Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33926 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?

I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33927 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

avijon wrote: 09/02/2021 16:18 Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?

I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
Hamerite,naruci preko ebay.uk i ja sam sebi :)

vrh sredstvo ali pazi da ga nanosis malo i kad je suho vrijeme,cekas 24h otprilike(ljeti manje) i onda prefarbas preko...


Image


blataricama je najbolje :-D
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33928 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Evolution_IV wrote: 09/02/2021 16:58
avijon wrote: 09/02/2021 16:18 Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?

I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
Hamerite,naruci preko ebay.uk i ja sam sebi :)

vrh sredstvo ali pazi da ga nanosis malo i kad je suho vrijeme,cekas 24h otprilike(ljeti manje) i onda prefarbas preko...


Image


blataricama je najbolje :-D
https://www.ebay.com/p/1542420442

Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma :lol:

Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga :thumbup:
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33929 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

Evolution_IV wrote: 09/02/2021 10:59
mk ultra wrote: 09/02/2021 07:39 Ma ne isplati se, cekas dio po mjesec dana, jebo to, a dobijes isto ili cak i gore nego ovdje sto bi za iste pare dobio
Kod aldina, meyle i doviđenja :mrgreen:
Partsouq je najbolji,lafeta orginalna 160KM sa dostava u roku 3 dana,nosac motora 180KM orginalni isto rok 3 dana,a kod nas meyle kosta tih para za mzd3 😀
haj mi nađi cijenu nosača motora za golfa trojku jer ja je ne mogu naći..oe broj je 1HO 199611 A
@mk ultra..jeli sigurno to za meyle..ili si ti mislio na meyle strugač stikera :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33930 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

avijon wrote: 09/02/2021 17:07

https://www.ebay.com/p/1542420442

Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma :lol:

Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga :thumbup:
:D

mah ovde najmanje pakovanje sto nasao je od 1L,koji ce mi vrag toliko :lol:

sto se tice hamerite,imao sam tacku na krovu i veliku rosu na donjem dijelu vrata,sve rjesio sa ovim i markerom,ne vidi se skoro :thumbup:

ruke brisaca isto zahrdjale malo,samo ih premazao ovim i nisam farbrao preko,nista im eno i nema hrdje ni nakon 3god,vidjet ces prvo pobijeli,pa poplavi i kontas nista,al za sat pocrni i to je to,hrdje nema 8)
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33931 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Evolution_IV wrote: 09/02/2021 17:10
avijon wrote: 09/02/2021 17:07

https://www.ebay.com/p/1542420442

Narucit cu za par dana ako ovdje sta slicno ne nadjem, bolje odma :lol:

Nisam ocistio nikad iza plastike kontam nece mene vec bi davno, aha eto ga :thumbup:
:D

mah ovde najmanje pakovanje sto nasao je od 1L,koji ce mi vrag toliko :lol:

sto se tice hamerite,imao sam tacku na krovu i veliku rosu na donjem dijelu vrata,sve rjesio sa ovim i markerom,ne vidi se skoro :thumbup:

ruke brisaca isto zahrdjale malo,samo ih premazao ovim i nisam farbrao preko,nista im eno i nema hrdje ni nakon 3god,vidjet ces prvo pobijeli,pa poplavi i kontas nista,al za sat pocrni i to je to,hrdje nema 8)
A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33932 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

avijon wrote: 09/02/2021 17:16

A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM
auhh ovo na slici je malo gadno :shock:

nadam se da nije tvoj auto...


avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33933 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

Evolution_IV wrote: 09/02/2021 17:18
avijon wrote: 09/02/2021 17:16

A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM
auhh ovo na slici je malo gadno :shock:

nadam se da nije tvoj auto...


Ma jeste moja slika. Et te 3 tackice manje i to vece, ove zime sve odjednom.

To sam mislio sa videa ali onda moram ismirglat farbu i sve, nek onda lakirer radi :lol:

To tu rupa je tako fabricki nije propalo od hrdje, tu je i usla sva voda i smece.samo to plavo nisam vidio nikad
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#33934 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

@zigson to ti moze bilo koja ozbiljnija dijagnostika, i treba odraditi prednja dva tocka u isto vrijeme, zatim i zadnja.Problem je sto ostaju mjerucici zraka u abs bloku kod tipicne zamjene.
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33935 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

kabal1337 wrote: 09/02/2021 17:58 @zigson to ti moze bilo koja ozbiljnija dijagnostika, i treba odraditi prednja dva tocka u isto vrijeme, zatim i zadnja.Problem je sto ostaju mjerucici zraka u abs bloku kod tipicne zamjene.
+ https://www.myturbodiesel.com/d2/1000q/ ... a-Golf.htm
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33936 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

avijon wrote: 09/02/2021 17:25
Evolution_IV wrote: 09/02/2021 17:18
avijon wrote: 09/02/2021 17:16

A ovdje gdje je izbacilo ima takvo nesta svjetlo plavo pa hrdja. evo slika tu je gore prljavo dole je hrdja
https://ibb.co/4TvXcHM
auhh ovo na slici je malo gadno :shock:

nadam se da nije tvoj auto...


