Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Filter
Posts: 8675
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#33901 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Filter »

konektovan wrote: 08/02/2021 17:03
drug_profi wrote: 08/02/2021 15:49 Sto nam ovo bitange nema?
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
:( steta, a i razumijem. dosta je kvalitetnih forumasa diglo sidro zbog provokacija
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#33902 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

jelleMania wrote: 08/02/2021 14:01 Treba zvati slep sluzbu ....zauzima mjesto bezveze vec mj. dana :D
Još mu vrijedi registracija, kad vrati tablice ondaK. :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33903 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 08/02/2021 18:33
jelleMania wrote: 08/02/2021 14:01 Treba zvati slep sluzbu ....zauzima mjesto bezveze vec mj. dana :D
Još mu vrijedi registracija, kad vrati tablice ondaK. :mrgreen:
Produzena dan prije sranja 😂
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33904 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

nikeze wrote: 08/02/2021 14:54
deny_s wrote: 08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
hvala drug,
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25548
Joined: 12/08/2013 12:51

#33905 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by insaneinthebrain »

konektovan wrote: 08/02/2021 17:03
drug_profi wrote: 08/02/2021 15:49 Sto nam ovo bitange nema?
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
nije valjda prijevremena penzija
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#33906 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Samo nek je živ i zdrav, a jebo forum.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33907 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

insaneinthebrain wrote: 08/02/2021 19:58
konektovan wrote: 08/02/2021 17:03
drug_profi wrote: 08/02/2021 15:49 Sto nam ovo bitange nema?
Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
nije valjda prijevremena penzija
da je penzija onda bi ovdje visio dan, noć
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#33908 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 08/02/2021 20:13 Samo nek je živ i zdrav, a jebo forum.
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33909 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

deny_s wrote: 08/02/2021 20:14
insaneinthebrain wrote: 08/02/2021 19:58
konektovan wrote: 08/02/2021 17:03

Mislim da je bitanga nedavno najavio, da ce se povuci s foruma,....i šteta je ako je to uradio zbog nekih likova...
nije valjda prijevremena penzija
da je penzija onda bi ovdje visio dan, noć
Jesi siguran?!
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33910 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

konektovan wrote: 08/02/2021 20:24
deny_s wrote: 08/02/2021 20:14
insaneinthebrain wrote: 08/02/2021 19:58

nije valjda prijevremena penzija
da je penzija onda bi ovdje visio dan, noć
Jesi siguran?!
nisam,samo predpostavih..
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#33911 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Ma tu je on samo ne zeli citati svakojaka sranja :mrgreen:
nikeze
Posts: 676
Joined: 07/12/2018 12:57

#33912 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nikeze »

deny_s wrote: 08/02/2021 18:51
nikeze wrote: 08/02/2021 14:54
deny_s wrote: 08/02/2021 14:33 Pitanje za mehaničare na forumu a i za ostale znalce :
koju marku nosača motora uzeti,da li promjeniti samo gumu pošto ne vidim logiku kupovanja čitavog nosača ako je metalni dio dobar,da li postoji uopšte
takvo nešto na našem tržištu,nešto gdje će situacija nakon zamjene gume/nosača biti bolja a ne lošija
Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
hvala drug,
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
Na www.ebay.com možeš naći sve. Ja sam naručivao iz USA dijelove koji se ovdje ne mogu naći. Tamo su puno jeftiniji, ali je prevoz skup. Ima I ebay. de.
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33913 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

nikeze wrote: 08/02/2021 21:01
deny_s wrote: 08/02/2021 18:51
nikeze wrote: 08/02/2021 14:54

