konektovan wrote: ↑08/02/2021 17:03Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Filter
- Posts: 8675
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#33901 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33902 Re: Pitamo Mehanicare ?
Još mu vrijedi registracija, kad vrati tablice ondaK.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33903 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33904 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala drug,nikeze wrote: ↑08/02/2021 14:54Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.deny_s wrote: ↑08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
- insaneinthebrain
- Posts: 25544
- Joined: 12/08/2013 12:51
#33905 Re: Pitamo Mehanicare ?
nije valjda prijevremena penzijakonektovan wrote: ↑08/02/2021 17:03Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#33906 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo nek je živ i zdrav, a jebo forum.
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33907 Re: Pitamo Mehanicare ?
da je penzija onda bi ovdje visio dan, noćinsaneinthebrain wrote: ↑08/02/2021 19:58nije valjda prijevremena penzijakonektovan wrote: ↑08/02/2021 17:03Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
-
Naslovnica
- Posts: 35472
- Joined: 20/03/2013 15:38
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#33909 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jesi siguran?!deny_s wrote: ↑08/02/2021 20:14da je penzija onda bi ovdje visio dan, noćinsaneinthebrain wrote: ↑08/02/2021 19:58nije valjda prijevremena penzijakonektovan wrote: ↑08/02/2021 17:03
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33910 Re: Pitamo Mehanicare ?
nisam,samo predpostavih..konektovan wrote: ↑08/02/2021 20:24Jesi siguran?!
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#33911 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma tu je on samo ne zeli citati svakojaka sranja 
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#33912 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na www.ebay.com možeš naći sve. Ja sam naručivao iz USA dijelove koji se ovdje ne mogu naći. Tamo su puno jeftiniji, ali je prevoz skup. Ima I ebay. de.deny_s wrote: ↑08/02/2021 18:51hvala drug,nikeze wrote: ↑08/02/2021 14:54Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.deny_s wrote: ↑08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33913 Re: Pitamo Mehanicare ?
Poštarina je ogromna,cijene isto,a prodaju možda iste stvari koje mogu i ovdje naćinikeze wrote: ↑08/02/2021 21:01Na www.ebay.com možeš naći sve. Ja sam naručivao iz USA dijelove koji se ovdje ne mogu naći. Tamo su puno jeftiniji, ali je prevoz skup. Ima I ebay. de.deny_s wrote: ↑08/02/2021 18:51hvala drug,nikeze wrote: ↑08/02/2021 14:54
Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33914 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma koji auto?
-
deny_s
- Posts: 750
- Joined: 22/04/2018 20:55
#33915 Re: Pitamo Mehanicare ?
glof dvica
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#33916 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda je dobar majstor, mozda je dobar covjek ali je ters...tesko je sa takvima.
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#33917 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skines rukom/noktom koliko moze. Uzmes gazu kupis u apoteci 1km, uzmes alkohol isto u apoteci. Naneses na gazu i izribas ostatak naljepnice. Za minutu nema vise nista._BataZiv_0809 wrote: ↑08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno![]()
Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidiomozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search
![]()
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33918 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne isplati se, cekas dio po mjesec dana, jebo to, a dobijes isto ili cak i gore nego ovdje sto bi za iste pare dobio
Kod aldina, meyle i doviđenja
Kod aldina, meyle i doviđenja
- Qler
- Posts: 25836
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#33919 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam prije ima 10 godina u Obi kupio onu strugalicu. Juce je malo naostrio
skinuo sticker za minutu. Skoro sve iz prve. Malo stelex i papir ocistio sto ej ostalo ljepila i to je to. I ja sam se iznenadio kako je lako skinuo kad sam je naostrio 
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33920 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos konektovani ako napusti, niko strucan ne ostadekonektovan wrote: ↑08/02/2021 20:24Jesi siguran?!
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33922 Re: Pitamo Mehanicare ?
Partsouq je najbolji,lafeta orginalna 160KM sa dostava u roku 3 dana,nosac motora 180KM orginalni isto rok 3 dana,a kod nas meyle kosta tih para za mzd3
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#33923 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za elektricara da ispita parking senzore? Ne znam da li je kontakt ili je senzor riknuo.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