Ma jeste moja slika. Et te 3 tackice manje i to vece, ove zime sve odjednom.

To sam mislio sa videa ali onda moram ismirglat farbu i sve, nek onda lakirer radi :lol:

To tu rupa je tako fabricki nije propalo od hrdje, tu je i usla sva voda i smece.samo to plavo nisam vidio nikad
Ako je ulazilo svasta bojim se da imas veci problem od ovog sto mozes vidjet...
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33937 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

avijon wrote: 09/02/2021 16:18 Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?

I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
Mobihel antikorozivna boja, Preko toga plastobit. Plastobit se tufira četkom. Raditi ljeti kad je vanjska temperatura minimalno 25 stepeni I vlaga u zraku ispod 50%, u protivnom nema ništa of posla. Nakon plastobita ide plastik primer pa boja, pa bezbojni lak. U pragove treba pumpom ušpricati vosak za pragove koji se zagrije u toploj vodi. To bi bilo to. Ako ima rupa iskituje se grubim kitom sa vlaknima pa finim.
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33938 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Novina i krpa prvo nagurat'. :lol:
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#33939 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

nikeze wrote: 09/02/2021 19:23
avijon wrote: 09/02/2021 16:18 Eh pojavile se tackice hrdje na pragu jednom, koje sredstvo da se to zaustavi na vrijeme? Da se nanese preko tih tackica pa onda preko farbom?

I cime zastiti valjda tockovi ubacuju iza plastike, ulje neko nesta?
Mobihel antikorozivna boja, Preko toga plastobit. Plastobit se tufira četkom. Raditi ljeti kad je vanjska temperatura minimalno 25 stepeni I vlaga u zraku ispod 50%, u protivnom nema ništa of posla. Nakon plastobita ide plastik primer pa boja, pa bezbojni lak. U pragove treba pumpom ušpricati vosak za pragove koji se zagrije u toploj vodi. To bi bilo to. Ako ima rupa iskituje se grubim kitom sa vlaknima pa finim.
Hvala ti :thumbup:
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33940 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Pozdrav,

Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.

Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?

Hvala i LP
lud1full
Posts: 2
Joined: 25/02/2012 10:53

#33941 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lud1full »

Zdravo svima, novi sam ovdje i glavni razlog je taj sto imam jedan problem sa autom. Naime, sljedeceg mjeseca imam termin kod mehanicara.
Posjedujem Passata B6 2.0 FSI Automatik(Tiptronic) i pri saltanju iz druge u trecu i iz cetvrte u trecu brzinu, kao iz cetvrte u petu i iz seste u petu brzinu, moj auto bas tupo trzne. Zatim kada stojim, i prebacim u P ili N osjete se vibracije, a dok stojim u D ili R nema vibracija. Medjutim, dok stojeci ubacim iz D u R osjeti isto tupo trzanje kao i u brzinama. Sve ovo se dogadja tek kada se motor zagrije, tj. negdje oko 15 minuta voznje, tj. kada dosegne temperaturu od 90 stepeni.
Da li neko ovdje zna sta bi mogao da bude problem?
Auto je bilo prije 2 mjeseca na tehnickom, i nije izbacivalo nikakvih problema, takodjer, prije mjesec dana sam promijenio ulje u getribi(mjenjacu).
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33942 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

tabija wrote: 09/02/2021 20:22 Pozdrav,

Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.

Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?

Hvala i LP
zar ne ide druga glava ako je iskrivljena :?
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#33943 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

lud1full wrote: 09/02/2021 20:26 Zdravo svima, novi sam ovdje i glavni razlog je taj sto imam jedan problem sa autom. Naime, sljedeceg mjeseca imam termin kod mehanicara.
Posjedujem Passata B6 2.0 FSI Automatik(Tiptronic) i pri saltanju iz druge u trecu i iz cetvrte u trecu brzinu, kao iz cetvrte u petu i iz seste u petu brzinu, moj auto bas tupo trzne. Zatim kada stojim, i prebacim u P ili N osjete se vibracije, a dok stojim u D ili R nema vibracija. Medjutim, dok stojeci ubacim iz D u R osjeti isto tupo trzanje kao i u brzinama. Sve ovo se dogadja tek kada se motor zagrije, tj. negdje oko 15 minuta voznje, tj. kada dosegne temperaturu od 90 stepeni.
Da li neko ovdje zna sta bi mogao da bude problem?
Auto je bilo prije 2 mjeseca na tehnickom, i nije izbacivalo nikakvih problema, takodjer, prije mjesec dana sam promijenio ulje u getribi(mjenjacu).
Mislim da je onaj u kiseljaku najbolji, ma da neka ti jos neko potvrdi.
tabija
Posts: 1156
Joined: 11/12/2012 22:27

