Ja sam imao passata al je bio veci displej taman za taj dio sto sumnjas da je naljepljeno. Guglaj passat board computer pa vidi po netu slike
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- saiks
- Posts: 1196
- Joined: 12/11/2013 13:06
#33501 Re: Pitamo Mehanicare ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83475
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#33503 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam muku mucio sa sijalicama h4 na staroj astri. Elektricar sredio /popravio. Jel´ on neke kondezatore letovo
(nisam vidio, pokojni je tako nesto spominjao, ali sijalice su trajale duze od 500 km voznje).
One sto su dosle ugradjene trajale godinu i jace. Kupim neke "spesl" 15 maraka jedna,
jedna pregori na putu na more, druga u povratku. E reko´ neces vise, kupim, za 30-40 maraka komad,
hem spesl hem dugotrajne, malo morgen, spesl je njima kao i na prethodnim samo cijena bila. Pregore i te zacas.
Povoljno kupim par setova (2x h4 + "svasta nesta- citaj osiguraci itd") po nekih 15 maraka. Znam da su duze trajale od ovih,
fensi (nije mi ni krivo bilo kad pregore).
(vidi gore) Nakon sto je autoelektricar uradio svoje, mir.
Na kutijama sam pisao kad sam mjenjao h4 sijalice, mjenjao ih hajmo reci preventivno,
nakon 2 godine i vise. Ono kad ja mislim da su "oslabile". Nikad, jer je jedna pregorila.
Dobar autoelektricar, zlata vrijedan.
Sad na astri, h7, opet kupio najjeftiniji zamjenski set, ..prva ugradnja izdrzala ~4 godine (konstantno vozim sa oborenim).
Mislim da sam ih u martu zamjenio, za sam su ok. Jos u setu dodje po jedna ona za stopku ili
reg-oznaku ubodna w5.
(nisam vidio, pokojni je tako nesto spominjao, ali sijalice su trajale duze od 500 km voznje).
One sto su dosle ugradjene trajale godinu i jace. Kupim neke "spesl" 15 maraka jedna,
jedna pregori na putu na more, druga u povratku. E reko´ neces vise, kupim, za 30-40 maraka komad,
hem spesl hem dugotrajne, malo morgen, spesl je njima kao i na prethodnim samo cijena bila. Pregore i te zacas.
Povoljno kupim par setova (2x h4 + "svasta nesta- citaj osiguraci itd") po nekih 15 maraka. Znam da su duze trajale od ovih,
fensi (nije mi ni krivo bilo kad pregore).
(vidi gore) Nakon sto je autoelektricar uradio svoje, mir.
Na kutijama sam pisao kad sam mjenjao h4 sijalice, mjenjao ih hajmo reci preventivno,
nakon 2 godine i vise. Ono kad ja mislim da su "oslabile". Nikad, jer je jedna pregorila.
Dobar autoelektricar, zlata vrijedan.
Sad na astri, h7, opet kupio najjeftiniji zamjenski set, ..prva ugradnja izdrzala ~4 godine (konstantno vozim sa oborenim).
Mislim da sam ih u martu zamjenio, za sam su ok. Jos u setu dodje po jedna ona za stopku ili
reg-oznaku ubodna w5.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33504 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opeli znaju patiti od treperenja svjetala, to moze skratiti vijek sijalica. Malo alternator valja pogledati.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33505 Re: Pitamo Mehanicare ?
jeste,na 1.7dti kad to pocne znas da ce uskoro diodna ploca otic 
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#33506 Re: Pitamo Mehanicare ?
Narucih ja patosnice od onog iz Gracanice. Vidjet cemo kakve ce biti.
Update slijedi vjerovatno iduce sedmice.
Update slijedi vjerovatno iduce sedmice.
- visuljak
- Posts: 994
- Joined: 26/11/2020 14:05
#33508 Re: Pitamo Mehanicare ?
Juce mi se upali lampica da mi nedostaje rashladne tekucine. Pogledam plava, odem do radnje kupim plavu i naspem.
Zanimljivo lampica se vise ne pali. Jesam li gdje pogrijesio?
