Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
saiks
Posts: 1196
Joined: 12/11/2013 13:06

#33501 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by saiks »

emotivac wrote: 27/01/2021 08:26 Pozzz, da li je moguće da je ovo auto bilo automatik (passat b5.5), pa je zato ovo kao "nalijepljeno" na boardu, ili šta već ? Na oglasu je upitanju manuelni mjenjač 1.9 tdi 96kw..

Image
Ja sam imao passata al je bio veci displej taman za taj dio sto sumnjas da je naljepljeno. Guglaj passat board computer pa vidi po netu slike
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83467
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#33502 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#33503 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by topcam »

Ja sam muku mucio sa sijalicama h4 na staroj astri. Elektricar sredio /popravio. Jel´ on neke kondezatore letovo
(nisam vidio, pokojni je tako nesto spominjao, ali sijalice su trajale duze od 500 km voznje).

One sto su dosle ugradjene trajale godinu i jace. Kupim neke "spesl" 15 maraka jedna,
jedna pregori na putu na more, druga u povratku. E reko´ neces vise, kupim, za 30-40 maraka komad,
hem spesl hem dugotrajne, malo morgen, spesl je njima kao i na prethodnim samo cijena bila. Pregore i te zacas.

Povoljno kupim par setova (2x h4 + "svasta nesta- citaj osiguraci itd") po nekih 15 maraka. Znam da su duze trajale od ovih,
fensi (nije mi ni krivo bilo kad pregore).

(vidi gore) Nakon sto je autoelektricar uradio svoje, mir.

Na kutijama sam pisao kad sam mjenjao h4 sijalice, mjenjao ih hajmo reci preventivno,
nakon 2 godine i vise. Ono kad ja mislim da su "oslabile". Nikad, jer je jedna pregorila.
Dobar autoelektricar, zlata vrijedan.


Sad na astri, h7, opet kupio najjeftiniji zamjenski set, ..prva ugradnja izdrzala ~4 godine (konstantno vozim sa oborenim).
Mislim da sam ih u martu zamjenio, za sam su ok. Jos u setu dodje po jedna ona za stopku ili
reg-oznaku ubodna w5.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33504 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Opeli znaju patiti od treperenja svjetala, to moze skratiti vijek sijalica. Malo alternator valja pogledati.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33505 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jeste,na 1.7dti kad to pocne znas da ce uskoro diodna ploca otic :)
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#33506 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Narucih ja patosnice od onog iz Gracanice. Vidjet cemo kakve ce biti.
Update slijedi vjerovatno iduce sedmice.
Naslovnica
Posts: 35453
Joined: 20/03/2013 15:38

#33507 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Image
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#33508 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by visuljak »

Juce mi se upali lampica da mi nedostaje rashladne tekucine. Pogledam plava, odem do radnje kupim plavu i naspem.
Zanimljivo lampica se vise ne pali. Jesam li gdje pogrijesio?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33509 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

nasao sam normalan pritisak goriva za motor: 220 do 1600bar,a kod mene netom prije gasenja je pokazalo 1800bar (2:10) :shock: :run:



znaci ipak je neko sranje s gorivom...ako peglam,samo recite da odjebem :) :thumbup:

englezi govore ili senzor na railu ili filter goriva(kao nema veze sto ti je skoro nov i MANN)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33510 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Kreni ti prvo od filtera i pumpe u rezervoaru.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3713
Joined: 25/06/2014 14:16

#33511 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kakotakonikako »

visuljak wrote: 27/01/2021 22:57 Juce mi se upali lampica da mi nedostaje rashladne tekucine. Pogledam plava, odem do radnje kupim plavu i naspem.
Zanimljivo lampica se vise ne pali. Jesam li gdje pogrijesio?
Mozda je pregorila ta lampica pa se ne pali.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33512 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 28/01/2021 10:36 Kreni ti prvo od filtera i pumpe u rezervoaru.
i to pise da nema,haj ga znaj,a pise i da za 1.5 revoluciju motora pumpa vp. treba da nabije 200bar :)

nek ide u pm..
artur morgan
Posts: 3705
Joined: 30/04/2020 19:47

#33513 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by artur morgan »

Evolution_IV wrote: 28/01/2021 10:28 nasao sam normalan pritisak goriva za motor: 220 do 1600bar,a kod mene netom prije gasenja je pokazalo 1800bar (2:10) :shock: :run:



znaci ipak je neko sranje s gorivom...ako peglam,samo recite da odjebem :) :thumbup:

englezi govore ili senzor na railu ili filter goriva(kao nema veze sto ti je skoro nov i MANN)
Senzor pritiska goriva na railu, trebao bi izbaciti neku grešku ako je do njega pretpostavljam ?

