojim u D ili R nema vibracija. Medjutim, dok stojeci ubacim iz D u R osjeti isto tupo trzanje kao i u brzinama. Sve ovo se dogadja tek kada se motor zagrije, tj. negdje oko 15 minuta voznje, tj. kada dosegne temperaturu od 90 stepeni.
Da li neko ovdje zna sta bi mogao da bude problem?
Auto je bilo prije 2 mjeseca na tehnickom, i nije izbacivalo nikakvih problema, takodjer, prije mjesec dana sam promijenio ulje u getribi(mjenjacu).
Posjedujem Passata B6 2.0 FSI Automatik(Tiptronic) i pri saltanju iz druge u trecu i iz cetvrte u trecu brzinu, kao iz cetvrte u petu i iz seste u petu brzinu, moj auto bas tupo trzne. Zatim kada stojim, i prebacim u P ili N osjete se vibracije, a dok stojim u D ili R nema vibracija. Medjutim, dok stojeci ubacim iz D u R osjeti isto tupo trzanje kao i u brzinama. Sve ovo se dogadja tek kada se motor zagrije, tj. negdje oko 15 minuta voznje, tj. kada dosegne temperaturu od 90 stepeni.
Da li neko ovdje zna sta bi mogao da bude problem?
Auto je bilo prije 2 mjeseca na tehnickom, i nije izbacivalo nikakvih problema, takodjer, prije mjesec dana sam promijenio ulje u getribi(mjenjacu).
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33942 Re: Pitamo Mehanicare ?
zar ne ide druga glava ako je iskrivljenatabija wrote: ↑09/02/2021 20:22 Pozdrav,
Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.
Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?
Hvala i LP
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33943 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je onaj u kiseljaku najbolji, ma da neka ti jos neko potvrdi.lud1full wrote: ↑09/02/2021 20:26 Zdravo svima, novi sam ovdje i glavni razlog je taj sto imam jedan problem sa autom. Naime, sljedeceg mjeseca imam termin kod mehanicara.
Posjedujem Passata B6 2.0 FSI Automatik(Tiptronic) i pri saltanju iz druge u trecu i iz cetvrte u trecu brzinu, kao iz cetvrte u petu i iz seste u petu brzinu, moj auto bas tupo trzne. Zatim kada stojim, i prebacim u P ili N osjete se vibracije, a dok stojim u D ili R nema vibracija. Medjutim, dok stojeci ubacim iz D u R osjeti isto tupo trzanje kao i u brzinama. Sve ovo se dogadja tek kada se motor zagrije, tj. negdje oko 15 minuta voznje, tj. kada dosegne temperaturu od 90 stepeni.
Da li neko ovdje zna sta bi mogao da bude problem?
Auto je bilo prije 2 mjeseca na tehnickom, i nije izbacivalo nikakvih problema, takodjer, prije mjesec dana sam promijenio ulje u getribi(mjenjacu).
-
tabija
- Posts: 1156
- Joined: 11/12/2012 22:27
#33944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato i pitam, veze nemam, sutra crmo kod majstora da nam objasni sve.Evolution_IV wrote: ↑09/02/2021 20:38zar ne ide druga glava ako je iskrivljenatabija wrote: ↑09/02/2021 20:22 Pozdrav,
Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.
Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?
Hvala i LP![]()
Znamo samo da je kriva na dva mjesta.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze se glava "skidati" u odredjenim granicama. Ako nije ciknuta, moze se to napraviti.
Radi se ravnanje i hidrotest. Ako je uredu, novi dihtung glave, spakuj nazad i po gasu.
Radi se ravnanje i hidrotest. Ako je uredu, novi dihtung glave, spakuj nazad i po gasu.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#33946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.
E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#33948 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kada sam bio dovoljno mlad, "skidao" sam glavu Fiće za 2 mm
Konsekvence nakon desetak hiljada km su bile zabavne, dugo smo u raji uživali u prepričavanjima
I tako, prodje mladost
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#33949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne mozes sam, jedan mora biti u vozilu a drugi mora otvoriti sisice i pratiti nivo tecnostizigson wrote: ↑09/02/2021 23:04Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.
E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni![]()
-
Tornjo1
- Posts: 65
- Joined: 13/12/2019 20:13
#33950 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje filtere preporcujete za passat b5.5 koji model se pokazao najbolje