Zanimljivo lampica se vise ne pali. Jesam li gdje pogrijesio?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33509 Re: Pitamo Mehanicare ?
nasao sam normalan pritisak goriva za motor: 220 do 1600bar,a kod mene netom prije gasenja je pokazalo 1800bar (2:10)
znaci ipak je neko sranje s gorivom...ako peglam,samo recite da odjebem

englezi govore ili senzor na railu ili filter goriva(kao nema veze sto ti je skoro nov i MANN)
znaci ipak je neko sranje s gorivom...ako peglam,samo recite da odjebem
englezi govore ili senzor na railu ili filter goriva(kao nema veze sto ti je skoro nov i MANN)
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33510 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kreni ti prvo od filtera i pumpe u rezervoaru.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#33513 Re: Pitamo Mehanicare ?
Senzor pritiska goriva na railu, trebao bi izbaciti neku grešku ako je do njega pretpostavljam ?Evolution_IV wrote: ↑28/01/2021 10:28 nasao sam normalan pritisak goriva za motor: 220 do 1600bar,a kod mene netom prije gasenja je pokazalo 1800bar (2:10)![]()
![]()
znaci ipak je neko sranje s gorivom...ako peglam,samo recite da odjebem![]()
englezi govore ili senzor na railu ili filter goriva(kao nema veze sto ti je skoro nov i MANN)
On nije skup, barem za švabe oko 100 KM
Jeli se to samo ponekad desi ili... nisam upratio ?
Englezi nemaju iskustva sa našim bosanskim gorivom, to je vrlo važno da bi mogli razumjeti tvoj problem
Neka ti neko provjeri izmjeri pritisak u sistemu od pumpe goriva u rezervoaru do motora, tako je najbolje vidjeti šta je problem, ako već nisi...nisam sve upratio.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33514 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma auto je vise manje mrtavartur morgan wrote: ↑28/01/2021 11:11
Senzor pritiska goriva na railu, trebao bi izbaciti neku grešku ako je do njega pretpostavljam ?
On nije skup, barem za švabe oko 100 KM
Jeli se to samo ponekad desi ili... nisam upratio ?
Englezi nemaju iskustva sa našim bosanskim gorivom, to je vrlo važno da bi mogli razumjeti tvoj problem
Neka ti neko provjeri izmjeri pritisak u sistemu od pumpe goriva u rezervoaru do motora, tako je najbolje vidjeti šta je problem, ako već nisi...nisam sve upratio.
ovo na videu je dok je jos kao radio...ne diram do daljnjeg,prvo prilikom ide majstoru pa cemo vidjet..
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#33515 Re: Pitamo Mehanicare ?
možda ti je i senzor ispravan, samo nabija pritisak na cr grani... zacepljeni povrati sa dizni
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#33516 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda,na 15:10 ostade bez pritiska skroz
,tad mi je i upalio kljucic...
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33517 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.preludezalude wrote: ↑27/01/2021 12:07Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33518 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mjesto Patosnice kod GracaniceLaplace wrote: ↑28/01/2021 12:58Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.preludezalude wrote: ↑27/01/2021 12:07Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#33519 Re: Pitamo Mehanicare ?
Logično.basicm wrote: ↑28/01/2021 12:59Mjesto Patosnice kod GracaniceLaplace wrote: ↑28/01/2021 12:58Ja nisam, ali sam planirao da probam jer ove koje su došle sa autom nisu baš u cvijetu mladosti. Ionako je to moj bivši kraj. Gračanica, ne patosnice.preludezalude wrote: ↑27/01/2021 12:07
Da li je neko kupovao ove patosnice i kako je zadovoljan. Imaju od 43KM, 50KM i 70KM...ovisno od kvalitete materijala. Sve su platnene.![]()
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#33520 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zaseok Platnene 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33521 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikad ne bih platnene prostirke stavio, ne znam odakle vam ta ideja. Vazda prašine u njima, kol'ko god ih usisavali, tresli, četkali... 
-
Naslovnica
- Posts: 35457
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#33523 Re: Pitamo Mehanicare ?
Logično, ja stiropoL desetku, i ugradio podno.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#33524 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li ti ko na naselje dolazio?NediM17 wrote: ↑28/01/2021 14:12Logično, ja stiropoL desetku, i ugradio podno.![]()
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49