On nije skup, barem za švabe oko 100 KM :-D

Jeli se to samo ponekad desi ili... nisam upratio ?

Englezi nemaju iskustva sa našim bosanskim gorivom, to je vrlo važno da bi mogli razumjeti tvoj problem :D

Neka ti neko provjeri izmjeri pritisak u sistemu od pumpe goriva u rezervoaru do motora, tako je najbolje vidjeti šta je problem, ako već nisi...nisam sve upratio.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33514 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

artur morgan wrote: 28/01/2021 11:11

Senzor pritiska goriva na railu, trebao bi izbaciti neku grešku ako je do njega pretpostavljam ?

On nije skup, barem za švabe oko 100 KM :-D

Jeli se to samo ponekad desi ili... nisam upratio ?

Englezi nemaju iskustva sa našim bosanskim gorivom, to je vrlo važno da bi mogli razumjeti tvoj problem :D

Neka ti neko provjeri izmjeri pritisak u sistemu od pumpe goriva u rezervoaru do motora, tako je najbolje vidjeti šta je problem, ako već nisi...nisam sve upratio.
ma auto je vise manje mrtav :D ,upalio juce i ugasio se odma :izet:

ovo na videu je dok je jos kao radio...ne diram do daljnjeg,prvo prilikom ide majstoru pa cemo vidjet..
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#33515 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

možda ti je i senzor ispravan, samo nabija pritisak na cr grani... zacepljeni povrati sa dizni
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#33516 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

mozda,na 15:10 ostade bez pritiska skroz :-) ,tad mi je i upalio kljucic...
User avatar
Laplace
Posts: 14695
Joined: 19/11/2012 18:37

#33517 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

preludezalude wrote: 27/01/2021 12:07
Laplace wrote: 27/01/2021 08:02
U polje za pretragu treba napisati "auto podmetači" (bez navodnika), a ne "auto prostirke".
Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.
Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33518 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Laplace wrote: 28/01/2021 12:58
preludezalude wrote: 27/01/2021 12:07
Laplace wrote: 27/01/2021 08:02

U polje za pretragu treba napisati "auto podmetači" (bez navodnika), a ne "auto prostirke".
Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.
Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.
Mjesto Patosnice kod Gracanice :D
User avatar
Laplace
Posts: 14695
Joined: 19/11/2012 18:37

#33519 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

basicm wrote: 28/01/2021 12:59
Laplace wrote: 28/01/2021 12:58
preludezalude wrote: 27/01/2021 12:07
Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.
Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.
Mjesto Patosnice kod Gracanice :D
Logično. :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33520 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by iceman ze »

Zaseok Platnene :mrgreen:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#33521 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nikad ne bih platnene prostirke stavio, ne znam odakle vam ta ideja. Vazda prašine u njima, kol'ko god ih usisavali, tresli, četkali... :-)
Naslovnica
Posts: 35453
Joined: 20/03/2013 15:38

#33522 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

NediM17 wrote: 28/01/2021 13:50 Nikad ne bih platnene prostirke stavio, ne znam odakle vam ta ideja. Vazda prašine u njima, kol'ko god ih usisavali, tresli, četkali... :-)
Ja ih držim i zimi, bude toplije.
:gunjastajl:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#33523 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 28/01/2021 14:10
NediM17 wrote: 28/01/2021 13:50 Nikad ne bih platnene prostirke stavio, ne znam odakle vam ta ideja. Vazda prašine u njima, kol'ko god ih usisavali, tresli, četkali... :-)
Ja ih držim i zimi, bude toplije.
:gunjastajl:
Logično, ja stiropoL desetku, i ugradio podno. :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#33524 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

NediM17 wrote: 28/01/2021 14:12
Naslovnica wrote: 28/01/2021 14:10
NediM17 wrote: 28/01/2021 13:50 Nikad ne bih platnene prostirke stavio, ne znam odakle vam ta ideja. Vazda prašine u njima, kol'ko god ih usisavali, tresli, četkali... :-)
Ja ih držim i zimi, bude toplije.
:gunjastajl:
Logično, ja stiropoL desetku, i ugradio podno. :thumbup:
Je li ti ko na naselje dolazio? :-D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#33525 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

basicm wrote: 28/01/2021 14:21
NediM17 wrote: 28/01/2021 14:12
Naslovnica wrote: 28/01/2021 14:10
Ja ih držim i zimi, bude toplije.
:gunjastajl:
Logično, ja stiropoL desetku, i ugradio podno. :thumbup:
Je li ti ko na naselje dolazio? :-D
Niko, ne primam goste, strah me ove coroLLe. 8)
Post Reply