#33944 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by tabija »

Evolution_IV wrote: 09/02/2021 20:38
tabija wrote: 09/02/2021 20:22 Pozdrav,

Audi a3 2009 2.0 125 kw CR.
Pisao sam neki dan, mescini da su najcrnje prognoze, glava motora kriva na 2 mjesta, majstor potvrdio.

Ukratko, kome to nositi? Temax Grbavica ili?
Drugo pitanje, sta sve treba raditi? Ravnanje glave? Sta jos?
Cijena, okvirno?

Hvala i LP
zar ne ide druga glava ako je iskrivljena :?
Zato i pitam, veze nemam, sutra crmo kod majstora da nam objasni sve.
Znamo samo da je kriva na dva mjesta.
NediM17
Posts: 26451
Joined: 05/11/2009 11:49

#33945 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moze se glava "skidati" u odredjenim granicama. Ako nije ciknuta, moze se to napraviti.

Radi se ravnanje i hidrotest. Ako je uredu, novi dihtung glave, spakuj nazad i po gasu.
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#33946 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

kabal1337 wrote: 09/02/2021 17:58 @zigson to ti moze bilo koja ozbiljnija dijagnostika, i treba odraditi prednja dva tocka u isto vrijeme, zatim i zadnja.Problem je sto ostaju mjerucici zraka u abs bloku kod tipicne zamjene.
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.

E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#33947 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

mk ultra wrote: 09/02/2021 07:39 Ma ne isplati se, cekas dio po mjesec dana, jebo to, a dobijes isto ili cak i gore nego ovdje sto bi za iste pare dobio
Kod aldina, meyle i doviđenja :mrgreen:
Broj sasije i koji dio, odgovorim cim prije:)
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#33948 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

NediM17 wrote: 09/02/2021 22:19 Moze se glava "skidati" u odredjenim granicama. Ako nije ciknuta, moze se to napraviti.

Radi se ravnanje i hidrotest. Ako je uredu, novi dihtung glave, spakuj nazad i po gasu.
Kada sam bio dovoljno mlad, "skidao" sam glavu Fiće za 2 mm :-D Ispravnu, naravno 8)
Konsekvence nakon desetak hiljada km su bile zabavne, dugo smo u raji uživali u prepričavanjima 8-)
I tako, prodje mladost :lol: :lol: :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#33949 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

zigson wrote: 09/02/2021 23:04
kabal1337 wrote: 09/02/2021 17:58 @zigson to ti moze bilo koja ozbiljnija dijagnostika, i treba odraditi prednja dva tocka u isto vrijeme, zatim i zadnja.Problem je sto ostaju mjerucici zraka u abs bloku kod tipicne zamjene.
Ma da.. hvala ti. Dzaba zamjenih glavni kocioni kad nije do njega. 3 puta odzracivali i opet ista kocnica i vidim da treba abs modul odzraciti preko output testa. Samo zanima me kad se to radi, da li se ove rupe za odracivanje na tockovima otvore ili prvo output test sa svim zatvorenim i onda klasicno odzracivanje - otvori, pritisni kocnicu do kraja, zatvori pumpaj ili kako. Nisam bas skontao po ovim linkovima sto sam citao. Dodje meni da kupim vag com dijagnostiku i da uradim to jbt. Ne mogu majstora normalnog naci.

E da ja nazvao quattro servis ili asu ne znam zaboravio sam uglavnom ovlasteni za vw i objasnio da treba da odzracim abs modul preko dijagnostike kaze mi lik to ti ne postoji, nije mi se dalo nabadati da sam ja to negdje procitao da ima i da se treba tako uraditi i haj reko dobro hvala prijatno. I kaze odvuci auto u ovlasteni :lol:
Ne mozes sam, jedan mora biti u vozilu a drugi mora otvoriti sisice i pratiti nivo tecnosti
Tornjo1
Posts: 65
Joined: 13/12/2019 20:13

#33950 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Tornjo1 »

Koje filtere preporcujete za passat b5.5 koji model se pokazao najbolje
Post Reply