Originalni naravno. Moguće je u nekim slučajevima upresovati ako je prstenasti. Kod auta koji se ne proizvode i nema dijelova na tržištu moguće je izliti gumu. Firma Sadik Prom iz Moštra kod Visokog lije selene i prstenove od gume. Za krajnju nuždu može i to. To sam već radio i od tri izlivena selena jedan mi je propao brzo.
Neko pravi od poliuretana koji je jako tvrd. Možete ovdje pogledati šta ima za vaš auto:
https://polyurethan.com/category/986
Kažu da je poliuretan besmrtan, ali vrlo tvrd.
hvala drug,
znam da je original najbolji ali mi se ne daju velike pare za hebeni nosač motora ..zar je moguće da nema neka zamjena koja će poslužiti svrsi
kontao sam npr.samo gume uzeti od febi bilstajna,corteca,ili nekog drugog proizvođača koji ne prave baš teški šrot.
poslati ću upit ovoj firmi iz visokog pa se raspitati kako bi to izveli a za ovaj polyurethan me drugi forumaš obeshrabrio
Na www.ebay.com možeš naći sve. Ja sam naručivao iz USA dijelove koji se ovdje ne mogu naći. Tamo su puno jeftiniji, ali je prevoz skup. Ima I ebay. de.
Poštarina je ogromna,cijene isto,a prodaju možda iste stvari koje mogu i ovdje naći
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33914 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Ma koji auto?
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#33915 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by deny_s »

Evolution_IV wrote: 08/02/2021 23:39 Ma koji auto?
glof dvica :D
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33916 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

mozda je dobar majstor, mozda je dobar covjek ali je ters...tesko je sa takvima.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#33917 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nepass1 »

_BataZiv_0809 wrote: 08/02/2021 00:00 Jedva sam skinuo to govno :-)

Nekad davno sam u bingetu vidio kao strugalicu za to i ne kupim je tad i nikad je vise nisam vidio :-) mozda treba probat sa ali expressom, ali sta ukucat u search :hm:
Skines rukom/noktom koliko moze. Uzmes gazu kupis u apoteci 1km, uzmes alkohol isto u apoteci. Naneses na gazu i izribas ostatak naljepnice. Za minutu nema vise nista.
User avatar
mk ultra
Posts: 24038
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33918 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Ma ne isplati se, cekas dio po mjesec dana, jebo to, a dobijes isto ili cak i gore nego ovdje sto bi za iste pare dobio
Kod aldina, meyle i doviđenja :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 25836
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#33919 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qler »

Ja sam prije ima 10 godina u Obi kupio onu strugalicu. Juce je malo naostrio :D skinuo sticker za minutu. Skoro sve iz prve. Malo stelex i papir ocistio sto ej ostalo ljepila i to je to. I ja sam se iznenadio kako je lako skinuo kad sam je naostrio :)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33920 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote: 08/02/2021 20:24
deny_s wrote: 08/02/2021 20:14
insaneinthebrain wrote: 08/02/2021 19:58

nije valjda prijevremena penzija
da je penzija onda bi ovdje visio dan, noć
Jesi siguran?!
Jos konektovani ako napusti, niko strucan ne ostade :D
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#33921 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote: 09/02/2021 10:25
konektovan wrote: 08/02/2021 20:24
deny_s wrote: 08/02/2021 20:14

da je penzija onda bi ovdje visio dan, noć
Jesi siguran?!
Jos konektovani ako napusti, niko strucan ne ostade :D
Malo ti prcenzi......aaaaa... :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33922 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mk ultra wrote: 09/02/2021 07:39 Ma ne isplati se, cekas dio po mjesec dana, jebo to, a dobijes isto ili cak i gore nego ovdje sto bi za iste pare dobio
Kod aldina, meyle i doviđenja :mrgreen:
Partsouq je najbolji,lafeta orginalna 160KM sa dostava u roku 3 dana,nosac motora 180KM orginalni isto rok 3 dana,a kod nas meyle kosta tih para za mzd3 😀
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33923 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

Preporuka za elektricara da ispita parking senzore? Ne znam da li je kontakt ili je senzor riknuo.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33924 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

EasyMan wrote: 09/02/2021 11:49 Preporuka za elektricara da ispita parking senzore? Ne znam da li je kontakt ili je senzor riknuo.
Parking senzore ispitujes svojim uhom, ako ne pucketa ne radi. Skines drugi stavis, ako radi nije do instalacije. Ako ne radi na tom mjestu, onda jest.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#33925 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

basicm wrote: 09/02/2021 11:55
EasyMan wrote: 09/02/2021 11:49 Preporuka za elektricara da ispita parking senzore? Ne znam da li je kontakt ili je senzor riknuo.
Parking senzore ispitujes svojim uhom, ako ne pucketa ne radi. Skines drugi stavis, ako radi nije do instalacije. Ako ne radi na tom mjestu, onda jest.
:thumbup:
Post Reply